Gönderen Konu: Pire sorunu  (Okunma sayısı 3647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Pire sorunu
« : 25 Temmuz 2017, 19:31:26 »
Köpeği pireden arındıramadım kenezi şampuanla karıştırma fibroline felanlar filanlar en son köpeği başka yere götürdüm köpek rahat pire yok ancak bahçesi be klubesi kullanmadığım ilaç kalmadı bitiremedim pireyi zinon titan imparator (tarım ilacı) vet. Hekimlerin verdiği bilmediğim zehirler al bunu 10 lt suya karıştır pompayla at diyor yapıyorum ama bitmiyor pire uzaya gidip geldiğimiz şu günlerde bu oirenin ilacı yöntemi vardır sadece ben bulamadım diye düşünüyorum bilen bir fikir verirse sevinirim
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimiçi Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Pire sorunu
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2017, 22:25:20 »
Halil Kardeşim :sönmemiş toz kireç al DDT ile  karıştır ilk önce hayvanın baglandıgı yada yattıgı yerleri  bu karışım ile güzelce ilaçla ;pire kene yavru ,yumurta yapamasın,DDT ile köpegi ilaçla kesin çözüm.Bir başka yol eczaneden VİLMECTİN diye ilaç al kas içi yada deri altına zerk et iç dış parazite ,pireye ,keneye son.Pireye başka bir çözüm hayvanı pril ile yıka biraz köpüklü bırak ne kadar pire varsa ölür. Ancak bu kesin çözüm degil geçiçi bir yoldur çünkü temiz bir hayvana daha çok pire gelir.PİRE ,KENE İLE MÜCADELENİN YOLU HAYVANIN BAGLANDIGI YERLERDE YUMURTA YAPMASININ ÖNÜNE GEÇMEKTEN GEÇER.Selam ve sevgiler.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2017, 06:53:03 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2017, 23:16:46 »
Halil Kardeşim :sönmemiş toz kireç al DDT ile  karıştır ilk önce hayvanın baglandıgı yada yattıgı yerleri  bu karışım ile güzelce ilaçla ;pire kene yavru ,yumurta yapamasın,DDT ile köpegi ilaçla kesin çözüm.Bir başka yol eczaneden VİLMECTİN diye ilaç al kas içi yada deri altına zerk et iç dış parazite ,pireye ,keneye son.Pireye başka bir çözüm hayvanı pril ile yıka biraz köpüklü bırak ne kadar pire varsa ölür. Ancak bu kesin çözüm degil geçiç ibir yoldur çünkü temiz bir hayvana daha çok pire gelir.PİRE ,KENE İLE MÜCADELENİN YOLU HAYVANIN BAGLANDIGI YERLERDE YUMURTA YAPMASININ ÖNÜNE GEÇMEKTEN GEÇER.Selam ve sevgiler.
Muzaffer Bey ddt  hala üretiliyor mu  çok zehirli ve cok zararlı bir ilaç  köpeği  öldürmesin pire için yorgan yakma işine döne bilir  üretimi yasaktır bi ara sanki
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Halil ÇANGA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2017, 23:26:36 »
Bilgiler için teşekkürler toz kireç yaptım ancak ddt bulamıyoruz satışı yasaklandı onun nere sorsam yok köpek için vilmectin yapmadım hiç ama yıkayıp pireden arındırdak sonra ve iyice kuruduktan sonra fibroline ense damlası yapıp kayınpederin bahçeye götürdüm. Gelelim benim bahçeye tam 35 gündür yapmadığım kalmadı hala pireler adam yiyor.
  • Fias cesa o&u
  • Husqvarna as310 s&s
  • Browning A5

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2017, 23:29:18 »
Hocam bence önce oraya benzin döküp yak.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2017, 23:48:48 »
Bahçenizin zemini nemli ve gölge alan çoksa kurtulmak zor olabilir.Çok kötü bir durum kolay gelsin çaresi için umarım bir fikri olan vardır.Bir defasında memleketteki evin bodrumunu basmıştı pireler inanın 2 dakikada üzerimde kısa şort varken pantalon giymiş gibi bacaklarım simsiyah olmuştu denize koşup atlayarak kurtuldum bodrumuda belediyeye ilaçlatmıştık ama ne kullandılar bilemiyorum .Umarım bir an önce daha da çoğalmadan kurtulursunuz.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimiçi Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 26 Temmuz 2017, 06:50:48 »
Hüseyin Bey üretiliyor. Halil bey kardeşin istiyorsan ben sana göndereyim. Ben İzmir Kemalpaşadanım Ancak Şirinyer Bucada oturuyorum Ptt kargo ile gönderebilirim .Ben 60 yaşındayım şu yaşıma kadar hiç ölumle karşılaşmadım .Selamlar
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2017, 06:55:06 Gönderen: Muzaffer KUZU »
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #7 : 26 Temmuz 2017, 09:29:18 »
Halil Bey, Sevitox ve ya Sevolin benzeri toz ürünler de kesin çözüm sağlayacaktır. Köpeğinizi yıkayıp kurumadan, tuzluk vb aparat yardımıyla vücuduna ve yattığı yerlere serpin. Kesin sonuç alacağınıza eminim.
http://www.hektas.com.tr/veterinerdetay/SEVITOX/15
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 26 Temmuz 2017, 15:56:33 »
Halil Bey, Sevitox ve ya Sevolin benzeri toz ürünler de kesin çözüm sağlayacaktır. Köpeğinizi yıkayıp kurumadan, tuzluk vb aparat yardımıyla vücuduna ve yattığı yerlere serpin. Kesin sonuç alacağınıza eminim.
http://www.hektas.com.tr/veterinerdetay/SEVITOX/15

Alkan bey ben onlardan kullandım hiçbirinden fayda göremedim
1983 Akhisar

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 26 Temmuz 2017, 16:06:25 »
Bu sene bizim bahçede de pire tavan yaptı. Kopeklerime ilk etapta bayern marka tasma taktım faydasını görmedim sonra fibro ile başlayan bir marka tam hatırliyamıcam (ense damlası) onuda uyguladım. Arkasından bulunduğu yerlere hatta köpeklerin üzerlerinede dahil olmak üzere sevilon, sevitox, hezinon,  sebasil, spriteks ve adını hatırlayamadığım 2 ilaçta dahil olmak üzere nisandan beri uyguladım hicbir faydasını göremedim hatta toz kireç uygulamasını da yaptım. Köpeklere sarımsak bile yedirdim  ;D ama sonuç olarak hala bahçeye inince beni bile sarıyorlar. Artık hergun köpekleri havuzda yıkayıp sık tarakla pirelerini temizlemeye çalışıyorum. Başka çare kalmadı çok ciddi uğraştım ve masraf ettim ama çare bulamadım. Çok sinir bozucu bir durum
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2017, 16:08:31 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2017, 16:22:36 »
Tomaron kesin çözüm olabilirdi ama artık satılmıyor. Önceden tütüne filan atardık ;D
Önceden ilaçlar gerçekten etkiliydi şimdileri tırt böcekleri sarhoş edip bırakıyor :D
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2017, 16:25:21 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ali SÜLÜN

• Edremit Merkez Avcılar Klb Bşk.
  • AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2017, 18:45:34 »
yerine sömemiş kireç döküp su ile söndürün kulübesine ve köpeğe crisamet sıkın,enseye alltoks 5ml( yeterlidi)r uygulayın.bayerin gri renkli yeni bir tasması var(170tl civarı!!)o da iş görüyor.crisamed göpek islanınca çıkar!çok yoğun pire kene durumlarında ilaç uygulamadan önce mazot emdirilmiş bir üstüpü ile köpeği güzelce ovalayarak yıkayın.crisamet tekrar satılmaya başladı internetten bulup getirtebilirsiniz bakcenizde her türlü sinek karınca v.s v.s gibi ciğersiz haşarata da uygulıyabilirsiniz geçmçş olsun))
Ali SÜLÜN
1958 BALIKESİR
Edremit Merkez Avcılar Kulübü Başkanı

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2017, 12:25:33 »
herkeze iyi günler. Yere uyguladığımız yöntemler fazla kalıcı olmuyor. Ben köpeklerime sırt damlası  (yazları 2 ayda bir kışarı 3 ayda bir)  ve ivomec iğne yapıyorum (3 ayda bir) ve kurt hapı veriyorum (3ayda bir kilosuna göre) hap tabi iç parazit için ama önemli. Damla ve ivomec yaptığınız sürece köpekte bit pire kene olmaz.  Bunları yapmak köpeğin sağlığı içinde bizim sağlımız içinde önemli lütfen dikkat edelim.
Alp BALABAN
1984-Manisa

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2017, 13:02:59 »
herkeze iyi günler. Yere uyguladığımız yöntemler fazla kalıcı olmuyor. Ben köpeklerime sırt damlası  (yazları 2 ayda bir kışarı 3 ayda bir)  ve ivomec iğne yapıyorum (3 ayda bir) ve kurt hapı veriyorum (3ayda bir kilosuna göre) hap tabi iç parazit için ama önemli. Damla ve ivomec yaptığınız sürece köpekte bit pire kene olmaz.  Bunları yapmak köpeğin sağlığı içinde bizim sağlımız içinde önemli lütfen dikkat edelim.

Alp bey bende iç paraziti yaz kış 2 ayda bir uygularım ense damlaları tasmalarda kullanıyorum ama ne hikmetse çözemedim. O pire bahçeye gelmeye dursun. Arıtmak için ne yapsanız olmuyor sizin bahçeniz de ortam müsait olmadığından bu kadar kesin sonuç alıyor olabilirsiniz
1983 Akhisar

Çevrimdışı Erol SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2017, 16:52:45 »
Hezinon diye bir ilaç kullanıyorum 500 ml 35 tl civarı bunun benzeri ilaçlarda var.bu çok etkiliymiş.50 ml ilaç sırt pompasında köpeğe banyo ve yuvasına 2 haftada bir ilaçlayarak kurtuldum.köpeğin yuvasının bulunduğu duvarın arkasında komşum koyun bakıyor du kurtulmam çok zor oldu.köpeğin yuvasının yerini de değiştirdim.pirenin kaynağınıda tesbit etmeniz gerekiyor.devamlı ilaçlama ile kurtuldum.çok sinir bozucu bir durum Allah kolaylık versin
Erol SARI
1976 KONYA

Çevrimdışı Osman ÜNLÜ 64

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 19 Ağustos 2017, 10:17:16 »
Herkese merhaba
Köpek besleyenler de pire sorunu kadar berbat başka birşey yoktur. benimde önceki yıllarda başıma geldi. pire toprak ve nemli olan yerler de birkaç gün içinde üreyebilen bir canlı. denemediğim yöntem kalmadı kireçler tozlar çeşitli ilaçlar ense damlaları önüne geçemedim.
en son araşatırmalarımda şuan Türkiyede zor bulunan 2 ilacın kesin çözüm olduğunu gördüm. BAYTİCOL ve SEBACİL
Bu ilaçların ikiside mükemmel etkili. ben veterinerimden buldum ve fazla fazla stok yaptım. bahçeye giremez durumda iken son 3 yıldır 1 tane pire kene bit görmüyorum. kesinlikle kurtuldum köpeklerimide bu ilaçla sprey seklinde yıkıyorum gözlerine ağzına gelmedikçe zararı yok.
Sıcaklar başladımı ayda 1 adefa bu ilaçtan garanti olması için yaparım. tekrar söylüyorum kesin ve net bir çözüm başka birşey aramanıza gerek yok
Önemli NOT: İvomek vb. gibi ilaçları kullanmayın köpeklerde kalıcı koku kaybına yol açan ilaçlardır bilginize
İyi günler.
1987-Uşak