Gönderen Konu: BROWNING MAXUS  (Okunma sayısı 47910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: BROWNING MAXUS
« Yanıtla #25 : 01 Temmuz 2010, 10:46:07 »
Kasa farklı Alüminyum,Fişek yatağı farklı 3 1/2 inch,Namlu farklı Backbored,Piston Farklı Active fast valve gaz operasyonun küçük parçaları farklı,hızı farklı ağırlığı farklı,Sayın Ansamın dediği gibi kızak küçük bir hareketle tüfeği tekrar kuruyor..
A-500 le aynı olan sadece markası kalmış..Sonuçta bir namlu bir mekanizma ve bir gövdeden oluşan oturmuş bir yivsiz av tüfeğinden bahsediyoruz..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 01 Temmuz 2010, 11:12:18 »
Tüm ciddi silah firmaları ürünlerini geliştirerek daha fazla satış yapmak için çabalıyorlar, fakat vinci, maxus gibi en yeni modeller bile son teknoji ürünü olmalarına rağmen benim rus İJ çiftem kadar etkili olabiliyorlar sonuçta:))Hatta belkide onun kadar etkili değillerdir..denemek kıyaslamak lazım...

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #27 : 01 Temmuz 2010, 12:00:49 »
çöp
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 01 Temmuz 2010, 12:04:12 »
 ;D

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #29 : 01 Temmuz 2010, 12:04:37 »
Hayaller gerçek olsa...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 01 Temmuz 2010, 16:38:28 »
daha uzağa mı atıyor bu Selçuk?:))

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 01 Temmuz 2010, 16:51:48 »
 ;D  baktınmı  cz 550 ye

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 01 Temmuz 2010, 16:52:53 »
görmeye gitmedim..başka cz550 var 308 ona bakacağız..

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #33 : 01 Temmuz 2010, 20:01:56 »
Tüfeğin biri 1-3 hatırlatırım :)))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 02 Temmuz 2010, 10:31:31 »
Fiyatından mı bahsediyoruz?

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #35 : 02 Temmuz 2010, 13:23:27 »
Şoklarından bahsediyorum ama anlatsamda anlamıycaksın..ordaki 1-3 ü fiyat anlayan a ben ne diyim :))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 02 Temmuz 2010, 16:28:04 »
heeee çok komiksin..bende sana bişi sorayımda bil o zaman: tüfeğin biri 5-diğeri 8..hadi kolay gelsin..Ayrıca İj gördüğünede şupeliyim..onun için ben neyden bahsetiğimi anlamanı beklemiyorum:))

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 02 Temmuz 2010, 16:30:05 »
 5-8 ŞARJÖR KAPASİTESİ   ------1-3 ,TE ÜÇ YİV BİR SET OLABİLİRMİ ??
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 16:31:47 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : 02 Temmuz 2010, 16:41:10 »
:))Yok Hakan bey..ya şundadır yada bundadır oynuyoruz..Selçuk kardeşimiz bir bilmece soruyor bizde şak diye anlıyamıyoruz:))  Yivli yivsiz bilgisinden şüpem yok, fakat benim dolabımda duran tarihi eser ve türkiyede satılmayan bir model  tüfeğimin özelliklerinide biliyor ya ondan şüpeliyim sadece..:))

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #39 : 02 Temmuz 2010, 18:49:27 »
1-3 su borusu dedem sağ olsaydı Sadık aga 50kere namlusunu kestirmişti sana o tüfeğin yada kendisi kesmişti merak etme...Yani şunu diyorum bizim avcılığımıza uymuyor bu şok değerleri...Holland&holland olsa ne olur alcan testereyi keiceksin ki av vurasın :)))
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : 02 Temmuz 2010, 20:29:07 »
Yanılıyorsun..benim dede yadigari şoksuz ve hakikatten boru her iki namlu eşit ama vurma konusunda bir bilene danışman lazım..senin sandığın gibi şok yok..hele su avlarında afetmiyor..vurmasa ne olurdu  zaten 50-60 yıllık.Dolabımı süslesin yeter..o bir tarihi eser ve kıymeti yok.. hem maxusla veya vinciyle kıyaslama niyetim yoktu..sadece bir tespit yaptım üreticiler her yıl alengirli süslü püslü tüfek çıkartarak bizim gibi 'kerizlerin' parasını alıyorlar.Diğer taraftan bir tüfek nekadar teknolojik olursa, o tüfeğin arkasındaki avcı o kadar sıradan oluyor..çünkü şokla, mekanizmayla fişekle asıl avcıya gerek kalmıyor..ömrümüz varsa ileride ısı veya hareket güdümlü saçmalarıda belki görmemiz mümkün olabilir:))

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #41 : 02 Temmuz 2010, 22:48:14 »
Kesilmiştir...:))

Senin algılıyamadığın bu eski tüfekleri bizim yaşlıların kesip av vurur hale getirdiği yokluk zamanında..Dedem benim çok italyaya gidip beretta fabrikasında tüfek yaptırdı ben bilmem 1-2 yada 2-4 tüfek 5-4 dü tüfekleri ve kısa namluydu ozamanlar hep anlatırdı rahmetli çook büyük değilmiş berettanın fabrikası mühendislerle kavga edermiş şoklu tüfekle bişey vurulmaz diye...Ben sana şöle diyim Sadık aga 20 belki daha yeni senelerdir tüfek yapıyor dünya....Avcılığımızın geneli bek avı değil(kuş avı)
köpekle yapılan avlar bunun içinde geniş şoklu ve kısa tüfekler lazım....Ördek kaz avı içinde bilirmisin bilmem modern barutla artık namlu boyu önemini yitirdi..Sadece su kuşu avında uzun namlu swing hareketini kolaylaştırdığı için uzun üretiliyor........

RASTGELE
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2010, 22:51:28 Gönderen: A.Selçuk KARAKÖY »
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 03 Temmuz 2010, 14:40:22 »
:))Valla kesilmişmidir bilmem, ama namlu boyu 76 cm.eşit namlu çıkışları...Zaten bizde dedemin zamanında 2 çeşit av yapılabiliyormuş..keklik ve tavşan..benim hatırladığım tavaşan avında ünlü bu tüfekler, çünkü uzağa toplu saçma gönderiyorlar...ama ördek ve kaz avlarında bizzat ben denedim ve etkisini biliyorum, tabi belki seninde dediğin gibi moder barutun etkisinden kaynaklanabilir:))Ben bunları 'bilmiyorum' ama tahmin ediyorum:))Bizim gibi modern zamnın avcıların işi çok kolay..hem tüfek çeşitleri bol,fişek desen gani gani..maddi imkanımızda var..ava göre tüfek sahibi olabiliyoruz, yedek namlu yaptırtabiliyoruz..tabi bu yivsizler için geçerli..
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2010, 14:41:36 Gönderen: Sadık KIR »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 03 Temmuz 2010, 16:05:18 »
Avcılar aralarına yeni katılan acemi avcıyı sınamak isterler. Ellerinde bulunan; av kuşları ile ilgili kitabı çıkartıp bir sayfa açarlar. Bu sayfada bulunan kuşun gövdesini kapatıp bacaklarını acemi avcıya gösterirler, cevap alamayınca diğer resme geçerler. Ondan da cevap alamazlar ve böylece birkaç resimden sonra gülerek;

- Senin iyi bir avcı olman için daha çok çalışman lazım.

Derler.

Acemi avcı mahçup ve üzgün olarak aralarından ayrılırken seslenirler;

- Arkadaşım senin adın neydi? Daha tanışmadık bile.

Acemi avcı pantolonunu indirip bacaklarını gösterir.

;D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 03 Temmuz 2010, 17:34:27 »
:)))

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #45 : 04 Temmuz 2010, 00:16:58 »
:)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

ferhatatasoy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : 10 Ekim 2010, 14:43:10 »
peki abi okadar özendirdiniz madem bende browning hastasıyım nerden alacaz bu silahı söyleyin kaç para haberi olan varmıdır :)

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #47 : 10 Ekim 2010, 20:55:40 »
blackbore namlu nedemek.. bide herhalde satece kuş için mi üretilmiş bu tütek.. bide prenterasyon... ne oluyor... ve yeni lacağımız bir tüfekde... bunu nasıl iç çapın kaç olduğunu nasıl anlayacağız...
blackbore dediğiniz şey backbore aslında. Alışılandan az daha geniş çapta namludur. Merak etmeyin çapını hem namluda yazarlar, hem satıcı biilir. Bu tüfekler bana kalırsa çelik saçma veya iri saçmalı magnum fişekler için faydalı olabilir belki. Böyle namlular saçmaların hızında biraz düşüşe neden olur. Fakat tüfek kalite.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #48 : 11 Ekim 2010, 16:31:33 »
delicilik, girginlik
1968

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 13 Ekim 2010, 00:55:34 »
bu tüfek sülünü üç fişekte canlı düşüren tüfek degilmi...sahi o ne biçim reklam videosuydu öyle....reklam degil antireklamdı bana göre...bakın seyredin yeni model tüfegimiz üç fişekle sülünü cansız düşeremiyor :))amerikanın bize kakaladıgı m16 ya benziyor...yaralar ama öldürmez...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR