Gönderen Konu: Tüfek Alacağım Önerilerinize ihtiyacım var.!  (Okunma sayısı 11760 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin KIRBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tüfek Alacağım Önerilerinize ihtiyacım var.!
« : 08 Eylül 2017, 20:29:59 »
Cümleten İyi Akşamlar Abilerim

İki yıl oldu avcılığa başlayalı bir çok yerli silahım oldu bu iki yıl içerisinde birçok silahımı sattım şuan 3500-4000 maksimum o aralarda otomatik ithal tüfek almak istiyorum av önceliğim genelde ördek sonra keklik be çulluk ara ara Üveyik ve bıldırcına da gideceğim.
Fabarm L4S
Benelli belmonte 1-2
Franchi affinity ve Fas't one

Bu modeller arasında kaldım gönlümde L4S ten yana en çok ona kafam yattı inceledim bayide tasarım olarakta hoşuma gitti önerilerinizi bekliyorum sonuçta sizin tecrübelerinizde benim için çok önemli.

Namlu olarakta 66 mı 71 mi karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

Şimdiden teşekkür  ediyorum bol avlı sezon geçirmeniz dileğiyle.
1992-Bodrum
Fabarm L4S İnitial Hunter 66 Cm
Albatros ALR 19 Max 4 71 Cm
English Setter
Ördek Tutkunu

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Ynt: Tüfek Alacağım Önerilerinize ihtiyacım var.!
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2017, 20:54:55 »
İyi akşamlar Engin Bey,

3 tüfeğe de sahip olmadım. 2 tanesini çok inceledim. İncelediklerimi de av çevresinde deneme imkanım oldu az buçuk. L4S özellikle parasının hakkını veren, hatta ederinin üstünde bir tüfek. Affinity de güzel bir tüfek. Giriş sınıfı İtalyanlar'da az biraz namlu dışı paslanma problemi olabiliyor bilginize, çok da kafaya takılacak bir durum değil. Gerekli bakımları yaptığınız sürece bir sıkıntı çıkmıyor.
Daha fazla kullanma imkanı olan arkadaşlar da yardımcı olacaktır.

Saygılar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Engin KIRBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2017, 22:02:36 »
Teşekkür ederim abi yorumun için

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1992-Bodrum
English Setter
Ördek Tutkunu

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Veysel VURMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2017, 22:47:20 »
Sn Engin kırbaş benim sorularıma tercüman olmuşsunuz. Bende önümüzdeki haftaya yeni bi tüfek alıcam bi aksilik olmazsa inş. Ve bende 4000 tl civarı bi bütcem var gönlümden geçen beretta a300 veya franchi affinity. Forumda bazı üstadlara danıştım ikisininde iyi tüfek olduğunu söylediler. Yürüyüş avı yaptığım için gönlüm affinityden yana bakalım kısmet artık  :)
  • Franchi affinity white
1994 Malatya

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2017, 23:17:07 »
tüfek alacaksan bir kere al. tüfek değiştirmeye son veririsin.. elin iyice tüm avlarda alısır.   BREDA...BREDA
  Benelli browning,beratta  asla aratmaz .hem onlardan daha ucuz....
 sağlam ve bazı üstünlükleri bile var
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #5 : 10 Eylül 2017, 00:09:43 »
Sn Engin kırbaş benim sorularıma tercüman olmuşsunuz. Bende önümüzdeki haftaya yeni bi tüfek alıcam bi aksilik olmazsa inş. Ve bende 4000 tl civarı bi bütcem var gönlümden geçen beretta a300 veya franchi affinity. Forumda bazı üstadlara danıştım ikisininde iyi tüfek olduğunu söylediler. Yürüyüş avı yaptığım için gönlüm affinityden yana bakalım kısmet artık  :)

A300 gerçekten kaliteli bir tüfek. Beretta'nın şu an en ucuz yarı otomatiği olmasına rağmen işçiliği çok iyi. Tüfeğin sloganı zaten sade tüfek sevenler için üretilmiş olması. Evet gerçekten sade. Ama o sadelikle bile sentetik olanın çok hoş bir estetiği var. Sentetik malzeme çok kaliteli, gövdeyle uyumu muhteşem. Ara ara satmayı düşünüp, omuzlayınca bağrıma bastığım tüfektir kendisi :) Üst seviye kozmetikler içeren abisi A400'den performans açısından hiç mi hiç geride kalmıyor. Bugün nihayet sezonu açıp, süperpoze hayali kurarken yanıma A300'ü aldığımı farkettim :) 3 atış 3 av. Tertemiz. Affinity ve L4S de çok iyi tüfeklerdir. Ama gözüm kapalı üç tüfeği de omuzlasam, yanıma alıp gideceğim A300 olur. Bluing finish namlu koruyucu yağ kullanılmadığında paslanmaya yatkın. Ama basit bir sorun. Ayrıca bluing o tüfeğe çok yakışıyor.
Umarım gönlünüzdeki tüfeğe sahip olursunuz.

Saygılar.
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Veysel VURMAZ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2017, 11:28:35 »
A300 gerçekten kaliteli bir tüfek. Beretta'nın şu an en ucuz yarı otomatiği olmasına rağmen işçiliği çok iyi. Tüfeğin sloganı zaten sade tüfek sevenler için üretilmiş olması. Evet gerçekten sade. Ama o sadelikle bile sentetik olanın çok hoş bir estetiği var. Sentetik malzeme çok kaliteli, gövdeyle uyumu muhteşem. Ara ara satmayı düşünüp, omuzlayınca bağrıma bastığım tüfektir kendisi :) Üst seviye kozmetikler içeren abisi A400'den performans açısından hiç mi hiç geride kalmıyor. Bugün nihayet sezonu açıp, süperpoze hayali kurarken yanıma A300'ü aldığımı farkettim :) 3 atış 3 av. Tertemiz. Affinity ve L4S de çok iyi tüfeklerdir. Ama gözüm kapalı üç tüfeği de omuzlasam, yanıma alıp gideceğim A300 olur. Bluing finish namlu koruyucu yağ kullanılmadığında paslanmaya yatkın. Ama basit bir sorun. Ayrıca bluing o tüfeğe çok yakışıyor.
Umarım gönlünüzdeki tüfeğe sahip olursunuz.

Saygılar.
Bence A300 yerli piyasa tüfekleriyle rekabet edebilecek bir fiyat ve kaliteyle pazara sunulmuştu
Ancak şimdi görüyoruzki 5000 TL bandının üzerinde.
Bir arkadaşımın aldığı bu tüfeği avda kullandım.Bence abartılacak bir tüfek olduğunu düşünmüyorum.
Tabi bu benim görüşüm
Abisi A 400 ler bence daha iyi tüfekler.İki tanede deneme şansımız oldu.Beğendim.
Yine bir Franchi Affinity deneme şansımız oldu.Hem pattern hemde penetrasyonu güzel fiyatına göre kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir tüfekti.
Keza LS4 ler de iyi tüfek.
Bence bu 3 tüfeğin içerisinde son tercihim A300 olurdu.
Fiyat/performans ve piyasadaki satış oranına bakarak ilk tercihim Franchi olurdu.
İkinci tercihim 1600 bar da test edilmiş Fabarm olurdu.
Son tercihim bu iki tüfekten neredeyse %50 fiyat farkı olan A 300 olurdu.
Tabi ki bunlar benim düşüncelerim.
Burada asıl baz alınması gereken referans kişinin av vurabildiği tüfektir.
Marka ve model gözetmeksizin...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim TUTKUN, Veysel VURMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2017, 12:28:05 »
Bence A300 yerli piyasa tüfekleriyle rekabet edebilecek bir fiyat ve kaliteyle pazara sunulmuştu
Ancak şimdi görüyoruzki 5000 TL bandının üzerinde.
Bir arkadaşımın aldığı bu tüfeği avda kullandım.Bence abartılacak bir tüfek olduğunu düşünmüyorum.
Tabi bu benim görüşüm
Abisi A 400 ler bence daha iyi tüfekler.İki tanede deneme şansımız oldu.Beğendim.
Yine bir Franchi Affinity deneme şansımız oldu.Hem pattern hemde penetrasyonu güzel fiyatına göre kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir tüfekti.
Keza LS4 ler de iyi tüfek.
Bence bu 3 tüfeğin içerisinde son tercihim A300 olurdu.
Fiyat/performans ve piyasadaki satış oranına bakarak ilk tercihim Franchi olurdu.
İkinci tercihim 1600 bar da test edilmiş Fabarm olurdu.
Son tercihim bu iki tüfekten neredeyse %50 fiyat farkı olan A 300 olurdu.
Tabi ki bunlar benim düşüncelerim.
Burada asıl baz alınması gereken referans kişinin av vurabildiği tüfektir.
Marka ve model gözetmeksizin...

Suat Hocam L4S ve Affinity gerçekten iyi tüfekler. Namlu ve mekanizma konusunda sıkıntı çeken yok denecek kadar az. Gerçek anlamda fiyat/performans tüfekleri. Ancak özellikle L4S malzeme kalitesi konusunda bahsi geçen 3 tüfekten geride. Affinity zaten kinetik bir tüfek. Tercih edilmesinin en büyük sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. A300 Wood'un ahşap kalitesi bence diğer ikisinden daha iyi. Sentetik kalitesi ise gerçekten iyi.

Ayrıca Affinity ve L4S 3 mobil choke ile geliyor. Fiyatlarının 3500-3800 arası olduğunu düşününce, 2şer tane de orijinal choke eklesek fiyatları 4 bine dayanıyor. 5000 TL etikete sahip A300'le aralarında 1000 lira fark kalıyor. Bana göre fiyat/performans gözeten birisinin sıralaması Franchi - Fabarm - Beretta olur. Performans/kalite açısından bakınca benim tercihim Beretta - Fabarm - Franchi olurdu. Nitekim 3 tüfeği de inceleyip, özellikle A300 - A400 - L4S kıyaslaması yapıp tercihimi A300'den yana kullandım. Abisini tercih etmememin en büyük sebebi de sade yarı otomatik seviyor olmam. Ve 2 katını geçen fiyat etiketlerine sahip A400 tam olarak bir F/P tüfeği değil, bana göre. A300 ikinci elde 1000-1200 tl kayıpla bir çok  yerli tüfeğin iki katı fiyatına tekabül etse de, bu da biraz bütçe meselesi. Yerlilerden ağzı yanan bir çok avcının yine de bu tüfeğe yönelebileceğini düşünüyorum. Yine de saklamanın faydası yok, Beretta kullanıcısı olarak Beretta tüfeklere karşı ılımlı yaklaşımım diğer bütün markaların üzerinde :)

Saygılar.
A rh (-)

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Engin KIRBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2017, 15:17:03 »
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim abilerim a300 bütçemi 2000 tl gibi aştığı için tercihimi fabarmdan yana yaptım birçok silahi inceledim elime en yatkın olan içime en iyi sinen fabarm L4S modeli oldu hakkımızda hayırlısı olur inşallah uzun yıllar kullanırım

1992-Bodrum
English Setter
Ördek Tutkunu

Çevrimdışı Ümit DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2017, 16:10:07 »
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim abilerim a300 bütçemi 2000 tl gibi aştığı için tercihimi fabarmdan yana yaptım birçok silahi inceledim elime en yatkın olan içime en iyi sinen fabarm L4S modeli oldu hakkımızda hayırlısı olur inşallah uzun yıllar kullanırım

Engin Bey tüfeğiniz hayırlı olsun. Zaten kararınızı vermişsiniz. Şahsi fikrim 66 namluyu tercih etmenizin iyi bir seçim olduğu.
Ben de ilk sezonumu yaşıyorum 66 cm L4S ile ve üveyik avında oldukça memnun kaldım. 3 no choke ile ciddi anlamda toplu atıyor gibi hissettim.
Büyük ihtimalle kekliğe 4 veya 5 choke ile başlamayı düşünüyorum. Bununla beraber aldığınız tüfeğin Amerika satış fiyatı kabaca 1100 USD civarı, Beretta A300 outlander 800 USD, Franchi Affinity yine 800 USD civarlarında. Bu fiyatlar da dikkate alındığında L4S mantıklı bir seçim bence.
İyi günlerde kazasız belasız kullanın.
Saygılar.

• Fabarm L4S Grey Hunter 66 cm
  • Benelli supernova 61 cm
Ümit DOLU
1980 ANKARA

Çevrimdışı Engin KIRBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2017, 13:22:09 »
Engin Bey tüfeğiniz hayırlı olsun. Zaten kararınızı vermişsiniz. Şahsi fikrim 66 namluyu tercih etmenizin iyi bir seçim olduğu.
Ben de ilk sezonumu yaşıyorum 66 cm L4S ile ve üveyik avında oldukça memnun kaldım. 3 no choke ile ciddi anlamda toplu atıyor gibi hissettim.
Büyük ihtimalle kekliğe 4 veya 5 choke ile başlamayı düşünüyorum. Bununla beraber aldığınız tüfeğin Amerika satış fiyatı kabaca 1100 USD civarı, Beretta A300 outlander 800 USD, Franchi Affinity yine 800 USD civarlarında. Bu fiyatlar da dikkate alındığında L4S mantıklı bir seçim bence.
İyi günlerde kazasız belasız kullanın.
Saygılar.
Yorumun teşekkür ederim bende 66 namlu olarak aldım bakalım bu hafta sonu üveyikte ve bıldırcında deneme yapacağım sabırsızlanıyorum açıkcası

1992-Bodrum
English Setter
Ördek Tutkunu