Gönderen Konu: ÖRDEK AVCILARI ACİL YARDIM-ÖRDEK MANKESİ HAKKINDA  (Okunma sayısı 6897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Öncelikle tüm avcı dostlara selamlar;

Ördek avcılığını genellikle sabah ve aksam avı seklinde keklik kapandıktan sonra yaparım fakat manke işine ciddi oranda sardım arada bir lazım oluyor ondan bundan istemek hoş olmuyor.

Sizden yardım istediğim konu internette araştırmalarımda herkez yurtdışını gösteriyor hazır indirimler varken sipariş vericem ama hangi marka ve model büyüklükler ölcüler uyur aktif gibi özellikler doğrumu aşağıda paylaştığım linkteki ürünleri sipariş etsem yeterli olur mu veya farklı ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

BİRDE EN ÖNEMLİSİ KAÇ DOLARA KADAR GÜMRÜĞE TAKILMAM.

Aşağıdaki linklerdeki ürünler iyi midir ebat ları tam anlayamıyorum hangilerini sipariş vermeliyim aralarında ne fark var sizin tavsiye edeceğiniz marka ve ürünler var mıdır ilk etapta 18-24 arası yeşilli düşünüyorum şunları sipariş ver deyip bir set yapmamda bana yardımcı olabilir misiniz

http://www.cabelas.com/product/hunting/hunting-decoys/duck-decoys%7C/pc/104791680/c/104714280/sc/104311980/herter-s-lifesize-mallard-decoys-150-six-pack/2006371.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Fduck-decoys%2F_%2FN-1100087%2B4294388377%2FNe-4294388377%2FNs-CATEGORY_SEQ_104311980%3FWTz_l%3DSBC%253B%252BLNcat104535180%26WTz_st%3DGuidedNav%26WTz_stype%3DGNU

http://www.cabelas.com/product/hunting/hunting-decoys/duck-decoys%7C/pc/104791680/c/104714280/sc/104311980/flambeau-174-classic-mallard-decoys-ndash-12-pack/1999341.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Fduck-decoys%2F_%2FN-1100087%2B4294388377%2FNe-4294388377%2FNs-CATEGORY_SEQ_104311980%3FWTz_l%3DSBC%253B%252BLNcat104535180%26WTz_st%3DGuidedNav%26WTz_stype%3DGNU

http://www.cabelas.com/product/hunting/hunting-decoys/duck-decoys%7C/pc/104791680/c/104714280/sc/104311980/hard-core-mallard-floater-decoys/2065370.uts?destination=%2Fcatalog%2Fbrowse%2Fduck-decoys%2F_%2FN-1100087%2B4294388377%2FNe-4294388377%2FNs-CATEGORY_SEQ_104311980%3FWTz_l%3DSBC%253B%252BLNcat104535180%26WTz_st%3DGuidedNav%26WTz_stype%3DGNU

Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Atilla KORKMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ÖRDEK AVCILARI ACİL YARDIM-ÖRDEK MANKESİ HAKKINDA
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2016, 12:23:45 »
hiç uğraşma yurt dışı ile.Türkiyeden de aynı rakamlara bulabilirsin aşağı yukarı.Fleambau kullanıyorum ve memnunum.
1969 ankara B-80 / FP 1201

The following users thanked this post: Taner MEMET

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2016, 12:42:19 »
Taner cabelasın mühreleri gerçeğine yakın ve kalitelidir, ancak türkiyedede onları aratmayacak kadar etkili görünümlü mühreler var, bulursun,

sayı olarak en az 9 tane olmalı, dokuzdan fazlası sana kalmış fazlasının zararı yok, içlerinde yeşile oranla tekir (dişi) sayısı fazla olmalı,
yani 9 mühreden en az 3 tanesi yeşil olmalı, (bu sayı denenmiştir)
aralara kara meke mühreside serpiştirmen iyi olacaktır, kara meke varsa orası güvenlidir, yabani bunu bilir,
ayrıca kanatlı rüzgarlı yada motorlu, mühreyide eksik etmemek gerekir'ki, görsel açıdan yukardan geçen ördekin daha çabuk görmesini sağlar,
olmazsa olmazlardan biride iyi bir düdük ve düdüğü konuşturmaktan geçiyor,
gizlenmeyide ayarladıysan, geriye ördeğin gelmesi kalıyor
bunların hepsi tamamsa civardan geçen ördeği mühreye çekmene bir mani kalmıyor
rastgele
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2016, 13:34:19 »
hiç uğraşma yurt dışı ile.Türkiyeden de aynı rakamlara bulabilirsin aşağı yukarı.Fleambau kullanıyorum ve memnunum.
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2016, 14:02:59 »
Taner bey, kaç adet muhre düşünüyorsunuz bilmiyorum ama 36  tane karameke muhresinin içine 9 adet ördek muhresi yerleştirdiğimizde aldığımız verimi hiçbirdizimden alamadık, bilginiz olsun.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2016, 15:00:26 »
Öncelikle yazan herkeze teşekkürler

Sıfırdan tam malzeme ördek teşkilatını toplamaya karar verdim parça parça birden büyük külfiyet bir dahaki sezona kadarda 8 ay var her ay bir ki parça tamamların düşüncesindeyim sizlerin yardımları ile inşallah ve almış iken 1 defada iyisini almak istiyorum onun için konuları kendimce sıraladım çünkü hepsini birden sorunca herkez farklı cevap veriyor olay corbaya dönüyor akıl daha çok karışıyor bende kendimce şöyle bir sıralama yaptım 7 konu ürettim ve ilk konumu açtım örneğin yeşillerin siparişini verince 2 ci konu olan kanatlıya gecip yeni konu acıcam hepsini birden sorunca hem ne yapıcağımı hemde ne alacağımı şaşırıyorum

1) Yeşil mühresi (yerli -yabancı hangisi iyi ise ) 12 li 2 takım 24 tane dişili erkekli sezona göre dişi ve erkek sayısını fazla tutabileyim veya 12 li ve 6 li set 18 adet ve bunların ebatları
2)kanatlı ve motorlular bunların modifiye edilmesi kanat takılması gibi
3)güven vericiler meke ve balıkcıl gibi
4)Çeşitli ördek düdükleri ve kullanımları sesleri
5)gizlenme ağı ve portatif güme tavsiyeleri renk ve yer seçimi
6)ördek manke türlerinin çeşitlendirilmesi çimen elma baş gibi diğer ördek türleri kaç adet ialave edilmesi gb
7)manke diziminde dikkat edilmesi gerekenler hava sartlarına göre

Şimdilik bana ilk konuda yardımcı olur iseniz bu hafta ama türkiyeden ama yurt dışından siparişimi verip kafamdan silicem ve diğer konu başlıklarını açıp onların teminine bakıcam

Konuya dönerisem ne marka yeşil mühresi almalıyım ve ilk etapta 18-24 adet yeterli midir?Türkiyeden veya yurt dışından nereden temin edebilirim?Hatta direk linkini verir iseniz siparişi gecicem gözümü kararttım  ;D ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2016, 15:06:22 Gönderen: Taner MEMET »
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2016, 15:38:00 »
Öncelikle yazan herkeze teşekkürler

Sıfırdan tam malzeme ördek teşkilatını toplamaya karar verdim parça parça birden büyük külfiyet bir dahaki sezona kadarda 8 ay var her ay bir ki parça tamamların düşüncesindeyim sizlerin yardımları ile inşallah ve almış iken 1 defada iyisini almak istiyorum onun için konuları kendimce sıraladım çünkü hepsini birden sorunca herkez farklı cevap veriyor olay corbaya dönüyor akıl daha çok karışıyor bende kendimce şöyle bir sıralama yaptım 7 konu ürettim ve ilk konumu açtım örneğin yeşillerin siparişini verince 2 ci konu olan kanatlıya gecip yeni konu acıcam hepsini birden sorunca hem ne yapıcağımı hemde ne alacağımı şaşırıyorum

1) Yeşil mühresi (yerli -yabancı hangisi iyi ise ) 12 li 2 takım 24 tane dişili erkekli sezona göre dişi ve erkek sayısını fazla tutabileyim veya 12 li ve 6 li set 18 adet ve bunların ebatları
2)kanatlı ve motorlular bunların modifiye edilmesi kanat takılması gibi
3)güven vericiler meke ve balıkcıl gibi
4)Çeşitli ördek düdükleri ve kullanımları sesleri
5)gizlenme ağı ve portatif güme tavsiyeleri renk ve yer seçimi
6)ördek manke türlerinin çeşitlendirilmesi çimen elma baş gibi diğer ördek türleri kaç adet ialave edilmesi gb
7)manke diziminde dikkat edilmesi gerekenler hava sartlarına göre

Şimdilik bana ilk konuda yardımcı olur iseniz bu hafta ama türkiyeden ama yurt dışından siparişimi verip kafamdan silicem ve diğer konu başlıklarını açıp onların teminine bakıcam

Konuya dönerisem ne marka yeşil mühresi almalıyım ve ilk etapta 18-24 adet yeterli midir?Türkiyeden veya yurt dışından nereden temin edebilirim?Hatta direk linkini verir iseniz siparişi gecicem gözümü kararttım  ;D ;D ;D ;D

Bu muhreler güzel görünüyor.http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-ithal-muhre-kampanyali-urun-261869091/detay

Gümeyi doğal yapmalısınız satın aldığınız her güme rüzgara dayanamayacaktır.Güme için etrafda ot kamış v.s biraz vakit ayırıp yapmak gerek.

Meke konusu burada söylenenlerin tam tersine ördeklerin içine meke serpiştirmek değil mekelerin içine ördek serpiştirmek benim için her zaman daha verimli olmuştur.bu mekeler de güzele benziyor meke muhresi zaten 10-15 tl arası http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-karameke-sakarmeke-gercegi-ile-ayirt-etmek-zor-5-adet-234307266/detay

Bölgenizde uçan sürülerin mesela 6-8 arası sürüler uçuyorsa bunlar en az kendinden 3 kat büyük bir sürüye konuyor.20 civarı muhreye 3-4 ördek sorti yapacaktır ancak.

İstisnai durumlar da olabiliyor mesela don gelecek hava bozacak hayvan beslenmeli ise o zaman tüm kurallar yıkılıyor ve her yere her adet de gelebiliyor.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2016, 15:40:54 Gönderen: Erdem BOZKURT »
1982-İstanbul

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 10 Şubat 2016, 21:51:52 »
 ??? ??? ??? ??? Yok mu bir baba yiğit şu mühre işimi çözecek
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Hasan AKSU

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 10 Şubat 2016, 22:16:07 »
acele etme,senin baktığın mühreler  10 gün evvel yarı fiattı.yine indirime girecek o zaman bakarsın,hemde 12li 3 takım 88dolara kadar düşüyor.gümrük olayı da olmaz.
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2016, 22:26:29 »
Bu muhreler güzel görünüyor.http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-ithal-muhre-kampanyali-urun-261869091/detay

Gümeyi doğal yapmalısınız satın aldığınız her güme rüzgara dayanamayacaktır.Güme için etrafda ot kamış v.s biraz vakit ayırıp yapmak gerek.

Meke konusu burada söylenenlerin tam tersine ördeklerin içine meke serpiştirmek değil mekelerin içine ördek serpiştirmek benim için her zaman daha verimli olmuştur.bu mekeler de güzele benziyor meke muhresi zaten 10-15 tl arası http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-doga-sporlari-karameke-sakarmeke-gercegi-ile-ayirt-etmek-zor-5-adet-234307266/detay

Bölgenizde uçan sürülerin mesela 6-8 arası sürüler uçuyorsa bunlar en az kendinden 3 kat büyük bir sürüye konuyor.20 civarı muhreye 3-4 ördek sorti yapacaktır ancak.

İstisnai durumlar da olabiliyor mesela don gelecek hava bozacak hayvan beslenmeli ise o zaman tüm kurallar yıkılıyor ve her yere her adet de gelebiliyor.
+1
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 10 Şubat 2016, 22:32:28 »
öncelikle selamlar  ördek avına gönül vermiş biri olarak nacizane tavsiyem olacak ,flembu mühreler çok kaliteli fakat özellikle gövde renklerinin parlaklığından dolayı hava açık ve güneşli ise çok fazla parlama yapmakta ve ördeği kaçırabilmekte green head gear marka olanlar flembu ya göre daha doğal görünümleri var daha az yansıtma yaptığı için daha uygunlar dikkate almanızı öneririm
1980
ORDU

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 10 Şubat 2016, 23:02:28 »
acele etme,senin baktığın mühreler  10 gün evvel yarı fiattı.yine indirime girecek o zaman bakarsın,hemde 12li 3 takım 88dolara kadar düşüyor.gümrük olayı da olmaz.

Ayhan bey 23 dolarlık ürüne 40 dolar kargo ücreti cıkıyo yani 6 adet mühre 63 dolar 185 tl ye geliyor kampanyalı fiyat bursada zaten 200 tl aynı ürün al kolunun altına git ben bu işten bişey anlamadım ben mi sipariş vermesini beceremiyorum nasıl oluyo cabelasta 185 tl kampanyalı ürün türkiyede kampanyasız 200 tl
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 10 Şubat 2016, 23:08:01 »
öncelikle selamlar  ördek avına gönül vermiş biri olarak nacizane tavsiyem olacak ,flembu mühreler çok kaliteli fakat özellikle gövde renklerinin parlaklığından dolayı hava açık ve güneşli ise çok fazla parlama yapmakta ve ördeği kaçırabilmekte green head gear marka olanlar flembu ya göre daha doğal görünümleri var daha az yansıtma yaptığı için daha uygunlar dikkate almanızı öneririm
Zafer bey link atarsanız olur türkiyeden alıcam anlasılan yurt dısından daha ucuz burada anlayamadım gitti söylediğiniz ürün için aşağıdaki ürünler nasıldır hem kampanya varmış

http://www.avfoni.com/urun/greenhead-gear-dinlenen-yesilbas-ordek-muhre-6-erkek-6-disi-12-li-takim
veya
http://www.avfoni.com/urun/greenhead-gear-gozleyen-yesilbas-ordek-muhresi-6-erkek-6-disi-12-li-takim

bu iki ürün arasındaki fark nedir biri uyuyan diyor biri gözleyen birde bu çıktı uyuyanmı alıcaz gözliyenmi karıştırıcaz hepsini
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #14 : 11 Şubat 2016, 13:03:57 »
Kargo şeklini değiştirin..uçak yerine gemiyi seçin..100 dolarlık malzeme 20 25 dolarlık kargo ile gelir..
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 11 Şubat 2016, 15:21:04 »
Nerede bu sitenin ördek avcıları mankecileri

GONYA YOLUNDAYIM YOLDA GALDIMMMM  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 11 Şubat 2016, 16:56:11 »
Zafer bey link atarsanız olur türkiyeden alıcam anlasılan yurt dısından daha ucuz burada anlayamadım gitti söylediğiniz ürün için aşağıdaki ürünler nasıldır hem kampanya varmış

http://www.avfoni.com/urun/greenhead-gear-dinlenen-yesilbas-ordek-muhre-6-erkek-6-disi-12-li-takim
veya
http://www.avfoni.com/urun/greenhead-gear-gozleyen-yesilbas-ordek-muhresi-6-erkek-6-disi-12-li-takim
İkinci linkte olanlar güzel sonuç veriyo zira birinci linktekiler sadece derin sularda dinlenen ördek şeklinde

bu iki ürün arasındaki fark nedir biri uyuyan diyor biri gözleyen birde bu çıktı uyuyanmı alıcaz gözliyenmi karıştırıcaz hepsini
1980
ORDU

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 11 Şubat 2016, 17:14:12 »
Sanırım cabelastan 18 adet mühre siparişi verdim para gitti ama mallar gelir mi bilmem flembau sipariş ettim 6 lı 3 ğaket
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 11 Şubat 2016, 20:34:26 »
Arkadaşlar bu aktif uyuyan falan mühreler ne oluyor bunlar dizimlerde önemli midir ?
4
Taner MEMET
Bursa-1988