Gönderen Konu: ÖRDEK AVI SEZONU NE ZAMAN KAPANMALI?  (Okunma sayısı 5258 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
Ynt: ÖRDEK AVI SEZONU NE ZAMAN KAPANMALI?
« Yanıtla #25 : 17 Mart 2017, 10:52:54 »
Ben bu kuşların yumurtasına ,yavrusuna mart ayında denk gelen birisi olarak.
Ülkemizin her bölgesinin ikliminin değişik olması bu hayvanları değişik bir yavrulamaya elbette itiyor
fakat sıcak bölgede tavşan yavruya yatıyor , imkansız olmaz denemez hele bide denk gelip vurursak yandık.Ördeği düşünürsek birde bölgesel değişimleri ele alırsak, bende kapanması çok doğru
Çıkrıkçın diğer kuşlarla yaşıyor, diğer ördekleri düşünmek gerekiyor
Biri sizin üst veya alt katınızda hergün top atışı yapsa neyaparız çıkar onu topa tutarız :)
Kuluçkaya yatan hayvan hergün ürkerse ya ölümü göze alacak yada yumurtalar döllenmeden bozulacak
Cenabı hakkın sessiz ve dilsiz kullarını bu denli zorlamaya hiç gerek yok.
Ayrıca av merasında bu hayvanların havada ayırt edilebileceğini sanmıyorum

Bizki;  farklı bir ördek vurduğumuzda "Bune olum ,bune lan, alooo bilen varmı ,bu ne ördeği bilen varmı yaw :D Kanka watsaptan resim atıyom. Burda bi ördek vurduk Bilemedik
Hatta bölgesel av haritamızın arkasındaki av hayvanları fotosunu açıp bakan milletiz :D
Eğer işin içinden çıkılmazsa google amcaya sorarız
Eğer hale sıkıntı devam ediyorsa "gagasını görmüyonmu oğlum, aha bak ayakları pergelli , bak boynu ortada dahamı olmadı ibikten tut kuyruğundan çek ÖRdeğe benziyormu.
İş çığırından çıkarsa "ah ülen ölmeseydin nevardı bir sesini duyardık ördekmisin nesin :D
Her belgeli her elinde silah olan kişi avcı değildir
Yemin ediyorum bütün sazlıktaki ördeği vururlar "Kanka hangisi çıkrıkçın diye birde dönüp birbirlerine sorarlar.
Millet olarak bu işin içinden çıkacağımızı sanmıyorum.

• SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Alp BALABAN, Mustafa AYDIN 54, Emrah AKDENİZ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: ÖRDEK AVI SEZONU NE ZAMAN KAPANMALI?
« Yanıtla #26 : 18 Mart 2017, 12:55:47 »
Anlayabildiğim kadarıyla bu konunun yakın dönemde makul bir çözümü görünmemekte.Maalesef yasaklar otokontrolü sağlayamayanlar baz alınarak belirlenir.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54