Gönderen Konu: 10 aralık huğlu 202b çifte basit grupman denemem  (Okunma sayısı 9027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 10 aralık huğlu 202b çifte basit grupman denemem
« Yanıtla #26 : 12 Aralık 2015, 10:07:37 »

bi kaşık tuzda biz atalım  m3000 71 namlı 1 şok 40 metre 34gr meca 6 no  kağıt 60*40cm
ismail bey 34 gr atın birde öyle deneyin
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

The following users thanked this post: İsmail BİLİR

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 12 Aralık 2015, 10:09:15 »

bi kaşık tuzda biz atalım  m3000 71 namlı 1 şok 40 metre 34gr meca 6 no  kağıt 60*40cm 127 saçma
ismail bey 34 gr deneyın
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 12 Aralık 2015, 10:18:07 »
çok teşekkür ederim ergin bey zaten yüksek gramaj olayı da vardı aklımda onuda ilk fırsatta deniycem... :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 12 Aralık 2015, 10:22:15 »
canınızı sıkmayın  :) ismail bey geçen sezondan selami gerçek arkadaşımın iki tüfeğini karşılaştırdığı testler ikiside 71 namlu

satın özgür ataş :) bu stoeger a nolmuş böyle 44 saçma ilk üstte ki stoeger la allttakinin arasında muaazzam bir fark var  hani terli tüfek işi şans diyorlar ya gerçekten doğru galiba atılan resimlere baktığımda yapmış olduğum grupman denememin çok iyi olmasada çok ta  kötü olmadığı kanısına vardım :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 12 Aralık 2015, 10:31:40 »
Nasıl sabredeyim ilk avda el kundağı elimde kaldi

Casper_VIA_V6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emrah bey demek 1.5 yıl dayandınız ve banada gizliden sinyali verdiniz  :) bakalım yıldız mı alsam diyorum elegant a3te grupman harikulade fakat canlı düşürme sorununun olduğunu söylüyorlar sitemizde bir arkadaşımız namlu iç çapı çok darmı ölçüsünü 18.40 getirince tüfek süper oldu diye yorumlgar atmış şu anda kararsızım açıkcası birde bnde 2 tane çifte 202b ve 201 a kendim çifte hastası olduğum için
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 12 Aralık 2015, 10:34:05 »
Yok mu ya Yıldız'ı grupmanda geçebilecek bir tüfek. Ne bileyim defalarca Beretta,Browning,Rizzini,Stogoer,Franchi,Huğlu hepsini deniyoruz yok yok yok.Valla Yıldız bu tenekeye en az 1.5 kat daha fazla  saçma bırakır.

hamza bey merhaba bnde elegant a3te düşünüyorum ama avda canlı bırakama sorunu olduğunu yazıyorlar bir çok arkadaşımız bilginiz varsa yorumunuzu bekliyorum iyi günler :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 12 Aralık 2015, 12:55:11 »
Fişeğin ağırlığının artması patterni arttırmıyor.Aksine dahada düşürüyor.Düşük gramajlı bir fişek daha iyi grupman veriyor.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 12 Aralık 2015, 13:48:17 »
araya bir de yıldız karıştıralım :) a3tme çifte, 2 numara şok. 45 adım mesafe, desteksiz atış. geçen sene 10 ocakta, akşam 4 civarı, 0-3 derece sıcaklıkta.
gb 34 gram 5 numara / 58 isabet 38 delme

rc 32 gram 5 numara / 60 isabet 15 delme

ahmet bey merhaba yıldız elegant a3 te çifte almayı düşünüyorum tavsiye edermisinz acaba? avı canlı bırakma sorunu olduğunu söylüyorlar htta sizinmi bilmiyorum namlu iç çapları hatalı olup 18.40 yaptırılmış şidi çok memnunmuş kullanan arkadaşımız performans olarak
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #34 : 12 Aralık 2015, 21:33:25 »
ahmet bey merhaba yıldız elegant a3 te çifte almayı düşünüyorum tavsiye edermisinz acaba? avı canlı bırakma sorunu olduğunu söylüyorlar htta sizinmi bilmiyorum namlu iç çapları hatalı olup 18.40 yaptırılmış şidi çok memnunmuş kullanan arkadaşımız performans olarak
merhabalar İsmail bey kardeşim.
evet iç çapı 18,40 yaptıran ve tüfekten çok memnun olan kişi benim :) malzeme kalitesi ve işçilik olarak yıldızı tavsiye ederim. elinize aldığınızda ve atış yaparken güven veren bir tüfek. grupman ve penetrasyon açısından ben şuan için çok memnunum. hatta diğer tüfeklerimle avı öldürmüyor dediğim fişekler(winchester universal, lambro tordo vs.) hakkındaki görüşlerimi bile değiştirdi. daha önceden yıldız spzme poze kullanıyordum. onun da grupman ve deliciliğinden gayet memnundum. ne yazık ki bir kaza sonucu kaybettim. çifteyi ilk aldığımda ise yazın çok iyi avlar yaparken, kışın öldürmeme problemi yaşıyordum. fabrikadaki ustanın yönlendirmesiyle iç çapı 18,40a genişlettirdim. şuan tüfeği almak isteyen çok ama satmaya hiç niyetim yok. :) bu işler biraz da şans işi. aynı marka da olsa aldığınız tüfekte sıkıntı çıkabiliyor. nasip, kısmet. tüfeğin güzeli her zaman ele geçmiyor, o sebeple iyi sahip çıkmak lazım.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 12 Aralık 2015, 22:15:03 »
merhabalar İsmail bey kardeşim.
evet iç çapı 18,40 yaptıran ve tüfekten çok memnun olan kişi benim :) malzeme kalitesi ve işçilik olarak yıldızı tavsiye ederim. elinize aldığınızda ve atış yaparken güven veren bir tüfek. grupman ve penetrasyon açısından ben şuan için çok memnunum. hatta diğer tüfeklerimle avı öldürmüyor dediğim fişekler(winchester universal, lambro tordo vs.) hakkındaki görüşlerimi bile değiştirdi. daha önceden yıldız spzme poze kullanıyordum. onun da grupman ve deliciliğinden gayet memnundum. ne yazık ki bir kaza sonucu kaybettim. çifteyi ilk aldığımda ise yazın çok iyi avlar yaparken, kışın öldürmeme problemi yaşıyordum. fabrikadaki ustanın yönlendirmesiyle iç çapı 18,40a genişlettirdim. şuan tüfeği almak isteyen çok ama satmaya hiç niyetim yok. :) bu işler biraz da şans işi. aynı marka da olsa aldığınız tüfekte sıkıntı çıkabiliyor. nasip, kısmet. tüfeğin güzeli her zaman ele geçmiyor, o sebeple iyi sahip çıkmak lazım.
ahmet bey merhaba verdiğiniz bilgilenizden dolayı çok teşekkür ederim sizin yazılarınızı yorumlarınızı yıldız sayfasında özellikle okudum bnde çifte tüfek hastalığı bulaştı malumunuz avrupa çifteler bir pozeye göre en az 3 katı fiyat olunca yerliye talip olduk bnde huğlu 202b ve 201 a var çifte onlarıda kilit sisteminden dolayı tercih ettim grupmanda yukarıda gördüğünüz gibi 202 b nin :) şimdi ocak ayı içinde bir çifte daha almayı düşünüyorum huğludan sonra yıldızada kanım ısındı sizin buolumlu yorumlarınızı göz   önüne alıp yıldız la iletişime geçip siparişimi vericem nasipse bu arada alacağım tüfek kesinlikle çelik kasa olucak elegant a3te  çelik kasa diye biliyorum tekrardan iyi akşamlar..
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #36 : 12 Aralık 2015, 22:37:19 »
ahmet bey merhaba verdiğiniz bilgilenizden dolayı çok teşekkür ederim sizin yazılarınızı yorumlarınızı yıldız sayfasında özellikle okudum bnde çifte tüfek hastalığı bulaştı malumunuz avrupa çifteler bir pozeye göre en az 3 katı fiyat olunca yerliye talip olduk bnde huğlu 202b ve 201 a var çifte onlarıda kilit sisteminden dolayı tercih ettim grupmanda yukarıda gördüğünüz gibi 202 b nin :) şimdi ocak ayı içinde bir çifte daha almayı düşünüyorum huğludan sonra yıldızada kanım ısındı sizin buolumlu yorumlarınızı göz   önüne alıp yıldız la iletişime geçip siparişimi vericem nasipse bu arada alacağım tüfek kesinlikle çelik kasa olucak elegant a3te  çelik kasa diye biliyorum tekrardan iyi akşamlar..
ben teşekkür ederim. benim tüfeğim çelik kasa. 2012nin sonunda almıştım. o zaman alüminyum ve çelik kasa seçeneği vardı. halen aynı mıdır? bilemiyorum. pozem ise alüminyum kasa idi. kullanım açısından bir fark göremedim. sadece tüfeği temizlemek için namluyu kasadan ayırıp tekrar takarken dikkat edilmez de namlu kasaya üstten hafifte olsa çarparsa kasanın üst tarafında ezik meydana geliyordu.
umarım istediğiniz performansta bir tüfeğe sahip olursunuz. keyfili avlar dilerim.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova