Gönderen Konu: 1 YAŞINDAKİ KOPAYIM VE BENİM İÇİN BÜYÜK SORUN İLGİLİ ARKADAŞLARIN YORUMLARINI BE  (Okunma sayısı 9785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet ŞEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • BÜYÜK AVLARA DAYANAMAM.
Arkadaşlar şuan tam 1 yaşında kopayım var ama aklıma takılan birşey var sizlerle paylaşmak sizlerdende bilen yaşayan tecrübeli arkadaşlarla paylaşmak istedım köpeğim domuz bulduğu zaman usta köpeklelede olsa yalnızda olsa çok güzel kovuyor ilk domuzu vurduğumda yalnız başınna mısır tarlasından çıkarttı ve 1 km kovdukdan sonra önünde vurulan domuzu domuz yıkılınca bıraktı hiç yanına bile sokulmadı ama domuz çok büyükdü(yaralıkdı) ben 1 gün sonra köpeğe evde etınden verdim evde yedi aynı olayaı yine yaşadım 4 tane köpek benımkı dahıl domuzu kovarken önlerinde vurduğumda benım köpeğim yine ilgisiz kaldı sanki hiç birşey yokmuş gibi diğer köpekler sıkarken o başka yerlere gıdıyor buda beni kahrediyor kogması bulması çok güzel sadece domuzu vurulunca hiç umursamıyuor ve sokulmuyor bu konu hakkında yorumlarınız bekliyorum
-KENDİ YORUMLARIM VE SORULARIM
-daha yaşı küçük diyemi?
-2 side çok büyüktü korkudanmı sokulmuyor
-yaşına göre şuan ki durumu nasıl?
-ileride zamanla buna alışır ve durumu düzelirmi
-acaba diyorum merakmı yok sadece kovma meraklısımı
-yaşına göre bu durum normalmi

arkadaşlar bu konu hakkında bılgılı ılgılı arkadaşların yorumlarını beklıyorum ilgilenen arkadaşlarada teşekkür ederim (10 yıldır kuş avcısıyım seterımde var ama domuz avına kopayla bu yıl başladım her 2 avada devam)
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2009, 20:53:49 Gönderen: Ümit BERBEROĞLU »
Mehmet ŞEVİK
1982 ÇANAKKALE
0544 2371136

Çevrimiçi Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
köpek daha alışır merak etme kovduktan sonra sorun yok sıkmasa ne olur ki. ama yinede biraz daha köpek yaşını alsın daha cesareti artar ve köpeğin içinde sıkma ısırma iç güdüsü var biraz daha sabret vede av vurulduğu zaman köpeği bağla yanında yaklaştır köpeği zorlamadan ona cesaret vererek bir iki sefer yaklasıp ısırırsa daha sonra kendisi yaklaşır.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Ercan ELER

• AvlakForum Üye
  • *
  • şimdi değilse bir daha asla an beni..
Sevgili Mehmet..
Öncelikle bana göre bu sorun değil büyük şans senin için.. Domuza fazla sokulan köpek herzaman matem ve yas oldu etrafımda.. Eğer köpeğin erkek ise bunu fazla dert etme 2,5 yaşından önce erkek köpekten istediğin verimi alamazsın...  Çok ta şanslısın ki köpeğin bu yaşta 2 domuzla haşır neşir olmuş.. iki üç avdan sonra kuyruğundan çeksen geri alamazsın.. rahat ol.. yeterki domuzu bulsun kovsun varsın sarmasın.. uzun süre avlanacağın bir köpek yetiştiriyorsun anladığım kadarıyla.. herşey gönlünce olsun sağlıcakla kal...
Ercan ELER
1975
SAMSUN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili kardeişim kopoylar esasında ava iki yaşından sonra başlarlar.Sabırlı olaman,sabırla beklemen gerekli.Acele etmene gerek yok.Önemli olan,araması,avı bulması,domuza yatak yerinde sarması ve kalkıncada kovmasıdır.Sıkması o kadarda önemli deyildir zaten.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
hiç anlamasamda domuzu sıktırmak köpege cesaret vermek için olsa gerek,senin kopoy zaten cesaretliymiş,bence kendini aşmış bir kopoyun var..kıymetini bil derim....tşk
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ümit BERBEROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • hemşinli
aynı sorun benim köpektede vardı önünde 4,5 tane vurulduktan sonra hırslı bişekilde vurulan domuza saldırmaya ve yemeye başladı.bu sıralar köpeğiniz domuzdan korkuyo ama 5.6 av sonra bu korkusunu yenecektir fazlada üstüne gidip yıldırma köpeği.domuz avı her köpeğin harcı değil.senin köpek olacak inşallah ışık var.sabret derim  olacak
Ümit yaşar BERBEROĞLU
1974 karasu

Çevrimdışı Ferhat GÜNEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
domuz dan darbe yimiştir o oyüzden korkmuş hemde yaş küçük ondan benim köpek 5 yaşında domuzdan darbe yedi oyüzden 50 metre öteden kovuyo didimli kopaycılara slm
Ferhat GÜNEŞ
1991-Aydın

Çevrimdışı Seyfi ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Mehmet bey Kopay erkek mi dişi mi? erk ise geç uyanır sıkmaya ve tahmin ediyom sen fazla besli bakarsan kopaya merada ısırmak parçalamak yapmaz çünkü daha çok genç ve diger köpeklerin varlığı da etken tabi ama zamanla sıkça giderse ava istediğin gibi olur merak etme neticede av sabır işi ve Allah herkeze gönlüne göre verir diye bir söz vardır ben ona inanırım.Kolay gelsin
Seyfi ÖZTÜRK
1971-Çorlu-Tekirdağ A RH -  kopoysever
Tel. 0532 335 02 65

Çevrimdışı Rıdvan ULUPELİTLİ

• AvlakForum Üye
  • *
bırak arkadaşım alışmasın ve sende alıştırmaya uğraşma sonra ceremesini çekersin söyliyim domuza uzak dursun malum kesilir falan benim köpeğim bu kış kesildi inanırmısın 1.5 milyar masraf ettim düzeltcem diye onun için üzülme kovuyomu yeter
Rıdvan ULUPELİTLİ
1975 istanbul şile

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
BENCEDE YAKLAŞMAMASI ÇOK İYİ  ONU DOMUZ BİRAZ HIRPALAMIŞ İLERİYE DÖNÜK DAHA CESUR  BİR KOPAY OLACAKTIR ŞÖYLE 2-3 YAŞINA DOĞRU BİR  GELSİN

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Ali ALKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • ahmetler köyünden tüm avcı dostlara selamlar
ustalaştıkça dahada sokulacaktır merak etme ama yakın kovan köpeğin ömrü uzun olmuyor selamlar
Ali ALKAN
1981 Çanakkale

Çevrimdışı Murat KISA

• AvlakForum Üye
  • *
BENİM KÖPEĞİM DE 2 YAŞINA KADAR AYNI ŞEKİLDE DAVRANDI AMA ŞİMDİ  PARÇALIYOR. ALIŞIR KOVDUKÇA HIRS YAPAR ZAMAN  GEÇMESİ LAZIM BİRAZ
Murat KISA
1990 ORDU FATSA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar şuan tam 1 yaşında kopayım var ama aklıma takılan birşey var sizlerle paylaşmak sizlerdende bilen yaşayan tecrübeli arkadaşlarla paylaşmak istedım köpeğim domuz bulduğu zaman usta köpeklelede olsa yalnızda olsa çok güzel kovuyor ilk domuzu vurduğumda yalnız başınna mısır tarlasından çıkarttı ve 1 km kovdukdan sonra önünde vurulan domuzu domuz yıkılınca bıraktı hiç yanına bile sokulmadı ama domuz çok büyükdü(yaralıkdı) ben 1 gün sonra köpeğe evde etınden verdim evde yedi aynı olayaı yine yaşadım 4 tane köpek benımkı dahıl domuzu kovarken önlerinde vurduğumda benım köpeğim yine ilgisiz kaldı sanki hiç birşey yokmuş gibi diğer köpekler sıkarken o başka yerlere gıdıyor buda beni kahrediyor kogması bulması çok güzel sadece domuzu vurulunca hiç umursamıyuor ve sokulmuyor bu konu hakkında yorumlarınız bekliyorum
-KENDİ YORUMLARIM VE SORULARIM
-daha yaşı küçük diyemi?
-2 side çok büyüktü korkudanmı sokulmuyor
-yaşına göre şuan ki durumu nasıl?
-ileride zamanla buna alışır ve durumu düzelirmi
-acaba diyorum merakmı yok sadece kovma meraklısımı
-yaşına göre bu durum normalmi

arkadaşlar bu konu hakkında bılgılı ılgılı arkadaşların yorumlarını beklıyorum ilgilenen arkadaşlarada teşekkür ederim (10 yıldır kuş avcısıyım seterımde var ama domuz avına kopayla bu yıl başladım her 2 avada devam)
mehmet bey allah aşkına der ettiğin şeye bak yaa. maşallahı var köpeğin akıl küpü işte. ben işimi yaptım vurulduğu an işim biter der gibi davranıyor . öldükten sonra domuza niye sarim der gibi davranmış. süper bence. kokusu ii vede sana ceviryor takip de sınır yok korkusuz ise vurulunca üstüne atlamamaı bence işim bitti demek anlamına gelir.  MAŞLLAH MAŞALLAH USTA KÖPEĞİN OLACAK ŞANI DUYULUR MINTAKISINDA  :) USTA BEN İŞİMİ YAPTIM HEDİYEMİ VER DESE NE YAPACAN HEDİYE TAŞIYACAN YANINDA DİLİ OLSA DER VALA :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa GÖKKAYA

• Müdavim Üyemiz
aga  şunu bilki iyi domuzcunun ömrü kısa olur :) sebebi de işte o :) seninki işi biliyo.daha ne istiyon :) millet arayıp ta bulamaz.maşallah köpeğine . şaka maka bi iki seneye sen bile tanıyamaıycan canavar gibi atlayacak gör bak :)
www.facebook.com/setterbartin
Setter mi? Tabi ki Setter..!
İyinin düşmanı ,ondan daha iyisidir..!
 MUSTAFA GÖKKAYA-1985/BARTIN-Kozcağız [email protected]

Çevrimdışı Metin GÜNİNDİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
KARDEŞİM DAHA KÖPEĞİN KÜÇÜK VAKİT GEÇTİKÇE BİLGİSİ ARTTIKCA DEĞİŞİÇEKTİR BENCE KUVALAYIP VURULDUKTAN SONRA BIRAKMASI NORMAL İŞİ BİTİYOR ÇÜNKÜ ZAMAN DEĞİŞİÇEKTİR KİŞİLİĞİ OTURACAKTIR DOSTUM
1983-Antalya
KÖPEKSİZ AVCI SUSUZ MUSLUĞA BENZER....

image hosting services