Gönderen Konu: otomatik tüfekler yasaklanabilir mi?  (Okunma sayısı 10358 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: otomatik tüfekler yasaklanabilir mi?
« Yanıtla #25 : 10 Eylül 2011, 13:08:58 »
gübre bencede tüfekten ve avcıdan kuş popülasyonuna zarar veriyor. tabiki kişinin zihniyeti bozuk oluncA tekli kırmada sonuç değişmez eğer far avı yapıyorsanız yaz mevsiminde yolda kumlanmaya gelmiş tavşanlar aracın farını görünce önününze oturduğunda zaten tekli kırmaylada vurulur. insanlar vicdanen kendini rahatsız hissetmedikten sonra 10 fişek atan tüfeklede katliam yapılır tekli kırmaylada sadece aynı yerde 2 üç tavşan varsa bir seferde vuramaz ama bu o kişiler için sorun değildir çünkü o kişiler için bu sorun değildir orada ki gördüklerinin hepsi bitene kadar defalarca gider. bu iş tamamen vicdan içe sindirme meselesidir. ben gece aracın önüne çıkan bir tavşanı gördüğüm zaman sevinirim ama hiç bir zaman gündüz gördüğüm zamanki heyecanımı yaklaşamaz, bu av için falan değildir ben tavşanı rengine koşuşuna hastayım gece onun koşuşunu hareketlerini seçemedikten sonra benim için vurmakta pek bir şey ifade etmiyor.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 10 Eylül 2011, 13:49:44 »
otomatik tüfekler yasaklansa ne olur yasaklanmasa ne olur bizim köyün nüfusu 500 civarı en az 50 bohçacı var bağ bahçe işleri başlayana kadar hergün en az 20 kişi ava gidiyor ve av onlara bütün sene açık avı hiç kapatmıyolar bu insanlara tek kırma bile versen bi faydası olmaz  zaten çoğunda çifte var o civarlardada pek av kalmadı zaten
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2011, 13:53:35 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı H.İbrahim ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #27 : 10 Eylül 2011, 13:55:55 »
benim bildigim namlu boyuyla ilgili 45-50 cm namlunun yasaklanması soyledır  avcı abılerım ve arkadaslarım bu gun ulkemızde bireysel silahlanma aldı basını gıdıyor ava gıtmezler  av tüfegi alırlar sonra namlu boyuyla oynayıp kısaltırlar(45-50cm ve daha asagı namlu) haliyle kısa namlu silah tasımada kolaylık saglar  niyeti kötü ise istegi yere göturur ve kapalı herhangi bir alana girebirilir. tüfek birde otomatik olunca yasaklansı normaldir ama bu yasaklama kısa namlu silahlarda hangi tüfek olursa olsun kısa namlu sartı aranır.buda suikast silahlarına girer.yardımcı olduysam ne mutlu saygılar selamlar avınız bol olsun
H.İbrahim ŞİMŞEK
1983 NEVŞEHİR