Gönderen Konu: Köpek beslemenin hukuki boyutu  (Okunma sayısı 9570 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
Köpek beslemenin hukuki boyutu
« : 06 Eylül 2009, 21:22:23 »
Arkadaşlar merhaba.Bildiğiniz üzere av köpeği besliyorum.Köpeğimi müstakil evimin bahçesinde besliyorum.Köpeğim sözde çok havlıyormuş.Bundan rahatsız olan rahatsız komşu varmış.Bu konu hakkında ben diğer yolu çok iyi biliyorumda hukuki anlamda bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba.
Hüseyin AKGÜN
1982 UŞAK
İkamet: Antalya

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Köpek beslemenin hukuki boyutu
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2009, 22:58:17 »
aslında polisinde belediyeninde yetkisi dahilindedir,köpek havlamasıyla ilgili özel mevzuat yoktur,yalnız hertürlü çevreyi rahatsız edecek seslerle ilgili mevzuat vardır...mahalle sakinleri imza toplar belediyeye müracatta bulunurlarsa zor durumda kalabilirsiniz....karşılıklı anlayışla sorunun çözümü çok daha kolaydır...tşk
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Enes KOÇAK

• ASİL_1
  • *
  • ASİL_1
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2009, 23:34:34 »
Bir Rottweiler sitesinde daha önce okuduğuma göre sadece komşuların şikayetiyle ne belediye ne de emniyet köpeğinize müdahele edemez ,itirazınız halinde bilirkişi gelir şikayetçi olanın  mahallinden ses (desibel) ölçümü yapar eğer gerçekten rahatsız edici boyutta ise hukuki müdahele olabilir ancak..
ASİL_1 Sabahattin  KOÇAK
1966-İzmir AV BİR İPTİLADIR MÜPTELALARA SELAM OLSUN

Çevrimdışı Önder GİRGİN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2009, 23:51:07 »
Hüseyin kardeşim belki hoş degil ama tek çözüm havlama tasması

benim köpeklerimde şehir içinde müstakil evde çok sorunlar yaşadım en sonunda havlama tasması aldım

Çevrimdışı Ahmet EMİN

• GEREDE' Lİ AVCI
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2009, 23:57:41 »
bildiğim kadarıyla köpeğinizi bağlı bulunduğunuz belediyeye kayıt ettirdiğiniz ve aşı kartlarında aşılarının tam olduğunu ispat ettiğiniz sürece hiç bir şikayet size kanuni yönden bir yaptırım uygulatamaz. Kaldıki eviniz müstakil.........
Ahmet EMİN  ANKARA

Çevrimdışı Burak AKYOL

• *
  • ------------KıZıLcAhAmAmLı-----------GeNç AvCı
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2009, 00:51:25 »
ahmet abi en iyisi biziz demi:):) ;D ;D köpeğin var derdin var arkadaşşş :D :D
Burak Akyol 1990
Kızılcahamam/ANKARA: 0541 857 38 34

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2009, 01:37:44 »
bildiğim kadarıyla köpeğinizi bağlı bulunduğunuz belediyeye kayıt ettirdiğiniz ve aşı kartlarında aşılarının tam olduğunu ispat ettiğiniz sürece hiç bir şikayet size kanuni yönden bir yaptırım uygulatamaz. Kaldıki eviniz müstakil.........

olayın hukuki boyutu vardır...eviniz müstakil bile olsa,imza toplanıp müracaat yapıldıgı takdirde,görevli memurlar bilirkişi olarak rapor düzenler...olayın ileri boyutu,köpegin uzaklaştırılması bunlar muhatap tarafından yapılmıyorsa,köpegin yedemin olarak muhafaza edilmesi söz konusudur,belediye polisten bu durumlarda yazılı destek ister güvenlik için......tşk
hayvan dışkısı kokusu nedeni ile belediyece  hayvanlara el koyulup muhafaza altına alındıklarını biliyorum....tşk
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2009, 01:38:58 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Hüseyin AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2009, 19:26:15 »
Teşekkürler arkadaşlar gün ola harman ola...
Hüseyin AKGÜN
1982 UŞAK
İkamet: Antalya

Çevrimdışı Şakir ÖZGÜL

• *
« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2010, 11:21:33 »
arkadaşlar şu sıralr güvenlik güçlerince yakalanan ruhsatlı,ruhsatsız av silahlarının ihale yolu ile satışları var benim takıldığım ruhsatsız silahlar bunları şahısta alsa bayide alsa faturalandırılıyor peki bir şekilde elinde silahı olup ruhsata işletemeyen vatandaşa çifte standart olmuyormu bilgilerinize saygılarımla
Şakir ÖZGÜL
1958-Muğla

Çevrimdışı Fikret DUYGU

• *
  • dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2010, 12:35:35 »
belediyeyle bir ğörüş açıkbir kapı vardır yoksa o kadar köpek besleyen var
Fikret DUYGU
1973 UŞAK.05367390505

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2010, 15:23:38 »
Bir Rottweiler sitesinde daha önce okuduğuma göre sadece komşuların şikayetiyle ne belediye ne de emniyet köpeğinize müdahele edemez ,itirazınız halinde bilirkişi gelir şikayetçi olanın  mahallinden ses (desibel) ölçümü yapar eğer gerçekten rahatsız edici boyutta ise hukuki müdahele olabilir ancak..

canlı seslerinde desibel ölçümü yapılmaz,elektronik yada mekanik  ses çıkaran aletler için desibel ölçümü sözkonusudur,gazinolar pavyonlar,yada sanayide kullanılan makinaların çevreye yaydıgı sesler ölçülebilir...tşk

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Enes KOÇAK

• ASİL_1
  • *
  • ASİL_1
« Yanıtla #11 : 20 Ocak 2010, 18:55:58 »
canlı seslerinde desibel ölçümü yapılmaz,elektronik yada mekanik  ses çıkaran aletler için desibel ölçümü sözkonusudur,gazinolar pavyonlar,yada sanayide kullanılan makinaların çevreye yaydıgı sesler ölçülebilir...tşk
Ben olayı birebir yaşamış ve sitede paylaşmış birinden olduğu gibi aktardım.Nihayetinde Desibel ölçümü bir gürültü tesbit şeklidir.Siz neye istinaden bu kadar kesin konuştunuz.. Biraz daha açıklayıcı yazmalısınız..
ASİL_1 Sabahattin  KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 20 Ocak 2010, 19:04:24 »
Ben olayı birebir yaşamış ve sitede paylaşmış birinden olduğu gibi aktardım.Nihayetinde Desibel ölçümü bir gürültü tesbit şeklidir.Siz neye istinaden bu kadar kesin konuştunuz.. Biraz daha açıklayıcı yazmalısınız..

canlı sesi köpek inek at eşek farketmez,diyelimki köpek düşük frekansta sesler çıkarıyor ama sürekli oldugu için komşular rahatsız oluyor...burdaki olay devamlılıktır...farzetki ölçüm yapılırken köpek yüksek sesle havladı desibeli aştı olay tamam bu köpek uzaklaştırılmalımı denecek...sürekli yinelenen şekilde hangi hayvan sesi  olursa olsun ,kanarya saka bile olsa komşular sesinden rahatsızsalar gerekli başvuruyu yapmışlarsa işlemler başlatılır...köpegin mahallede korku yaratmasıda ayrı konudur...vukuatı yoksa aşıları tamsa biz korkuyoruz mazeret sayılmaz...ama vukuatı olması durumunda hastane raporu mevcutsa ve magdur taraf şikayetçi olursa gerekli takibat yapılır...ifadeler alınır konu mahkemeye intikal eder....tşk

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Enes KOÇAK

• ASİL_1
  • *
  • ASİL_1
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2010, 19:17:44 »
canlı sesi köpek inek at eşek farketmez,diyelimki köpek düşük frekansta sesler çıkarıyor ama sürekli oldugu için komşular rahatsız oluyor...burdaki olay devamlılıktır...farzetki ölçüm yapılırken köpek yüksek sesle havladı desibeli aştı olay tamam bu köpek uzaklaştırılmalımı denecek...sürekli yinelenen şekilde hangi hayvan sesi  olursa olsun ,kanarya saka bile olsa komşular sesinden rahatsızsalar gerekli başvuruyu yapmışlarsa işlemler başlatılır...köpegin mahallede korku yaratmasıda ayrı konudur...vukuatı yoksa aşıları tamsa biz korkuyoruz mazeret sayılmaz...ama vukuatı olması durumunda hastane raporu mevcutsa ve magdur taraf şikayetçi olursa gerekli takibat yapılır...ifadeler alınır konu mahkemeye intikal eder....tşk
Sizin yaşadığınız yada şahit olduğunuz böyle bir olay varmı,yoksa farazi mi yazıyorsunuz..
ASİL_1 Sabahattin  KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 20 Ocak 2010, 19:32:38 »
enes böyle birçok vaka ile karşılaştım...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Enes KOÇAK

• ASİL_1
  • *
  • ASİL_1
« Yanıtla #15 : 20 Ocak 2010, 19:45:12 »
enes böyle birçok vaka ile karşılaştım...
İsimler büyük harfle başlar.
ASİL_1 Sabahattin  KOÇAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 20 Ocak 2010, 19:50:14 »
İsimler büyük harfle başlar.

valla kusura bakma abi dogum tarihine bakmadım,bir enes ismi daha vardı aynı arkadaş zannettim...özürdilerim...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Enes KOÇAK

• ASİL_1
  • *
  • ASİL_1
« Yanıtla #17 : 20 Ocak 2010, 19:54:27 »
valla kusura bakma abi dogum tarihine bakmadım,bir enes ismi daha vardı aynı arkadaş zannettim...özürdilerim...
Estağfirullah kardeşim,canın sağolsun.Faziletini erdemini gösterdin sağol..
ASİL_1 Sabahattin  KOÇAK