Gönderen Konu: Bir Kararsız Daha  (Okunma sayısı 883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferdi GÜLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Bir Kararsız Daha
« : 11 Kasım 2017, 01:21:15 »
Öncelikle Herkese Merhaba,

Bu forumdaki ilk mesajım. Bir süre uzaktan takip ettikten sonra aranıza katılmaya karar verdim. Açıkçası bunda en çok forumdaki kişilerin tarzı ve üslubu etkili oldu. Ayrıca burada birçok konuda faydalı bilgiler buluyorum, katıkı sağlayan herkesin eline sağlık.

Doğaya, silahlara ve bıçaklara küçüklüğümden beri ilgi duymama rağmen maalesef hayat daha önce bana bu konuyla ilgilenmem için çok zaman bırakmadı. Ancak şimdi başka hobilerimden zaman çalarak öncelikle silahlarla ilgili bilgilerimi geliştirmek ve eğer kendimi yeterli görüp zaman bulursam da ufak ufak ava çıkmayı düşünüyorum. Ancak avlanma şu an benim için öncelik değil.

İlk tüfeğimi almak için günlerdir araştırıyorum ancak henüz net bir karar verebilmiş değilim, umarım sizin desteğinizle bunu yapabilirim. Öncelikle sanırım stüfek almak istememdeki amaçları ve aklımdaki modelleri sizinle paylaşsam iyi olur. İlk hedefim açıkçası kişisel koruma ve spor amaçlı. Bunu için kompakt ve güvenilir bir tüfek bakıyorum. Boyut ne kadar küçük olursa o kadar iyi ama tabiki estetikte önemli. Bundan dolayı, şu saate kadar Umtaş UTS-15 bakıyordum (tam istediğim özellklerde bir tüfekti  :'() ama her ne kadar yeni versiyonunda sorunlar düzeltilmiş dense de, o kadar çok olumsuz yorum varki  soğudum o modellden. Mümkünse hedefim pompalı bir tüfek almak çünkü bunlar kağuçuk fişek atabiliyor. Ancak UTS-15 benzeri bulabildiğim başka bir model yok, sizin tavsiyeniz varsa ve paylaşırsanız memnun olurum.

Bunun dışında; şimdilik aşağıdaki modellerle ilgileniyorum. Bu modellerle ilgili tecrübesi ve bilgisi olan yada alternatif önerebilecek kişiler yorumlarını paylaşırsa bana çok yardımcı olurlar.

1. Ranger Bullpup 36 cal  : Tüfek ile ilgili yeni bilgi toplamaya başladım ama boyutunun küçük oluşu ilgi sebebim.

2. Makarov S 12 : Kağuçuk fişek kullanma ihtiyacım olacağı için normalde otomatik modellere pek bakmıyorum, ancak bu modelde katlanabilir dipçik olduğu için boyut küçülüyor (bu tarz dipçikler yasak sanırım ama o hali ile evde duracak) boyutun küçülüyor olmasından dolayı listeme girdi.

Durum bu, ne dersiniz?
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2017, 01:33:08 Gönderen: Ferdi GÜLER »
İstanbul