Gönderen Konu: YURT DIŞINDAN TÜFEK GETIRME HAKKINDA BILGISI OLAN ARKADASLARDAN YARDIM  (Okunma sayısı 8654 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cengiz DEMİRBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaslar yurtt disından tufek getirmek istiyorum nasil getirebilirim bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim şimdiden tşk ederim fiyatlar baya uygun
  • Huglu cifte
1983 Fransa

CanSaka

• Ziyaretçi
Arkadaslar yurtt disından tufek getirmek istiyorum nasil getirebilirim bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim şimdiden tşk ederim fiyatlar baya uygun

Permi hakkını satmak isteyen birisinden satın almalısınız diye biliyorum ben. Konuya hakim üstadlarımız yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı G.Ahmet GÖDE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
cengiz yurtdışından tüfek getirmek kolay ama her ülke sana tüfek satmaz..satın alacağın belli ülkeler var oda brezilya arjantin uzakdoğu ve usa avrupada ise ispanya çek italya diğer ülkeler size av tüfeği satmazlar ..ben italyadan getirdim gelirken gümrük vergisini verip aldığım belge ile emniyet den üzerime işlettim.    sen ben bu ülkelerden değilde başka ülkeden alacağım dersen gümrük ve ihracatcı belgesi çıkartman lazım..
1967 Karataş

The following users thanked this post: Cengiz DEMİRBAŞ

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
cengiz yurtdışından tüfek getirmek kolay ama her ülke sana tüfek satmaz..satın alacağın belli ülkeler var oda brezilya arjantin uzakdoğu ve usa avrupada ise ispanya çek italya diğer ülkeler size av tüfeği satmazlar ..ben italyadan getirdim gelirken gümrük vergisini verip aldığım belge ile emniyet den üzerime işlettim.    sen ben bu ülkelerden değilde başka ülkeden alacağım dersen gümrük ve ihracatcı belgesi çıkartman lazım..

Ahmet bey konuyu biraz daha açabilirmisiniz simdi ben italyaya gidip istediğim tüfeği alıp türkiyeye getirebilirmiyim 2 el veya yeni olması ne anlam ifade eder bu işte
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Cengiz DEMİRBAŞ

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Taner Bey, sıfır ve yivsiz av tüfeği getirebilirsiniz,ancak hatırladığım kadarıyla tüfek tse ye test'e gönderilebilir. Siz iyisimi İbrahim Aysu Bey'e sorun odaha vakıf konuya

Not: Permi hakkı yivli tüfekler için gerekli diye biliyorum yivsiz de permiye gerek yok

Ahmet bey konuyu biraz daha açabilirmisiniz simdi ben italyaya gidip istediğim tüfeği alıp türkiyeye getirebilirmiyim 2 el veya yeni olması ne anlam ifade eder bu işte
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Ekrem SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
g. ahmet.gode bey nereden  alicaz gümrük ihracat belgesini bende aynı durumdayım ayrıca avrupada av belgem de var silahlarimda.ancak Türkiye için geri getirmememek şartıyla nasıl yivsiz silah götürebiliri?.
1986 FRANSA/AFYON

Çevrimdışı Ekrem SOLMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ahmet gode bey ayrıca silah için yüzde kaç vergi ödediniz ? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
1986 FRANSA/AFYON

Çevrimdışı Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
bir sayfadan alıntı yaptım belki bilenler daha net bilgi verebilir

"Öncelikle yurt dışına çıkmadan önce kafanızdaki yivsiz tüfeği alacağınız satıcı belirleyip kendileriyle irtibata geçiyorsunuz. Size alacağınız tüfeğin bir ' ön faturasını ' yollamasını istiyorsunuz. Ön fatura size ulaşınca bu faturayı tercüme ettirip Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yolunu tutuyorsunuz. Buraya faturayla başvurunca size EGM'den bir adet ' özel ithalat belgesi ' düzenliyorlar. Bu belgeyi cebinize koyup yurt dışına çıkıyorsunuz, ön faturayı aldığınız satıcıdan tüfeğinizi satın alıp ülkeye dönüş yaptığınızda gümrükte size verilen özel ithalat belgesi ile gümrük işlemlerini yaptırıp tüfeğinizi ruhsata bağlıyorsunuz.
Satıcıdan isteyeceğiniz ön faturada bahse konu olacak tüfeğin seri numarası yazması gerekiyor mu tam emin değilim, dilerseniz hafta içi arayıp öğrenir size bilgi veririm.
Saygılarımla."
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm