Gönderen Konu: 2015-2016 MALATYA SEZONDA 7.KEKLİK AVIMIZ-UMDUĞUMU BULAMADIM  (Okunma sayısı 1798 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 Sevgili dostlar. Malatya ya yağmur yağarken yama dağlarına kar yağıyormuş. Gittik ve ilk yağan karın üstünde avlandık. Hava yeni yağan kardan dolayı gayet güzeldi. Benim açımdan hayal kırıklığı olsada ve geçirdiğim kaza ile birlikte değerlendirildiğnde tam bir hayal kırıklığı. Ama yinede Doğan abinin DÜDÜKLÜ TENCERESİNİ dolduran keklikler oldu tabi. Menüde keklikli kuru fasulye ve keklikli burgur pilavı vardı. Herkese bereketli bol avlar temennisi ile ....
                                                                    AV BAŞLANGICI VE KAHVALTI

AV BİTİMİ VE ÜZGÜN VE MUTLU İNENLER
Erdinç abinin mutluluğu gözlerinden okunuyor...

Ali abi ve Sait de mutlu görünenlerden...

Doğan abi dağda bulamadığı kekliği asfaltta arayanlardan...belki bulurum ve vururum diyor...

MENÜDE KEKLİKLİ KURU FASÜLYE VE PİLAV VAR...

HERKES İÇİN MUTLU SON

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Y.Bora GÜNGÖR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI MASADA DEĞİL AVDA ATAR & ATICI BELLİ OLUR...!
Ynt: 2015-2016 MALATYA SEZONDA 7.KEKLİK AVIMIZ-UMDUĞUMU BULAMADIM
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2015, 10:52:03 »
Hocam  her sene Türkiye de keklik popülasyonu azalma eğiliminde sebebi için önce çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım ya bilinçsiz avcılık yada  kullanımı   ya bilinçsiz zirayı ilaç kullanımı olabilir.
- Beretta S 57 E SS Series "3/4 & 2/4"
- B.C. Mıroku Model 3800  G3 Arap Gravür Silver Special Series "Skeet & Skeet"
- Browning Diana Grade 20 gauge "2/4 & 1/4"
- Krieghoff K-80 Combo Trap Shotgun Set

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2015, 17:34:34 »
Bora bey doğru size katılıyorum. Sadece keklik değil tüm av hayvanları ve vahşi hayvanlar olmak üzere popülesyon eksikliği görülmekte ve bunlar istatistki rakamlarla sabit. Tabi burada bilinçsiz avcılık ve zirai ilaç dışında Türkiye deki avcı sayısının yıllar itibari ile artış göstermesi, artışa tabi bulunan avcıların bir çoğununun belgesiz avlanması, bu belgesiz avcılar ile yeteri kadar mücadele edilememesi, köylülün kekliği vb. av hayvanlarını sezon açılmadan daha yavru iken avlamaya başlaması, kurak avcılığı (tuzak-kafes vb.) gibi... Bizler yasal avcılık yapıyoruz. Avlanmak bilinçli bir şekilde olmak kaydı ile hakkımız. Ava gidiyoruz köylü ile karşı karşıya geldiğimiz bazen kavganın en üst seviyeye geldiği ve bunurla karşılaşan avcı arkadaşlarımız var. Avlanmayı engellemek isteyen köylü doğa sever olmasından kaynaklı değil avını bize kaptırmamak için mücadele veriyor. Oysaki bizler limitler dahilinde ve belirlenen tarih aralıkların av yapıyoruz. Avcı artış sayısının artışını göz ördı etmemek gerek. Ne yapalım o zaman; gelin hep birlikte avı terk edelim, veya federasyonlar ve dernekler aracılığı ile devlete müracaat edip 2 yıl gerekirse 4 yıl avı kapatalım. Önerilerinizi bekliyoruz...
1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2015, 18:48:19 »
Yazilanlara katilmakla birlikte arti keklik popülasyonundaki düşüş en büyük sebep yırtıcının artması sansar gelincik vs yavrulama
döneminde yuva dağitan yırtıcilar yani bunun önleminin alinması gerekiyor.
1976  istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2015, 19:16:04 »
Öncelikle geçmiş olsun,ama ortam güzel,muhabbet güzel,daha güzel bol avlı günlerinizde olur inşallah,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE