Gönderen Konu: DEUTSCH-KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİ SAMSUN ŞB.  (Okunma sayısı 25783 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
Burak kardeşim teşekkür ederim ilgi ve alakan için. Sevgi ve Saygılarımla,
Arif Cihan İNAN
1961 SAMSUN       0 532 411 64 29
FCI/KIF Üretici İsmi Kayıt No:Uİ:0007/FCI 35/11
http://www.deutsch-kurzhaar.de/zuchtrueden/dk-zr.htm

Çevrimdışı Tarık VURAL

• Müdavim Üyemiz
    • Nds
evet arif bey sizi dinliyorum iyi bir kurzhaarcı olmak istiyorum dedim ama kulak arkası yaptınız
Tarık VURAL
1983 Çarşamba SAMSUN

BİZ ÇARŞAMBALIYIZ ...HER ORTAMDA YERIMIZ
HER KAHVEDE MASAMIZ HER KARAKOLDA DOSYAMIZ HER YERDE ŞEKLİMİZ VE HER GUZEL KIZDA RESMİMİZ BULUNUR.  Kalabalıkta Ahkam Kesenin Tenhada Özrü Kabul Olmaz

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
Tarık kardeşim, öksürmene gerek yok. Hayatım boyunca hiç birşeyi karşılık beklemeden yapmışımdır. Oysa,  BİRİLERİ dediğin kişi sana şubemize üye olmanı SİNOP/ERFELEK'teki toplantıda yapmıştı hatırlarsan. Gerisi sana kalmış artık.
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
Sen ne dedin bana SİNOP/ERFELEKTE, iyi bir kurzhaarım gelecek ozaman üye olurum dedin bize hatta aykan abinde yanımdaydı. Kulak arkası falan yok. Yeterki sen gel üyemiz ol.
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
DEUTSCH-KURZHAAR DERNEĞİ SAMSUN ŞUBESİ'nin düzenleyeceği  İ.G.S ( İLK BAHAR GENÇLİK SINAVI ) 2011/NİSAN ayında SAMSUN'da yapılacaktır. K.I.F'a kayıtlı 18 aya kadar olan genç köpeklerin ilk imtıhanı olan bu sınavda genç bi köpekten arananlar. Merada serbest gezmesi, tüfek sesinden korkmaması, kısa bi süreliğine bile olsa ferma vermesi istenmektedir.
Kesinlikle bu bi yarışma değil bi sınavdır. Köpekler birbiriyle değil kendileriyle yarışacaktır.
Katılacak köpek sahiplerinin bilgi ve kayıt için İRTİBAT TELEFONLARINA YADA MAİL ADRESLERİNE BİLGİ VERMELERİ RİCA OLUNUR.

Aykan ÖZTÜRK 0543.3996652
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2011, 10:53:37 Gönderen: A.Cihan İNAN »
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
Deutsch Kurzhaar Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği SAMSUN ŞUBESİ olarak; 19 Eylül 2010 tarihinde İstanbul'da yapılan Irk Standartları Yarışmasına katıldık. Derneğimiz üyelerinden Aykan ÖZTÜRK kardeşim (ANGEL VON ÜNYE) ile, Sebahattin SANİOĞLU kardeşim (ALEX VON ÜNYE) ile, Tayfun ŞİMŞEK kardeşim (ATHENA VON ÜNYE) ile bu 3 güzide yetiştirmiş oldukları 7 aylık olan DK ile katıldılar. KIF'ımız tarafından bu Organizasyon için özel gelen FCI hakemlerinden Sayın, Karl P.REİSİNGER  tarafından bilhassa tek tek çok titiz bir şekilde incelenerek MÜKEMMEL ( V ) alarak ödüllendirilmişlerdir. Şubemiz üyesi bu 3 kardeşimi tek tek tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla,
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2010, 19:47:02 Gönderen: A.Cihan İNAN »
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı Kemalettin GÜVEN

• AvlakForum Üye
  • *
Sayin Cihan Bey.Mesajinizi aldim.Yavrular cok hosuma gitti.Allah ömürlerini uzun etsin.Calismalarinizda basarilar dilerim.Selamlar.
Kemalettin GÜVEN
1945 Almanya/Bielefeld.

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• AvlakForum Üye
  • *
Deutsch Kurzhaar Üreticileri ve Yetiştiricileri Derneği SAMSUN ŞUBESİ olarak; 19 Eylül 2010 tarihinde İstanbul'da yapılan Irk Standartları Yarışmasına katıldık. Derneğimiz üyelerinden Aykan ÖZTÜRK kardeşim (ANGEL VON ÜNYE) ile, Sebahattin SANİOĞLU kardeşim (ALEX VON ÜNYE) ile, Tayfun ŞİMŞEK kardeşim (ATHENA VON ÜNYE) ile bu 3 güzide yetiştirmiş oldukları 7 aylık olan DK ile katıldılar. KIF'ımız tarafından bu Organizasyon için özel gelen FCI hakemlerinden Sayın, Karl P.REİSİNGER  tarafından bilhassa tek tek çok titiz bir şekilde incelenerek MÜKEMMEL ( V ) alarak ödüllendirilmişlerdir. Şubemiz üyesi bu 3 kardeşimi tek tek tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sevgi ve Saygılarımla,

Sevgili Cihan Bey,

Maşallah çok güzel bir DK ınız var.Allah ömrünü uzun etsin.Yalnız 7 aylık bir köpeğe Mükemmel derecesi verilemez.Reisinger değerlendirmede hata yapmış daha sonra düzeltilmiştir.Bu demek değildir ki köpeğiniz mükemmel değildir.Ayı itibari ile öyledir.Yalnız 7 aylık bir köpeğe gelecek vaat ediyor,çok gelecek vaat ediyor gibi değerlendirme yapılabilir.sizin köpeğiniz çok gelecek vaat ediyor olarak değerlendirme yapılmıştır.İnşallah ilerleyen yaşında daha iyi neticeler de alacaktır.Sevgiler ...
Adnan ÜKE - 1963 İstanbul
Balıkesir/Gönen
TEL : 0532 245 03 47
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
  www.pointerturkiye.com  [email protected]                                  

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
           Sevgili avcı ve köpek sever dostlarım , Köpeklerimizin geleceğini kayıt altına alabilmemiz  ve her cins köpeklerimiz için 18-19/06/2011 tarihlerinde SAMSUN'umuzda yapılacak Kayıt ve CAC-TR organizasyonu için K.I.F.'muzu ve katılımcılarımızı en iyi şekilde ağırlamaktan  gurur duyacağız. Sevgi ve Saygılarımla,
Arif Cihan İNAN

Çevrimdışı A.Cihan İNAN

• Müdavim Üyemiz
DEUTSCH KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİNDEN DUYURULUR..

1) Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu ve DK Derneğinin aldığı ortak kararı neticesinde Kurzhaar ırkına mensup köpeklerin  Türkiye'de elit bir portföy oluşturduğu ve yeterli çoğunluğa ulaştığı kanaatine varıldığından 31 Mart 2011 tarihinden sonra kurzhaar ırkına ait geçmişi bilinmeyen köpeklerin, yani "B" tipi köpeklerin kayıtları sonlandırılacaktır. bu tarihten evvel kaydolan köpeklerin hakları saklıdır.

2) 01.10. 2011 tarihi itibariyle SÜS, SOLMS, AZP, HZP imtihanlarını başarıyla geçmemiş ve ırk standartları değerlendirmesinden en az "iyi" almamış dişi ve erkek köpeklerin üretimi yasal olmayacak ve bu köpeklerin yavruları soykütüğü belgesi alamayacaklardır. yurdışından getirilip imtihanlarını yapmış bir köpek ise gerek duyulduğunda yeniden bir ırk standartları değerlendirmesine tabi tutulabilir.

3) 01.10.2011 tarihi itibariyle Türkiye'de DK ırkına mensup köpekler sadece DK derneğinin düzenlediği imtihanlardan geçer not alabilirlerse, üretim izni verilecektir. diğer derneklerin imtihan ve yarışmalarına katılan DK'ların almış olduğu derceler sadece ünvan olarak kullanılabilecektir.  2011'den önceki yıllarda diğer derneklerin düzenlediği imtihanlara katılan köpeklerin üretim izinleri ise saklı olup geçerlidir.

4) 01.01.2011 tarihi itibariyle KIF üyesi DK Derneği ve şubelerine üye olmayan DK sahiperini, Dernek dolayısiyle KIF muhattap kabul etmeyecektir. Dernek üyesi olmayan kimsenin köpeğine soykütüğü belgesi düzenlenmeyecektir. DK derneği imtihan ve yarışmalarına katılamayacaklardır. KIF yarışmalarına katılım ücretleri ise Dernek üyelerinden farklı olacaktır.
ilgililere duyurulur.

DEUTSCH KURZHAAR ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU ADINA
         BAŞKAN
Burak  KABAKCI
Arif Cihan İNAN