Gönderen Konu: Sizce hangisi beretta mi benelli mi  (Okunma sayısı 25249 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersen GÜNEYCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sizce hangisi beretta mi benelli mi
« Yanıtla #25 : 01 Ocak 2016, 11:28:36 »
Eğer bek avi düşünülüyorsa browning New a5 celîk kasa herkese iyi yillar
1979AYDIN

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 01 Ocak 2016, 12:13:29 »
Yani a400 u birçoğu kötülüyor 390 391 gibi sönük kaldı demekki .benelli ağır basmaya başladı ama onu seçtim diyelim onun içindede çok ayrıntı var . Ben kamuflajlı alıcam ama kullanan var mı acaba vinci Black 2 vs vs. Birde nereden almayalım güvenilir
hocam sen tufek alaman o sapıydı bu copuylu derken sakınan goze cop batarmıs
1976 gaziantep

Çevrimdışı Anıl TÜRKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 01 Ocak 2016, 21:47:04 »
Tamam İstanbul'da hangi bayide vardır Avrupa yakasında
  • s56
  • s55
  • mitsubishi pajer 3500 v6

Çevrimdışı Anıl TÜRKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 01 Ocak 2016, 21:54:25 »
hocam sen tufek alaman o sapıydı bu copuylu derken sakınan goze cop batarmıs

Alamazsın derken kardeş anlamadım atışmak istemiyorum ama ters konuşuyorsun. Kılı çöpü diyorsun da bilmediğim bir şeyi araştırmadan 7 8 9 milyar sen olsan  Verirmisin ?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 21:55:29 Gönderen: Anıl TÜRKOĞLU »
  • s56
  • s55

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 01 Ocak 2016, 23:50:03 »
a5 i inceledim cok güzel ama benelli kalite ve kullanıcı memnuyeti açısından bir tık daha önce gibi. rafaello modeli bence en iyisi. yerli bir çok tüfek bile hertürlü iş yapıyor. omuza hangisi iyi oturuyorsa farketmez bence.
1988-İZMİR

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 02 Ocak 2016, 00:10:24 »
Ne berettalar eski beretta ne benelliler eski benelli beratta 390 dan sonra bitti nerde 390 performansı şimdiki silahlarda 15 kişi var tanıdığım kullanan bir kere takıldığını birkere bozulduğunu duysam ya berettayı benelli satın aldı bitirdi urikalar fosladı urika 2 yi çıkardılar aradıklarını bulamadılar onu da bitirdiler ne zaman başladı ne zaman bitti anlamadık a 400 çıkardılar bir baktık her yer ikinci el unico oldu şimdi gene güncellediler a 400 leri bir bakıyorum 20 çeşidi var a 400 die ben otomotivciyim ikinci el bir araç sık kasa değiştiriyor makyaj yapıyo motor değiştiriyosa uzak durucaksın örnek mercedes 2008-2012 o kadar oynama yaptı ki resmen koca mercedes markası yere çakıldı piyasayı bmw teslim aldım silahta aynı bir ürünün 20 çeşidi varsa uzak durucaksın a 400 yaptın light olur standart olur sportu senteti olur  adam çok özel istiyosa dipcik ilave ettirir gravür ister bunları yazan ben beretta logosuz tişört giymeyenim yani berettacıyım
Benelliye gelecek olursak amcamda 25 yıllık benelli var modelini hatırlayamıyorum ama alt dili üzerine takoz varken 4 cü fişegi alan modelinden hala kusursuz hala sıfır ayarında şimdi yeni modellerinde daha sık problem duyar olduk vinciyi cıkardılar ilk gördüğümde yarı oto. tüf. devrim dedim baktım lapır lapır döküldü alan senesi çıkmadan satar oldu namlu dün aksam bir abim delux modeli kullanıyor 3 yıldır kullanıyor 3 defo boşa çaktığını patlamadığını söyledi her sene istikrarlı olarak bir sefer yapıyor diyor
bu sezon başında babama yeni bir tüfek alalım dedim seninle aynı sıkıntıyı yaşadım beratta bi var bi yok bir geliyor bi gelmiyor birde o kadar çok sıkıntılı unico duyunca benelli alalım dedik en cok memnuniyet duyduğumuz rafaello crio serisi aldık ilk avda namlu boyası attı komandoyu aradık abi sen avlan biz resimleri aldık gerekli yazışmaları yapıyoruz dediler 2 hafta el kundağının köşesi vernik atmaya başladı bende aldım tüfeği götürdüm bayiye ben bu silahla tek mermi daha atmam değiştirin dedim gecen hafta namlu bu hafta kundak ben benelli aldım dedim ooo film ondan sonra başladı dediler abi dur bu ital silah öyle hemen değiştir deyince değişir mi eee ne olucak silah italyaya gidicek 6 ila 9 ay sürer ben 9 ay bekleyemem yenisi ver yok öyle bir dünya diyor bende silahı size gönderiyorum siz teslim fişini yollayın bak ben anlatıcam dedim size bnasıl bir dünya olduğunu ne olucak açtım türk ticaret kanunun şimdi maddesi hatırlamıyorum aynen şöyle diyor garanti kapsamında gönderdiğiniz ürün 1 ay içerisinde serviste problemi çözülemiyorsa ya yenisi verilir yada parası iade edilir burada para mı yenisimi hakkıda müşteriye aittir.Komanda biz size dönücez hemen dedi bu arada ben silahı direk komandodan almadım bursadan bayiden aldım ama oda komanda ne söylerse aynını soylüyor bende onu aradan çıkarıp kendim devreye girdim komando aradı benellinin servisi stoeger firması silahınızı oraya kargo edin benellinin tüm yetkisi ve asıl italatcısı bu zaatlarmış komanda bunu bana problem başladığından 20 gün ancak servis burada diyor 20 gün boyunca sen avlan sezon bitsin italyaya yollayalım dedi
neyse silahı aldığım bayi stoeger gönderdi aradık silah ulaştı inceliyoruz bakıyoruz bekleyin önümüzdeki hafta italyanlar gelecek neyse aradılar abi silahın namlusunu boyuyacaz kundaklarını değiştiricez kundaklar elimizde hazır abi ben stoeger almadım 2 000 e yerlide almadım 7 500 tl para saydım en iyi otomatik bu deten yani benelli yapamamış arkadaşlar burda biz daha iyisini yaparız diyorlar dalga geçiyorsunuz dedim vel hasıl silaha 3 kere değişim çıktı 4 defa caydılar her toplantıdan bir değişecek bir değişmeyecek.Sabanın filmi gibi oldu resmen anam dedi hızır babam dedi yunus bir karar alamadık detayları daha çok uzun ama burada uzatmak istemiyorum vel hasıl en sonun da olmuyor dediler babamda ben silahı kabul etmiyorum size hediye ediyorum dedi alın turşu kuru av bayii aradı abi silahı boyayıp yolluyacaklarmıs die ben hediye ettim o silahı almam elime dedim bir daha beni arama dedim silah için benden bitti artık dedim 40 gün telefonda kavgamı edilir av bayide diyor müsteri silahı kabul etmiyor bende kabul etmiyorum geri yollamayın komandoyu arıyolar size boyayıp yollucaz die ben müsterinin kabul etmediği silahı kabul edemem diyor tabi bu süreçte hergün stoeger komanda günde 3 er defa konuşuyoruz kavga ediyoruz falanyani anlıcanız yıldık yıldırdılar benellide öyle seymi olur ya yenisi ya para dienler tek tek kıvırdılar sonuç  hatıra binayen bakın hatıra binayen diyorum tüketici hakkı olarak değil benelli olduğu için değil firma sahipleri iş bu kadar uzayınca değiştirin dediler de bir lütuf değişim oldu 2 buçuk ayda neyse yenisini aldık şuan bizde ama birdaha bu ülkede benelli alıpta bu adamlarla muhattap olurmusun Allah yazdıysa bozsun ben silahın kötü demiyorum belki bir hatadır olabilir kabul ediyorum fakat adamların yani servisin dağıtıcısının bu kadar kötü olduğu yerden ürün almam adam bana sakin ol abi 1 yıldır dipcik tokozu bekleyen benelli var stoeger böyle bir firma diyor hadi 2 yıl garanti kapsamı dahilinde belli hakların var onlar vermese de hukuk yoluyla söke soke alırım peki iki yıl sonu ne olacak bir parça arıza yaptı veya bakım yaparken bir parcayı bozdum veya kaybettim 1 yıl 2 yıl parçamı beklicem servisi yoksa veya adam değillerse 10 paralık mal etmez 5 para bence alternatiflere yönel browning nasıldır sevisi kimdir bilmiyorum veya remingtonun ama yerli silah tabir alternatif olsun en azından servis var fiyatı 1000-1500 tl arası yeri geldiğinde değnek falan olark kullanırsın babam ben dala tüfeği vuru geçerdim dio şimdi benelli yi aldım kendimi vuruyorum hatta keklik avına almıyor mazallah bozulur servise gider die..
Ama şu bir gercek bak 15 yıl önce üretilen remingtona berettaya benelliye şikayet yok denecek kadar az daha doğrusu ben duymadım desem yeri otomasyon az işcilik çok el emeği çok bir sorunda usta elinde anında müdahale edilerek düzeltiliyordu simdi tam otomatik robot destekli cnc tezgahlar insan eli değmeden kutulanıyor urunler bir sıfır alınan urikada ilk günde fişek kıstırması yapıyodu actık içinde metal parçalar kalmış temizleyince düzeldi berettayı beretta yapan s 56 altıdır bugun 80 moeli sorunsuz çalışır a300 391 lerdir yoksa emin ol şimdiki sihlarıyla ne beretta ne benelli olurlardı 
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 02 Ocak 2016, 00:21:43 »
Son satırda bir yanlıslık yapmışım 300-390 dicektim 391 değil
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Selim KAFKAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 02 Ocak 2016, 12:17:50 »
Anlattığınız olaya benzer bende bir olay yaşadım. Fakat ben beretta nın tabancasında yasadim bu olayı. Fs 92 inox modelinde. Alt gövdesinde boya atma sorunu vardı ve bu ilk ay başladı. Resimler cekildi italyanlara gonderildi adamlar tamam hata bizim hemen gonderin yenisini gonderelim dediler. Silahın benden cikmasi mke prosedürü falan derken 5 ay sonra silah bana geri geldi. Velhasıl aslında benelli veya beretta müşterinin yada yaptigi malın arkasında ama gel gelelim bizim korkak ve iş güzar aracı distiributörlerimizde sorun var.
     Anlattığınız gibi arkadaşımda 25 yılın üzerinde bir beretta yarı otomatik var ben tutukluk veya parca kırdığını duymadım. Hala o mekanizma sesi bir cok silahta yok. Bende bir m4 alma arifesindeyken bu tür olaylar aklıma takılmıyo değil.

Konuyu dağıttıysam kusura bakmayin.  M4 için bir kaç bayii ile görüştüm bunların arasında en samimi olanı Konya Merkez Av geldi. İsterseniz ordan da bir fiyat alın.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Anıl TÜRKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 02 Ocak 2016, 23:13:45 »
Bunları okumak iyi oldu . Bence sorun yine beretta veya benelli değil sorun aracılarda çünkü dünya devi markalar böyle ufak tefek ayrıntılara bakmaz değiştirir aracılar işini düzgün yapmıyor demekki.

Bende zaten s56var ss serisi 76namlu 1/2 şoklu ama otomatik almak içimden geliyor ikinci tüfek olarak malum yakın avlarda s56 olmaz. O yüzden yazdıklarını dikkatlice okudum aracılar iyi irtibat kuramıyorlar ve işlerini yapmıyorlar anladığım kadarı ile .
  • s56
  • s55

Çevrimdışı Anıl TÜRKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 02 Ocak 2016, 23:18:51 »
yok kardeş konuyu dağıtmadınız bunlarda bilgi işte
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2016, 23:40:14 Gönderen: Anıl TÜRKOĞLU »
  • s56
  • s55

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 04 Ocak 2016, 19:19:30 »

Alamazsın derken kardeş anlamadım atışmak istemiyorum ama ters konuşuyorsun. Kılı çöpü diyorsun da bilmediğim bir şeyi araştırmadan 7 8 9 milyar sen olsan  Verirmisin ?
yav hocam ahmedın memedın tavsıyesıyle olmaz bu ısler buyuk cogunluk otamatıkte benellı dıyor ıste he ben 30 yıllık eskı bır beretta 303 aldım elımdekı benellıyı satıp bana sorarsan 303
1976 gaziantep

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2016, 19:20:09 »
yav hocam ahmedın memedın tavsıyesıyle olmaz bu ısler buyuk cogunluk otamatıkte benellı dıyor ıste he ben 30 yıllık eskı bır beretta 303 aldım elımdekı benellıyı satıp bana sorarsan 303
bnw mı audımı mercedesmı gıbı bır soru bu
1976 gaziantep

Çevrimdışı Anıl TÜRKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 07 Ocak 2016, 08:55:29 »
Yine başka konuya geçiyorsun araba örneğine.neyse kardeş saolasın değerli yorumun için
  • s56
  • s55