Gönderen Konu: 2. sezonunda ÖzkanlarFX015 hakkında nacizane görüşlerim..  (Okunma sayısı 3745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Öncelikle merhabalar.Tüfeğin bu 2. sezonu.Malum yerli tüfek işi de beyaz eşya gibi şans işi biraz.Yabancıda olsa aynı sorunlarla karşılaşabilirsiz.Tüfeğimde sağa-sola atma olmadı.Vurulan avlarda canlı düşürmede olmadı.Genelde ördek,çulluk,bıldırcın avı yaparım.Başkada ava gitmem.Hepsinde bıldırcın hariç hep 4 nolu şok takılı.Çünkü 3 şokla 66 namlu olmasına rağmen çok toplu  ve uzakta açıyor saçmaları(su  üstündeki denemelerim ve av üzerindeki tecrübemle). Bıldırcında 5 şok takılıydı ama düşük gramajları atmadı (24-28 gr.)28 gr bazen takıldığı için(fişekten de olabilir)Bıldırcında hep 30 gr bior yada keçe tapa ucuz fişekleri attım,sıkıntı olmadı.Ama onun dışındaki tüm fişeklerde sıkıntısız.Ördeğe 4 şok,34 gr. rc 5 no atıyorum mesela.
       Arıza ile  ilgili sadece alt  kaşık ara sıra  takılıyordu.Kendim yapamadığım için aradım.Hemen yolla dediler,aynı gün yapıp geri yolladılar.Önemli olmadığı için arıza kaydı bile açmamışlar.Ancak gelirken şansıma  kargoda dipçik çatlamış,hemen geri yolladım,yine aynı gün değiştirip kartonlayıp yolladılar.(Tokat-Antalya arası, pazartesi kargoya verdim,cuma günü tüfek bana ulaşmıştı). Marka ve reklam yarışında değilim yani.Hiçbiri  babamın oğlu değil ama gerçekten ilgililer. Mekanizma,iğne vs. hiç sıkıntı çıkarmadı.Temizliği de gayet kolay.
      Sonuç olarak; ortalama bir avcının sahip olduğu bilgi ve tecrübelerime göre FX015 hakkındaki alınır,alınmazlığı-başka markalar ve sistem karşılaştırmasına girmeden şimdiye kadarki  görüşlerim bunlar...Saygılarımla...
  • ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Gökhan AKDOĞAN, Orhan ÖZKAN

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 2. sezonunda ÖzkanlarFX015 hakkında nacizane görüşlerim..
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2016, 17:22:12 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun. Orta mesafelerde delicilik testi yaptınız mı teneke gibi bir hedef üzerinde?Kargolama ücretlerini firma karşıladı mı?Tüfeğin namlu iç çapını ölçme imkanınız oldu mu?
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN, Murat YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2016, 17:35:42 »
Dolu su şişelerinde denedim.Tatminkar sonuçlar aldım ama göz kararı.Kaç metrede kaç tane saçma deldi diye saymamıştım.(geçen sene şubat ayı).Namlu iç çapını ölçmedim.Kargo konusunda ise aras kargoyla anlaşmalılar ve karşı ödemeli yolladım,para vermedim.
  • ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN, Hakan ATASOY

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2016, 20:31:45 »
Murat bey tecrubelerinizi paylastiginiz icin tesekkurler özkanlarin kullanici yorumu forumda pek bulunmuyor. Memlun kalmanizq sevindim.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN, Murat YEŞİLYURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2016, 22:32:50 »
Ben teşekkür ederim.Tarafsız olarak elimde ne varsa ise onu anlatmaya çalışıyorum.Sonuçta Benelli ile falan karşılaştırmıyoruz.Yerli tüfekler arasında tercih edilebilirliğini belirtiyorum.Malesef bizde bir yerli yada yabancı marka fanatikliği var ki okuyoruz,görüyoruz.Benim için önemli olan tüfeğim avda beni yarı yolda bırakmaması.Yine malesef vuramadığımızda  hatanın yüzde 90'ının kendimizde olduğunu kabul etmiyoruz.Demiyoruz ki:
  1- İyi nişan alamadım.
  2-İyi önleme veremedim.
  3- Heyecanlandım,iyi yüzleyemedim.
  4-Uzak ve uygun pozisyonda değildi.
  5-Saçma no,gramı,şoku uygun değildi.
Sonuçta dediklerimiz:Tüfek iyi değil,yakmıyor,vurmuyor,kinetik olsaydı,gazlı olsaydı,çifte olsaydı vs..Değiştirelim tüfeği..
  • ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN, Yusuf DÖNMEZ

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2016, 01:21:59 »
 HER ZAMAN DEDİĞİM GİBİ

Kınetik sistemde  ÖZKANLAR   (türkiyede ilk çifte ve otomatikde ilk çelik kasa yapan 1960 yılların tecrübesi)

gazlı sistemde + ÇİFTE +s.poze de YILDIZ   (avrupada yılın ödülünü alan tek  yerlimiz 1960 yılların tecrübesi)

eniyi yerli üreticilerimizden  biridir
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Orhan ÖZKAN

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 09 Aralık 2016, 17:24:19 »
Tüm avcı arkadaşlara güzel dileklerinden dolayı teşekkür ederim.Güle güle kulanın avınız bol olsun.
1971-Antalya

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Veli TOKCAN, Murat YEŞİLYURT

Çevrimdışı Cumali AKTAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2016, 15:51:11 »
SYN. Orhan ÖZKAN 'BEY KİNETİK SİSTEM Y.OT.ALMAK İSTİYORUM UZUN ARAŞTIRMALAR SONUCU SİZİN FİRMANIZDA KARAR KILDIM. Nacizene bir kaç sorum olacak kutu içeriğinde dipçik açı ayar pulu ve tipçik uzatma takozu veriyormusunuz.
ikinci husus tüfekle birliktre mobil şoklarınız kaç adet olarak geliyor. sitelerde genelde 3 adet olarak gözüküyor. bu konularda beni aydınlatırsanız sevinirim herkese selamlar....
1986 - İstanbul - avcı her şartta avlanan değil doğayı ve avı koruyandır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2016, 16:02:43 »
Ben aldığımda açı ayar pulları yoktu.Sanırsam şimdide yok.Mobil şok fx015 te 5 adet standart gelir.
  • ÖZKANLAR FX015-66 cm
  • AKDAŞ AK 212-71cm
1981- Samsun/Tokat

The following users thanked this post: Cumali AKTAĞ