Gönderen Konu: BILDIRCIN YUMURTASI MUCİZESİ...  (Okunma sayısı 16874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ŞAHİN

• SİNOP'LU AVCI
  • Müdavim Üyemiz
BILDIRCIN YUMURTASI MUCİZESİ...
« : 08 Ekim 2009, 15:49:09 »
Değerli üyeler bana mail yolu ile ulaşan bir yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.
Buyurun okuyun ve bıldırcın yumurtasının mucizevi etkisini anlayın.
Doğruluğu konusunda emin değilim ancak internetten araştırdım böyle bir yazı var.

Op.Dr. Aytekin Ertugrul

Bana bıldırcın yumurtası için yazı yazdığıma değil şimdiye kadar neden yazmadığıma kızacaksınız. Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere gittim. KBB uzmanlarına,gögüs uzmanlarına, dahiliye uzmanlarına gittim. Bir sürü film,test,tahliller yapıldı.Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana misin demedi. Öksürük,hapşırık, bas ağrısı devam etti. Taslar dolusu balgam çıkardım. Bu hastalık beni alır götürür diyordum ki bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti, iste size bu öykümü anlatacağım.

Dostumuz bu sizin çektiğiniz hastalığın çaresi var: Şaşıracaksınız ama çaresi bıldırcın yumurtasıdır deyince ne yalan söyleyeyim 30 yıllık hekim olarak pek ciddiye almadım. Ve gerçekten şaştım. Ama yapacak başka bir şeyim de yoktu. Bütün doktorlara gitmiş,bütün tahlil ve incelemelerimi yaptırmıştım. Bütün bilinen bilinmeyen ilaçlarımı kullanmıştım.Yapacak başka bir şey de kalmamıştı. Denize düsen yılana bile sarılırmış. Bu yılan değil bıldırcın yumurtası idi. Ona sarılmakta bir sakınca yoktu. Peki nereden bulacaktık. Nasıl kullanacaktık. Bulunacak yerler Necati beyde çiftliği varmış, büyük marketlerde paketlerle satılıyormuş.

Paketlerin üstünde tarifleri bile yazılı: Avrupa da tip doktorları yıllardır kirli hava, astım gibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar. Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında; bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9kat fazla protein içermektedir. Güç ve zindelik vermesi, solunum,alerjik astım sorunları için doğal bir antibiyotik olması lezzeti salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir.

İşte ben bu bıldırcın yumurtasını bu olağanüstü gıdayı bana tarif edildiği şekilde kullandım.

Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz.

Bir kasık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az üç ay. Olağanüstü tedavi bitti.

ALINTI...
http://www.cocukdayaparimkariyerde.com/bizim-evin-halleri/aile-hayati/1157-bildircin-yumurtasini-kesfettik
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 15:54:23 Gönderen: Hüseyin ŞAHİN »
Hüseyin ŞAHİN
SİNOP'LU AVCI
1977 - ANKARA

Çevrimdışı N.Fazıl BÜYÜKKEÇECİ

• Müdavim Üyemiz
    • Avtutkusu.Com
Ynt: BILDIRCIN YUMURTASI MUCİZESİ...
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2009, 16:45:04 »
Paylaşım için teşekkürler Hüseyin abi...

Çevrimdışı Emin KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Ekim 2009, 00:47:33 »
Hüseyin bu doktor biraz geri kalmış. Biz ailecek bıldırcın yumurtasını 30 senedir ilaç olarak kullanıyoruz. ;D
Emin KOÇAK
1953 ANKARA
Uyum fikirlerin ortak olduğu yerde geçerlidir,
Uyum yoksa fikirler çatışıyor demektir.

Çevrimdışı Ergün KESGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcı olunmaz doğulur
« Yanıtla #3 : 18 Şubat 2010, 20:06:09 »
teşekkürler paylaşım için

Ergün KESGİN
1978 Kınık İZMİR
0.535.2813062

Çevrimdışı Mustafa ÖZTÜRK 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • çıtak (nicelik biyere kadar sonuna kadar nitelik)
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2011, 14:43:34 »
yavru köpeklerede çok yarıyo
                                                                                                            mustafa öztürk 1982 Ankara kızılcahamam 0RH+

Çevrimdışı Anıl KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2011, 17:18:59 »
çiğ yumurta yemekten salmonella olmamışsınız allahtan, geçmiş olsun
Anıl KARADUMAN

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2011, 14:13:14 »
Arkadaşlar,

Bıldırcın denen bu hayvan Kuran-ı Kerimde adı geçen tek kuştur.Tüm Dünya mutfaklarının star menüsüdür Bıldırcın eti.Ama ne hikmetse bıldırcın yumurtasına hala yılan yumurtası diyenler oluyor.Japonyada ilkokul çocuklarının beslenme çantalarında kanunen olması gerekli bir besindir.Amino asit deposudur.Amino asit
proteinlerin yapı taşıdır.
Yumurtası ve eti bulunmaz bir alternatif gıdadır.Reklamı olmadığındanmıdır alışkanlık edinemedik Türkiyede.

Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Hüseyin SERTÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2011, 14:45:03 »
Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık...
Hüseyin SERTÇETİN 1978 AKHİSAR 0542 5328869

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2011, 14:47:08 »
Bıldırcın Yumurtasının faydaları arttıkça,ve bizler tarafından tavsiye ve talep edildikçe çok önemli bir pazar oluşturmaktadır.Marketlerde,bakkallarda,şarküterilerde vb.. yerlerde satışa sunulmaktadır.Ama bu yumurtada en önemli konulardan biriside bıldırcın yumurtasının vakti geçince 1 gün içerisinde bozulması.Lütfen üzerinde üretm tarihi olmayan ve bilmediğiniz markası olmayan ymurtayı güvenmediğiniz yerden almayınız özelliklede yaz sezonu içerisinde.....
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2011, 14:48:16 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2011, 15:04:09 »
Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık.
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.

resim yükle

Çevrimdışı Kadri KASAPOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2011, 15:49:02 »
Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık

Kadri KASAPOĞLU  05374961110
1985 ANTALYA / ALANYA

ethem erciyes

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2011, 16:26:41 »
Paylaşım için teşekkürler özellikle çocuklar için tüketimine başlamakta büyük yarar var selamlar.

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2011, 22:18:14 »
Çin'in en zengin adamının bıldırcın üreticisi olduğunu,Rusların Çernobil faciasından sonra radyasyona tabii olan vatandaşlarını bıldırcın yumurtasıyla tedavi ettiğini,Güney Amerika ülkelerinde bıldırcın yumurtasının kaynamış halde sokakta seyyar satıclar tarafından peynir ekmek gibi satıldığını,Dünyanın en büyük bıldırcın üreticisinbin Suudi Arabistanda olduğunu,En fazla İspanyolca konuşan ülkelerde tüketildiğini hatırlatmak isterim !!!
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Aytekin ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Ağustos 2011, 18:09:58 »
Arkadaşlar bıldırcın yumurtasını çocuklarımıza nasıl vermeliyiz.Yukarıda salmonella adında bir hastalıktan söz ettiler.Gerçek payı varmı bilgilendirirseniz memnun olurum.
Aytekin ÇELİK
1970 SAMSUN

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #14 : 20 Ağustos 2011, 21:00:54 »
Aytekin bey,

Salmonella hastalığı ciddi bir hastalık ve yumurtaları veterinerlik fakültelerinde 1 hafta kumda bekletilerek
bu hastalığın üreyip üremediğini anlıyorlar.Ben Suudi Arabistan'a bu yumurtaları ihrac ettim benden Salmonella yoktur belgesi aldılar.
Sizin yapacağınız sağlık bakanlığından onayı olmayan markasız,izinsiz yumurtaları marketlerden almamak.Yoksa bu yumurta inanın tam bir mucize.Evlatlarımıza hergün 1 adet yedirelimki akıllı cin gibi insan olsunlar.
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Aytekin ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 20 Ağustos 2011, 23:02:25 »
Ertan bey bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.Bende iki tane bıldırcın var şu anda gün aşırı iki yumurta alıyorum onlardan.Ben çocuklara yumurtayı çiğ mi  pişmişmi vereyim kafam oraya takıldı.
Aytekin ÇELİK
1970 SAMSUN

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #16 : 22 Ağustos 2011, 02:22:24 »
Aytekin bey,

Rafadan verirseniz en uygunu budur.Çiğ olarak tavsiye edilmiyor.

Saygılar
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Kadir TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 27 Ekim 2011, 11:22:44 »
ben çocuk için aldım. ilk günlerde 2 şer tane haşlanmış olarak yedirdim sıkıntı yoktu. çocuk yumartayı sevdiğinden  sayıyı artırdık. günde 3-4 adade çıkardık. ancak sayı çoğalınca çocuğun ellerinde siğil türü sivilceye benzer bi şeyler çıktı. bıldırcın yumurtasını vermeyi kesince bu durum ortadan kalktı. anladığım kadarıyla bıldırcın yumurtası protein açısından çok zengin çocuklara yedirirken dikkatli olunmalı.
Kadir TATAR
1982 kastamonu

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #18 : 28 Ekim 2011, 22:34:36 »
Kadir bey,

herşeyde olduğu gibi bıldırcın yumurtasının fazlasıda zararlı olabiliyor.Aslında yaşlıların yemesindede problem yok zira bu mucizevi yumurtada kötü değil iyi kolesterol desteği var(HDL)
Benim oğlanada çok veriyorduk baktık adam düz duvara tırmanıyor şimdi gün aşırı 2 adet veriyoruz.
Çocuklarımızı Bıldırcın yumurtasız bırakmayalım,Japonyada hergün okul çocuklarına 2 adet vermek kanunen zorunlu !!!!!!!!!
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 21 Ocak 2012, 20:36:39 »
Paylaşım için teşekkürler Hüseyin abi...
Ahmet YILDIZ
1981 KOCAELİ KARTEPE

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 22 Ocak 2012, 01:15:36 »
Hüseyin bey paylaşım için çok teşekkür ederim,kızım da bitmeyen bir öksürük var..bu yazı üzerine bıldırcın yumurtasına başladık,inşallah sonuç iyi olur..selamlar saygılar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #21 : 22 Ocak 2012, 02:29:37 »
benim kızım, 1.900 kg doğmuştu, bu çocuk nasıl büyüyecek diyorlardı
balkonda kafeste baktığım bıldırcınlarım vardı, bilerek değil tamamen tesadüfen, hanım mamasını yaparken bir bıldırcın yumurtası katıyordu mamasına, birkaç ay sonra çocuğun durumuna görenler inanamamıştı.
tavsiye ederim.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Ahmet GÜÇLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Ocak 2012, 20:03:15 »
Paylaşım için teşekkürler
Ahmet GÜCLÜ
1980 DENIZLI
[email protected]

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 22 Mayıs 2012, 00:06:35 »
Hepsini anlarım da japonya da kanunen zorunlu kısmı çok garibime gitti :)  Çocuğun yediği yumurtanın hesabını bile soruyorsa bu devlet walla helal olsun . :)
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Ertan ARIN

« Yanıtla #24 : 14 Ağustos 2012, 16:28:38 »
Evet Ersin bey,

Kardeşim sen çocuğunun beslenme çantasına haşlanmış yumurtayı koyacaksın diyor Japon hükümeti.Sonuç Dünyanın en akıllı ırkı Japonlar.haşlanmış olarak salatalarada doğranabilir,hele bu yumurtanın turşusu varya yiyen bir daha esrar gibi tekrar arıyor.:) :D
Ertan Arın
1968 Urla İZMİR