Gönderen Konu: kütahyadaki pointerler  (Okunma sayısı 22909 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Armağan AYGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
kütahyadaki pointerler
« : 02 Temmuz 2009, 10:28:09 »
evet istanbul ankara izmir kütahya gibi illerimizde çok güzel pointerler var sanırsam bu  pointer tutkusu kütahya tarafında daha ağır basıyor yani birçok ilden daha önce bu ilde avlar yapılmış. bunun sebebi yurtdışından yeraltı kaynaklarını incelemeye gelen mühendisler tarafından mı getiril di veya getirtildi yada buranın avcıları ava daha mı meraklı yada başka bir izahı mı var
Armağan AYGÜN
1977-Aydın

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: kütahyadaki pointerler
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2009, 01:02:28 »
ne dediğinizi pek anlaymadım.fakat doğru pointerde kütahya tavşanlı ve emet bayağı yol kat etmiş durumda çünkü kaliteye ve saf kanlara değer veriyoruz ve itina gösteriyoruz .selamlar
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Vedat HAMURCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Temmuz 2009, 20:11:39 »
mahir arkadaşım tavşanlıda ikamet eden avcı mehmet BAYRAga ait köpeklerin fotolarını gömek ıstıyorum saygılar
Vedat HAMURCU
1960-Balıkesir/Edremit

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2009, 15:34:21 »
vedat mehmet karaayaz olmasın senin söylediğin şahsı tanımıyorum.
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Vedat HAMURCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2009, 16:59:53 »
mahır kardeşim mehmet bayrak tren garında calışıyor tavşanlı
Vedat HAMURCU
1960-Balıkesir/Edremit

Çevrimdışı Vedat HAMURCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2009, 17:01:00 »
önünde durdugun köpege hasta oldum mahir kardeşim haberin olsun
Vedat HAMURCU
1960-Balıkesir/Edremit

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2009, 01:17:27 »
vedat ağbi her hastalığın ilacı vardır,yeterki bizde olsun çare olmaya çalışırız,mehmet bayrağıda araştırıp tanışırım ,selamlar
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Atakan AKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2009, 01:52:17 »
Ege bölgesi ve diğer pekçok bölgenin pointerde öncüsü izmirdir.

kütahya ve çevresinin ilk tanıştığı pointerler izmirden gitmiştir.

kuyumcu levent,vehbi ertürk ,vedaha pek çoklarının yavruları egeye yayılmıştır.

fakaaat boynuz kulağı geçer demişler şuanda türkiyenin pointerde adı anılan birkaç ilinden biri durumundadır.

Kütahyalı dostları kutluyorum...

Atakan AKIN
1977-MANİSA-ALANYA

Çevrimdışı Erdinç GÜVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2009, 07:46:56 »
Kütahyadaki pointer tutkunlarına tek kelime ile hayranım.Bir kere birlik ve beraberlikleri tek kelime ile harika.Nerde bir organizasyon olsa en az 10 Kütahyalı orada.Eskişehirdeki Organizasyonda da Kütahya'dan gelmiş bir çok Kütahyalı pointer sever vardı . Kendilerini bu vesile ile bir kez daha kutluyorum 
Erdinç GÜVEN
1983 Antalya-Eskişehir
0 533 393 76 78

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Kasım 2009, 09:32:30 »
her zaman olmayada devam edeceğiz inşallah
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Mustafa ÇİL 43

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
  • pointerin başkenti EMET
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2011, 23:24:51 »
90 ların başından beri pointer bakar sever ve eğitiriz,avlanmaya çalışırız..
  atakan gardaşıma katılıyorum,,öncelik izmir ilinin olmalıdır,,fakat çok hızlı sratli ve brazda asi olmalarından dolayı izmir ve dolaylarında avsal olarak çok fazla yararlanılamamıştır..
   90 ların başında DOST İSİMLİ BİR KÖPEK VE İTALYAN KÖKENL KÖPEKLER İLE bu işe usta
HALİT AKKUŞ TARAFINDAN İLÇEMİZ AVCILARI bilinçlendirilmeye çalışılsada,,ozamanlar ilçemiz avcıları genellikle av kanı olsun ne olursa olsun demedeydiler.lçemize ,,yurdun çok farklı kesimlerinden avcılar gelirler ve pointer bakmak için gönül verenler av tutkusu dergisi okuyanlar ilçemize geldiklerinde halit akkuş tarafından ağırlanır köpekler alınır satılırdı.

İlerki yıllarda koca usta lakaplı Halit AKKUŞ ile beraber bu işi yapmaya ilerletmeye başladık..
sonraları kopmalar başladı,,sonra,,daha orjınlerini yakaladıkça ilçemizdeki dişi köpekler soyu melez olan köpekler orjınlere çekilerek  yavrular arılaştırılmaya başlandı..

vehbi beyler eczacı tayfun abiler hayati ergezen abiler derken,,onlara uymayan köpekler halit usta tarafından ilçemize getirilirdi.
    Genellikle erkek olan bu köpeklerden döl alarak ilçemiz avcıları ve bize yakın ilçeler köpeklerden edinmek için halit ustanın yolunu tutarlardı.
   Kopmalar başladı sebeb ise av ve avcılıktan çıkarak sadece rant işine dönmeye başlamasıydı.

ilçemiz adına ve ilçemiz kulübü adına ( çok eski olan,,www.stemaynet.43 ) isimli steyi kurmuştum o yıllarda,sonraları avkopegi.ork,,sonrasında avkolik.net,sonrasında pointerferma.com ) steleri ile devam etti bu uzun yolculuk..

Fakat bir arkadaşımız birlik ve beraberlikten söz etmiş,,sadece gülümsedim arkadaşlar..

Daha düne kadar köpek nedir veya pointer nedir veya ferma nedr,,bilmeyen o kadar çok insan
 bu gün köpekçilik oynamaktakii şaşarsınız...

bu güne kadar 1000 den fazla köpek satan ben bile 10 parmağı gecmez hatalı köpekler yüzünden yerden yere vurulur olduk...Aslında pişmen da değilim çanak tutanlar veya kendi egosunu tatmin etmek isteyenler bizim buralarda gerçekten çok fazla..
Çıtamızı yükseklere taşıyanlarda olmadı değil tabi :)  :)  :)  :)  :)
   bu alemde atın koştuğu sürece agasındır,,atın tökezlediği gün yalnız kovboysundur..
selam ve sevgilerimle
yalnız kovboy
  ATAKAN gardaşıma katılıyorum..
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2011, 21:41:18 Gönderen: Mustafa ÇİL 43 »

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2011, 03:24:28 »
okunsun arkadaşlar

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #12 : 18 Şubat 2011, 04:56:17 »
 okuyun okuyun arkadaşlar

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #13 : 18 Şubat 2011, 07:38:01 »
Kütahyanın ve ilçelerinin pointerde başlangıç ve ilerleme yani pointerin lala devri olduğu herkes tarafından malumdur. Fakat  Erdinç kardeşim Kütahyalıların birlik ve beraberlik yolunda ilerledikleri cümlesine bende güldüm. Hatta Mustafa Çil bey gibi gülümsemedim, ciddi ciddi kahkaha ile güldüm. ;D ;D Çünkü Kütahyalı ve ilçelerinden olarak bildiğim bir çok kimsenin pointer üreticiliği yaptığını ve bu üreticilerinin her fırsatta birbirilerinin iftira attıklarını, karaladığını ithamlarda bulunduğunu hatta iyi görünüpte hemen arkasından kuyularını kazdıklarını görüyorum. Mustafa Çil beyin tabir ettiği gibi daha 3-4 sene önce ava başlamış önüne köpek almış, köpeği kusurlu, çarpraz bacaklı vs. vs. özellikteki köpeği ile buralarda hodri meydan çekip, varmı böyle köpek Türkiyede diyecek kadar zavallı insanlar gördüm. Tabiki bu gibi şahıslar genellikle rantın girdiği her ırk ve il, ilçelerde olabiliyor.
Ama Kütahya, Tavşanlı, emet vs. den çok kaliteli, mert, dürüst insanlar tanıdım. Onların sorunları genellikle kendi aralarında. Bizlerin bir problemi yok.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Enver TOPÇUOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Şubat 2011, 09:00:13 »
KÜTAHYADA GERÇEKTENDE GÜZEL POİNTERLER VAR  .

Kendi   aralarında    anlaşmazlıklar olmasa dağada iyi olacak   

kendi pointerimin kanı bile  kütayaya dayanıyor.

baba tarafı   kütayalı bir yetiştiricinin köpeklerinden  kanı geliyor. ponterimin  dedesi çok iyi bir avcı dır.

kütaylı yetiştiricileri tebrikler.

Enver TOPÇUOĞLU
1974 ADAPAZARI

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2011, 18:44:45 »
valla rıdvan kahkaha ile gülmekde haklısın ve sylediklerinde de haklısın
    keşke bu durumlara gelinmeseydi ama ben sadece gülümsedim sende kahkalara boğuldun
 haklısında :) ama rant işde yumurtadan çıkarsın kabuğuna tuh kaka dersin :)
    sebebi sen yazmışsın zaten
 enver hocam sağ olsun bizim memleketin köpekleriyle avlanıyor kimin ne oldunu üç aşa beş yukarı bilmeyen kalmadı.Ama bu işe senelerce samimiyetiyle gönül verenler ,,mutlaka kazanacaklardır,bir eğitici ve yetiştiriciyi av camiası alır çok yukarılara taşır,,,aynı av camiası aynı yetiştiriciyi,,alır yerin dibinede koyar onun için gocunmayacaksın,,bu memleketin gerceklerini bu işe neden ve nasıl başladığımı aslında kimle başladığımı kimlerle devam ettiğimi ,,gecen sene yazmaya başladığım  AV DOĞA dergisinde satır satır yazdım ve hala aynı dergide yazmaya da devam etmekteyim..
 Hep derlerdi ya meyva veren ağaç taşlanır ,,beende hiç ama hiç inanmamıştım,,sebebine gelince bizim uralarda bırakın taşlamayı valla dibinden keserler meyva ağacını :)
   olsun no problemo :) yere düşersen kakkmasınıda bileceksin
ne demişler assolistler en son çıkar,,ama rıdvan bir satırım dikkatimi çekti,,kimden bahsettin anlamadım HODRİ MEYDAN DERKEN ....

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 20 Şubat 2011, 20:08:25 »
zamanında kütahya bu ırka gönül vermiş...sonraki yıllarda damızlıklar konusunda seçici olmamışlar,pekçok akraba eşleşmeleri sonucunda tuhaf pointerimsi köpekler üretmişler...pekçok melez köpegide safkan pointer diye çevre illere kakalamışlar,bu arada adı çıkmış s....ene ...öyleki damızlık olarak yurtdışından çarpık bacaklı pointer bile getirmişlerdi...son yıllarda pointer üreticileri neredeyse tüm türkiyede faliyet göstermeye başlayınca titrediler ve kendilerine geldiler :))artık ne idügü belirsiz köpekler elden çıkmayınca güzel kanlar şampiyon köpekler şampiyon köpeklerin yavrularını yurddışından getirerek eski kötü imajı olumluya çevirmeye çalışıyorlar...bence eski günlerine dönmeleri çok zor...eski alışkanlıklardan kurtulmak zordur...sıfırdan başlasalardı daha iyi yerlere gelebilirlerdi....
kütahya gurubu..
emet gurubu
tavşanlı gurubu
ısparta grubu
yalvaç grubu..
antalya grubu...
rakipler gün geçtikçe çogalıyor :))
tabiki bu yazdıklarım üç yıllır edindigim izlenimler yani bence.........
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2011, 14:56:25 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #17 : 20 Şubat 2011, 23:50:12 »
 sevgili demirtaş abim,,öyle bir cümle kurmuşsunuzki,,neyüdüğü belirsiz çarpık bacaklı köpekler,,
  kütahyadan bu tarz hayvanlar hiç çıkmamıştır..sizin saydığınız bu ilçelerdede çok fazla köpeğim var,,ben üzerime bir kütahyalı olarak alındım ve yukarda yazılanlara hak ta verdim.
  ama bu işlere neden seneler sonra parmak basma gereğini siz değerli büyüğüm değinme arzusu duydunuz anlamadım :) bu da sizin düşünceniz saygı duyar anlayışla karşılarım,,lakin bir kütahyalı olarak sizin asıl memleketiniz olan amasya dahi orjın pointeri bilmezken sizin oralara bol bol yavru veriyodum ve çok da iyi avlanmaktalardı.
  Elbetdeki bir elin beş parmağı bir değildir,,hatalı köpeklerde çıkmuıştır,,her avrupadan gelen köpeği her kağıtlı kürekli köpeği siz süpermi zannetmekdesiniz,,mutlaka byle düşünmüyosunuzdur.Yorumlara bakaraktan haklı olana  ( bu memleketin en eski pointercilerinden biri olarak ) haklı olana hak vermekdeyim zaten lakin
önüne gelen pointerede avrupadan gelse olsa bile maşallah çekmeyen birisi olarak,üç günlük pointercilerin,,,yüklü paralara alarak secereli kağıtlı kürekli pointer demelerine ço ama çok garipsemekdeyim.
  Büyüklere karşı ve özellikle yazılan yorumlara karşı mümkün oldukça soğuk kanlı birisiyimdir...
Lakin yersiz yazılmış ve özellikle rencide etmek için yazılmış yorumlarada cevap vermesini uygun bir lisan i,le bilirim.
 Beğenirsiniz beğenmezsiniz.fakat benm düşüncem şudur,,,
    insanın tek rakibi kendisidir.
benim memleketimede bol bol secereli köpekler gelmiştir,az önce çok değerli bir dostum olan sevgili yunus özçelik düzcelidir kendisi,,gecen sezon yurt dışından bir köpek alarak mükemmel bir iş yapmıştı,,lakin az önceki telefon konuşmamda
   kütahya köpeklerini aramıyor değilim dyerek eskilerdeki köpekleri aradığını güzel bir lisan ile ifade etmiştir.
   Çok değerli bir büyüğümüzün avrupadan getirdiği köpeklerden, kalça çıkığı yavrular olduğunu
biliyornusunuz ve yok satmakta :) ama bir kütahyalı olarak ,,ben hayatım boyunca kendime laf edilmesinden veya eleştirilmesinden hiç gocunmadım,ama iş memleket meselesine geldiğinde
 kusura bakmayın ama ,,,o kadar çok ile ve i,lçeye köpek verdikki artık,,,isdeyen sevdi,,istemeyen sevmedi,,ama kimseye bu memleketden zorla köpek verilmedi,,bunu bilmenizi isderim.
  üretici veya yetiştirici olmak sadece avrupadan köpek getirmeyle olsaydı benim memleketim yıllar önce bunu zaten yapardı,,ama benm memleketimde koku arandı stil arandı fizik arandı,,
    ve herkes kendisiyle bazen acı bazen tatlı yarıştı durdu,,maksat neydi,en iyisini çıkarmaktı,,en azından ben byle bildim...
   maksadım kmseye karşı yorumlar yazmak veya kırmak değildir,,maksadını aşan bir yazım olduysada şimdiden özür dilerim
 saygılarımla

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #18 : 21 Şubat 2011, 00:03:16 »
şimdi iş yerinden yazdığım için mesaim bitti gereksiz bir tartışma konusu olsun dyerek bunları yazmadım,,ama isteyenlede pointerler konusunda her konuda ve merada konuşurum tatlı talı tartışırımda
 şimdilik hepinize hayırlı geceler demekteyim allaha emanet olunuz

Çevrimdışı Erol KAHRAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 21 Şubat 2011, 00:06:02 »
iyi  pointer her yerde iyidir  kötü ise her yerde kötüdür   (  el  işler dil övünür )    icraat   icraat   tüm ülkemin avcısı    duyun beni  :)))   
icraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat

EROL KAHRAMAN 1980 KONYA /merkez

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 21 Şubat 2011, 00:13:16 »
bahsettigim ayakları yamuk pointer zaten yurddışından getirilmiş pointerdi...damızlık olarakda biriki köpege çekmişlerdi..sonra ortadan kayboldu...
aslında mustafa benimki eleştiri degil..art niyetli insanlar heryerden çıkar,zaten tc deki eski pointerlerin neredeyse tamamında dr.ali beyin pointerleri dolayısıyla kanbagı mevcut...yani akrabalar...tc deki pointerler akraba olurda tc nin bir ilindeki pointerler akraba olmazmı... kütahya degilde amasya olsaydı gene aynı durumlar yaşanırdı.. dışardan köpek girmedigi zaman kaçınılmaz sondur...buda pointer ırkının dejenere olmasına sebep olmuştur..delidanalar biçimsiz köpekler hiperaktif köpeklervs...iyi pointerlerde illaki çıkmıştır....ama dışardan çok güzel damızlıklar gelmeye başladı...bunlara karşı çıkmanı anlamıyorum...benimde dişi köpegim olsa illaki dışardan gelen pointerlere çekerdim....uzak kan oldugu için....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2011, 08:47:42 »

ne demişler assolistler en son çıkar,,ama rıdvan bir satırım dikkatimi çekti,,kimden bahsettin anlamadım HODRİ MEYDAN DERKEN ....

Mustafa bey. Arka bacakları çarpık bir pointer var bu sitede. Kokusu ve avı güzel olabilir. Geçenlerde face de gördüm. Bu arkadaşın bu köpeğini birisi eleştirmiş. Zaten negatif bir mesajın olsun. Bittin sen. Hurraaaa.
Kendisini eleştiren arkadaşa hodri meydan çekmiş. Varmı böyle köpek Türkiyede diye.
Ben kokusu zayıf denilen, burnu dibine ferma verir denilen drahthaarımla bile onun hodri meydanına çıkabilecekken, kokusu uzun denilen ve hakikaten çok uzun kokulu pointerlerin olduğu bu camiaya hodri meydan çekmek hangi akla hizmet?..

Kuyunun dibindeki kurbağanın dünyası gördüğü kadardır.

Ne yaparsın Mustafa bey. Adam ava başlayalı 3-5 sene olmuş. Elinden 3-5 köpek geçmiş. Ancak elindekileri bilir. Ne bilsin başkalarındaki köpekleri.

• Çobanoğlu 43
  • AvlakForum Üye
  • *
    • Av Keyfiniz Burası
« Yanıtla #22 : 21 Şubat 2011, 16:16:54 »
sevgili rıdvan ve demirtaş abim,,elbetdeki eleştireceksiniz ama,,,ben bi,r arkadaşın yurt dışı veya içi secereli veya değil eleştirmek istediğim zaman elimdekine bir bakarım,,eyerki fiziksel veya koku olarak gen ve kan olarak eleştirdiğim arkadaşımın köpeğinden üstün ise gerçekten kırıcı olmamak şartıyla elştiririm,bana isder kızsın isder kızmasın,,,ben gördüğümü bakınız duyduğumu değil gördüğümü eleştirirm,,birde merada görebiliyosam bu köpeği ozaman eleştirilerimde haklımıyım haksızmıyım daha fazla kendime suale çekerim..
 sevgili rıdvan çok eskidwen beri seni tanırım bazen senlede sert yazışmalarımız oldu lakim ne sen beni ,,nede ben seni kırdığımı hatrlamıyorum.
  Ve hodri meydan diyen yiğit kimse gelsin birde bana hodri meydan naraları atsın bakalım,,ama isim zikretmek istemiyosan o başka gardaşım..
 ha birde yurt dışı köpeklerine karşı olduğum yazılmış,,ben getirilen köpeklere karşı değilim,,,bu köpekler abzen öyle şahıslar eline gecmekteki,vallahi billahi elindeki tüfeğin,neresinden bakacanı bilmez,,ama iş sanal alemde av ve köpeğe geldimi sabahtan akşama kadar yazar ve çizer.
  Ama sezon biterde bir çift keklik kanadı kırmaz ,,,işi gücü sanala takılıp,,onun bunun köpeğine maşallah çekmekse avcılık veya köpekçilik üreticilik yetiştiricilik,,yaaa bana yanlış öğretti atalarım dedelerim yada ben yanlış okudum kitapları..
  neyse bu konunun daha fazla uzamasını istemiyorum,,,Benim adresim belli,,yerim yurdum belli,,köpeklerim camiada yeterince var,ben bu güne kadar pointer diğer ırklardan üstündür,veya ben o köpekler ile avlanmam dediğimi kimseler duymamıştır,,,bu stede iki satır yazarsın,,derlerki reklam yapıyor,,Allah aşkına benim reklama ihtiyacım yok dostlar,şöyleee bir bakıyorum camiaya en güzeli mustafa diyorum sen sen olarak kal.

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #23 : 21 Şubat 2011, 18:37:18 »
Mustafa bey dediğiniz gibi geçmişte sert yazışmalarımız olabilir. Benim kimseye bir kinim nefretim olmaz. Benide yakınen bilen arkadaşlarımız çok bu sitede. İçimde kin nefret yoktur. Geçmişte çok hararetli tartışmalar yaptığımız arkadaşlar çok iyi arkadaşlarımdır. büyük aşklar nefretle başlar demişler.
Ama benim bütün tartışmalarım kötülemek, karalamak, kıskanmak, çekememek vs. gibi olaylar değil, hep kalteinin dahada üst seviyelere çıkması için yapılan tartışmalardır.
Geçmişte yazdığım bir cümleyi yanlış tarafından çekip banada hodri meydan çekti bazıları. Ama bende onlara senin tabirinle meralarda cevap verdim. Yada meralarda cevap vermeyi teklif ettim. Yukarıda da dediğim gibi bir çok arkadaşım beni av meralarından bilir. Köpeğiminde kabiliyeti oradan bilirler.
Kimsenin köpeğini eleştirmem. Çünkü kırıkta olsa herkesin köpeği kendine güzeldir.
Kimsenin ırkını eleştirmem. Çünkü avlanılan meralar ve iklim koşullarına göre ırk seçimi taraftarıyımdır.
Ama geçmişte bazılarının yarasına bastık diye bu tartışmaların içerisine çekilmişimdir. İş o boyuta geçtikten sonrada bildiklerimide paylaştım. Tabi bunu paylaşıncada haklı olarakda sitedeki diğer o ırka gönül verenlerin canlarını sıkmıştır.
Neyse lafı uzatmayalım Mustafa bey. Elbet bir gün yüzyüze karşılaşırız. O zaman size bu şahıs ve olaylar hakkında daha detaylı  ve çarpıcı bilgiler veririm inş. Belki uzaktanda olsa sanada hodri meydan çekmiştir :) :)

Çevrimdışı Ersin KASAP

• AvlakForum Üye
  • *
  • avcıyı avcı yapan önündeki köpektir
« Yanıtla #24 : 21 Şubat 2011, 19:46:30 »
  aslında sadece memleket ve il ve ilçe olarak düşünmemek lazım nufusu çok az olan mezralarda bile öylesine pointerler öylesine avcılar varkı
      bunları kimse bilemez ve göremez burada klavye başında avcılık köpekçilik yapıldığı sürece bu kanılara kimse cevap veremez güzel köpek elde etmek için üretmek lazım peki üretmek için ne lazım tabyki tecrübe bilgi en önemlisi özverili sevmek lazım
  şimdilerde sevilen tek şey para önce reklam sonra iki dişi bir erkek hangi cins olacağı tabi isdege bağlı sonra al sana bir üretici peki büyüklerim arkadaşlarım türkiyede binlerce üyeleri olan tüm siteler bir fiil her hafta standart avlaklara çıkan küntesine her avdan rıskını takan kaç kişi var tabi binlerin içersinde sadece yüzler
     hal böyle olunca tabi biz millet olarak sadece reklam amaçlı düşündüğümüz için her gördüğümüze maşallahda çekeriz göklerede çıkarırız peki ne zamana kadar daha güzeli çıkana kadar tabi buda insanın neyi güzel bildiğine bağlı üretilenleri taşlamak veya yuhlamak popilerde yapmak çok kolay delinin biri bir taş atar kuyuya 10 akıllı çıkarana kadar taş suda kaybolur herkez bilende bilmeyende bu işe para için nam şöhret için girerse ülkemizde hertelden köpek olur tabi
  ben avcıyım evet köpekde üretiyorum köpekde satıyorum yapmalıyım neden iyiyle avlana bilmek için üretmek lazım ürettiğinin içinden iyiyi ayırırsın tabi kendince kalan kötü müdür hayır onlar belki daha iyiydir ama bunu senin bilgin ve tecrüben karar verir peki kalan enikleri ne yaparsın emeğinin karşılığı verirsin neyle parayla fişekle mamayla buna kimse karışamaz
biz memleket olaylarını sahış olaylarını bırakıp avcımız için kendimiz için üretip avrupa standartlarına ulaşmalıyız bunun içinde bir kuruluş var fcı adım atmış uygun adımlarla ilerleyen
bunlara destek olup yanlarında yer almalıyız köpeğin iyisi bitmez hergeçen gün birinden daha üstün biri çıkar ama iş ava geldimi avcı sadece merada yetişir klavye başında değil
rest çekmek hodri meydan demek avcı işidir avcı buda bilinmelidir

avcıyı avcı yapan önündeki poınterdir [email protected] 0534 317 01 83

www.pointerferma.com