Gönderen Konu: Akdaş Silah Grupman Testleri  (Okunma sayısı 8451 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Akdaş Silah Grupman Testleri
« : 08 Mart 2018, 13:09:12 »
Akdaş Silahlarının Müşterilere gitmeden önce grupman testleri yapılıp grupman kağıtları ile yolluyoruz..

• Akdaş Ak212
1981 - Konya

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Akdaş Silah Grupman Testleri
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2018, 13:58:42 »
Kolay gelsin Önder usta.
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

The following users thanked this post: Önder BİRCAN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2018, 14:40:04 »
Önder ustam foruma hoş geldin. Yaptığın çalışma müşteri memnuniyeti açısından gerçekten çok güzel bir şey, kolay gelsin.
Bu arada fotoğrafta yanında duran ufo tipi elektrikli soba, atış öncesi namluları ısıtmak için lazım oluyordur heralde :D
« Son Düzenleme: 08 Mart 2018, 14:50:42 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK, Önder BİRCAN

Çevrimdışı Hüseyin ÜNLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2018, 14:53:13 »
Elinize sağlık güzel bir calışma diğer firmalara da işallah ornek olur..
1991 - Antalya/korkuteli/kızılcadag koyü

Çevrimdışı Kamil SELCİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2018, 15:02:47 »
Hey maşallah önder ustam ellerine sağlık şu ana kadar bir çok tüfek kullandım ama en çok akdaştan memnun kaldım Mehmet Baler abim vede önder Bircan kardeşime çok teşekkür ederim
  • Stoeger md2000
  • Akdaş AH212 hybrit
1982-Konya

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2018, 15:05:09 »
Önder ustam foruma hoş geldin. Yaptığın çalışma müşteri memnuniyeti açısından gerçekten çok güzel bir şey, kolay gelsin.
Bu arada fotoğrafta yanında duran ufo tipi elektrikli soba, atış öncesi namluları ısıtmak için lazım oluyordur heralde :D

Yakışı için şart :)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2018, 15:32:54 »
Önder Usta, aramıza hoşgeldiniz.
Sakıncası yoksa, gurupman denemelerinizi yaptığınız mesafe, hedef kağıdı boyutları, fişek, gramaj ve saçma no bilgilerini de paylaşabilirmisiniz.
Ayrıca standardınız nedir. Bu deneme atışları sonucu satış bandından dönen ve namlu değişimi yapılan tüfekleriniz oluyor mu.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Samet BİRİCİK, Önder BİRCAN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2018, 15:47:59 »
Önder bey hoşgeldiniz,Sadık beye selamlarımı iletiniz lütfen..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2018, 20:08:31 »
Kolay gelsin Önder usta.
teşekkürler ustam 👍🤠
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2018, 20:42:08 »
hoşbulduk emrah ustam teşekkürler 👍🤠  buarada  evet ufo tüfeklerin yakıcılığını artırmak için ısıtıyorum  👍😁
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2018, 20:45:45 »
Elinize sağlık güzel bir calışma diğer firmalara da işallah ornek olur..
teşekkürler ustam inşallah 👍🤠
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2018, 20:47:18 »
Hey maşallah önder ustam ellerine sağlık şu ana kadar bir çok tüfek kullandım ama en çok akdaştan memnun kaldım Mehmet Baler abim vede önder Bircan kardeşime çok teşekkür ederim
biz teşekkür ederiz ustam rastgele
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

The following users thanked this post: Samet BİRİCİK, Kamil SELCİK

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2018, 21:21:08 »
Önder Usta, aramıza hoşgeldiniz.
Sakıncası yoksa, gurupman denemelerinizi yaptığınız mesafe, hedef kağıdı boyutları, fişek, gramaj ve saçma no bilgilerini de paylaşabilirmisiniz.
Ayrıca standardınız nedir. Bu deneme atışları sonucu satış bandından dönen ve namlu değişimi yapılan tüfekleriniz oluyor mu.
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

hoşbulduk ustam teşekkürler gurupman konusuna gelince 2015 yılı itibariyle yapmaya başladığımız gurupman sıfırlama test atışının amacı nişan alınan hedefi saçma veya kurşunun merkezli bir şekilde tam isabetle vurmasını sağlamak amaçlı bir test atışıdır yani( 36.5 metre atışı değildir bu test )ikinci sorunuza gelince tabiki haliyle nadirende olsa bazen eski imalatlardan gurupman sorunu veya başka sorunlar yüzünden yılda geriye gelen bir kaç namlu oluyor haliyle kul yapısı sonuçta ama firma hatası varsa ortada hemen telafi ediliyor müşteri kullanıcı hatası ise müsteriye elimizden geldince yardımcı olmays çalışıyoruz yinede herkonuda ustam umarım yardımcı olabilmişimdir ustam sorularınıza 👍🤠
« Son Düzenleme: 08 Mart 2018, 21:41:05 Gönderen: Önder BİRCAN »
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Samet BİRİCİK, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #13 : 08 Mart 2018, 21:37:28 »
hoşbulduk ustam teşekkürler gurup konusuna gelince 2015 yılı itibariyle yapmaya başladığımız gurupman sıfırlama test atışının amacı nisan alınan hedefi saçma veya kurşunun merkezli bir şekilde tam isabetle vurmasını sağlamak amaçlı bir test atışıdır yani 36.5 metre atışı değildir bu test ikinci sorunuza gelince tabiki haliyle nadirende olsa bazen eski imalatlardan gurupman sorunu veya başka sorunlar yüzünden yılda geriye gelen bir kaç namlu oluyor haliyle kul yapısı sonuçta ama firma hatası varsa ortada hemen telafi ediliyor müşteri kullanıcı hatası ise müsteriye elimizden geldince yardımcı olmays çalışıyoruz yinede herkonuda ustam umarım yardımcı olabilmişimdir ustam sorularınıza 👍🤠

Teşekkür ederiz Önder bey bilgilendirmeniz için :)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Mart 2018, 21:45:53 »
tek kelimeyle mükemmel bir paylaşım , devamını bekleriz, Önder BEY  ellerinize sağlık.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2018, 12:09:16 »
önder bey öncelikle çalışmalarınızda başarılar. size bir sorum olacaktı mesela test sonucu silahın nişan alınan yeri vurmadığını tespit etmeniz durumunda o silah tamir edilmeye çalışılıp tekrar piyasaya sürülüyor mu ? yoksa o namlu hurdaya gönderilip yeni namlu mu takılıyor ?
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Hüseyin ÜNLÜ, Ziyaettin AYHAN, Önder BİRCAN

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 10 Mart 2018, 01:47:38 »
tek kelimeyle mükemmel bir paylaşım , devamını bekleriz, Önder BEY  ellerinize sağlık.
ben teşekkür ederim ustam ilginiz için 👍🤠
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

Çevrimdışı Önder BİRCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 10 Mart 2018, 01:55:26 »
önder bey öncelikle çalışmalarınızda başarılar. size bir sorum olacaktı mesela test sonucu silahın nişan alınan yeri vurmadığını tespit etmeniz durumunda o silah tamir edilmeye çalışılıp tekrar piyasaya sürülüyor mu ? yoksa o namlu hurdaya gönderilip yeni namlu mu takılıyor ?
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim ustam gurupman sapmalarına etken olan birkaç küçük husus vardır tüm tüfeklerde avrupa yerli farketmez ve o hususların %100 olaak imalat aşamadında tolarize edilmesi mümkün değildir ancak bizim yaptımız şekilde bitmiş vaziyetteki tüfeklere küçük sihirli dokunuşlar yaparak bu mümkündür ama müdahelesi imkansız halde bir namluyla karşılaşırsak taki hala öyle bir namlu ile karşılaşmadık elbette ki hurdaya  gidecektir umarım sorunuza cevap olabilmiştir yazdıklarım sorunuz için ayrıca teşekkür ederim ustam 👍🤠
  • Akdaş Ak212
1981 - Konya

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 10 Mart 2018, 11:09:38 »
@Önder BİRCAN bey aramıza hoşgeldiniz. Bende farklı marka silahlara sahip olmakla  birlikte Akdaş 312 se kullanıcısıyım. Silahımı zevkle kullanıyorum. Nacizane benimde bir sorum olacak. Yerli üretilen silahlarda genel anlamda namlu iç çapı ile ilgili namlu üzerinde bir bilgi bulunmuyor. Oysaki Avrupa tüfeklerde bu durum tam tersine. Üretilen silâhlarda namlu iç çapına ilişkin bilgilerin neden namlu üzerinde bulunmadığını merak ediyorum. Oysaki bu forumda edindiğimiž bilgi ve tecrübeler (bilgi aktaran ve tecrübe kazanmamız konusunda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum) bizi namlu iç çapını bilerek doğru fişeği alma vb. Konulara sevk ediyor. Oysaki üretici şirketler müşterilerine 18.4-18.6 arasında olduğuna dair genel bir cevap veriyor. Oysaki bizde bu ölçüler arasında olduğunu biliyoruz. Ve bu cevap şahmen beni tatmin etmiyor. Ancak takdir edersiniz ki bizde net olarak silahımızın teknik özelliklerini tam olarak anlamak istiyoruz. Genişletilmiş, daha profesyonel AR-GE çalışmalarınızı görmek ümidiyle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Nurullah ÖZ 43

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 24 Nisan 2018, 10:16:43 »
Önder Bey,öncelikle foruma hoş geldiniz.Bu aralar ben de Akdaş AK212 w ahşap modelinizi incelemekteyim.Birkaç markayı dipçik ölçüsü ve ağırlık sebebiyle elemek zorunda kaldım.(37.5 Tetik çekme mesafem.)Sizden ricam tabi ki fırsatınız olursa namlu iç çapı 18.40 ile SKB ye ürettiğiniz iç çap 18.60
namluların (71namlu) pattern ve penetrasyon farkını gösteren bir çalışma yapma fırsatınız olur da bizleri bilgilendirirseniz sevinirim .Teşekkürler şimdiden.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 19:48:28 Gönderen: Nurullah ÖZ 43 »
1973 - Kütahya

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 24 Nisan 2018, 11:06:50 »
Şimdi ben bir akdas alsam Grupman aynını çıkacak??
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Devlet COŞKUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 24 Nisan 2018, 11:12:18 »
@Önder BİRCAN bey aramıza hoşgeldiniz. Bende farklı marka silahlara sahip olmakla  birlikte Akdaş 312 se kullanıcısıyım. Silahımı zevkle kullanıyorum. Nacizane benimde bir sorum olacak. Yerli üretilen silahlarda genel anlamda namlu iç çapı ile ilgili namlu üzerinde bir bilgi bulh unmuyor. Oysaki Avrupa tüfeklerde bu durum tam tersine. Üretilen silâhlarda namlu iç çapına ilişkin bilgilerin neden namlu üzerinde bulunmadığını merak ediyorum. Oysaki bu forumda edindiğimiž bilgi ve tecrübeler (bilgi aktaran ve tecrübe kazanmamız konusunda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum) bizi namlu iç çapını bilerek doğru fişeği alma vb. Konulara sevk ediyor. Oysaki üretici şirketler müşterilerine 18.4-18.6 arasında olduğuna dair genel bir cevap veriyor. Oysaki bizde bu ölçüler arasında olduğunu biliyoruz. Ve bu cevap şahmen beni tatmin etmiyor. Ancak takdir edersiniz ki bizde net olarak silahımızın teknik özelliklerini tam olarak anlamak istiyoruz. Genişletilmiş, daha profesyonel AR-GE çalışmalarınızı görmek ümidiyle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Aha yazdılar diyelim..bağımsız bir kuruluş tarafından onay alması gerekiyor bence..yazılan ölçüler tutmadiktan sonra yazılsa ne olur yazilmasa ne
Devlet COŞKUN
1974 gaziantep

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 24 Nisan 2018, 12:32:17 »
@Önder BİRCAN bey aramıza hoşgeldiniz. Bende farklı marka silahlara sahip olmakla  birlikte Akdaş 312 se kullanıcısıyım. Silahımı zevkle kullanıyorum. Nacizane benimde bir sorum olacak. Yerli üretilen silahlarda genel anlamda namlu iç çapı ile ilgili namlu üzerinde bir bilgi bulunmuyor. Oysaki Avrupa tüfeklerde bu durum tam tersine. Üretilen silâhlarda namlu iç çapına ilişkin bilgilerin neden namlu üzerinde bulunmadığını merak ediyorum. Oysaki bu forumda edindiğimiž bilgi ve tecrübeler (bilgi aktaran ve tecrübe kazanmamız konusunda emeği geçenlere ayrıca teşekkür ediyorum) bizi namlu iç çapını bilerek doğru fişeği alma vb. Konulara sevk ediyor. Oysaki üretici şirketler müşterilerine 18.4-18.6 arasında olduğuna dair genel bir cevap veriyor. Oysaki bizde bu ölçüler arasında olduğunu biliyoruz. Ve bu cevap şahmen beni tatmin etmiyor. Ancak takdir edersiniz ki bizde net olarak silahımızın teknik özelliklerini tam olarak anlamak istiyoruz. Genişletilmiş, daha profesyonel AR-GE çalışmalarınızı görmek ümidiyle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Evet hocam Avrupa tüfeklerin üzerinde iç çap ölçüleri yazıyor.ancak baretta'nın resmi sitesine bakarsanız tüfeklerinin yapım aşamasında yani mühendislik ve işleme sürecinde ölçülerde farklılıklar olabileceği yazılıyor.onların tüfeklerinin üzerinde yazanlar da kesin ölçüler değil yani
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 12:34:03 Gönderen: Ali TATAR »
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Nurullah ÖZ 43

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 24 Nisan 2018, 13:59:52 »
''Şimdi ben bir akdas alsam Grupman aynını çıkacak??'' Devlet Bey ;
     Benim maksadım bu namlu iç çap meselesindeki küçük bir fark gerçekten fark oluşturuyor mu bunu gözle görmek istemiştim.Yoksa mesele sadece Aktaşın grupmanı meselesi değil.Tek tüfekle sadece namluyu değiştirerek farkı ortaya koyabilecek bir kişi olarak Önder Bey'e ulaşmışken sorayım dedim.

« Son Düzenleme: 24 Nisan 2018, 19:50:06 Gönderen: Nurullah ÖZ 43 »
1973 - Kütahya

Çevrimdışı İlker AKYOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 07 Mayıs 2018, 16:30:41 »
''Şimdi ben bir akdas alsam Grupman aynını çıkacak??'' Devlet Bey ;
     Benim maksadım bu namlu iç çap meselesindeki küçük bir fark gerçekten fark oluşturuyor mu bunu gözle görmek istemiştim.Yoksa mesele sadece Aktaşın grupmanı meselesi değil.Tek tüfekle sadece namluyu değiştirerek farkı ortaya koyabilecek bir kişi olarak Önder Bey'e ulaşmışken sorayım dedim.

Merhaba,
Ben hafta sonu denemesini yaptım, sonuç aşağıdaki gibi çıktı. hedef kağıt 70*70 cm. 25 mt. 71 cm. namlu 3 Şok. Sterling 24 gr. Trap

1977 izmit

The following users thanked this post: Nurullah ÖZ 43