Gönderen Konu: Köpeğimin sesinden rahatsız olan komşular.  (Okunma sayısı 8093 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
Köpeğimin sesinden rahatsız olan komşular.
« : 17 Haziran 2016, 15:48:40 »
selam dostlar  çok sinirliyim  >:( >:( komşular köpeğimi şikayet edeceklerini çok havladığını söylediler. (aslında pek havladığı da yok) rahatsız oluyorlarmış, köpeğe şok tasması felan takamam havlamasına da engel olmayacağım. Zaten kimlik kartı felan var, zabıtaya söylerler ise gelip alabilirler mi? onu merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim

Bahçeli müstakil bir evin bahçesinde bakıyorum.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Köpeğimin sesinden rahatsız olan komşular.
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2016, 16:16:24 »
Nerede baktığınızın pek önemi yok.

İlk bir iki defa yırtabilirsiniz.Sonrasında şikayet devam eder sizde aldırış etmesseniz  ceza yazarlar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2016, 16:22:25 »
Hiçbirşey yapamazlar..
Bir yaptırım olabilmesi için köpeğinizin bulunduğu yerin yakınına bir ses ölçüm cihazı koyarak birkaç gün boyunca sesin kaç desibel ve hangi aralıklarda olduğunu kayıt altına almaları gerekiyor.Daha sonra eğer sınırları aşıyorsa gereken işlemi yaparlar.Onun dışında zabıta ekipleri izniniz olmadan yada ellerinde yasal bir izin olmadan kendi tapulu mülkünüzün bahçesine bile giremezler..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2016, 16:22:35 »
Merak etmenize gerek yok emsal bir dava karari var istedikleri kadar sikayet etsinler.mahkemeye verirlerse eger mahkeme sikayet edenlerin yatak odasina ses desibel ayguti koyuyor ve yasal duzeyi gecmedigi surece kopeginiz icin yer degisikligi yada el koyma yapamiyolar.bulabilirsem mahkeme kararini ve iceren yasayi burdan paylasirim.eger evinize gelen olursa guncel karnelerini gerekli yasayi iceren madde ciktisini gosterin kopegi almaya kalkarlarsa usulsuzluk yaptiklarini ve tutanak tutulmadan , avukatim gelmeden teslim etmem deyin evdeki kopege el koymalari sizin herhangi bi maliniza el koymalarindan bi farki olmadigindan dolayi suc islemis olurlar ve haklarinda sorusturma acilir.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2016, 16:35:32 »

Köpeklerimle ilgili haksız yere,zevk için yapılan bir şikayete verdiğim yasal yazılı cevap aşağıdadır.Bu yazımın neticesinde hiç bir sorun yaşamadım. Bu yazıyı her arkadaş resmi makamlara karşı hukuken kullanabilir.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI  ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE
                                                                                                                                     BALIKESİR
İLGİ: 11.03.2010 tarih 12933 sayılı ihbarname
              İlgi yazı ile 7 gün içerisinde, bahçemizde  özel yerlerinde baktığımız köpeğimizin  Kaldırılması, aksi taktirde para cezası uygulanacağı  belirtilmektedir, 5199 nolu HAYVAN KORUMA YASASI’nın ilk maddesi olan AMAÇ bölümünde ise;
“Madde 1 - Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.”                                                                       Aynı Kanunda, “İDARİ PARA CEZASI VERME YETKİSİ ise;
”Madde 25 - Bu Kanunda öngörülen idari para cezaları bu Kanunun 17 nci maddesinde belirtilen denetime yetkili merci tarafından verilir.”                                                                                  “Madde 17 - Bu Kanun hükümlerine uyulup uyulmadığını denetleme yetkisi Bakanlığa aittir. Gerektiğinde bu yetki Bakanlıkça mahallin en büyük mülki amirine yetki devri suretiyle devredilebilir.
Denetim elemanlarının nitelikleri ve denetime ilişkin usul ve esaslar ile kayıt ve izleme sistemi kurma, bildirim yükümlülüğü ile bunları verecekler hakkındaki usul ve esaslar Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.                                                                                                                                                 Yerel yönetimler, ev ve süs hayvanları ile sahipsiz hayvanların kayıt altına alınması ile ilgili işlemleri yapmakla yükümlüdürler.”
“ÜÇÜNCÜ BÖLÜM : HAYVANLARIN KORUNMASININ DESTEKLENMESİ
MALİ DESTEK
Madde 19 - Ev ve süs hayvanlarının korunması amacıyla bakımevleri ve hastaneler kurmak; buralarda bakım, rehabilitasyon, aşılama ve kısırlaştırma gibi faaliyetleri yürütmek için, başta yerel yönetimler olmak üzere diğer ilgili kurum ve kuruluşlara Bakanlıkça uygun görülen miktarlarda mali destek sağlanır. Bu amaçla Bakanlık bütçesine gerekli ödenek konulur. Bu ödeneğin kullanımına ilişkin esas ve usuller, Maliye Bakanlığının olumlu görüşü alınmak suretiyle Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.”                                                                                                                                                                        Yasalara göre evlerde beslenen veya sahipsiz olan hayvanları yasayla koruması gereken yerel yönetimlerdir.Bizim görevimiz de aynı yasaya uygun şekilde hayvanlarımıza sahip çıkmaktır.
               Köpeğimizin bulunduğu Bahçelievler mah………sok.…………ap. Apartman Yönetim Planında "evcil hayvan beslenemez" diye bir hüküm yoktur.
                Köpeğimizin "Temel İtaat Eğitimi Alma Belgesi " ile her türlü sağlık kontrol belgeleri ve aşı kağıtları ayrıca köpeğimizden rahatsız olunmadığına dair apartman sakinleri ve komşu beyanlarının belgeleri mevcuttur.

Bahçemizde 3 (Üç) yıldır mevcut olan köpeğimiz bu zamana kadar kimseyi rahatsız etmemiştir. Son zamanda şikayet söz konusu ise köpeğimiz bazı kişiler tarafından kasıtlı olarak tahrik edilmiş olabilir.
                Şikayet eden kişi tarafından İlgili Mahkeme Kararı gereği, Çevre İl Müdürlüğünce Mühürlü Teyp kullanılarak, en az 24 saat rahatsız olunan mahalde (Yatak odası veya oturma odası v.b.) "Sürekli ve belli bir düzeyin üzerinde Gürültü Kirliliği" Tespit edilmek suretiyle şikayetçi olunması gerekmektedir. Bu uygulama yapıldığı takdirde hiçbir sorun kalmayacaktır.Yasal yönden Gürültü Kirliliği Tespiti  yapılmadan en son icra makamı olan müdürlüğünüze keyfi verilen bir dilekçe ile para cezasına yönelik yasal işlem başlatılmasının hiçbir hukuki dayanağı yoktur. Bu konuda Adana  2.İdare Mahkemesinin 2001/761 E sayılı emsal teşkil eden kararı mevcuttur.
Tüm bu hususlara rağmen, mağdur edilmemiz durumunda her türlü yasal (tazminat dahil) hakkımızı ilgili kişilere karşı kullanacağımızı  belirtir, gereken işlemin yasal mevzuata uygun olarak yapılmasını  rica ederim.  15 Mart 2010

Adres: Bahçelievler mah…………………………                                                           Ziya ELÇİN
                                                         BALIKESİR
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı İsmail BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2016, 23:23:58 »
Arkadaşlar bence mahalledeki komşularımızla tartıştıgımız zaman hem moralimiz bozulucak hem o insanları gördükce sinir olmaktansa polisti zabıtaydı ugraşmaktansa bu işin cözümü köpege havlama önleyici tasma takmaktır taktıgınız ilk andan itibaren sonucu  hemen fark edersiniz köpege bir zararıda yok iki üc gün kullandığınızda köpek  gereksiz havlamaması gerektiğini ögreniyor. Ben kullandım cözümü böyle buldum  ve her köpek sahibinin elinde bulunması gereken cok faydalı bir şey
  • KURZHAAR
😉

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2016, 23:26:29 »
Nerede baktığınızın pek önemi yok.

İlk bir iki defa yırtabilirsiniz.Sonrasında şikayet devam eder sizde aldırış etmesseniz  ceza yazarlar.

Suat abi ceza mühim değil, önemli olan köpeği kaptırmamak. Yani biz yokken toplayıp götürebilirler mi, sonuçta bunu yapmaları suç olmaz mı?

• Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2016, 23:27:29 »
Hiçbirşey yapamazlar..
Bir yaptırım olabilmesi için köpeğinizin bulunduğu yerin yakınına bir ses ölçüm cihazı koyarak birkaç gün boyunca sesin kaç desibel ve hangi aralıklarda olduğunu kayıt altına almaları gerekiyor.Daha sonra eğer sınırları aşıyorsa gereken işlemi yaparlar.Onun dışında zabıta ekipleri izniniz olmadan yada ellerinde yasal bir izin olmadan kendi tapulu mülkünüzün bahçesine bile giremezler..

Beklediğim cevap teşekkür ederim. Ben de öyle düşünmüştüm.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2016, 23:30:50 »

teşeşkkür ederim on numara bir yazı bu önlemleri alalım da mücadeleye hazır olalım.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2016, 23:34:53 »
Arkadaşlar bence mahalledeki komşularımızla tartıştıgımız zaman hem moralimiz bozulucak hem o insanları gördükce sinir olmaktansa polisti zabıtaydı ugraşmaktansa bu işin cözümü köpege havlama önleyici tasma takmaktır taktıgınız ilk andan itibaren sonucu  hemen fark edersiniz köpege bir zararıda yok iki üc gün kullandığınızda köpek  gereksiz havlamaması gerektiğini ögreniyor. Ben kullandım cözümü böyle buldum  ve her köpek sahibinin elinde bulunması gereken cok faydalı bir şey

İsmail bey ben buna katılmıyorum, köpeği rahatsız ediyorlar bahçede çoluk çocuk geçerken uğraşıyor, havlayınca da komşular rahatsız oluyor muş. Emin olun mantıklı değil, hayvanın doğasında havlamak var, ben tasma olayına karşıyım, biz konuşurken bize şok verilse yada rahatsız edici bir ses verilse rahatsız olmazmıyız? ben bunu  yanlış buluyorum. Buna karşılık mücadele etmeyi seçtim. bugün yaşlı bir teyzeyle tartıştım, sıkı ise ara zabıtayı ben de seni şikayet ederim dedim. Artık kılıçlar çekildi, hodri meydan bakalım.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2016, 23:36:03 Gönderen: Cihangir GÜNEL »
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2016, 00:14:29 »
selam dostlar  çok sinirliyim  >:( >:( komşular köpeğimi şikayet edeceklerini çok havladığını söylediler. (aslında pek havladığı da yok) rahatsız oluyorlarmış, köpeğe şok tasması felan takamam havlamasına da engel olmayacağım. Zaten kimlik kartı felan var, zabıtaya söylerler ise gelip alabilirler mi? onu merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim

Bahçeli müstakil bir evin bahçesinde bakıyorum.

sizde komşularınızın kaçak yapıları varsa şikayet edin  ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Berkay TOPUZ, Cihangir GÜNEL, Ahmet YAZICIOĞLU

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2016, 00:17:53 »
Cihangir bey her köpek havlar bunu komşulara izah etmek lazım. Bizimde köpeğimiz havliyo ama kimse şikayetçi degil çünkü babamların  evin etrafına hiç hırsız yaklaşmıyo. Bence komşularınıza köpeklerin faydasını sakin bir şekilde anlatın.
99 da depremden önce bizim köpek çok belli etmiş ama kimse anlayamamış. Bi dönemde köpeksiz kaldık 3 ay kadar. 3 ayda 3 defa komşulara hırsız girdi. O gün bu gündür kimse ses etmez mahallede
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2016, 00:19:07 Gönderen: Şükrü TEKELİ »
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 18 Haziran 2016, 01:49:28 »
İli tam hatırlamıyorum ama apartmanda geçen bir konu idi şikayet ve mahkeme lik olunuyor ve mahkeme karar veriyor.kopegin havlaması en doğal hakkı diye. Kısaca bisi cikmaz bu işten mahkemeye verin diye bilirsiniz.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #15 : 18 Haziran 2016, 08:28:00 »
Teşekkür ederim değerli fikirleriniz için anlaşılan doğru karar vermişim, mücadele etmekle göreceğiz bakalım. Sonu ne olursa olsun, ben davamda haklı olduktan sonra...

Hepinize saygılar.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2016, 09:33:29 »
Aynı durum bendede oldu geçen hafta birileri kendi bahcemde duran 2 kopegimi havlama nedeniyle şikayet etmişler ben antalyada ikamet ediyorum ve kopeklerim  memlekette  duruyor karneleri benim yanimda kalmış zabıta ekipleri kopeklerimi götürmüş ailem haber verdi bindim arabama gittim memlekete ve kopeklerim kayıp barinaga baktım her yere baktım kayıp savcılığa suc duyurusunda bulundum şikayet edeni zabıtayı belediyeyi   tamamen haklı bulundum şimdi komşu evimin önünden geçemiyor Zabıtları ve barinak görevlisi ipin ucunda belediye başkanı da iftara davet ediyor falan filan olay mahkemeye taşınacak şükür savcida avcı cocuguymus otturecem milleti
Kardeşim kafayı tele verme evrakları tamsa birak havlasinlar
1982-Afyon

The following users thanked this post: Osman LİMAN, Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #17 : 18 Haziran 2016, 09:37:04 »
Aynı durum bendede oldu geçen hafta birileri kendi bahcemde duran 2 kopegimi havlama nedeniyle şikayet etmişler ben antalyada ikamet ediyorum ve kopeklerim  memlekette  duruyor karneleri benim yanimda kalmış zabıta ekipleri kopeklerimi götürmüş ailem haber verdi bindim arabama gittim memlekete ve kopeklerim kayıp barinaga baktım her yere baktım kayıp savcılığa suc duyurusunda bulundum şikayet edeni zabıtayı belediyeyi   tamamen haklı bulundum şimdi komşu evimin önünden geçemiyor Zabıtları ve barinak görevlisi ipin ucunda belediye başkanı da iftara davet ediyor falan filan olay mahkemeye taşınacak şükür savcida avcı cocuguymus otturecem milleti
Kardeşim kafayı tele verme evrakları tamsa birak havlasinlar

Bu insanlar avcıların asaletinde boğulsunlar. Bizlere zalim diyenler en zalim insanlar, içlerinde biraz insanlık kalmamış kimsenin yazık...
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 18 Haziran 2016, 10:04:29 »
Merhaba aynı sebepten 20 gūn önce seterimi1.2 yaşlı kadın komşu rahatsıs oluyo diye verdim. Ïnşallah sizde aynı        duruma dūşmessiniz.....         
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Bülent ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 18 Haziran 2016, 12:42:11 »
benzer durumla bende karşılaştım seneler önce , 2 köpeğim var , müstakil evin bahçesinde . etrafı 1 metre duvar , duvarın üstüde 1 metre tel örgü ile çevrili . telide branda ile çevirdim , dışarıdan görülmesin diye. şikayet üzerine zapıta geldi , evin ve bahçenin konumunu durumunu görünce , bu köpeklerin neyi şikayet ediliyor deyip gittiler .
belediyeye hangi konuda olursa olsun şikayet olunca gelip kontrol eder , uygunsuz durum var ise en fazla tutanak tutar , köpeğinizi sizin izniniz olmadan bahçenizden alıp götürmesi söz konusu değildir.
Bülent ERDEM
1977 Alanya

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 18 Haziran 2016, 13:10:15 »
önce geçmiş olsun bende muzdaribim havlama konusunda D.D. yi zaptedemeyince martta gittim breton aldım yahu arkadaş vallahi de billahi de 4 aydır hav sesi duymadım köpek bi hav demezmi daha hiç sesini duymadım iyimi kötümü bilmiyorum
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 18 Haziran 2016, 13:44:47 »
Suat abi ceza mühim değil, önemli olan köpeği kaptırmamak. Yani biz yokken toplayıp götürebilirler mi, sonuçta bunu yapmaları suç olmaz mı?

Sizin izniniz olmadan bahçeye bile giremezler....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 18 Haziran 2016, 14:43:41 »
Köpeği alamazlar havliyor diye ama inşallah zehir falan atmazlar.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1980-Antalya

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #24 : 20 Haziran 2016, 12:59:14 »
Hepinize teşekkür ederim değerli bilgileriniz için.

Hafta sonu bahçede hummalı bir çalışma yaptım, 100 metrekarelik alanı komple temizledim.  Ve güzelce etrafını kapatıp hayvanı içeri saldım, bağlı değil yani. Ve havlamasını da bir nebze engellemiş oldum. Bakalım komşular halen sesini çıkarabilecekler mi?
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
1987 - ANKARA