Gönderen Konu: Kurşun Atışlarına Devam..  (Okunma sayısı 5815 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Kurşun Atışlarına Devam..
« : 29 Nisan 2015, 21:45:13 »
Bugün, özkursan sniper kurşunla 50 metre deneme atışı yaptım. Ardından, 35 metreden küçük pet şişeleri vurmaya çalıştım. Özkursan sniper ilk kez denedim ama güzelmiş, beğendim..
Ayakta desteksiz atışlardı hepsi, biraz da yorgundum.. Haftasonu 3 mayısta atış yarışması etkinliği var tekkurşun için küçük pet şişelere 35 metre 5 te 5 atışları yapılacakmış, antreman bahanesiyle biraz atış yapmış oldum, ama diğer paylaşımdaki Tevfik beyin kurşun atışlarını gördükten sonra yarışmaya 104a pozeyle katılsam daha iyi olacak gibi :)

« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 17:29:20 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Onur ORAL

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Kurşun Atışlarına (Eğlenceye) Devam..
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2015, 21:51:18 »
Bugün, özkursan sniper kurşunla 50 metre deneme atışı yaptım. Ardından, 35 metreden küçük pet şişeleri vurmaya çalıştım. Özkursan sniper ilk kez denedim ama güzelmiş, beğendim..
Ayakta desteksiz atışlardı hepsi, biraz da yorgundum.. Haftasonu 3 mayısta atış yarışması etkinliği var tekkurşun için küçük pet şişelere 35 metre 5 te 5 atışları yapılacakmış, antreman bahanesiyle biraz atış yapmış oldum, ama diğer paylaşımdaki Tevfik beyin kurşun atışlarını gördükten sonra yarışmaya 104a pozeyle katılsam daha iyi olacak gibi :)

Guzel goruntuler sezonun ozlemi okunuyo fotolardan..az kaldi 2-3 haftaya memleketteyim insallah ozlem gidericem tufekle barutla fisekle...cok ozledim allah kismet ederse kavuscaz bakalim
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2015, 21:53:04 Gönderen: Onur ORAL »
1992 LONDRA&İZMİR

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2015, 21:53:57 »
Guzel goruntuler sezonun ozlemi okunuyo fotolardan..az kaldi 2-3 haftaya memleketteyim insallah ozlem gidericem tufekle barutla fisekle...cok ozledim allah kismet ederse kavuscaz bakalim
özlem olmazmı sezon açılsada ava gitsek diye bekliyorum öyle :) inşallah, güzel paylaşımlar bekleriz..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2015, 21:56:58 »
özlem olmazmı sezon açılsada ava gitsek diye bekliyorum öyle :) inşallah, güzel paylaşımlar bekleriz..
Tufegi temizlemek bile bir miktar havaya sokmaya yeter..atis falan derken insan yine heycanlaniyo..burda nerdeee allahtan forum varda iki muhabbet ediyoz Emrah abi
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Selim ARSLANOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ancak durgun su, yıldızları yansıtır.
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2015, 22:02:15 »
Doguda olmak avantajlı tabi :) her aksam pat pat :)) birde ozkursan. Namlu da sivama yapmiyormu
Yürüyen bir aptal, oturan iki akıllıdan daha çok yol alır.

1980-Elazığ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2015, 22:22:46 »
Doguda olmak avantajlı tabi :) her aksam pat pat :)) birde ozkursan. Namlu da sivama yapmiyormu
Samsun pek doğu sayılmaz ama batıya göre doğudayız tabi :) kırsal kesimde olduğumdan dilediğim zaman silah kullanma şansım var, işin güvenlik kısmına özen gösterdikten sonra heryer benim için atış poligonu.. buraların insanı silaha meraklıdır, meskun mahalde bile silah sesinden kimse rahatsız olmaz. ama yinede kurallara uymak daha iyi. video çektiğim yer evime 500 metre uzaklıkta. meskun mahal dışı, serbest atış poligonu :) 
kurşun az da olsa sıvama yapıyor tabi ama yaf speedy kadar değil..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2015, 22:36:23 »
Sola mı çekmiş ne  ::)  ;D

O müsabakada kullanlacak kurşun belliyse onu deneseniz daha iyi olmaz mı acaba? Sesli düşündüm diyelim  :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2015, 22:39:20 »
Sola mı çekmiş ne  ::)  ;D

O müsabakada kullanlacak kurşun belliyse onu deneseniz daha iyi olmaz mı acaba? Sesli düşündüm diyelim  :)
Sola çekmiş olabilir  :D yarışmada bu kurşun kullanılacak zaten oyüzden onu denedim ama isteyen kendi kurşununuda getirip atabilecekmiş. ben pozede hem speedy hemde sniperi deneyip ona göre karar veririm, bence ikiside pozeyle 35 metrede daha güzel olur atış için..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2015, 22:49:25 »
Tebrikler Emrah bey,50 metre ve desteksiz gayet başarılı atışlar.Kişisel olarak otomatik sevmeyen birisiyim(otomatik görünce ilk defa limon tatmış hissi uyanıyor bende:)) 104 a ile daha stabil atışlar yapacağınızı düşünüyorum. 104A=Basit,basit mükemmeldir.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 29 Nisan 2015, 23:05:33 »
Tebrikler Emrah bey,50 metre ve desteksiz gayet başarılı atışlar.Kişisel olarak otomatik sevmeyen birisiyim(otomatik görünce ilk defa limon tatmış hissi uyanıyor bende:)) 104 a ile daha stabil atışlar yapacağınızı düşünüyorum. 104A=Basit,basit mükemmeldir.
Teşekkürler Tevfik bey. Amatör olarak keyif amaçlı atış yapıyorum. otomatik tüfeği aldım ama yine de pozenin yeri başka tabiki. bendede 104a var 12 kalibre eskilerden sabit şoklu. onunla yaptığım kurşun atışları daha isabetli oluyor. nitroda namlu hareketli olduğundan sanırım her atışta aynı stabiliteyi göstermiyor. 104a modelini zaten sadeliği yüzünden seviyorum bende.. teferruat nekadar az olursa hata payı okadar düşük olur..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Mustafa ÇAKIR 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 30 Nisan 2015, 00:35:53 »
özkursan sniper biraz daha uzun menzilde nasıldır acaba? Emrah bey nitro ile 104 a da düşme farkı yaşıyormusunuz? tabi bunda namlu şok vs etkenler var ama sistem olarak nitro, gazlı yada kinetiklere göre basit anlamda söylersek basınç gücü kaybı daha az olduğu söyleniyor?
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Huğlu-104A////ATA Freelander

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 30 Nisan 2015, 00:50:03 »

Bende iki gün önce bir test yapmıştım ve şok yaşadım resmen.36.5 mt rc trıo a palla 28 gr ve fıocchı berenneke 31 gr.Yatarak destekli atış bir türlü merkezden vuramadım.rc nin kurşunları biraz daha iyi gibi.merkezin altında ama yakın vuruş oldu.Birde Sn AYSU nun Akdaş testindede vuruşlar buna benzerdi.Tevfik beyin 104 A daha iyiydi ama oda çak az alt vurmuştu. Yarın bir daha deneyeceğim.Kesin belli olacaktır.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #12 : 30 Nisan 2015, 00:59:34 »
özkursan sniper biraz daha uzun menzilde nasıldır acaba? Emrah bey nitro ile 104 a da düşme farkı yaşıyormusunuz? tabi bunda namlu şok vs etkenler var ama sistem olarak nitro, gazlı yada kinetiklere göre basit anlamda söylersek basınç gücü kaybı daha az olduğu söyleniyor?
Ben ilk defa denedim sniper kurşunu, kutusunda düşük basınçlı olduğu ve 50 metrede nokta atış yaptığı yazıyor. düşme olayına gelince, 104a pozeyle yaf speedy 100 metre atışında düşme yok. aynı kurşunu 120 ve 130 metrede hedefte atan arkadaşlar var 103 de ve nitro ile, 120 metrede pozeyle az bir düşüş göstermiş ama hedef vurulmuş, 130 metrede nitroda düşüş daha fazla, hedefi yerden sekerek vurmuştu. ben pozeyle 100 metre, nitroyla 75 metre üzeri atış yapmadım, daha uzak hedef denemedim yani. oyüzden kendim tecrübe edip bakma şansım olmadı. profesyonel atıcı olmadığım için pozede 100 metre üstü atarsam tam destekli atmam lazım, nitroya garanti veremem 50 metreden sonra istikrar göstermeyebiliyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa ÇAKIR 35

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #13 : 30 Nisan 2015, 01:03:21 »

Bende iki gün önce bir test yapmıştım ve şok yaşadım resmen.36.5 mt rc trıo a palla 28 gr ve fıocchı berenneke 31 gr.Yatarak destekli atış bir türlü merkezden vuramadım.rc nin kurşunları biraz daha iyi gibi.merkezin altında ama yakın vuruş oldu.Birde Sn AYSU nun Akdaş testindede vuruşlar buna benzerdi.Tevfik beyin 104 A daha iyiydi ama oda çak az alt vurmuştu. Yarın bir daha deneyeceğim.Kesin belli olacaktır.
kurşunların bukadar az bir sapmayla ortaya toplanmaması bence sorun değil hepsi aynı yere gruplanmış atışlar bence çok güzel. tüfeğinizin dipçik ölçüsü muhakkak size uygundur onu konuşmaya gerek yok, diğer bir ihtimal bu durum şoklardan dolayıda değişebiliyor bazen, mesela aynı numara başka bir şok takın yine destekli atış yapın bu defa sonuç değişebilir..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2015, 02:24:07 »
Ben ilk defa denedim sniper kurşunu, kutusunda düşük basınçlı olduğu ve 50 metrede nokta atış yaptığı yazıyor. düşme olayına gelince, 104a pozeyle yaf speedy 100 metre atışında düşme yok. aynı kurşunu 120 ve 130 metrede hedefte atan arkadaşlar var 103 de ve nitro ile, 120 metrede pozeyle az bir düşüş göstermiş ama hedef vurulmuş, 130 metrede nitroda düşüş daha fazla, hedefi yerden sekerek vurmuştu. ben pozeyle 100 metre, nitroyla 75 metre üzeri atış yapmadım, daha uzak hedef denemedim yani. oyüzden kendim tecrübe edip bakma şansım olmadı. profesyonel atıcı olmadığım için pozede 100 metre üstü atarsam tam destekli atmam lazım, nitroya garanti veremem 50 metreden sonra istikrar göstermeyebiliyor..
104 a ile uydudan ölçüm 200 metreye yaf ile isabet sağlamıştım hedef tabi biraz daha büyüktü ama düşüşü hesaba katarak yaptım dediğiniz gibi kurşunun özelliğide tüfeğin yanında etken.yaf sapma olayı biraz tartışmalı olsada mesafede iyi gibi. Nitro nun nerdeyse Pozelerle aynı sonuçlar verdiğini isitmistim.demekki her ne kadar olsada poze otomatiklere göre daha başarılı.Bu arada atışlarınız güzel olmuş onu belirtmemişim tebrik ederim
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #15 : 30 Nisan 2015, 09:58:07 »
104 a ile uydudan ölçüm 200 metreye yaf ile isabet sağlamıştım hedef tabi biraz daha büyüktü ama düşüşü hesaba katarak yaptım dediğiniz gibi kurşunun özelliğide tüfeğin yanında etken.yaf sapma olayı biraz tartışmalı olsada mesafede iyi gibi. Nitro nun nerdeyse Pozelerle aynı sonuçlar verdiğini isitmistim.demekki her ne kadar olsada poze otomatiklere göre daha başarılı.Bu arada atışlarınız güzel olmuş onu belirtmemişim tebrik ederim
200 metrede ciddi düşüş yapmıştır heralde.. Speedy kurşunun mesafesi iyi gerçekten. Nitro pozeye yakın sonuçlar veriyor hatta bazı etkenlerle oynama yapılırsa mesela otomatik tüfekler pozeleri de geçebilir bu mümkün. Nitroyu güçlü olduğu için tercih ettim, çoğu zamanda bu faydasını gördüm avda. Ama tabiki pozeler herzaman başarılı ve asil tüfekler :) teşekkürler Mustafa bey.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 30 Nisan 2015, 10:59:40 »
200 metrede isabeti zaten çokca denemeden sonra yakaladım.düşme işi bayağı oluyor. Ona göre deneye deneye hedefi buldum.nitro genelde beğenilen tüfek.kullanmadım ama  güç konusunda dediğiniz gibi özellikle gazlı modellere göre daha avantajlı olduğu kesin.
İZMİR-KÜTAHYA/TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #17 : 30 Nisan 2015, 17:33:53 »
200 metrede isabeti zaten çokca denemeden sonra yakaladım.düşme işi bayağı oluyor. Ona göre deneye deneye hedefi buldum.nitro genelde beğenilen tüfek.kullanmadım ama  güç konusunda dediğiniz gibi özellikle gazlı modellere göre daha avantajlı olduğu kesin.
Fuarda huğlu standında bakınırken dikkatimi çekti, her gelen muhakkak nitroyu soruyor. ben bile nitro kullanıcısı olduğum halde bukadar ilgi görmesine şaşırdım. hakikaten çok ilgi gören bir tüfek. Güç konusunda da aslında kıyaslama yapmak için benim fazla balistik bilgim yok ama her halükarda tüfek kendini belli ediyor. en azından avda kullanırken bunu çok rahat anlıyosunuz. Özetle Pozeyi nasıl kullanıyosam nitroyu da aynı şekilde tesirine mesafesine güvenerek kullanıyorum işte :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Mustafa ÇAKIR 35

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kurşun Atışlarına Devam..
« Yanıtla #18 : 30 Nisan 2015, 17:38:13 »
Şu nitroyu bende cok merak ediyorum acıkcası,Bizim burda avcı bir arkadaşımız aldı gecen sezon,Tüfek ilk başta biraz problem cıkardı 3 fişeği namluya almıyordu hafif yan vurma problemi vardı,sonra fabrikasına gitti geldi tüfek,şimdi anlata anlata bitiremiyor tüfeği cok memnun o tüfekle güzel avlar yaptığını bende şahit oldum,Bigün tüfeği temizlermisin diye benden rica etti,bende olur tabii dedim hem mazaretle gidip 1-2 atış yaparım merağım geçmiş olur :)
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 17:43:03 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: Kurşun Atışlarına Devam..
« Yanıtla #19 : 04 Mayıs 2015, 21:29:56 »
Şu nitroyu bende cok merak ediyorum acıkcası,Bizim burda avcı bir arkadaşımız aldı gecen sezon,Tüfek ilk başta biraz problem cıkardı 3 fişeği namluya almıyordu hafif yan vurma problemi vardı,sonra fabrikasına gitti geldi tüfek,şimdi anlata anlata bitiremiyor tüfeği cok memnun o tüfekle güzel avlar yaptığını bende şahit oldum,Bigün tüfeği temizlermisin diye benden rica etti,bende olur tabii dedim hem mazaretle gidip 1-2 atış yaparım merağım geçmiş olur :)
Nitro güzel tüfek Berkay, ilk çıktığı sene 2013 te yeğenime aldık araştırıp, o tüfekle ilk denemelerde hafif sola çekme vardı ama saçma grupmanı kapatıyodu hatayı, o şekilde işlem görmeden 1 sezon boyunca av yaptı o tüfek, bende ara sıra ava gittim o tüfekle, çok hoşuma gitti. taa sezondan sonra gönderdik fabrikaya hem bakım yaptırdık hem de sol atma soru düzeltildi. geçtiğimiz sezon başındada kendime otomatik tüfek almaya niyetlendim, nitro hariç 1-2 tüfek daha bakınıyodum, dayanamadım yine nitroya karar verdim, çünkü 1 sezon boyunca gördüğüm bildiğim tüfekti, etkisini falan çok beğenmiştim, hatta sol atma sorununu göze alarak aldım, ilk aldığımda 35 metre hedefte 15-20 cm kadar sola sapıyodu, gönderdim, kasası değişti, namlu kepi falan değişti, sorun nerden kaynaklanıyo tam bilmiyorum ama hallediyolar bir şekilde.. aslında birazda dipçik ölçüsüyle ilgili, dipçik eğimini artırdım sağ ayar puluyla atışlar daha da düzeldi.. ilk geldiğinde dipçiği bana göre kısaydı, 35,5 cm tetik mesafesi vardı. yeniden dipçik yaptırdım trap tabanlıkla beraber tetik mesafesi 38 cm oldu. genel anlamda memnunum tüfekten, fişek seçmez, yağmur çamur soğuk demeden güzel şekilde çalışır. avda gezdirmesi de rahat, dengeli, hatta bugün ilk defa tarttım terazide 3100 gr geldi. benim eski kasa 104a 3500 gr geldi düşün aradaki farkı :) özgür ataş abi tartmış mesela 103 fe 3350 gr gelmiş, ejektörlü tüfek üstelik... arada böyle bir ağırlık farkı var işte. pozeden sonra nitro bana kuş gibi hafif gelmişti, bugün ilk defa terazide tartınca sebebini daha iyi anladım :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986