Gönderen Konu: Yardiminiz gerekli  (Okunma sayısı 973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Defkan ÖZYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yardiminiz gerekli
« : 28 Şubat 2017, 20:36:50 »
Merhaba abilerim. Yasim 18 ve aticilik icin lisans basvurusu yapacagim. Aticilik icin kendime tufek almak istiyorum ,lisansim sayesinde atis icin bir tufek alabilir miyim ?
NOT: Konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin.
1997 - Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: Yardiminiz gerekli
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2017, 21:28:28 »
Merhaba abilerim. Yasim 18 ve aticilik icin lisans basvurusu yapacagim. Aticilik icin kendime tufek almak istiyorum ,lisansim sayesinde atis icin bir tufek alabilir miyim ?
NOT: Konuyu yanlis yere actiysam kusura bakmayin.

Merhaba

Tüfek alımlarında satıcı size Satınalma belgesi vericek ve Sizde Tüfeğiniz için ruhsat almanız gerekiyor..
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2017, 21:29:56 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Defkan ÖZYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2017, 21:50:55 »
Internette silah ruhsati icin 21 yasini doldurmus olmaniz gerekiyor yaziyor. Ben 18 yasindayim ve bu sporu biraz profesyonel dusunuyorum. Ve bilgim olmadigi icin sizden ricaetsem ruhsat islemleri nasil oluyor ? Vaktiniz varsa anlatabilir misiniz?
1997 - Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2017, 22:14:07 »
Internette silah ruhsati icin 21 yasini doldurmus olmaniz gerekiyor yaziyor. Ben 18 yasindayim ve bu sporu biraz profesyonel dusunuyorum. Ve bilgim olmadigi icin sizden ricaetsem ruhsat islemleri nasil oluyor ? Vaktiniz varsa anlatabilir misiniz?

21 yaş tabanca için 18 yaşına gelmiş adamları milletvekili yapıcaklarda av tüfeği ruhsatımı vermicekler kardeş =) şu anda yaş sınırı 18 ve yaşını doldurduysan bağlı bulunduğun emniyetten en doğru bilgileri alabilirsin ruhsat almak için çoğu yer birbirini tutmuyor çünkü...

« Son Düzenleme: 28 Şubat 2017, 22:17:47 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Veysi ŞENGÜL

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2017, 00:25:18 »
Sevgili @Defkan ÖZYURT ,

* Önce bir devlet hastanesine git ve Yivsiz Av Tüfeği için sağlık raporu al1. (Sağlık raporunu almaya giderken yanına 1 ya da 2 tane vesikalık fotoğraf almayı unutma. Bu arada, bazı emniyet müdürlükleri sağlık ocağından alınan raporu kabul etse de, bir çok sağlık ocağı , söz konusu silah ruhsatı olunca, devlet hastanesine sevk ediyor. )

* Sonra vergi dairene git, Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatnamesi için 5 yıllık harcını yatır (vergi dairesi memuru konuyu bilir) ve karşılığında ilgili makbuzunu al2.

* Bir de yanına (kimi emniyet müdürlükleri daha az adette istiyor ama garanti olsun) 4 adet vesikalık fotoğrafını al3.

* Bu üçüyle (1,2,3), ikamet adresinin bulunduğu ilçe emniyet müdürlüğüne git. Yivsiz Tüfek Satın Alma Belgesi4 için başvurmak istediğini söyle, onlar sana orada hazır bulunan matbu bir dilekçe imzalatacaklar. Bu andan itibaren bir süre bekleyeceksin, emniyet müdürlüğünün çalışma şekline ve yoğunluğuna göre, bir kaç günden bir kaç haftaya kadar değişebilen bir süre. Telefonla arayıp çıkıp çıkmadığını kontrol edebilirsin. Satın alma belgen hazır olduğunda emniyet müdürlüğüne git ve Yivsiz Tüfek Satın Alma Belgeni al.4

* İstediğin bir av tüfeği satan bayiinden bu belge ile (4) istediğin yivsiz av tüfeğini satın alabilirsin. Satın aldıktan sonra, sana verilen faturayı, arkasına iliştirdikleri bayii imzalı kaşeli satın alma belgesi (kopyası ya da aslını verebiliyorlar) ve tüfeği al emniyet müdürlüğüne götür, tüfeği ve faturayı inceleyecekler, faturayı dosyana koyacaklar ve sana sarı renkli Yivsiz Av Tüfeği Ruhsatnamesi verecekler.

« Son Düzenleme: 01 Mart 2017, 00:27:26 Gönderen: İbrahim AYSU »
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul