Gönderen Konu: Sarsılmaz Concorde temizliği  (Okunma sayısı 1901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolgahan YATKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Sarsılmaz Concorde temizliği
« : 07 Mayıs 2018, 19:46:52 »
Bugün concorde av tüfeğini temizlemek için mekanizmayı söktüm mekanizmanın içinden ataça benzer bir tel parçası çıktı nereye takacağımı bulamadım resimli olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
1999 - Denizli

Çevrimdışı Nedim DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Sarsılmaz Concorde temizliği
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2018, 20:37:49 »
mrb tolgahan o parça benimde tüfeğimde çıkmıştı tüfeğimi sattığım için foto atamıcam ama mekanizmanın içine giren parçaya takılıyor sanırım kurma kolunu tutmaya yarıyo. yapamazsan arkadaşımda sarsılmaz var foto attırabilirim
Nedim DEMİRCİ
1979 MANİSA SARIGÖL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2018, 20:41:13 »
mrb tolgahan o parça benimde tüfeğimde çıkmıştı tüfeğimi sattığım için foto atamıcam ama mekanizmanın içine giren parçaya takılıyor sanırım kurma kolunu tutmaya yarıyo. yapamazsan arkadaşımda sarsılmaz var foto attırabilirim
Bulamadım fotoğraf olursa memnun olurum
1999 - Denizli

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2018, 21:01:26 »
Bulamadım fotoğraf olursa memnun olurum
Nedim abi topladım tüfeği teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar
1999 - Denizli

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2018, 08:45:05 »
Bence Sarsılmaz marka bir yarı otomatiği temizlerken en dikkat edilmesi gereken parçalardan biri. Ben birkaç farklı Sarsılmaz kullandım ama şuande elimde yok. Olsa hemen resim atardım. İğne tertibatının bulunduğu iç içe geçen iki parçalı mekanizma aparatında üsteki parça beyaz veya krom kaplıdır. İçindeki ise boyasız metal bir parçadır. İçindeki boyasız ve genelde siyah renkli parçanın üzerinde ve kurma kolu için bulunan deliğin hemen yanında bir çukur vardır. Bu çukurun içine oturtulması lazım. Ne kadar yardımcı olabildim bilmiyorum ama resim olsa daha faydalı olabilirdim. İnşallah faydalı olmuştur. Rastgele.
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2018, 08:53:47 »
Bence Sarsılmaz marka bir yarı otomatiği temizlerken en dikkat edilmesi gereken parçalardan biri. Ben birkaç farklı Sarsılmaz kullandım ama şuande elimde yok. Olsa hemen resim atardım. İğne tertibatının bulunduğu iç içe geçen iki parçalı mekanizma aparatında üsteki parça beyaz veya krom kaplıdır. İçindeki ise boyasız metal bir parçadır. İçindeki boyasız ve genelde siyah renkli parçanın üzerinde ve kurma kolu için bulunan deliğin hemen yanında bir çukur vardır. Bu çukurun içine oturtulması lazım. Ne kadar yardımcı olabildim bilmiyorum ama resim olsa daha faydalı olabilirdim. İnşallah faydalı olmuştur. Rastgele.

Teşekkür ederim Sefa abi.
Kurma kolunun yanındaki çukur gibi yeri var oraya aitmiş.
1999 - Denizli

The following users thanked this post: Sefa KOYUNCU