Gönderen Konu: Drahtarım çağırınca yanıma gelmiyor  (Okunma sayısı 2298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah ALTUNTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Drahtarım çağırınca yanıma gelmiyor
« : 11 Nisan 2016, 13:26:43 »
arkadaşlar 3 aylık drahtar köpeğim var 1.5 aydır bende sadece ben bakıyorum köpeğe çağırıyorum yanıma  gelmiyor öyle başka şeyler peşinde  birde 1.5 aylıkken bi şeyler atıyordum alıp geliyordu şimdi gidiyor attığım şeyin peşine ama ya alıyor kaçırıyor yanıma gelmeden yada hiç almadan sağa sola koşuyor yardımcı olabilecek varmı
1987-Niğde

Çevrimdışı A.Kadir GÜNAYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Drahtarım çağırınca yanıma gelmiyor
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2016, 15:25:14 »
İyi günler ben bu işin profesyoneli ya da ona benzer bir şey değilim ancak daha önce köpek baktınız mı bilmiyorum? Bu anlattıklarınız köpeklerin genel huyudur ve elinizdeki daha yavru, çağırınca gelmenin ne olduğunu size getirince eline ne geçeceğini bilmiyor ve kendine saklamak istiyor sizin bunları öğretmeniz lazım. Biz bile kendi severek sahip olduğumuz şeyi başkasına vermek istemeyiz. Ustalar daha uygun bir dille anlatacaklardır.
1993 Kütahya

The following users thanked this post: Emrah ALTUNTAŞ

Çevrimdışı Onur ÇELİKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2016, 17:22:23 »
Köpek konusunda çok profesyonel kişiler elbette vardır forumda. İki av köpeğini 40 günlükten itibaren beslemeye başlamış biri olarak yorum yapacağım.

Bahsettiğiniz yaşlarda her ay her hafta hatta her gün birbirinden farklı hal ve hareketler sergileyecektir.  Benim pointerim 50 günlükken hiç bir çalışma ve eğitim olmamasına rağmen iç güdüsel olarak dakikalarca tek ayağı havada fermada bekledi. Sonra 2 yasına kadar ferma görmedik bir daha.. 3 yaşında köpek  av konusunda patladı ayrı konu..

O aylarda bırakın eğitim yapmayı gel git yat kalk hopla zıpla işlerini. Ne yaparsa yapsın sevin okşayın yuvarlayın oynayın..  Her şey zamanla güzel olacak emin olun.
  • Ata Arms Venza 12 Kalibre 71 cm Yarı Otomatik
  • Kral Azarax 71 cm Y.Oto - Sarsılmaz Trapper Trap Tüfeği
  • Akkar Churchill 12 Kalibre 71 cm Süperpoze Av Tüfeği
  • Deustch Kurzhaar EFE & English Pointer TOMMY
Onur ÇELİKOĞLU  A rh +
1994 İzmir / Bayındır
Bayındır Avcılar Derneği
Trap Shooting

The following users thanked this post: Emrah ALTUNTAŞ

Çevrimdışı Önder ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2016, 17:18:54 »
Bence at getir yaptırmayın bol bol oynayın 6 aydan sonra başlarsınız..

Çevrimdışı Furkan BOZDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2016, 23:14:04 »
EMRAH BEY MERHABA. YAVRUYLA İLGİLİ PROBLEMLER İÇİN NEDEN ARAMIYORSUN...
1980 ADANA

Çevrimdışı Berşan UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2016, 14:50:08 »
Emrah bey size 8/10 tane av köpeğimi kendim eğittiğim halde 3 tavsiyem var.1. si sabırlı olacak ve hayvanı korkutup üzmeyeceksiniz böyle değilseniz boşa emek etmeyin 2. internette var, Mahmut Limnili veya Burak kabakçının eğitim videoları onlarıizleyin 3.SÜ İSE Köpeği yaşam alanından dışarda boş bir bahçe park felan olabilir eğiteceksiniz bu en önemlisi ; bu yer tremini .Köpeğinizin yaşına veya verilecek eğitimin sırasına dikkat edip vereceksiniz.Örneğin sizin attığınızı getirmiyor mu.eğitim yeri temin ettikten sonra  dar koridor gibi yerde yani aport malzemesini alınca sizin olduğunuz yönden başkaca gidecek yeri olmayan yerde atıp getir komutunu verince aldığında size yönelir biraz gelince tutup oturtup sevip ondan sonra ver bırak komutuyla topu alın.Ama bu topu günde 3 defadan fazla atmayıp eğitimi 10dk ile sınırlandırın ki hevesi kursağında kalıp yarın aynı iştahla devam edebilsin.Sıkılana kadar atar getir derseniz 5-6-9 defadan sonra derken getirmez ve aportu yarım olur.Ben bu şekilde öğrendim eminim köpeğinizin ne kadar çabuk öğrendiğine şaşırıp kalacaksınız.slmlar.

Mehmet Berşan UÇAR
1977-Osmaniye
İlahi Azrail, Sen adamı öldürürsün!!![img=http://s5.postimg.org/ot7rd4lab/Foto_raf_0045.jpg]

The following users thanked this post: Murat DOĞAN 58

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2016, 22:56:05 »
arkadaşlar 3 aylık drahtar köpeğim var 1.5 aydır bende sadece ben bakıyorum köpeğe çağırıyorum yanıma  gelmiyor öyle başka şeyler peşinde  birde 1.5 aylıkken bi şeyler atıyordum alıp geliyordu şimdi gidiyor attığım şeyin peşine ama ya alıyor kaçırıyor yanıma gelmeden yada hiç almadan sağa sola koşuyor yardımcı olabilecek varmı
   Kardeşim merhaba,  D.Drahthaar yavru adı üstünde 6 aya kadar sevip okşuycaksın, onunla oyunlar oynuycaksın, eğitim 6 aydan sonra oda en fazla günde 15 dakika. Hayvanı şimdiden bıktırma, nerde besliyorsan bir fotoğrafınıda koy görelim. drahthaar sahibine aşık bir köpekdir, bu bağı kurarsan sana yapmayacağı yoktur. karnı tokken zaten herhangi bir komut verme, açken söylediğini yaptığında at getir değil, çağırınca yanına geldiğinde ağzına ödül olarak beslediğin mamadan ver ve en az 2-3 dakika okşa ve sesli afferin kızım veya oğlum, güzel köpeğim diye sev. önce sevgi, daha bebek adı üstünde yavru. drahthaar yavruya zaten at getir yaptırma onun kanında geninde var zaten günü, zamanı gelince sana gösterir. At getir yapan köpekler aportu oyun olarak algılar ve avda gerçek aportta sıkıntı olur sonra. daha söylenecek çok şey var ama internet diyede bir imkan var, çok çok oku ve videoları seyret, sonra uygulamaları yaparsınız, çünkü yanlış yaptığınızda onu düzeltmek çok daha zordur, hayal kırıklıkları o zaman başlar. kolaylıklar diliyor, yavrunuzla tüyü kadar fermasında güzel avlar yapmanızı dilerim. Aşılarını muntazaman yaptırın, sakın ihmal etmeyin bu çok önemli, ömürlü ve sağlıklıolabilmesi için. Siz muhakkak yaptırmışsınızdır ama at getirden daha önemli olduğu için hatırlatmak istedim. iyi günler, selamlar.
1958-Ankara

The following users thanked this post: Murat DOĞAN 58