Gönderen Konu: Uyap kaydım var.Yivsiz Tüfek ruhsatı alabilir miyim ?  (Okunma sayısı 1601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertuğrul CENGİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Öncelikle selamun aleyküm..

Bundan yaklaşık 2 sene öncesi aynı şekilde yivsiz tüfek ruhsatnamesi için başvuru yapmıştım ve uyap kaydımdan dolayı geri çevrilmiştim infaz sürem dolmadığı için.Bu sene yine bir hevesle avcılık kursuna yazılıp av köpeği edindim fakat vize yaptırabilmem için av tüfeği ve tüfek ruhsatına ihtiyacım olduğunu öğrendim şuan üstüme kayıtlı herhangi bir av tüfeğim yok.2 sene üst üste vize yaptırmadeğımız zaman avcılık sertifikamız yanıyormuş onu da burda forumda okumuştum, sizlere sormak istediğim şey uyap kaydım buna engel midir ? Para cezası almıştım onu ödemek yerine 3 yıl infaz verildi ve bu 3 yıllık süre doldu. (2013 kasım-2016 kasım arası)
Elimde kesinleşmiş karar dosyası bulunmakta ve adli sicil kaydım temiz gözüküyor.

Uyap kaydımı sildirmem gerektiğini duydum, araştırdım ve kayıtların silinmediğini, açık dosya-kapalı dosya şeklinde saklandığını ve her şekilde gözüktüğü hakkında bilgi aldım.

Ne yapmam gerekir bilmiyorum, bilgisi olan abiler kardeşler iletirse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler..
1996 Balıkesir

Setter

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
Ynt: Uyap kaydım var.Yivsiz Tüfek ruhsatı alabilir miyim ?
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2017, 19:04:37 »
Eğer mahkeme tüfekle alakalı bi madde yazmamışsa sıkıntı olmaz diye biliyorum.
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Ertuğrul CENGİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2017, 19:35:35 »
''3 Yıl süre ile denetim altında tutulmasına'' ve ''Denetim süresi içinde herhangi bir yükümlülüğe tabi tutulmasına yer olmadığına''

''3 Yıl süre içerisinde kasten suç işlenmediği takdirde bu davanın ortadan kaldırılmasına yani davanın düşürülmesine'' ibareleri yer almakta .
1996 Balıkesir

Setter

Çevrimdışı Erkan DESAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2017, 22:52:41 »
Uyap kaydını sildirmeniz gerekiyor . bununla ilgili dilekçe verdiğiniz de kısa bir süre sonra kaydınızın silindiğine dair tebligat alacaksınız .
  • zafer pa-08 pompalı
1968 - İstanbul

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2017, 05:29:04 »
Eğer 6136 no'lu kanundan ceza almışsanız(tabii bazı maddelerine göre) ömür boyu ruhsat alamama durumunuz var ama bir arkadaşım bu maddeden ceza almıştı, gbt sorgusunda karşısına çıkıyordu, bir müddet sonra silinmiş, şimdi ruhsatı var, nasıl oldu anlamış değiliz
1980-Antalya

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2017, 08:56:48 »
Gbt sorgusunda herhangi birşey çıkmıyor ateşli silah ile işlenilen bir suç değil ama 6136'ya tabi olabilir mesai bitiminde mahkeme karar dosyasını tekrar incelemem lazım ayrıyetten mahkemenin görüldüğü merciye çıkıp görevli memura durumu anlattım, onun söylediği şey de ''uyap kaydı her zaman durur, gbt' de çıksa Ankara'ya dilekçe vermen gerekir sonuçta beraat etmişsin'' fakat uyap için dilekçe hakkında bişi söylemedi.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2017, 08:58:04 Gönderen: Ertuğrul CENGİZ »
1996 Balıkesir

Setter

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2017, 09:29:46 »
Benimde başıma böyle bi durum gelmişti. Yaşadığınız durumun ruhsat bürodaki memurların bilgisizliğınden başka bi nedeni olduğunu sanmam. Davanızla ilgilenen savcı kaleminden davanın sonuçlandığîna dair bi belge almanız yeterli olacaktır. Ruhsat memurlarını çoğu mevzuatı doğru düzgün bilmiyor. Yine kabul etmezlerse, kanun hükmünde size engel olan maddelerin size okunmasını isteyin. Tekrar geçmiş olsun
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2017, 09:56:14 »
Çok teşekkür ederim emniyette baya sıkıntı yaşamıştım, her türlü konuya hakim olabilmek için buraya sorayım dedim çünkü başımıza ne geleceği belli değil.İnşallah bu sefer başaracağım, inşallah hevesim kırılmaz da tekrar gelişmeleri buraya yazabilirim diğer abiler kardeşler için.Kanuna uygun birşey yapmaya çalışıpta böyle şeylerle karşılaşmak çok can sıkıcı olabiliyor.Hakkımızda hayırlısı..

Herkese burdan tek tek teşekkür ediyorum..
1996 Balıkesir

Setter