Gönderen Konu: Ruhsata 3 adetten fazla tüfek işlenmesine müsaade edilmemesi  (Okunma sayısı 4106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
Değerli arkadaşlar Antalya ili Elmalı ilçesinde yaşamaktayım halihazırda ; av tüfeklerini sevmeyen avcı sanıyorum yoktur .
Herkes gibi bende kendi çapımda özelliklerine ilgi duyduğum bazı yaşlı ama iyi kondisyonda olan av tüfeklerini imkan dahilinde ruhsatlı olmak şartı ile almaya ve kişisel koleksiyonuma katma çabasını gösteriyorum.
Ancak sayın kaymakamımız silahlanmaya karşı olduğunu söyleyerek Ruhsata üç av tüfeğinden fazlasına izin vermemektedir .
Bu duruma kimseyi kırmadan ve kendimde üzülmeden nasıl bir çözüm üretebiliriz ? siz değerli dostlara soruyorum.
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Kemal KAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • SETTER
Yanılmıyorsam Malatya'da da böyle bir uygulama var ve oradaki Kaymakam 1'den fazla tüfeğe müsade etmiyormuş...
Bende şuan geçerli 2 adet ruhsatname var... Ayrı bir ülkede yaşamıyorum sonuçta...
Bence  bu uygulamayı "bimer" veya "cimer" üzerinden şikayet edip ilgili yere iletilmesini sağlayabilirsiniz...
  • Akus Estate SxS
  • Akus Hunter Deluxe O/U
  • Beretta A400 Xplor Unico Semi Auto
  • Fabarm Imperator Pump Action
  • Sarsılmaz Sar 9 (9x19mm)
  • English Setter (Radentis)

Balıkesir/Erdek 1981

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Boyle sacmalik mi olur 6 tane hakkin var dedi bana buradaki emniyet.Orasi baska bi ulkemiymis de kafasina gore kanun koyuyor? Bimere yazip yollayin bence.
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Bimer e şikayet edebilirsiniz.Ben bir kaç konu için müracat etmiştim.İlgileniyorlar.

Kaymakam ın keyfine mi kalmış silahlanmanın önüne geçmek.İllede gıcıklık yapıyorsa bir üst merci Vali ye müracat ediniz.
Devlet  hak tanıyacak kaymakam olmaz diyecek.Ne zannediyor ki o kendini.

Bu arada daha önce de İlçe jandarma ya bir ruhsat için defalarca gidip gelmiştim.
Görevli personel hiç sallamıyordu.
Aradım il Jandarma Komutanlığını durumu bildirdim.Ruhsat işine bakan elemanın yerine İlçe Karakol Komutanı Üsteğmen  aradı direk olarak.
Pazar günü bu iş olur mu  ?
Oluyormuş demekki.😁😁😁😁😁

Şikayet ediniz hakkınızı arayınız.Yok öyle bir dünya.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2017, 22:24:57 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, Yaşar KÖKÇEN, Furkan BÖLÜKBAŞI

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
adresi geçici olarak değiştirip başka ilçeden yeni ruhsat ve satın alma çıkaranlar okudum bazı forumlarda.   sıkıntıya bak anasını satem.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sayın Türer  size yapılan yapan kişinin keyfiyetidir. Kanun üzerinde hiç kimsenin tasarrufu yoktur. Afedersiniz ama bu işi seve seve yapmak zorundadır. Sizin bir eksiğiniz yoksa. Arkadaşlarımızında belirttiği gibi bimer ve cimere yazın. Benim üzerimde 11 adet avtüfeği kayıtlı. Herşey kanuni olduğu için bir sıkıntı olmuyor.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Sayın Türer,  av tüfeği sahip olmakta ( adet olarak)  yasal bir sınırlama bildiğim kadarıyla yok. Olmadı cumhuriyet savcılığına bir dilekçe yazılır. Sonrasını makam! düşünsün.
Saygılar.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Gereğini yapacaksınız,haddini bildireceksiniz,valiliğede,bimer`ede,Akim`ede,gerekirse başka yerlerede durumu bildireceksiniz.
Onlar orada vatandaşa hizmet için var !
''Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir'' demiş atalarımız  :)
Kolaygelsin.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Berhan PINAROĞLU, Fatih YAZICI

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Bu da ne demekmiş ya ? Allah Allah, bir yaşıma daha girdim. "silahlanmaya karşı olduğunu söyleyerek" mi ?  :o
Kaymakamın silahlanma hakkındaki şahsi görüşleri, kanun/yasa/yönetmelik üstünde miymiş ? Bunu açıktan mı söylüyormuş yoksa emniyet ruhsat büro vs dairelerdeki memurların çıkarımı mı bu?

Bu hareketini dayandırdığı bir mevzuat metni var mı acaba? Kendince de olsa, yanlış yorumlayarak da olsa , "umarım" dayandırdığı bir metin vardır, eğer yoksa sorun çok ciddi bir sorun.

Değerli arkadaşlar Antalya ili Elmalı ilçesinde yaşamaktayım halihazırda ; av tüfeklerini sevmeyen avcı sanıyorum yoktur .
Herkes gibi bende kendi çapımda özelliklerine ilgi duyduğum bazı yaşlı ama iyi kondisyonda olan av tüfeklerini imkan dahilinde ruhsatlı olmak şartı ile almaya ve kişisel koleksiyonuma katma çabasını gösteriyorum.
Ancak sayın kaymakamımız silahlanmaya karşı olduğunu söyleyerek Ruhsata üç av tüfeğinden fazlasına izin vermemektedir .
Bu duruma kimseyi kırmadan ve kendimde üzülmeden nasıl bir çözüm üretebiliriz ? siz değerli dostlara soruyorum.
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2017, 02:44:19 Gönderen: İbrahim AYSU »
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
M.Ali Bey hiç kafanızı yormayın direkt BİMER'e durumu bildirin gitsin.Bende 2 sene önce ruhsat büroda sıkıntı yaşamıştım.Bimere yazdım çok geçmeden geri dönüş oldu, sonra ruhsat bürodaki arkadaş aradı beni ''vay efendim şöyleydi de böyleydi'' :)Silahlanmaya karşıymış, bizlerde pek çok şeye karşıyız ama kanun var yönetmelik var..
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

The following users thanked this post: Erol KABA

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ruhsata 3 adetten fazla tüfek işlenmesine müsaade edilmemesi
« Yanıtla #10 : 22 Ocak 2017, 22:03:59 »
M.Ali Bey hiç kafanızı yormayın direkt BİMER'e durumu bildirin gitsin.Bende 2 sene önce ruhsat büroda sıkıntı yaşamıştım.Bimere yazdım çok geçmeden geri dönüş oldu, sonra ruhsat bürodaki arkadaş aradı beni ''vay efendim şöyleydi de böyleydi'' :)Silahlanmaya karşıymış, bizlerde pek çok şeye karşıyız ama kanun var yönetmelik var..
+1
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Ocak 2017, 23:06:52 »
T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 1700106055 sayısı ile alınmıştır.

Bakalım ne olacak İnşaallah bizi huzursuz etmezler ve bu iş yoluna girer .

• Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #12 : 22 Ocak 2017, 23:09:20 »
En doğrusunu yaptınız. Sonucunu biz de merakla bekliyoruz.

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz
başvurunuz 1700106055 sayısı ile alınmıştır.

Bakalım ne olacak İnşaallah bizi huzursuz etmezler ve bu iş yoluna girer .

1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim ÖNGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Ocak 2017, 00:33:30 »
En doğrusunu yaptınız. Sonucunu biz de merakla bekliyoruz.

• Baikal izh 43m 1c 12 ga çifte
  • Torun 307 light 12 ga sp
  • Zirve-Serdar 20 ga sp.
  • Sarsılmaz Kılınç 2000 standart
  • Huylu GX 812 66 namlu y.otomatik.
İbrahim ÖNGÜN
1967 Saray/TEKİRDAĞ 05364627469

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2017, 00:46:58 »
Ohal Kapsamında Mülki amir işgüzarlığı bu resmen kolluk bende kıllık bende muhabbeti bunlarınki.. Avlanmayada kapatabilir ordaki bölgeyi buna kimse karışamaz ancak üst mercilerden emir gelirse açabilir veya sizin işinizi halledebilir şu andaki OHAL kapsamında bir sonuç alabileceğinizi zannetmiyorum ama inşallah işletirsiniz..kimsenin Hakkını yememeleri gerekiyor..
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 01:29:04 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #15 : 23 Ocak 2017, 01:11:15 »
Silah gibi önemli  bir hususta  türkiye genelinde uygulama aynı ve eşitlik ilkesine bağlı olmalıdır. vekalet ile ilgili sıkıntı yaşamıştım egm müdürlüğüne mail atıp  bilgi edinme kanunu kapsamında geçerli uygulamanın ne olduğunu sormuştum geri dönüş yaptılar ve sorun çözülmüştü. sizede olumlu bir cevap geleceğini sanıyorum. çünkü Ohal vatandaşın sosyal yaşamına ve özgürlüğüne karşı değil devletin daha hızlı hareket etmesi için getirilmiştir.
sonucu bekliyoruz...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 23 Ocak 2017, 10:54:13 »
size silah ruhsatı ya da satın alma belgesi vermek oranın mülki amirinin tasarrufundadır.  ohalde ise mülki idare amirlerinin yetkileri epeyce fazladır.

a) Bölgenin belirli yerlerinde yerleşimi yasaklamak, belirli yerleşim yerlerine girişi ve buralardan çıkışı sınırlamak, belli yerleşim yerlerini boşaltmak veya başka yerlere nakletmek,

9.madde
a) Sokağa çıkmayı sınırlamak veya yasaklamak,

b) Belli yerlerde veya belli saatlerde kişilerin dolaşmalarını ve toplanmalarını, araçların seyirlerini yasaklamak,

Üst araması

c) Kişilerin; üstünü, araçlarını, eşyalarını aratmak ve bulunacak suç eşyası ve delil niteliğinde olanlarına el koymak,

Kimlik taşıma mecburiyeti

d) Olağanüstü hal ilan edilen bölge sakinleri ile bu bölgeye hariçten girecek kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti koymak,

Silah yasağı

i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak,

j) Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak,
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 10:56:35 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #17 : 23 Ocak 2017, 16:09:43 »
Bence konular ve kavramlar karıştırılıyor.

Bu saydıklarınız, OHAL'de alınabilecek ve mülki amirin alabileceği kararlar, kısıtlamalar. Ancak bu kısıtlamaların ya da kararların hepsi yürürlükte değil. Hangisinin yürürlüğe alındığı da, yani hangi tedbirlerin uygulandığı da, valilikçe yazılı olarak yayımlanır, duyurulur. Bu metnin tamamının şu an hüküm halinde uygulanması mümkün değil. Şu an Türkiye'de ülke genelinde ohal var. Her yerde silah taşımak yasak mı ? Değil, o bölgenin mülki amirinin aldığı tedbirler arasında varsa ilgili bölgede yasaklanır. Ve bu da, ilgili bölge için, YAZILI OLARAK YAYIMLANIR DUYURULUR. "Üç silah sınırı" diye bir ohal tedbiri ya da "kaymakam silahlanmaya karşıymış" diye bir ohal tedbiri ne alınabilecek tedbirler arasında var, ne de böyle bir şey yazılı hale getirilip, ohal kapsamında alınan tedbirler olarak yayımlanabilir. Varsa böyle yayımlanmış bir tedbir ya da buna yorumlanabilecek bir tedbir maddesi, teyit edilsin lütfen.

OHAL'DE ALINABİLECEK TÜM TEDBİRLER YASAYLA TEK TEK YAZILI HALE GETİRİLMİŞTİR.

OHAL'DE ALINAN TÜM TEDBİRLER, VALİLİKÇE TEK TEK YAZILI HALE GETİRİLİR.

OHAL'DE MÜLKİ AMİRE VERİLEN GENİŞ YETKİ KAVRAMI, YASAYLA BELİRLENMİŞ VE YAZILI HALE GETİRİLMİŞ TEDBİRLER LİSTESİNDEN "İSTEDİĞİNİ" "İSTEDİĞİ TAKDİRDE" UYGULAMAYA KOYABİLME (VE MECBUREN YAZILI HALE GETİRME) YETKİSİDİR.

Mülki amir , diğer her şeyde olduğu gibi, hiyerarşik bir kontrol mekanizması olarak tasarrufunu kullanır, iki şeye göre:

1) O kişiye silah verilmesinin "yasalara aykırı"lığı (ruhsat büronun atladığı ya da kendilerince sakıncalı görmediği bir şey) ve/veya (varsa) emniyet/istihbarat tahkikatında çıkan sonuçlara göre sakıncalılığı var mı? Bunları yine yasalara göre değerlendirir onaylar ya da onaylamaz, reddeder.
2) O kişiye silah verilmesiyle ilgili işlenen prosedürlerde "usulen" bir aykırılık var mı? (yanlış sağlık raporu, imzasız harç ödendisi, ruhsat büronun atladığı bir şey vs) . Burada, mülki amire şahsi ve keyfi onay ya da onaylamama hakkı verilmez. Bu ikisinden birine dayandırabileceği bir YÜRÜTME (executive) insiyatif hakkı tanınır.

size silah ruhsatı ya da satın alma belgesi vermek oranın mülki amirinin tasarrufundadır.  ohalde ise mülki idare amirlerinin yetkileri epeyce fazladır.

a) Bölgenin belirli yerlerinde yerleşimi yasaklamak, belirli yerleşim yerlerine girişi ve buralardan çıkışı sınırlamak, belli yerleşim yerlerini boşaltmak veya başka yerlere nakletmek,

9.madde
a) Sokağa çıkmayı sınırlamak veya yasaklamak,

b) Belli yerlerde veya belli saatlerde kişilerin dolaşmalarını ve toplanmalarını, araçların seyirlerini yasaklamak,

Üst araması

c) Kişilerin; üstünü, araçlarını, eşyalarını aratmak ve bulunacak suç eşyası ve delil niteliğinde olanlarına el koymak,

Kimlik taşıma mecburiyeti

d) Olağanüstü hal ilan edilen bölge sakinleri ile bu bölgeye hariçten girecek kişiler için kimlik belirleyici belge taşıma mecburiyeti koymak,

Silah yasağı

i) Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak,

j) Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak,
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 16:16:06 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: M.Emin OLGAÇ, Osman ALP

Çevrimdışı Fevzi KALAYCIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 23 Ocak 2017, 18:10:43 »
Sevgili avcı dostları ben Malatya'nın Yeşilyurt ilcesinde ikamet ediyorum.bizim yeni atanan  mülki amirde silaha karsıymış bu yüzden ikametimi başka ilçeye aldırarak mevcut ruhsatımı yenilete bildim ve yeni aldıgım av tüfeginide bir ay gecikmelide olsa ruhsata işletebildim.Sağolsun ruhsat işlemlerindeki memur arkadaşlar anlayışlıda başka sıkıntılar yaşamıyoruz ....
Fevzi KALAYCIK
1978 malatya darende
GECELER ŞAHİTLİK ETMEZ

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 23 Ocak 2017, 19:53:08 »
Bu işin malesef doğru ve sevmediğimiz yolu şu; 2 satır dilekce yazarak ne için silah edinemediğimizi bunun kanuni dayanağının ne olduğu soran bir dilekce yazarız bu dilekcenize kaymakamlık valilik en geç 15 gün içerisinde cevap vermek zorundadır emin olun o dilekçeye kaymakam bey öyle uygun görmüş diye bir cvp yazamazlar kanun maddesi genelge her ne ise onun ile cvp yazmak ile yükümlüler o dilekcenin cvbına göre ya yazacak bir cvp bulamayıp GEL KARDEŞİM SEN AKLINDA BAŞINDA ADAMSIN SANA SİLAHLARIN TÜMÜ KURBAN OLSUN NE KADAR SİLAH VARSA GETİR İŞLEYEYİM DER YADA varsa kanuni bir gecerlilik acıklamalı tabiki kanun veya genelgeyi madde madde yazarak size anlatmak ile yükümlüdür bence sorun bu asamada çözülecektir.

Devlet memurları mülki amirler ne yazık bazen orada halka hizmet etmek için olduklarını ve o her ay tıkır tıkır ceplerine yatan paranın o hizmeti karsılığı olduğu o aldıkları her kuruşta 80 milyonun hakkının olduğu unutuyorlar suç sadece onlarında değil bizde bunlara ağam paşam diyerek  UNUTTURUYORUZ..

SON SÖZÜM HERKESE: DEVLET MEMURUYLA AĞIZ DALASI  ETMEK TARTIŞMAK ÇÖZÜM DEĞİLDİR YAZIN İKİ SATIR DİLEKÇE O SANA NEDEN YAPAMADIĞINI ANLATMAYA UĞRAŞSIN ÇÜNKÜ DEVLET NEZNİNDE YAZILI OLMAYAN HİÇ BİRŞEYİN SİZİN ACINIZDAN BİR TALEP HAKKI YOKTUR SİZ SİKAYET ETSENİZ BİLE BU OLAYDAKİ GİBİ ORADAKİ KAYMAKAM BEN ÖYLE BİŞEY DEMEDİM DER TEK KELİME İLE CIKAR İŞİN İÇİNDEN ONUN İÇİN YAZMAKTAN ÇEKİNMEYİN ÜŞENMEYİN HAKKINIZI SONUNA KADAR ARAYIN...
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 20:01:14 Gönderen: Taner MEMET »
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: M.Emin OLGAÇ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 01 Temmuz 2017, 10:52:11 »
Mevcut son durum şu: emniyet ruhsat büroya devir alacağım sauer royal çifte için gittim ve eski ruhsatta kalan 20 kalibre tüfeği 2014 yılındaki ruhsata işletmek içinde ayrıca dilekçe yazmam gerekir mi derken baklalar ağızdan dökülmeye başladı ve bimer e şikayetimin kendilerine ulaşan halini dosyayla önüme koydu ve: SENİN RUHSATINDA GÖZDEN KAÇAN BİR NOKTA OLMUŞ ESKİ RUHSATIN VARKEN YENİ RUHSATIN SÜRESİ DE ESKİ RUHSATLA AYNI OLUR DİYEREK YENİ RUHSAT ÇIKARMALISIN DEDİ GÖREVLİ MEMUR .
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2017, 20:52:16 Gönderen: M.Ali TÜRER »
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 02 Temmuz 2017, 00:21:10 »
 Yani kıllık mı yapıyorlar?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı M.Ali TÜRER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 02 Temmuz 2017, 09:10:08 »
Aynen yapıyorlar ancak insanların yasal tutkularını elinden almak acı bir durum.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2017, 21:04:17 Gönderen: M.Ali TÜRER »
  • Büyük Huğlu venüs
M.Ali TÜRER
1978 - ANTALYA / MUĞLA