Gönderen Konu: İNGİLTERE TAHTALI (FASSA AVI) -DELİK TAVŞANI AVI  (Okunma sayısı 17243 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağıl ÇIRAKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • 5338649991
Ynt: İNGİLTERE TAHTALI (FASSA AVI) -DELİK TAVŞANI AVI
« Yanıtla #25 : 18 Mayıs 2010, 01:34:18 »
abi esas günah bizim ülkedeki avcılık bence herşeyin kökünü kazıyoruz bu akdeniz ülkeleri türkiye kıbrıs italya fransa yunanistan malta  ispanya  da çok aşırı av merakı var ve ne kural tanıyoruz ne limit ne de birşey, başşka ülkelerde durum böyle değil o av yaptığımız yerin 500 metre ilerisinde ingiliz köyü var kimse tüfeği alıp avlamıyor yada 2-3 vurup geri eve gidiyor fakat bu hayvanlar o kadar çok çoğaldı ki  o köylüler neolur onları azaldın diyor ama kendi gidip avlamıyor yani bu kadar ilginç ......bu hayvanlar zararlı olarak geçiyor çünkü aşırı derecede tarlalara zararları var.....yani günah sa bunları vurmak tarlanın sahibinede günah ,ekilen mahsulede günah,verilen emeğede günah ...esas türkiyede domuzları vurup dağın başında çürümeye terk etmek günah ,tamam dinimiz açısından yenilmiyor fakat allah onada can verdi boşu boşuna canını almak günah değil mi? saygılar
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Ali GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 18 Mayıs 2010, 05:14:09 »
keşke bi video çekseydiniz çok bomba olurdu
  • Baikal ij 58 MA
  • simson sulh
  • sarsılmaz camo 61 namlu

Ali GİRGİN / EDİRNE 1986

Çevrimdışı İsmail GÜLPERİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 22 Haziran 2010, 13:07:35 »
arkadaşlar vurulan avların resimleri güzel av yapan arkadaş için olay daha güzel ama bazılarımızın görüntüden rahatsız olduğunu gördüm.Ben 35 yıllık avcıyım türkiyede kekliğin bu yılki kadar görüldüğü  vaki değildi niye bohçacılık sıradan bir olayiken şimoi avcılarımız bilinçli olmaya başladı av da çoğaldı.Arkadaşların avrupada yaptığıda bu olayın gelişmiş hali.Türkiyede gerçek avcı sayısı toplam avcı sayısının yarısı diğer yarısı yaptığı bohçacılığı veya kaçak avcılığı ile böbürlenen (maalesef) avcılar.Arkadaşlar Elimiz deki avlara sahip çıkması gereken bizleriz bu avları çocuklarımıza bırakacak olan da bizleriz ancak bizlerin kalitesini bozan aslında avcı olmayan sözde avcıları ayıklamamız gerekiyor bunu yapabilir isek  bu kadar hayvanı bir anda vurmasak bile bu kadar avı çocuklarımıza bırakabiliriz ben çağıl kardeşime gönderdiği paylaşımlar için teşekkür ediyorum elimizdekinin kıymetini bilmek dileğiyle tüm gerçek avcılara selamlar saygılar
İsmail GÜLPERİ
1960-Uşak

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #28 : 22 Haziran 2010, 13:21:10 »
elinize emeğinize sağlık çok güzel bir av olmuş devamını bekliyorum rastgele
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Kemal YILMAZ 27

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 22 Haziran 2010, 14:10:23 »
elinize emeğinize sağlık çok güzel bir av olmuş devamını bekliyorum rastgele
Kemal YILMAZ
1971-Gaziantep / Samsun

Ezan Dinmez,Bayrak İnmez,Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez !

vejdi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 02 Ağustos 2010, 21:03:26 »
MAŞALLAH GÜZEL AV OLMUŞ AMA BİZİM BURANIN TAVŞANINI PARÇALASAM SİZİN TAVŞANINIZDAN 3 TANE OLUR

Çevrimdışı Ali ÜNDE

• AvlakForum Üye
  • *
  • 10 paralık tüfek 100 paralık köpek
« Yanıtla #31 : 31 Ağustos 2010, 03:36:18 »
bu kadar çok vurulması bence katliam bizim çocuklarımız böyle giderse serçe avlar ancak biraz daha duyarlı olursak daha iyi olur kanaatindeyim
Ali ÜNDE
1990 MANİSA