Gönderen Konu: spaniel springer seter arıyoruz  (Okunma sayısı 4362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasin OKŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
spaniel springer seter arıyoruz
« : 24 Haziran 2015, 09:58:58 »
arkadaslar spaniel sprınger seter arıyoruz tesekkurler...
13 Agust 1981
Adana

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: spaniel springer seter arıyoruz
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2015, 10:51:49 »
bulamazsın
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2015, 11:23:50 »
hiç resmi yokmu,sokakta felan görürsek tutalım....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Yasin OKŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2015, 00:57:06 »
Neden bulamam ?
13 Agust 1981
Adana

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2015, 01:08:26 »
En son 3-4 sene önce Tekirdağ tarafına ava gittiğimde bir kasabada görmüştüm,bidaha hiç denk gelmedim,Cok ılımlı ve sevimli bir köpekti sahibinle biraz konuşmuştum onada bir akrabası hediye getirmiş daha yavruyken :) Sanırım pek ülkemizde yaygın bir ırk değil,yani bulmanız zor.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2015, 01:11:13 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2015, 01:31:24 »
yasin bey satılık mı arıyosunuz yoksa köpeğinizi eşleştirmek mi istiyosunuz.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #7 : 26 Haziran 2015, 13:42:06 »
Bizde Öyle elimizdekini koruyalım geliştirelim diye bir şey yok. O yüzden kaybolup gidiyor. Bende yıllar önce İzmir'de görmüştüm sahibine cinsini sorunca cooker dediler ben köpeğin cooker olmadığını söyledim! biz cooker diye biliyoruz  dediler İzmire yurt dışından gelmiş. Ama kısır olduğunu söylediler.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2015, 00:21:46 »
Görsel bir foto varsa yardımcı oluruz
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Yasin OKŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2015, 01:49:24 »
Satin almak icin elimizde yok abim
13 Agust 1981
Adana

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2015, 03:53:08 »
bi kaç kişi biliyorum herhangi bi samimiyetim bulunmamakla birlikde bulgaristandan secereli köpek getiriyolar.isterseniz adlarını verebilirim fiyat ve diger konularda ne istiyorlar bilmiyorum.ayrıca pet arkadaş die bi site var orda  bi kaç kiişide var.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Kenan ÇITAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2015, 09:24:55 »
Kayseride bir muhendis arkadas yetistiriyor sanirsam facede gormustum. Bi arastirin derim. Ismi Taskin Aytekin
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2015, 09:26:34 Gönderen: Kenan ÇITAK »
1978 istanbul

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2015, 11:17:34 »
bulana helal olsun derim
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2015, 18:30:53 »

Arkadaslar,

Bendeki irk Fransiz Blue picardy spaniel... springer spaniel ile ozellikleri ayni diyebilirim. Evinizde ailenizle besleyebileciginiz zeka seviyesi cok yuksek itaatkar ksurusuz aportun yani sira fermali olmasi bu irki cok ustun kiliyor. Her turlu av icin kullanilabilecek bir irk. Bu sebep ile bu irkin Turkiye de gelismesi icin cok ugrasiyorum. Insallah bu irkta tanindikca Fransa Hollanda Almanya ve Canada da ki gibi bizimde bir klubumuz olur... Av fotolarina benim actigim konulardan bakabilirsiniz...
Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2015, 11:50:21 »
Arkadaslar,

Bendeki irk Fransiz Blue picardy spaniel... springer spaniel ile ozellikleri ayni diyebilirim. Evinizde ailenizle besleyebileciginiz zeka seviyesi cok yuksek itaatkar ksurusuz aportun yani sira fermali olmasi bu irki cok ustun kiliyor. Her turlu av icin kullanilabilecek bir irk. Bu sebep ile bu irkin Turkiye de gelismesi icin cok ugrasiyorum. Insallah bu irkta tanindikca Fransa Hollanda Almanya ve Canada da ki gibi bizimde bir klubumuz olur... Av fotolarina benim actigim konulardan bakabilirsiniz...

Türkiyede bu cinsin olması çok güzel ki bir de siz bı ırkı çoğaltmaya çalışıyorsunuz. Tek kelime ile harikasınız..
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 01 Temmuz 2015, 12:42:39 »
96 yılında bende dişisi vardı  :) görüp görbileceğim en iyi köpekti. inalmaz akıllıydı. kızım ne oldu dedimmi gelir yüzüme bakardı derdini anlatmaya çalışırdı. mutlu olduğunda yüzünde gülümseme oluşan bir av köpeği diyiim size
itiat konusunda on numaradır. kokusu biraz zayıfdır ama eğlenerek avlanır. av esnasında aldığı keyifden sizinde keyfiniz artar. avı dişlemez ısırmaz. av esnasında sizinle uyum içinde haraket eder. duygusaldır ve siz ogün üzüntülüyseniz oda üzüntülüdür.
hamileyken kızım ne yin var dedimmi gelip sırt üstü yatım karnındaki yavruları gösterirdi. kalabalık ava gittiğimizde dinlenme esnasında diğer köpekler rahatsız ettiğinde gel kızım sen o delilere uyma sen benim yanımda otur dediğimde gelip yanıma oturan bir köpekdi. ama kesinlikle sırnaşmazdı. havlamazdı nerdeyse bakımı da rahattı açıkcası
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #16 : 01 Temmuz 2015, 14:24:07 »
Türkiyede bu cinsin olması çok güzel ki bir de siz bı ırkı çoğaltmaya çalışıyorsunuz. Tek kelime ile harikasınız..

Teşekkür ederim Ümit Bey... Bence öncelikle avcı arkadaşlarımız köpek sahiplenmeden kesinlikle kendilerine bazı sorular sorarak nasıl bir av köpeği istediğinin profilini çıkarmalı. Zira hiç bir ırk mükemmel değil ve her ırkın özelliklerini iyi taşıyan kanlar var onu bulmak ve ona denk gelmek önemli...

Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #17 : 01 Temmuz 2015, 14:27:43 »
96 yılında bende dişisi vardı  :) görüp görbileceğim en iyi köpekti. inalmaz akıllıydı. kızım ne oldu dedimmi gelir yüzüme bakardı derdini anlatmaya çalışırdı. mutlu olduğunda yüzünde gülümseme oluşan bir av köpeği diyiim size
itiat konusunda on numaradır. kokusu biraz zayıfdır ama eğlenerek avlanır. av esnasında aldığı keyifden sizinde keyfiniz artar. avı dişlemez ısırmaz. av esnasında sizinle uyum içinde haraket eder. duygusaldır ve siz ogün üzüntülüyseniz oda üzüntülüdür.
hamileyken kızım ne yin var dedimmi gelip sırt üstü yatım karnındaki yavruları gösterirdi. kalabalık ava gittiğimizde dinlenme esnasında diğer köpekler rahatsız ettiğinde gel kızım sen o delilere uyma sen benim yanımda otur dediğimde gelip yanıma oturan bir köpekdi. ama kesinlikle sırnaşmazdı. havlamazdı nerdeyse bakımı da rahattı açıkcası

Şükrü Bey gerçekten de dediğiniz gibi sahibi ile duygusal bağ kurup tüm derdini anlayan ve aktarabilen çok zeki hayvanlar. Havada kuşun 1 tane dahi saçma aldığını gözlemleyip çelgin olarak takip eden dağın dibine düşen yaralı kekliği arayıp bulup sen sigaranı içene kadar bulup getiren hatta sahibim beni bırakıp gidiyor mu diye sıksık geri dönüp takip edecek kadar akıllı bir cins maşallah...

Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 01 Temmuz 2015, 17:51:39 »
Konuyu yeni görüyorum. tesadüf eseri. Ben de bir senedir English Springer Spaniel ırkına bakıyorum ancak birkaç sıkıntı nedeniyle ve de biraz da başka şans nedeniyle başka ırka döndüm. sanırım sizin de spaniel springer setter'den kastınız o. Irkı satın alabileceğiniz sadece kayseride bir kişi ve istanbulda bir kişi var. Ancak bunların da yavruları türkiyede vardır artık. Ben baktığımda Mart ayı idi ve yavrular yeni doğmuştu. Anne ve baba her ikisi de Working Line ESS ben tekrardan alacak olsam da biraz show line istiyorum güzelliği d önemli ev köpeğinin. bul dediğinizde bulacağınız en kolay yerler Bulgaristan ve Yunanistan malumumuz gavuristanda olur böyle şeyler bizde olsa hemen sokak köpeği ile çiftleştirilir kaybolur gider. Ancak dediğim gibi o kişiler (istanbul ve kayser) denk gelirse http://ilan.elookat.com/ilan-SATILIK-INGILIZ-SPRINGER-SPANIEL-YAVRULARI-uasuAAN-3950546.htm ulaşabileceğiniz adresleri.
Köpek konusunda edindiğim bilgilere göre ve yurtdışında sahipleri ile görüştüğüme göre benim sıralamamda ikinci sırada yer alıyordu. benim için gerekli şeyler şunlar:
-Tüy dökmesin
-ses çıkarmasın veya az ses çıkarsın
-Saldırgan huyları olmasın (hernekadar yetiştirilişle alakalı da olsa oyuncu bir köpek evde daha iyi)
-Çok gezdirilmek istemesin
-Avcı olsun

ESS çoğunu karşılıyor ancak çok gezmek istiyor. Bundan daha iyi bir rk var ki bu özelliklerin tamamını karşılıyor ayrıca su aportunda daha iyi. Kara aportunda da ESS'den çok eksiği yok. Ama tabiki ferma yok (ESS gibi). ırkın ismi de Irish Water Spaniel (irlanda su spanieli) ancak bu ırkı britanya ve amerikadan bulabildim. ABD'de 800$ ingilterede de 850£ istediler yavrular için getirtme masraflarıyla 4000-5000TL'yi geçiyor.

ESS için ancak birlaç petshop tamam dedi. fiyatlar 1500-3500TL arasında idi. Bilginize... 
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-