Gönderen Konu: Trap ve Tekkurşun Atış Yarışması  (Okunma sayısı 5411 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Trap ve Tekkurşun Atış Yarışması
« : 03 Mayıs 2015, 18:45:38 »
Bugün Terme sahilde amazon avcılar kulubünün kayhaf işbirliği ile düzenlediği 4. trap ve tekkurşun yarışmasına katıldık..
Trap atışında 10 da 8 vurdum ama derece olmayacağı için sonuçları beklemedim..
Tekkurşunda sonuçlar çok kötüydü sıfır çektim  ;D
Bir abimizin Türkiye çapında atış derecesi varmış sanırım 5 te 5 vurdu, kastamonudan katılan bir arkadaş 4 vuruş yaptı, birkaç kişi daha 4 tane vurdu. başka varsa dikkatimden kaçan bilmiyorum. öbürleri zaten dereceye girmiyor. kurşun atışı için hem gününde olmak hem şanslı olmak hem de bol bol pratik yapmak lazımmış.. Slug namlu gerekli diyorlar slug namluyla bugün sıfır çekenlerin sayısını unuttum :)
Ben artık kurşun atışı yapmıyorum kurşun atış işini literatürden sildim artık hiçbir ilgim alakam yok  ;D
Bundan sonra mütevazi bir avcı olarak yola devam :D

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Erol ÖZTÜRK, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Trap ve Tekkurşun Atış Yarışması
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2015, 18:51:27 »
Kurşun atışlarında kendinizmi götürdünüz istediğiniz kurşunları yoksa,oradan mı verdiler? :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2015, 18:54:32 »
Kurşun atışlarında kendinizmi götürdünüz istediğiniz kurşunları yoksa,oradan mı verdiler? :)
Kurşunlar özkursan sniper ama isteyen kendi kurşununu da götürüyordu biz özkursan ve yaf speedy ikisinden de kullandık arkadaşla ama sonuçlar olumsuz. 5 te 5 vuran yarışmacı özkursan kullandı breda 61 slug namlusu vardı, bizden çok daha soğukkanlı ve kontrollü atış yaptı. profesyonel olduğu belliydi..
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 18:56:01 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2015, 19:04:41 »
Atıştan önce sanki hepsini vuracakmış gibi havayada girmiştik oysa  ;D

gif upload
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2015, 19:08:50 »
Emrah kardeşim önemli olan katılmak birliktelik sağlamak,sizde bunu yapmışsınız tebrik ederim.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2015, 19:16:03 »
Emrah kardeşim önemli olan katılmak birliktelik sağlamak,sizde bunu yapmışsınız tebrik ederim.
Vuramayınca klasik bir bahane vardır ya önemli olan katılmaktı :D
Tabiki Erol bey, oradaki birliktelik ve katılım çok güzeldi. böyle ortamlar bizler için çok değerli. ben kendi adıma atıcılık açısından biraz esprisini yapıyorum okadar  :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2015, 19:24:01 »
Vuramayınca klasik bir bahane vardır ya önemli olan katılmaktı :D
Tabiki Erol bey, oradaki birliktelik ve katılım çok güzeldi. böyle ortamlar bizler için çok değerli. ben kendi adıma atıcılık açısından biraz esprisini yapıyorum okadar  :)
Şaka sı takılması bu işin olmazsa olmazları zaten,başka türlü bu işlerin tadı çıkmaz   :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 03 Mayıs 2015, 19:24:52 »
Şaka sı takılması bu işin olmazsa olmazları zaten,başka türlü bu işlerin tadı çıkmaz   :)
kesinlikle öyle :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2015, 00:31:09 »
Bugün Terme sahilde amazon avcılar kulubünün kayhaf işbirliği ile düzenlediği 4. trap ve tekkurşun yarışmasına katıldık..
Trap atışında 10 da 8 vurdum ama derece olmayacağı için sonuçları beklemedim..
Tekkurşunda sonuçlar çok kötüydü sıfır çektim  ;D
Bir abimizin Türkiye çapında atış derecesi varmış sanırım 5 te 5 vurdu, kastamonudan katılan bir arkadaş 4 vuruş yaptı, birkaç kişi daha 4 tane vurdu. başka varsa dikkatimden kaçan bilmiyorum. öbürleri zaten dereceye girmiyor. kurşun atışı için hem gününde olmak hem şanslı olmak hem de bol bol pratik yapmak lazımmış.. Slug namlu gerekli diyorlar slug namluyla bugün sıfır çekenlerin sayısını unuttum :)
Ben artık kurşun atışı yapmıyorum kurşun atış işini literatürden sildim artık hiçbir ilgim alakam yok  ;D
Bundan sonra mütevazi bir avcı olarak yola devam :D

Emrah abicim öncelikle trap konusunda yanılmadığım için mutluyum.elle fırlatma olayını hatırlarsan :)başarılı.. şahsen kendi adıma 10 da 8 zor gerçekleşir bi hedef çünkü sık yaptığımız bir iş değil :D kurşunlarda da çok acele etmişsiniz gibi geldi bana..bi büyüğüm böyle yarışmada 1 tane at sonra insanlar atsın bekle sonra diğerlerini at demişti.konsantre olmak çok önemli birde kan şekeri  olayı var.olabildiğince fazla hareketten kaçınmak lazım.öncesinde belki bir kaç şekerleme olumlu etki yapabilirdi..ama profesyonel atıcıların yanında cesaret gösterip katılmak en önemlisi bence tebrikler :)
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2015, 09:32:05 »
Emrah abicim öncelikle trap konusunda yanılmadığım için mutluyum.elle fırlatma olayını hatırlarsan :)başarılı.. şahsen kendi adıma 10 da 8 zor gerçekleşir bi hedef çünkü sık yaptığımız bir iş değil :D kurşunlarda da çok acele etmişsiniz gibi geldi bana..bi büyüğüm böyle yarışmada 1 tane at sonra insanlar atsın bekle sonra diğerlerini at demişti.konsantre olmak çok önemli birde kan şekeri  olayı var.olabildiğince fazla hareketten kaçınmak lazım.öncesinde belki bir kaç şekerleme olumlu etki yapabilirdi..ama profesyonel atıcıların yanında cesaret gösterip katılmak en önemlisi bence tebrikler :)
Ben zaten trap olsun tekkurşun olsun profesyonel değilim hatta kurşun atışında yerlerde geziyorum bundan sonra :D
Orada profesyonel olanda vardı olmayanda. asıl önemlisi ortam güzel, avcılarla buluştuk yeni tanışmalarımız oldu, güzel etkinlik oldu. sezon dışı bu şekilde bikaç kez buluşma şansımız oluyor oyüzden keyfini çıkarmak lazım.
Atış kısmına gelince, geçen yıl trap tüfeğiyle attım sıfır çektim trapta, bu yıl kendi tüfeğimi götürdüm, çift tetik trapla alakası yok  :D ama benim tüfeğim bana daha iyi hem elim ona alışkın, ben avcı adamım neyapayım trap tüfeğini  ;D zaten sonlara kaldık acele edin diye bizi strese soktular yağmur başladı falan yine 10 da 8 iyi oldu çokşükür.
Kurşun atışına gelince, dediklerine aynen katılıyorum. Amacımız eğlenmek, katılırken kesinlikle bir iddiam yoktu atışımı yapar çıkarım dedim zoru başardım, sıfır çekmekte marifet :D
Şişe işi biraz karışık, çok hassas atış gerektiyiro, keşke mesafeyi daha uzak yapıp kağıt hedef koysalardı ozaman yapardım birşeyler  ::) işin ilginç kısmı geçen senenin 65 metre domuz hedefi birincisi bu sene şişelerde sıfır çekti.. domuz avında marifetlerini bildiğim ve kendilerine güvendiğim bazı kişiler dikkatli atış yaptıkları halde sıfır çektiler.. Herşey biryana yine de güzel bir yarışmaydı, keyif aldık..
ayrıca iyi dileklerin için teşekkürler Mustafa :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2015, 14:46:14 »
Emrah rakibimi buldum tek kurşun da :) Termeye gelemedik Yalova da ferderasyonun başka etkinliği vardı oraya gittik...
fakat 17 mayısta Fatsa da yine Federasyonun etkinliği var orada seninle  kapışabiliriz :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2015, 15:55:08 »
Ben zaten trap olsun tekkurşun olsun profesyonel değilim hatta kurşun atışında yerlerde geziyorum bundan sonra :D
Orada profesyonel olanda vardı olmayanda. asıl önemlisi ortam güzel, avcılarla buluştuk yeni tanışmalarımız oldu, güzel etkinlik oldu. sezon dışı bu şekilde bikaç kez buluşma şansımız oluyor oyüzden keyfini çıkarmak lazım.
Atış kısmına gelince, geçen yıl trap tüfeğiyle attım sıfır çektim trapta, bu yıl kendi tüfeğimi götürdüm, çift tetik trapla alakası yok  :D ama benim tüfeğim bana daha iyi hem elim ona alışkın, ben avcı adamım neyapayım trap tüfeğini  ;D zaten sonlara kaldık acele edin diye bizi strese soktular yağmur başladı falan yine 10 da 8 iyi oldu çokşükür.
Kurşun atışına gelince, dediklerine aynen katılıyorum. Amacımız eğlenmek, katılırken kesinlikle bir iddiam yoktu atışımı yapar çıkarım dedim zoru başardım, sıfır çekmekte marifet :D
Şişe işi biraz karışık, çok hassas atış gerektiyiro, keşke mesafeyi daha uzak yapıp kağıt hedef koysalardı ozaman yapardım birşeyler  ::) işin ilginç kısmı geçen senenin 65 metre domuz hedefi birincisi bu sene şişelerde sıfır çekti.. domuz avında marifetlerini bildiğim ve kendilerine güvendiğim bazı kişiler dikkatli atış yaptıkları halde sıfır çektiler.. Herşey biryana yine de güzel bir yarışmaydı, keyif aldık..
ayrıca iyi dileklerin için teşekkürler Mustafa :)
rica ederim:)şişeye atış zor oluyor kesinlikle katılıyorum kağıtta en azından kareye yakın şeklen netlemek nispeten daha basit.
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2015, 16:59:45 »
Emrah rakibimi buldum tek kurşun da :) Termeye gelemedik Yalova da ferderasyonun başka etkinliği vardı oraya gittik...
fakat 17 mayısta Fatsa da yine Federasyonun etkinliği var orada seninle  kapışabiliriz :)
Tuncay bey sıfır çekmek kolay değil bu konuda rakip tanımıyorum  ;D
17 mayısta terme avcılar ve atıcılar derneğinin de etkinliği var, kısmet olursa burdakine katılacağız bakalım :) bu sefer tekkurşun atmıyorum tövbeliyim, trapta şansımı denemek istiyorum :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 12 Mayıs 2015, 11:07:29 »
tek kurşunda mesafe kaç metre
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2015, 15:41:51 »
Tek kurşunda her atıcıya bir refakatçi vermişler. Kaza ihtimalini asgariye düşürmek için iyi bir şey. Organizsayon sorumlusuna tebrikler. Ne ki, ilk videoda trap atarken kaç oldu diye soran kimdi ? :D

Tek kurşunda evvelce bunların aynısı hedflere atsaydınız fark olurdu. El göz alışması lazım. Bence tek kurşuna tövbe etmeden bir daha çalışın.

Güzel geçmiş, biz de azıcık ordaymış gibi olduk, elinize sağlık.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 12 Mayıs 2015, 21:33:00 »
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 11:23:56 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #16 : 12 Mayıs 2015, 23:55:51 »
tek kurşunda mesafe kaç metre
Tekkurşun atışları 35 metreydi.
Tek kurşunda her atıcıya bir refakatçi vermişler. Kaza ihtimalini asgariye düşürmek için iyi bir şey. Organizsayon sorumlusuna tebrikler. Ne ki, ilk videoda trap atarken kaç oldu diye soran kimdi ? :D

Tek kurşunda evvelce bunların aynısı hedflere atsaydınız fark olurdu. El göz alışması lazım. Bence tek kurşuna tövbe etmeden bir daha çalışın.

Güzel geçmiş, biz de azıcık ordaymış gibi olduk, elinize sağlık.
Teşekkürler Volkan bey :) refakatçi olması güzeldi evet. güvenlik konusunda herkes dikkatliydi. Trap atarken kaç oldu sorusunu soran videoyu çeken yeğenimdi :) Tekkurşunda atışa gitmeden önce denemelerim oldu tabiki çok da başarılı sayılmazdım yinede. Kağıda grupman atışları güzel oluyor ama şişe atışını yapamadım. Tekkurşun atışından vazgeçmem vuramayışımdan değil de namlu içine çok sıvama yaptığı için. Zaten 71 namluyla kurşun atıyoruz aslında aslında yapmamam gerek, oyüzden keyfi amaçlı atışları minimum düzeye indireceğim..
Emrah Bey 
güzel bir anı ve tecrübe olmuş

tek kurşun atışını ısrarla ortadaki hedefe atmak istemişsiniz
2. atışta vuramayınca  başka hedefe atacaktınız ^-^

ilk atış sag vuruyor
diger 4 atış sol ve sol üst vurdu

aynı fişekle 30 adet hedef çalışması yapıp
yanınızda bulunan birkişi kurşun vurdugu yeri tarif yapsa  bu iş çözülecek
çok çabuk pes etmişsiniz

17 mayıs atışlarında tekkurşun atışlarına katılın derim ;)
Teşekkürler Hüseyin bey. Yarışma güzeldi zevkli geçti katılırken zaten iddiam yoktu tamamen eğlenmek kendimi denemek için katıldım. her atışımda aynı orantıda hedef almama rağmen o durum tamamen kurşundan kaynaklanıyor. Mesela meca extra slugdaki atış istikrarı özkursan sniper de yok bunu çok net gördüm. Zaten keyif ama çlı atışlar yaptığım için çokda üzerine düşmüyorum. Avda karşılaşırsam 50 metre civarı domuzu çok rahat vurabilirim, buda bana yetiyor.. kendi adıma fazlasına gerek yok diye düşünüyorum.

Bu arada 13 mayıs itibariyle birliğime teslim oluyorum samsunda, kısa dönem askerlik görevimi yerine getireceğim inşallah, belki bir süre siteden uzak kalabilirim :) hepiniz sağlıcakla kalın. görüşmek üzere.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986