Gönderen Konu: Kızım çok hasta,nacizane fikirlerinize ihtiyacım var dostlar...  (Okunma sayısı 1489 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal ŞAŞMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Yaklaşık 3-3,5 hafta evvel köpeğimde halsizlik,iştahsızlık ve yoğun su tüketme eğilimi ile beraber anal/oral yolla istifra ve ishal başgösterdi.Bir süre köpeğimi gözlemlediğimde klasik istifranın dışında başka birşey daha farkettim.Köpeğim tüylerini kusuyordu.

İçinde bulunduğum şartlar itibariyle başlangıçta Sitraks,Yomesan,Vitabiol ve İmuneks...
Tüy kusmaya başladığını farketmem ile birlikte listemize Malt ekleyerek tedavi sürecini başlattık.

Not: Yaklaşık 2 gün evvel 2 adet Cazitel iç parazit hapı verdim.

Dün itibariyle son geldiğimiz aşamada ise;Dışkı normal kıvama dönmeye başladı.İstifra,ishal ve tüy kusma hali bitti.Halsizlik ve yemek yememe kısmının da normale dönebilmesi açısından zannediyorum ki,biraz daha zamana ihtiyacımız olacak.

Ve işin enteresan kısmı dün ve bugün yaşandı.Dün ona ait balkonu temizleyip dezenfekte ederken yattığı koltuğun minderini kaldırmamla şaşkınlık yaşamam bir oldu.Resimlerde de göreceğiniz üzere neredeyse 25-30 adet beyaz kurtcukla karşılaştım.Muhtemelen orada dinlendiği müddetçe oraya dışkıladı hepsini.

Nihayetinde bulunduğumuz nokta itibariyle sizlerden öğrenmek ve direktiflerinizi beklediğim ilk husus şu;

1.BUNDAN SONRA SÜRECİ NASIL SÜRDÜRMELİYİM?
2.Pazartesi itibariyle dikkat ederek ve emin olabilmek adına iç parazit için ANDAZOL şurup vermeyi düşünüyorum.Enjektörle kaç mlg ve kaç ölçek vermeliyim?
3. Köpeğim iyileştikten sonra iç parazit için ANDAZOL,dış parazit için ise Avromec - Fac (farkındayım deri altı uygulanıyor.Fakat ben bu ilacı sadece dış parazit koruması için kullanmak istiyorum.) kullanmayı düşünüyorum.Bu açıdan bakıldığında sormak istediğim şu;ANDAZOL kaç ayda bir kaç miligram içirilmeli?Avromec - Fac kaç ayda bir kaç miligram damlatılmalı?

Not 1: Şahsi fikir ve deneyimleriniz doğrultusunda iç ve dış parazit için ekonomik önerilerinizi nacizane bekliyorum.

Not 2: Belki kiminiz gülümseyecek,kiminiz ise batıl bulacaksınız fakat belirtmeden geçemeyeceğim.Annem bugün yaklaşık 4 defa nazar duası okudu ve her okuduğunda gözyaşlarını tutamadı ve afedersiniz geğirmekten bir hal oldu.Acaba köpeğimin üzerinde nazarda olabilir mi?Yani bu halsizliğin biraz da sebebi bu olabilir mi?

Şimdiden anlayış ve hassasiyetinizden ötürü çok teşekkür ediyorum.Saygılar.

« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 22:47:42 Gönderen: Kemal ŞAŞMAZ »
LÜTFEN YAŞADIĞINIZ İLİ GİRİN.
1978

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Kemal ŞAŞMAZ

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
Geçmiş olsun. Bu kurtlar kopeginizin düşürdüğü değil sıcak ve kirden oluşan kurtçuklar diye düşünüyorum. Nazar dağları bile catlatir der eskiler...Acil şifalar diliyorum.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

The following users thanked this post: Kemal ŞAŞMAZ

Çevrimdışı Kemal ŞAŞMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sakin kafayla ve dikkatli düşündüğümde size hak verdim.Teşekkür ederim.Dezenfekte etmediğimden ötürü ortaya çıkan kurtlar.Kurt ihtimalini elediğimize göre konuyu yeniden ele alabiliriz öyle değil mi?
1978

Çevrimdışı Kemal ŞAŞMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Veterinere yönlendirme opsiyonunu kullanacağınızın elbette farkındayım.Bu anlamda ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum.Köpeğim şuan yaklaşık 9 yaşında ve ilk aşılanma dönemlerinde bir veterinerin egosunun kurbanı olduk malesef.''Ben bu işte ustayım.Ben hallederim'' tarı ve bol soslu ego ile karışık kuduz aşısını köpeğimin kalçasına sapladı ve köpeğim tarafından ısırıldı.O günden beri yaklaşık 9 senedir veteriner muayehanelerine giremiyoruz ve beyaz önlükten nefret ediyoruz.Ağızlık önereceksiniz muhakkak,ama ya büsbütün bozuk psikolojisi ne olacak?Bu bağlamda sormak istediğim şu;Şuan kan alma şansım yok dolayısıyla idrar ve dışkı tahlili yaptırabilirim ki bu da bize nihai neticeyi söyleyebilir öyle değil mi?Sadece takıldığım nokta şu;İdrar veya dışkının kıvamı ve saklama koşulları nelerdir?

Not 4: Kurban bayramından evvel,bu sürece girmeden kızım yaklaşık 2-3 hafta evvel kızgınlık dönemindeydi ve o dönemde de hafiften kusma ve ishal vardı.Acaba kızgınlığının son evrelerinin etkileri de olabilir mi?Buarada hiç çiftleşmedi.
1978

Çevrimdışı Vet.Hek. Hakan ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
Resimde gözüken karasinek larvaları nemli bögelere bırakırlar, yıkama ,banyo ilaçlarıyla mücadelede başarı sağlanır.
Hakan ÖZDEMİR
1983 KIRŞEHİR