Gönderen Konu: avlakforum.com HAKKINDA DUYURU  (Okunma sayısı 71787 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Ynt: avlakforum.com HAKKINDA DUYURU
« Yanıtla #75 : 20 Ocak 2016, 16:48:58 »
Dönüp dönüp bakıyorum da yıllarım geçti bu forumda..Beni avcılık anlamında bugün ki ben yapan kesinlikle avlak forumdur.Kimleri tanımadık ki burada..Pekçok adamı avcı yaptı bu forum.Ama malesef sosyal medyaya yenik düştü..Akşam akşam duygulandım yahu.. :) Bu 6200 mesajı boşuna yazmadık biz..İnşallah yine aynı birliktelik ile devam edeceğiz..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #76 : 20 Ocak 2016, 16:51:05 »
hayırlı olsun emeği geçen herkese teşekkürler

Hasan CAN
1962 ANKARA

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Fehmi TUNCER, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #77 : 20 Ocak 2016, 16:58:36 »
Çok sağolun, forumun her bir köşesindeki emeklerinizi hepimiz biliyoruz.

Eksik olmayın...

FORUMUN SAHİPSİZ KALMAMASI ADINA YENİ OLUŞUM TAMAMLANANA KADAR BENDE BURALARDAYIM ;)

Elimden geldiğince 7/ 24 belirtti bir süre hertürlü destek vereceğim bilginize

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Özhan KELEŞ, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #78 : 20 Ocak 2016, 17:04:31 »
Çok teşekkürler, açıkçası bu kadar motive edici bir destekle karşılaşacağımızı öngörmemiştik... :)

Eksik olmayın , sağolun... :)

İbrahim Bey Avlak ailesine ve Size hayırlara vesile olmasını dilerim işim gereği 14 saat civarında internetteyim site konusunda elimden geldiğinde sizlere yardımcı olmak isterim. Kolay gelsin.

Mümkün oldukça herkesinde yapıcağı gibi yardımcı olmaya taşın altına elini koyucağına eminim tekrar hayırlı uğurlu olsun.

İbrahim bey hayırlı olsun,Allah utandırmasın...

hayırlı olsun emeği geçen herkese teşekkürler
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2016, 17:05:36 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #79 : 20 Ocak 2016, 17:08:18 »
Dönüp dönüp bakıyorum da yıllarım geçti bu forumda..Beni avcılık anlamında bugün ki ben yapan kesinlikle avlak forumdur.Kimleri tanımadık ki burada..Pekçok adamı avcı yaptı bu forum.Ama malesef sosyal medyaya yenik düştü..Akşam akşam duygulandım yahu.. :) Bu 6200 mesajı boşuna yazmadık biz..İnşallah yine aynı birliktelik ile devam edeceğiz..

Burak kardeşim bizde bunca emeği bir kalemde silmeyecegiz elbette bizde her fırsatta girip konuları gelişmeleri takip edeceğiz
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #80 : 20 Ocak 2016, 17:24:27 »
Burakcım, dediğin doğru: evet sosyal medya popülerleşti. Buna ben de küçük bir ekleme yapmak istiyorum.   Ancak bununla birlikte bence ortada yenilgi olarak addedilebilecek bir durum yok. :)

Sosyal medya, yapısı gereği daha hızlı paylaşılan ancak daha hızlı tüketilip bitirilen paylaşımlarla dolu, tertip düzen ve geçmişe dönük indeksleme yapabilme anlamında, birikim yapabilme anlamında, geçmişte paylaşılmış bir bilgiyi hızlı bir şekilde bulabilme anlamında daha zayıf.

Güçlü olan yanı, hemen, anlık daha kolay paylaşım yapılabiliyor olması. Ancak, bir o kadar da hızlı tüketiliyor yapılan paylaşım ve çok kısa bir süre sonra yapılan paylaşımın izi dahi kalmıyor. Geriye dönük ilgili paylaşımı bulabilmek, forum yapısına göre çok daha zor.

Dolayısıyla, sosyal medya hızlı ve anlık paylaşım olanaklarıyla popülerleşti ama var olan yapısıyla, forumun yerini bence tutamaz... Zaten forumun yerini tutabilecek yapıya dönüşmeye başladığı anda, şu anki hızını , dolayısıyla güçlü olan yanını kaybedecektir.

Benim yorumum ve düşüncem bu.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Murat TEMİZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #81 : 20 Ocak 2016, 17:31:45 »
Forumu kaybetmek çok üzücüydü ki , İbrahim Bey gönlümüze su serpti .. Hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum ...
Murat Temizkan Kuşadası-1977
0 532 597 97 52

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #82 : 20 Ocak 2016, 17:31:58 »
Burakcım, dediğin doğru: evet sosyal medya popülerleşti. Buna ben de küçük bir ekleme yapmak istiyorum.   Ancak bununla birlikte bence ortada yenilgi olarak addedilebilecek bir durum yok. :)

Sosyal medya, yapısı gereği daha hızlı paylaşılan ancak daha hızlı tüketilip bitirilen paylaşımlarla dolu, tertip düzen ve geçmişe dönük indeksleme yapabilme anlamında, birikim yapabilme anlamında, geçmişte paylaşılmış bir bilgiyi hızlı bir şekilde bulabilme anlamında daha zayıf.

Güçlü olan yanı, hemen, anlık daha kolay paylaşım yapılabiliyor olması. Ancak, bir o kadar da hızlı tüketiliyor yapılan paylaşım ve çok kısa bir süre sonra yapılan paylaşımın izi dahi kalmıyor. Geriye dönük ilgili paylaşımı bulabilmek, forum yapısına göre çok daha zor.

Dolayısıyla, sosyal medya hızlı ve anlık paylaşım olanaklarıyla popülerleşti ama var olan yapısıyla, forumun yerini bence tutamaz... Zaten forumun yerini tutabilecek yapıya dönüşmeye başladığı anda, şu anki hızını , dolayısıyla güçlü olan yanını kaybedecektir.

Benim yorumum ve düşüncem bu.

Haklısın İbrahim abi..Ama malesef anlık zevkler insanların daha çok hoşuna gidiyor sanırım.. :)
Dediğin gibi bir forumun bilgi birikimini, yerini hiçbir sosyal paylaşım platformu tutamaz..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #83 : 20 Ocak 2016, 18:04:33 »
Aslında duyurunun başlarında ben SEVİNDİM. Evet forum çok güzel paylaşımlar gayet güzel fakat bu forum avcılığın bazı kısımlarını da negatif yönde değiştirdi

Klavye avcıları diye bi kısım var mesela çoğumuzun sevmediği , bunlar ekseri burada türedi

Piyasayla ilgili etkileri hafife alınamayacak kadar çoktur Avlak Forum'un. Bir çok tüfeğin fişeğin fiyatı gereksizce arttı ve tabiri caizse bazı tüfek ve fişeklerin karaborsası oluştu burada

Bi takım üçkağıtçı tüfek simsarlarını da barındırdı forum ister istemez. Dahası da var ama bu değişim yolunda daha fazla negatif hava yaymak yanlış olur.

İbrahim Beyi can-ı gönülden tebrik ediyorum her babayiğidin harcı değil bu ipi göğüslemek bu bayrağı taşımak.  Helal olsun !

Öncesinde forumda emeği olan Tuncay Kandemir , Volkan Köydemir , Alkan Yoksul, Emin Vural ve ismini yazmadığım abilerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Nelerle uğraştılar bugüne kadar. Şu saaten sonra ister yanımızda isterseler başımızda olmalarından sevinç duyarım Herşey için teşekkürler.

Yine gözlerinizi yordum başınızı ağrıttım özür diliyorum. İnşallah foruma yeni bi soluk olur bi kan tazelenmesi gibi olur HAYIRLI UĞURLU OLSUN
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #84 : 20 Ocak 2016, 18:17:27 »
Sevgili Enes Bey kardeşim,

İyi niyet ve dileklerin için çok teşekkürler.

Yalnızca , forumun negatif yönde değiştirdiğini söylediğin kısımlarla ilgili bir iki cümle ekleme yapmak isterim:

Forumun dostluk, bilgi, birikim, paylaşım ve iletişim anlamında kazandırdıkları pozitif anlamda o kadar fazla ki, bahsettiğin bazı ufak olumsuzluklar küçücük kalıyor bu pozitif katma değerin yanında.

Mühendislikte "NEGLIGIBLE" denilen bir ifade vardır. Eğer bir büyüklüğün, formül ya da denklemin içindeki etkisi ve görece büyüklüğü belli bir eşik değerinden çok daha küçükse, bu parametreyi NEGLIGIBLE olarak tanımlarız ve tamamen göz ardı ederiz, hesaba katmayız. Zira gerçek sonuca giderken, sonucu değiştirmeyeceği halde gereksiz yere , hesap kalabalığı yapmaktan başka hiç bir şeye yaramaz bu NEGLIGIBLE değerler... NEGLIGIBLE değerler matematiksel olarak vardır ancak bütüne hiç bir etkisi olamadığından, sürekli göz ardı edilir hesaba katılmazlar.

Kazanımlarının, sağladığı katma değerlerinin yanında, tamamen NEGLIGIBLE olarak gördüğümüz şeyler , motivasyonumuzu da düşüremez. :)

Aslında duyurunun başlarında ben SEVİNDİM. Evet forum çok güzel paylaşımlar gayet güzel fakat bu forum avcılığın bazı kısımlarını da negatif yönde değiştirdi

Klavye avcıları diye bi kısım var mesela çoğumuzun sevmediği , bunlar ekseri burada türedi

Piyasayla ilgili etkileri hafife alınamayacak kadar çoktur Avlak Forum'un. Bir çok tüfeğin fişeğin fiyatı gereksizce arttı ve tabiri caizse bazı tüfek ve fişeklerin karaborsası oluştu burada

Bi takım üçkağıtçı tüfek simsarlarını da barındırdı forum ister istemez. Dahası da var ama bu değişim yolunda daha fazla negatif hava yaymak yanlış olur.

İbrahim Beyi can-ı gönülden tebrik ediyorum her babayiğidin harcı değil bu ipi göğüslemek bu bayrağı taşımak.  Helal olsun !

Öncesinde forumda emeği olan Tuncay Kandemir , Volkan Köydemir , Alkan Yoksul, Emin Vural ve ismini yazmadığım abilerime sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Nelerle uğraştılar bugüne kadar. Şu saaten sonra ister yanımızda isterseler başımızda olmalarından sevinç duyarım Herşey için teşekkürler.

Yine gözlerinizi yordum başınızı ağrıttım özür diliyorum. İnşallah foruma yeni bi soluk olur bi kan tazelenmesi gibi olur HAYIRLI UĞURLU OLSUN
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2016, 18:19:15 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 20 Ocak 2016, 18:22:44 »
Foruma emeği geçen başta tuncay hocam olmak üzere tüm yönetim kadrosuna teşekkürlerimi sunarım .
hakkınızı helal edin.
yeni yönetim kadrosuna hayırlı olsun der yönetimde başarılar dilerim.
Velhasıl kelam ;görevi verende alanda son derece kaliteli insanlar biz buradayız paylaşıma devam:)

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

The following users thanked this post: Özhan KELEŞ, İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #86 : 20 Ocak 2016, 18:25:23 »
Gürkan Bey, iltifatınız için çok teşekkürler. :)

Eksik olmayın, paylaşımlarınızı da sitedeki varlığınızı da önemsiyoruz ve bekliyoruz...

Selamlar :)

Foruma emeği geçen başta tuncay hocam olmak üzere tüm yönetim kadrosuna teşekkürlerimi sunarım .
hakkınızı helal edin.
yeni yönetim kadrosuna hayırlı olsun der yönetimde başarılar dilerim.
Velhasıl kelam ;görevi verende alanda son derece kaliteli insanlar biz buradayız paylaşıma devam:)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Gürkan ONAT

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #87 : 20 Ocak 2016, 18:40:15 »
İbrahim bey gerçekten sevap diyebileceğim büyük bir kadirşinaslık,yüreklilik ve gönülehli bir tutum örneği olan şu faaliyete önderlik etme cesaretiniz hertürlü övgünün üzerinde ve kendimin de dahil olduğu tüm üyelerce can-ı yürekten destekleneceğine de inancım tam olduğu gibi şu hepimizin neşesini kaçıran beklenmedik durumu tersine çevirmenin ötesinde dinamik bilgili ilgili kişiliğinizin de vereceği ivme ile bu güzide ortamın(ki bugünlere getiren başta Sn.Tuncay Kandemir ve değerli yöneticiler olmak üzere herkesten Allah razı olsun.Kendilerine tüm bu emekleri için çok teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum alanında en iyi ve kapsamlı bir oluşumu kurup yaşatabildikleri için)daha da ilerilere taşınacağının müjdesi oldu bu güzel haber..Kendi adıma ne kadar teşekkür etsem azdır...Bir dostunuz(İtalyan tarafından da olsa :D) olarak başarılar diliyor Allah utandırmasın diyor ve Alkışlıyorum...
KAMİL BEY,e İTALYANCI tarafı hariç ??? sonuna kadar katılıyorum...
tüm AVLAK COM katılımcıları olarak düşüncelerimiz ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi
TEŞEKKÜRLER KAMİL BEY....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #88 : 20 Ocak 2016, 18:43:25 »
Kamil Bey'in yazdıklarını tekrar okuduğumda, hem O'na, hem size ayrı ayrı teşekkür etmeliyim :)

Sağolun , eksik olmayın Hakan Bey :)

KAMİL BEY,e İTALYANCI tarafı hariç ??? sonuna kadar katılıyorum...
tüm AVLAK COM katılımcıları olarak düşüncelerimiz ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi
TEŞEKKÜRLER KAMİL BEY....

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #89 : 20 Ocak 2016, 18:44:06 »
İbrahim bey öncelikle bizim dünyamız olan bu foruma sahiplemeniz bizleri çok mutlu etti çok teşekür ederiz ayrıca emeği geçen tüm yöneticilerede bu formu buraya kadar sırtlandıkları için burda onlara ayrıca teşekür ediyorum bütün avcı camiasına hayırlı olamsı yeni evimizde boluşmak özere herkesi saygıyla selamliyorum
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

The following users thanked this post: Özhan KELEŞ, İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #90 : 20 Ocak 2016, 18:49:03 »
Fehmi Bey çok teşekkürler... Sağolun biz de selamlarımızı iletiyoruz... :)

Ben tek başıma olmayacağım, şu anda ve geçiş döneminde yoğunlukla çalışan benim ancak, taşın altında eli olacak çok değerli, çok kıymetli dostlar var bu işin içinde. Site, onlarla ve sizin desteğinizle ancak yürütülebilir, başka yolu yok. :)

İbrahim bey öncelikle bizim dünyamız olan bu foruma sahiplemeniz bizleri çok mutlu etti çok teşekür ederiz ayrıca emeği geçen tüm yöneticilerede bu formu buraya kadar sırtlandıkları için burda onlara ayrıca teşekür ediyorum bütün avcı camiasına hayırlı olamsı yeni evimizde boluşmak özere herkesi saygıyla selamliyorum
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #91 : 20 Ocak 2016, 18:52:45 »
  İbrahim Bey tüm Avlak camiasına hayırlı olsun...Yoğun bir yüke girilecek olduğundan tüm arkadaşlar fedakarca işin ucundan tutacaklardır.Bende elimden gelen katkıyı yaparak sizleri yalnız bırakmıyacağım.Böyle büyük bir platformu devam ettirmek camia için çok önemli...

• Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #92 : 20 Ocak 2016, 18:57:16 »
Allah sizden razı olsun Hakan Bey... :)

Çok sağolun. Sizi daha sık görebilsek keşke :) Bize ve siteye katabileceğiniz çok şey var zira...

İbrahim Bey tüm Avlak camiasına hayırlı olsun...Yoğun bir yüke girilecek olduğundan tüm arkadaşlar fedakarca işin ucundan tutacaklardır.Bende elimden gelen katkıyı yaparak sizleri yalnız bırakmıyacağım.Böyle büyük bir platformu devam ettirmek camia için çok önemli...

1978 - Istanbul

Çevrimdışı Yusuf GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı
« Yanıtla #93 : 20 Ocak 2016, 19:15:18 »
Çok güzel bir haber . Çok sevindim . Daha çok şey öğrenicem siz ustalardan :)
  • Huğlu Kooperatif Renova
  • İngiliz Setter / Dişi
1990 - ORDU / Fatsa

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #94 : 20 Ocak 2016, 19:15:54 »
İbrahim bey hayırlı olsun
Alkan vede Özhan abinin Burağında dediği  gibi çok emek vede bilgi ziyan olmayacak yazılacak şeyler yazıldığından aynı  şeyleri tekrar yazma gereği duymadım yolunuz açık olsun. Selamlar
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #95 : 20 Ocak 2016, 19:17:48 »
Çok teşekkürler Emin Bey, hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.

İbrahim bey hayırlı olsun
Alkan vede Özhan abinin Burağında dediği  gibi çok emek vede bilgi ziyan olmayacak yazılacak şeyler yazıldığından aynı  şeyleri tekrar yazma gereği duymadım yolunuz açık olsun. Selamlar
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #96 : 20 Ocak 2016, 19:20:29 »
Sevgili Yusuf Bey kardeşim, eksik olmayasın, sağolasın. Burası alışkanlık yapar :D İleti sayında şu an 5 yazıyor, 500 ve 5000'leri de göreceğiz inşallah :)

Çok güzel bir haber . Çok sevindim . Daha çok şey öğrenicem siz ustalardan :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #97 : 20 Ocak 2016, 19:29:08 »
   Dün akşam "Sn. Keleş ve değerli tüm site yöneticisi dostlar, yazılanları okuyunca şok oldum, 19 Ocak şakası olarak kabul etmek istiyorum. Sizler yıllardır bu siteyi, bunca haksızlıklara ve kıskançlıklara rağmen başarıyla sürdürmektesiniz, sizleri yeterinden fazla üzdükleri anlaşılıyor ama sizlerdeki "yüksek hoşgörü" sayesinde, bir kere daha HOŞGÖRÜ göstererek bu değerli, ulvi görevinize devam edebileceğinize, dahada önemlisi avcunuzun içine sığacak kadar küçük bir çam fidesiyken, büyütüp bu günlere getirdiğiniz bu değerli siteyi daha uzun yıllar yaşatacağınıza olan inancımı belirterek, emeği geçen bütün site yöneticilerimize saygılar sunuyorum." diye yazmıştım, hakkımız herkese helal olsun esas hak sizin bunca emeğin karşılığında siz hakkınızı bize helal edin aslında.
   Yeni yönetimede teşekkürler ve başarılar diliyorum. Kırdığımız kalplerin eskisi gibi olmayacağı kesin, saygı mecburiyet, saygıda kusur etmeden, birbirimizi sevgiyle motive ederek, daha seviyeli paylaşımlar olması dileğiyle hayırlı olsun tüm camiamıza diyorum.
1958-Ankara

The following users thanked this post: Emin VURAL, Hasan CAN, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #98 : 20 Ocak 2016, 19:58:14 »
    İlk olarak daha önce belkide aklıma gelmediği için şu an hissettiğim pişmanlığı hafifletmek adına Tüncay bey'e teşekkür borcumu ödemek isterim.
    Sonrasında yazılarını ve paylaşımlarını ilgiyle takip ettiğim av ve av silahları konusunda uzmanlığı tartışılmaz olan Sayın İbrahim bey'ede çıktığı bu yolda başarılar dilerim.
    İbrahim bey tabiyki bu ağır mesuliyeti alırken şahsım adına memnuniyetimi belirtmekle beraber birazda kendimi düşünerek bu forum ortamının canlı kalması ve hatta daha iyiye güzele olan yolculuğunda bu forum ortamından faydalar sağlamak adına desteğimin yanında olacağını bilmesini isterim.
    Avlak forum sayesinde çok güzel bilgi ve arkadaşlıklar edinmiş durumdayım. Emeği geçen tüm yönetici arkadaşlarımıza da teşekkür ederim.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #99 : 20 Ocak 2016, 20:18:31 »
''avlakforum.com'' TÜRKİYE NİN AVCILIK ANSİKLOPEDİSİDİR.
Bu sitede ki bilgi hazinesi başka hiçbir yerde yoktur,kaybedilirse telafisi yoktur.SAYGILARIMLA....
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

The following users thanked this post: Emin VURAL, İbrahim AYSU