Gönderen Konu: 2. EL Tüfek başka bir şehirden nasıl alınır.  (Okunma sayısı 114933 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2. EL Tüfek başka bir şehirden nasıl alınır.
« Yanıtla #50 : 18 Eylül 2012, 19:40:34 »
şimdi ben zonguldaklıyım hiç ruhsatım yok yarın ruhsat için başvuracağım ve ben şahıstan ruhsatlı otomatik alacağım bursadan neyapmamız gerekiyo?
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Osman Ş.İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AFFETMEK ; İYİ İNSANLARIN İNTİKAMIDIR...
« Yanıtla #51 : 30 Aralık 2012, 23:33:39 »
bu konudaki en son gelişmeleri bilen varmı? eğer varsa bilgilendirirlerse sevinirim.saygılar.
Osman Şahin İNCE
1985 MERSİN
Çıraklığını yapmadığın işin , Ustalığını yapmayacakmışsın...

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #52 : 31 Aralık 2012, 00:26:11 »
Arkadaşlar bazı Emniyet müdürlüğü yada Jandarma Komutanlıklarında hala vekalet ile işlem yapılıyor

Fakat ben gelen tamimi okudum arkadaşlarında bahsettiği gibi noter istek belgesi isteniyor yani devlete 50 ödenirken 150 ödenecek

Çok dikkat etmedimde bu tamimde noter vekaleti ile yapılamaz da demiyordu sanırım yeni bir uygulama olduğu için sanırım tam bir netlik yok

İşi yapan kolluk kuvveti parayı alan noter devlete giden kısmı ne kadar bilemiyorumda buradaki amaç bu işi zora sokup ikinci eli öldürmek

Sıfır tüfeklere insanları yöneltmek yakın bir zamana kadar satış akdi ile yapılan işlemlerde hiç bir sorun yoktu ücretsiz olarak bu işler yapılıyordu.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2012, 00:28:01 Gönderen: Emin VURAL »
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 31 Aralık 2012, 13:49:20 »
sayın emin vural sözüm meclisten dışarı;
kurunun yanında yine yaşta yanıyor,bakıyor devlet bir sürü simsar türemiş,ahmet ağadan bir liraya aldığı tüfeği 3-4 liraya satıyor tatlı karlar var,hemen bunun önüne set çekmeliyim diye düşünüyor,
bunun yanında gerçekten tüfeğe ihtiyacı olan avcı kardeşim,işin ticaretini yapmayan madur oluyor,
bir liraya alınan mal ın 2-3 katı fiyata ve tanıdığa satılması bence ahlaksızlıktır,bunlar kendini zeki zanneden aptallardır,benim başıma gelenleri size anlatmıştım biliyorsunuz,ama bir liraya aldığını 1,5 liraya satanı ayrı tutuyorum,içimizde dürüstlerde var tabi..
biz dürüst olmazsak,devlette aptal değil ya koyuverir hemen setini,
150 euro olan gümrük muafiyeti nasıl 75 euro oldu,insanlar yurtdışından getirip satmaya başladılar vergisiz, bu sefer esnaf mağdur oldu,
sevdiğim güzel bir sözle bitireyim,
''Dünyanın en aptal insanı,karşısındakini kendinden daha aptal zannedendir'' O0
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2012, 13:54:41 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 01 Ocak 2013, 01:35:15 »
Merhaba,
Ben geçen ay forumda satılık ilanı olan Sadık AKDAŞ ustanın tüfeğini satın aldım.
1- Sadık ustaya bir arkadaşımın nüfus cüzdan fotokopisini faksladım.O da arkadaşıma vekalet verdi.Şu marka şu seri no'lu tüfeği satabilir diye.
2- 2 adet dilekçe var.Devir alan ve devir eden.Devir alanı ben, devir edeni de vekaleti alan arkadaşım doldurdu.
3- Bu dilekçeleri kaymakamlıktan sevk ettirdim.
4- Sadık usta vekalet aslı, ruhsat fotokopisi ve tüfeği kargo ile yolladı.
5- Ben sabıka kaydı ve 2 adet fotoğraf hazırladım.
6- Tüfek, vekalet aslı, dilekçelerle ben ve arkadaşım emniyete gittik.Arkadaşım Sadık ustanın yerine devir için imza attı.Yarım saat içinde tüfeği benim ruhsata işlediler.Yani toplam iki günde halloldu.
Selam ve saygılar

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #55 : 03 Ocak 2013, 02:05:28 »
Semih bey haklısınız ancak bu derin bir konu

yarı otolar çıktığında yendi bu isin kaymağı

bugün bazında konuşayım 500 liralık yarı otoyla

Ne berettalar idealler simsonlar takas edildi

• Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #56 : 03 Ocak 2013, 14:32:14 »

...Yarım saat içinde tüfeği benim ruhsata işlediler.Yani toplam iki günde halloldu...

Hatırladığıma göre önce satıcının tüfeğinin ruhsatta düşmesi, sonra alıcının ruhsatına işlenmesi gerekliydi. Alıcı tarafındaki emniyet satıcının tüfeğinin kayıtlı olduğu(sizin durumda Beyşehir) emniyete yazı gönderiyor. Sonra oradan bilgi geliyor. Daha sonra alan kişinin teskeresine işleniyor. Bu kayıttan düşüp geri dönmesi İzmir içinde iki ilçe arasında bile 10 günü buluyordu. Yanlış mı hatırlıyorum acaba?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 03 Ocak 2013, 16:50:01 »
Semih bey haklısınız ancak bu derin bir konu

yarı otolar çıktığında yendi bu isin kaymağı

bugün bazında konuşayım 500 liralık yarı otoyla

Ne berettalar idealler simsonlar takas edildi

Çok haklısınız emin bey,yaşamadım çevremde ama duydum,otomatik silah merakı yüzünden insanlar elindeki güzelim çifteleri pozeleri vermişler,
tabii ozamanlar böyle internette yok,kimsenin dünyadan haberi yok,böyle olunca simsarlara gün doğmuş,
bilselerdi ki vatandaşımız çifte ve poze avrupada otomatikten daha değerli ve daha pahalıdır ve çifte ve pozenin işçiliği daha zor,
çifte adı üstünde çift namlu öteki tek namlu...
benim sözüm iki kuruş menfaat için avcılığın özündeki sevgi,dostluk ve muhabbeti kaçıranlara,
para kaybetmeyi insan kaybetmeye değişemiyorsan senin yaptığın apaçık avcılık değil,avcılığı ticarete alet etmektir,
neyse insanlarında gerçek yüzü ticarette,seyahatte belli olurmuş,
Allahım herkesi kötülerden korusun,iyilerle karşılaştırsın,
emin bey size en derin muhabbetleri mi bildiririm..
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 03 Ocak 2013, 23:04:57 »
Hatırladığıma göre önce satıcının tüfeğinin ruhsatta düşmesi, sonra alıcının ruhsatına işlenmesi gerekliydi. Alıcı tarafındaki emniyet satıcının tüfeğinin kayıtlı olduğu(sizin durumda Beyşehir) emniyete yazı gönderiyor. Sonra oradan bilgi geliyor. Daha sonra alan kişinin teskeresine işleniyor. Bu kayıttan düşüp geri dönmesi İzmir içinde iki ilçe arasında bile 10 günü buluyordu. Yanlış mı hatırlıyorum acaba?

Merhaba Volkan bey,
Şubedeki memur karşı tarafın vekalet aslını gördükten sonra evraklar da tamam olunca sorun çıkarmıyor.Alıcının ruhsatına işledikten sonra karşı tarafın emniyetine yazı yazarak dosyasını istiyorlar.Bence burada püf nokta ruhsat şube ile ilişkiler.Tatlı dil olayı yani :) ben bu işlemi iki defa yaptım hiç sorun yaşamadım.
Selam ve saygılar

Çevrimdışı Osman HODANCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 27 Şubat 2013, 17:30:14 »

Alıntı
T.C.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
Emniyet Genel Müdürlüğü

SAYI  :B.05.1.EGM.0.52.45265.(32066)                     
TARİH :17/07/2012

KONU: Genelgelerin Birleştirilmesi
Bakanlık Genelge No:43
EGM Genelge No:70
...
2.8.Tespit İşlemi

Silah ruhsatı düzenleme, yenileme, kimliğe işleme gibi işlemler yapılırken silahın nitelikleri ve numaraları yetkililerce kontrol edilecek, uygunluk bir tutanakla tespit edilecektir.
Ruhsat yenileme işlemleri esnasında, gerekli görülen silahlara aldırılacak ekspertiz raporu sonucu, silahın orijinal seri numarasının silindiği veya bazı rakamlarının kazınarak yok edildiği veya sonra yeniden numara vurulduğunun tespit edilmesi halinde silah, ekspertiz raporu ve işlem dosyası ile birlikte adli makamlara intikal ettirilerek mahkemenin vereceği karara göre işlem yapılacaktır.
Tesis edilen kayıt ve işlemlerin mevzuata aykırılığı tespit edilirse, yapılan işlemler geçersiz sayılıp adli ve idari gereken işlem yapılacaktır.
...

8.4.Farklı Birimler Arasında Silah Devri

1.   Kolluk emanetinde bulunan bir silahın, başka bir mülki amirlik ya da birim sınırları içinde ikamet eden kişi tarafından devir alınmak istenmesi halinde;
•   Devralacak kişinin silah ruhsatı almasında sakınca bulunmadığına ve silah ruhsatı verilmesine dair onaya istinaden verilen izne göre noter satışının yapılması,
•   Noterce düzenlenmiş devir senedi ile ruhsat için başvurulması,
•   Ruhsat düzenlenme aşamasında; gerekli kontrollerin yapılabilmesi için, silahın emanetinde bulunduğu birime bir yazı ile başvurularak; yapılan işlemlerle ilgili bilgi verilmesi, silahın devralacak kişiye teslim edilmesinin istenmesi, hangi günlerde teslim edilebileceğinin ve güzergâhın belirtilmesi,
•   Bu belgenin ruhsat yerine geçmeyeceği, silahın belirtilen süre içinde ruhsatı verecek makama ibraz edilmesi gerektiğinin hak sahibine tebliğ edilmesi şeklinde yapılacaktır.
2.   Başka bir mülki amirlik ya da birim sınırları içinde ikamet eden kişi adına kayıtlı silahın devri için;
•   Diğer işlemler bittikten sonra, ruhsat düzenlenme aşamasında ve ruhsatı düzenleyecek birim tarafından, gerekli kontrollerin yapılabilmesi için devralacak kişiye silahı hangi günlerde ve güzergâhta getireceğine ilişkin belge verilmesi,
•   Bu belgenin ruhsat yerine geçmeyeceğinin, silahın belirtilen süre içinde ruhsatı verecek makama ibraz edilmesi gerektiğinin hak sahibine tebliğ edilmesi,
•   Silahın devredenden teslim alınıp getirtilerek ibrazının sağlanması ve ruhsat kartının düzenlenmesi şeklinde yapılacaktır.

8.5.Vekâletle Yapılabilecek/Yapılamayacak İşlemler

Noterlerce düzenlenmiş vekalet akdi, başkası adına düzenlenmiş silah satın alma yetki belgesiyle MKE Kurumundan veya kişilerden ateşli silahı satın alma, hibe kabul etme veya başkasının ruhsatlı silahını satma ve hibe etme iş ve işlemlerini (gerekli müracaatların yapılması, belgelerin ibrazı ve imzalanması gibi) yapmasına yetki vermektedir. Ancak, vekil tayin edilen kişilerin noterlerce düzenlenen vekâlete istinaden ateşli silahı satın ve teslim alma, taşıma, bulundurma veya yetkili makamlara tespit amacıyla ibraz etme fiillerini yapmaları 6136 sayılı Kanun hükümlerine aykırı olduğundan vekâletname ile bu gibi fiillerin geçici olarak dahi yapılmasına yetki verilmesi mümkün değildir.
   91/1779 sayılı Yönetmelik’in 22’nci maddesinde, aynı Yönetmelik’in 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ile (e) bendinin (1), (2) ve (5) numaralı alt bentlerinde sayılan kişilerin, noterce düzenlenen vekaletname (yetki belgesi) ile aynı bent ve alt bentlerde sayılan kamu görevlilerine silah ve mermilerini satın aldırabileceği düzenlenmiştir.

...
13. YİVSİZ TÜFEKLERİN DEVRİ

2521 sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanun’un uygulamasına dair Yönetmelik’in Av Tüfeklerinin Devri başlıklı 12’nci maddesinde; bu yönetmelik hükümlerine göre av tezkeresi veya av tüfeği sahipliği belgesi alan kişilerin belgelerinde kayıtlı yivsiz av tüfeklerini ancak av tezkeresi veya yivsiz tüfek sahipliği belgesi olan kişilere satabileceği veya hibe yoluyla devredebilecekleri, devreden ve devralan kişilerin en geç bir ay içinde av tezkeresi veya belge aldıkları makamlara başvurarak devrettikleri tüfeği belgelerinden sildirmek ve devraldıkları tüfeği belgelerine işletmek zorunda oldukları, kişiler arasında bu şekilde yapılan devir işlemlerinde başkaca belge aranmayacağı belirtilmektedir.
   Farklı illerde veya aynı il içerisindeki farklı ilçelerde ikamet eden şahısların ruhsatlarında kayıtlı yivsiz tüfeklerinin başka bir şahsa devir veya hibe etmek için müracaat etmeleri halinde;
1.   Yivsiz tüfeği devir alacak şahsın yaptırılacak tahkikat neticesinde durumunun uygun olması,
2.   Ruhsat veren birim tarafından düzenlenerek devir alacak şahsa verilen “noter istek belgesi” ile satış işleminin yapılması,
3.   “Noter istek belgesi” ile satış işlemi yapılmadan devir ve hibe işleminin yapılmaması,
4.   “Noter istek belgesi” ile satış işleminin gerçekleşmesinden sonra, söz konusu yivsiz tüfeğin ruhsata kaydettirilmek üzere ruhsat birimine götürülmesi esnasında 2521 sayılı Kanun’un 13’üncü maddesinin uygulanmaması,
5.   Ruhsatlı yivsiz tüfeğini devir edecek şahıs ile devir alanın birlikte ruhsat birimine müracaat etmesi halinde ise, bu belgeye gerek olmadan Yönetmelik’in 12’nci maddesinde belirtilen usullerde devir veya hibe işleminin yapılması gerekmektedir.
[/c]
Osman HODANCI
1966 Kastamonu

Çevrimdışı H.Yahya GÜNCEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 27 Mart 2013, 02:13:39 »
bu soru satıl alma belgesi alırken de çok sorulur ama mevcut emniyet ikamet edilen emniyet ile iletişime geçebilir diye biliyorum.
tüfek tamiri
1991-Konya

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 12 Nisan 2013, 10:07:14 »
Arkadaşlar konuya değinmişler sağ olsunlar bence en güzeli satıcının yol masrafını karşılayıp kendi şubenizde devir yapmak yada satıcının olduğu yerde bir avcı dostumuz var ise onun üzerine alıp ondan sizin almanız.
Tek sıkıntı arkadaşınızın ruhsat hanesi dolacak. İstanbul'dan devir işlemleri için tam 3 ay bekledim,yaşadığınız sıkıntı stres cabası.
Bu arada yeni uygulama ile 2. el alacak arkadaşlar tüfeği beğenip anlaştığınız'da ruhsat büronuza gitmeden önce savcılıktan sabıka kayıt belgesi alınız en azından 2. kere git gel yapmamış olursunuz

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
başka şehire tüfek satma
« Yanıtla #62 : 17 Haziran 2013, 23:59:19 »
abiler diğer konuları tam anlamadığım için yazma gereksinimi duydum.

ablamın eşine tüfek hibe edicem. ayın 24'ünde memlekete gidiyorum. ne gibi bir işlem yapmam gerekli. benim bildiğim. ben giderken tüfeğinde yanımda götürüyorum. eniştem yivsiz tüfek alma evraklarını yaptırıyor. daha sonra beraber eniştemi bağlı bulunduğu emniyet binasındaki silah ruhsat birimine gidiyoruz. orda devir teslim işlemi yapılıyor. buna müteakip emniyet birimi benim bağlı buluduğum emniyet birimine fax cekip silahı ruhsatımdan düşürüyor.

yanlışım var yardımcı olabilirmisiniz?
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: başka şehire tüfek satma
« Yanıtla #63 : 18 Haziran 2013, 00:04:25 »
değiştire bastım ama bilgisayarda sorun var herhalde. valilikte devir için yazı alacağız.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 18 Haziran 2013, 10:26:28 »
Cüneyt Kardeş aynen anlattığın gibi oluyor işlem.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 13:04:28 Gönderen: Osman ALP »
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 18 Haziran 2013, 11:14:51 »
KARDEŞİM İNTERNETTE HAZIR DİLEKÇE ÖRNEKLERİ VAR  . DEVİR EDEN VE DEVİR ALAN DİYE 2 ADET İKİNİZDE BUNU DOLDURUP KAYMAKAMLIKDA İMZAYA ÇIKIYORUSUNUZ. SONRA ENİŞTEN NEREYE BAĞLI İSE POLİS VEYA JANDARMA RUHSAT TÜFEK İLE ORAYA GİDİP İŞLEM BAŞLIUYOR GEREKLİ EVRAKLARI ALIP GİDİN BUNLAR BELLİ ZATEN. SABIKA KAYDI SAĞLIK RAPORU FOTOKAPİ ENŞŞTENIN RUHSATI VS. ONLAR İŞLEMİ BİTİRİDKTEN SONRA SEN NEREYE BAĞLI İSEN ORAYA FAX ÇEKİLİYOR DEVRETTİĞİN TÜFEĞİN FATURASINI İSTİYOR ENİŞTEN NEREYE BAĞLIU İSE O KURUM. SEN SEN CEVABIN GELMESİNİ BEKLEMİYORSUN FATURA GELDİKTEN SONRA ENİŞTEN TÜFEK İLE BAĞLI OLDUĞPU KURUMA GİDİP RUHSATINA İŞLETİYOR TÜFEĞİ. BU KADAR ADAMINIZ VARSA 2 GÜNDE BİTER YOK İSE 2 AY BİLE SÜREBİLİR.
 SAYGILAR
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Samet DOĞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 03 Aralık 2013, 12:14:12 »
merhaba ben ikinci ei bi beratta a 400 aldımm ruhsat kaydım yozgatta ben manisada yasıyorumm tüfegide manisadan aldım tüfek bende sşmdi tüfegi nasıl ruhsatıma işlebilirimm yorumları oludum ama benım durumum gibi bi konuya deginilmemiş hiç yardımlarınızı beklıyorumm
1987-Manisa

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 03 Aralık 2013, 13:21:56 »
Merhaba Samet. Artık bundan sonra Manisa'da yaşayacaksan, ruhsat kayıt dosyanı Yozgat'tan Manisa'ya aldıracaksın. Bunun için Manisa'da yaşadığın ilçe emniyet müdürlüğüne ( Jandarma bölgesi ise jandarma karakolu ) gidip gerekli başvuruyu yap. Ruhsat kaydın Manisa'ya geldikten sonra Beretta a400'ü işletebilirsin. Yok ruhsat kaydım Yozgat'ta kalsın diyorsan; Beretta'yı sana satan kişi ile ya da, onun vekalet vereceği birisi ile Yozgat'a gidip tüfeği ruhsatına işleteceksin. Bu arada tüfeğini güle güle, kazasız belasız kullan kardeş.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #68 : 03 Aralık 2013, 13:42:02 »
merhaba ben ikinci ei bi beratta a 400 aldımm ruhsat kaydım yozgatta ben manisada yasıyorumm tüfegide manisadan aldım tüfek bende sşmdi tüfegi nasıl ruhsatıma işlebilirimm yorumları oludum ama benım durumum gibi bi konuya deginilmemiş hiç yardımlarınızı beklıyorumm
samet kardeşim bende manisadan tekirdağa tüfek satmıştım arkadaş buraya geldi beraber notere gittik ben satış için noterden  arkadışın eşine vekalet verdim oda daha sonra eşinden satışını üzerine alıp ruhsatına işletti umarım faydalı olur
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Samet DOĞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 03 Aralık 2013, 13:44:09 »
osman bey ruhsat kaydım yozgatta dursun  diyorum ben tufegi aldıktan sonra müsait bi günde g,d,p yozgattan işletiyim diyorumm nasıl bi yol izlemem gerekiyo tam olarakk
1987-Manisa

Çevrimdışı Samet DOĞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 03 Aralık 2013, 13:46:42 »
osman bey ruhsat kaydım yozgatta dursun  diyorum ben tufegi aldıktan sonra müsait bi günde g,d,p yozgattan işletiyim diyorumm nasıl bi yol izlemem gerekiyo tam olarakk
1987-Manisa

Çevrimdışı Samet DOĞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 03 Aralık 2013, 13:49:43 »
tesekkurler özgür bey bende o zman ailemden birini uzerine vekalet verdırıyımm ordan uzerıme devir alıyımm en mantıklısı bu emniyetten nasıl halledecez bu ısı vekaletimi gösterecez manisa emniyetinee tamm olarakk islemler nasıl oluyor
1987-Manisa

Çevrimdışı Etem YÜCEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 26 Nisan 2014, 14:23:53 »
Arkadaslar kendimiz gitmeden tufegi nasil aliriz yani 2014 teyiz yorumlar eski yenilersek sevinirim bulgisi olan varsa buzi aydinlatirsa seviniriz
1985 kutahya

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 14 Mayıs 2014, 10:08:32 »
bu konuda yeni gelişmeler var mı acaba ?
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Hüseyin ANIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 30 Eylül 2014, 20:39:16 »
Arkadaşlar şu an için son gelişmelerden haberi olan var mı acaba farklı şehire ikinci el satışlar da.