Gönderen Konu: Fişeklik Seçimi  (Okunma sayısı 5396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asadas74

• Ziyaretçi
Fişeklik Seçimi
« : 02 Eylül 2016, 10:40:35 »
Ythobby 3 çeşit bel tipi var kapaklı ve 2 çeşit de kapaksiz. bir tanesi desenli dövme gibi
http://www.e-temin.net/yt-hobby-12-kalibre-kapakli-deri-fiseklik-3910

http://www.avkampmarketi.com/kara-av-malzemeleri/fiseklikler/yt-hobby-alti-acik-fiseklik-stoplu-12-cal.html

Değermi ? box belt olanlardan mı almalıyım yoksa. ?

Özellikle gerçek deri istiyorum

önerebileceginiz var mı memnun oldugunuz marka

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
Ynt: Fişeklik Seçimi
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2016, 10:58:45 »
Şimdiden iyi günlerde kullanın
Ben ikinci linktekini begendim

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2016, 11:32:04 »
babamın 20 yıl önce aldığı deri fişeklik hala sıfır gibi duruyor markasını bilmiyorum yerli üretim galiba. deri olsunda o fiyatlara değer.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Fatih DENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2016, 11:51:07 »
1. linkteki gibi üstü kapaklı olması fişeğin  kar, yağmur gibi etkenlerden korur ayrıca koşmanız gereken durumlarda fişeklerin düşme ihtimalini azaltır. Ve kesinlikle deri olmalı dayanıklı olması için.

Rast gele...
1987-Ankara

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2016, 11:51:25 »
Sanırım kapaklı olanı alıcam yağmur çamur calı çırpı ws den korumak için

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2016, 11:53:37 »
Ben olsam açık olanı alırdım. Kapaklı olandan fişek çıkartması meşakkatli oluyor.  :)
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Sezgin ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2016, 12:04:28 »
Altı açık olandan zamanla fişek düşebilir tavsiyem kapalı olan onda biraz zorluk çekebilirsiniz fişek alırken
1990 Başakşehir

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Eylül 2016, 12:19:20 »
Bende 1. linkte gönderdiğiniz fişeklik var, memnunum derisi güzel. Hatta temin av yıllardır aynı firmayla çalışıyor ve ilerde fişeklikle herhangi bir problem yaşarsanız veya bakım yaptırmak isterseniz  yaptırabilirsiniz, arkasında duruyorlar. Fakat şöyle bir sıkıntı var, eğer bel çevreniz darsa veya zayıfsanız  fişekliği ne kadar sıksanız da son boğumda da belinizde boşluk kalabilir ve buda yürüyüş sırasında çok rahatsız edici olabiliyor, özellikle yazın ince giyinildiğinde . Ben kemerin bitimine ek bir delik açınca ve üstüne de kilo alınca bu problem otomatikman çözülmüştü :D

Kapaklının bir avantajı şu, değerli bir tüfeğiniz varsa  fişeklerin yürüyüş sırasında tüfeğinizin özellikle ahşap dipçik tarafının çizmesini engeller.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 12:20:46 Gönderen: Mehmet USTATÜRK »
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Eylül 2016, 12:29:00 »
Kenan kardeşim bende açık olanından var. Koşma durumunda ve  çalılık dikenlik yerlere girme durumunda  fişeklerim düşüyor.
Hatta  sırf  fişekliğin açık olması yüzünden   Remington magnum kurşunumla birlikte bazı fişeklerim  ormanda kayboldu.
Bende kapalı olanının  kamuflaj olanından düşünüyorum.
Bek avı  gibi avlarda  kamuflaj ayrıca avantaj sağlar.
Ama  kapalı olanlarından  ani durumlarda fişek çıkarma ve fişeğe sürme  olayı sıkıntılı olabilir.
Sen kapalı fişekliği olan bir arkadaşından  fişekliğiyle deneme yapabilirsen yap.
Baktın olmadı açık  fişeklik alırsın ama arazide fişek düşme, kar, yağmur yeme durumuna karşı  fişekliğin  üzerine kazak, gömlek  gibi  şeyler giymen gerekecek.
1974 İnebolu/KASTAMONU

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2016, 12:33:45 »
Bende 1. linkte gönderdiğiniz fişeklik var, memnunum derisi güzel. Hatta temin av yıllardır aynı firmayla çalışıyor ve ilerde fişeklikle herhangi bir problem yaşarsanız veya bakım yaptırmak isterseniz  yaptırabilirsiniz, arkasında duruyorlar. Fakat şöyle bir sıkıntı var, eğer bel çevreniz darsa veya zayıfsanız  fişekliği ne kadar sıksanız da son boğumda da belinizde boşluk kalabilir ve buda yürüyüş sırasında çok rahatsız edici olabiliyor, özellikle yazın ince giyinildiğinde . Ben kemerin bitimine ek bir delik açınca ve üstüne de kilo alınca bu problem otomatikman çözülmüştü :D

Kapaklının bir avantajı şu, değerli bir tüfeğiniz varsa  fişeklerin yürüyüş sırasında tüfeğinizin özellikle ahşap dipçik tarafının çizmesini engeller.

zahmet olmaz sa çapı ne kadardir  :D en küçük ve en büyük bel çapı :D

Dar gelirse çagre olurda ya bol gelirse :D 28 liğe çeviremeyizde :D

Birde kalite olarak nasıl. bende daha önce vardi. hemen kapaklarin çitçiti bozulmuştu. adi birşeydi. ilk avımda fişekligi boşaltarak atmiştım.

kalite olarak iyi mi ? fişek düşme olayi büyük sorun.  Kapaklı şart zaten cok kulandıgım bölge kapaklarını çitçitini kapatmam tak cikar için. sadece önemli bölgeler :D tek kurşun ws gibi yerler kapanır :D saçmalar acık da olsa kapak üstüne gelecegi için calı cirpı su dan korur tahminim
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 12:37:31 Gönderen: Kenan ÇAVDAR »

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 02 Eylül 2016, 12:38:43 »
Kenan kardeşim bende açık olanından var. Koşma durumunda ve  çalılık dikenlik yerlere girme durumunda  fişeklerim düşüyor.
Hatta  sırf  fişekliğin açık olması yüzünden   Remington magnum kurşunumla birlikte bazı fişeklerim  ormanda kayboldu.
Bende kapalı olanının  kamuflaj olanından düşünüyorum.
Bek avı  gibi avlarda  kamuflaj ayrıca avantaj sağlar.
Ama  kapalı olanlarından  ani durumlarda fişek çıkarma ve fişeğe sürme  olayı sıkıntılı olabilir.
Sen kapalı fişekliği olan bir arkadaşından  fişekliğiyle deneme yapabilirsen yap.
Baktın olmadı açık  fişeklik alırsın ama arazide fişek düşme, kar, yağmur yeme durumuna karşı  fişekliğin  üzerine kazak, gömlek  gibi  şeyler giymen gerekecek.

hm Remington magnum nede  atıyorsunuz :D

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 02 Eylül 2016, 12:49:45 »
zahmet olmaz sa çapı ne kadardir  :D en küçük ve en büyük bel çapı :D

Dar gelirse çagre olurda ya bol gelirse :D 28 liğe çeviremeyizde :D

Birde kalite olarak nasıl. bende daha önce vardi. hemen kapaklarin çitçiti bozulmuştu. adi birşeydi. ilk avımda fişekligi boşaltarak atmiştım.

kalite olarak iyi mi ? fişek düşme olayi büyük sorun.  Kapaklı şart zaten cok kulandıgım bölge kapaklarını çitçitini kapatmam tak cikar için. sadece önemli bölgeler :D tek kurşun ws gibi yerler kapanır :D saçmalar acık da olsa kapak üstüne gelecegi için calı cirpı su dan korur tahminim

Akşama ölçülerini ve daha yakından fotoğraflarını atarım,  ona göre kararınızı verirsiniz.
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 02 Eylül 2016, 14:44:06 »
Kenan Bey  Kastamonu Ayı bölgesi olduğundan hani ne olur ne olmaz diye fişeklikte 1 tane bulunurdu.
3-5 tanede  diğer kurşunlardan  bulunurdu.
Normalde domuz bekinde bile   ilk kurşun en kuvvetli  kurşun, diğer kurşunlar ucuz piyasa kurşunu  olurdu.
köyden şehre taşınınca  domuz beki zevkimde sekteye uğradı.
En kuvvetli kurşunu yiyen domuzlar külçe gibi kalıyordu.
Normal kurşun yiyen domuz yerine göre 100-200 metre gidebiliyor.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2016, 14:54:44 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 02 Eylül 2016, 15:25:45 »
http://www.e-temin.net/uncle-mikes-camo-fiseklik-2533 

Ben bu fişeklikten kullanıyorum.Kesinlikle fişek düşmez ve alıp takması pratiktir.Fişeklerin ıslanması çok sorun yaratacak bir durum değil benim için önemli olan hızlı alıp takmak, tavsiye ederim..
1982-İstanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #14 : 02 Eylül 2016, 17:25:02 »
http://www.e-temin.net/uncle-mikes-camo-fiseklik-2533 

Ben bu fişeklikten kullanıyorum.Kesinlikle fişek düşmez ve alıp takması pratiktir.Fişeklerin ıslanması çok sorun yaratacak bir durum değil benim için önemli olan hızlı alıp takmak, tavsiye ederim..
Bende de bundan var.. Gerçekten çok kullanışlı.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 02 Eylül 2016, 20:46:17 »
Akşama ölçülerini ve daha yakından fotoğraflarını atarım,  ona göre kararınızı verirsiniz.

Kenan Bey resimlerden görebileceğiniz gibi Kemer'in sonuna ek delikler açtım, orijinal haliyle en dar bel çevresi 107 cm, en son olarak  yaklaşık 103 cm e düşürebildim.

Kapakları kullanmak istemediğimde veya fişekleri kullandığım yerler belli olsun diyeise resimdeki gibi içeri katlıyorum.

• Kral Tundra
1986 - Kocaeli

asadas74

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 02 Eylül 2016, 21:46:56 »
Güzel deri olması cabası . Diğerleri bunun kadar dayanıklı olmaz.Zaten çok av yok kapaklı olması iyi