Gönderen Konu: AKDAŞ AG212-S YARI OTOMATİK TESTLERİ  (Okunma sayısı 172806 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yüksel ADALI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: AKDAŞ AG212-S YARI OTOMATİK TESTLERİ
« Yanıtla #375 : 21 Nisan 2015, 20:29:15 »
aaaaa hem yerleri dar hem dansa kalkıyorlar  yer biraz geniş olsun ki figürler ortaya dökülsün dimi bak cehalete  ibrahim bey :))
  • akdaş ak212c
  • drahthaar
Yüksel ADALI
1970 EDİRNE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #376 : 21 Nisan 2015, 20:30:06 »
:) Çok işleme yapmışlar gereksiz ve çirkin tüfek :D

Bir de ne o tetikler öyle, incecik hilal gibi, neyi ispatlamaya çalışıyorsun kardeşim, anladık metalle onu işleyerek adeta dans ediyorsun da ne gerek var, gereksiz boş işler bunlar :D
Krallar dükler vs onlarda da utanma yok böyle adi tüfekleri kullanmaya tenezzül ediyorlar, neymiş efendim araya kağıt para koyunca kapanmıyormuş çok hassasmış neyin havası bu ? 1800 lerden kalma binada merdiven altında tüfekmi yapılır, bu tüfekleri alanlar ya tüfekten anlamıyor yada harcanacak paraları çok.. Ben hiç beğenmiyorum bu tüfekleri, iyiki de kral değilim >:D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #377 : 21 Nisan 2015, 20:32:23 »
Aynen, merdiven altı, "merdiven altı üretime hayır diyoruz" diye topluca mail mi atsak adamlara :D

Krallar dükler vs onlarda da utanma yok böyle adi tüfekleri kullanmaya tenezzül ediyorlar, neymiş efendim araya kağıt para koyunca kapanmıyormuş çok hassasmış neyin havası bu ? 1800 lerden kalma binada merdiven altında tüfekmi yapılır, bu tüfekleri alanlar ya tüfekten anlamıyor yada harcanacak paraları çok.. Ben hiç beğenmiyorum bu tüfekleri, iyiki de kral değilim >:D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Yüksel ADALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #378 : 21 Nisan 2015, 20:35:18 »
hepsini konyada  1 yıl çalışmaya davet edelim görsünler anyayı hollandayı:)
  • akdaş ak212c
  • drahthaar
Yüksel ADALI
1970 EDİRNE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #379 : 21 Nisan 2015, 20:37:05 »
Gelseler keşke, gelmiyorlar ki, gelseler ah bir gelseler...

hepsini konyada  1 yıl çalışmaya davet edelim görsünler anyayı hollandayı:)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #380 : 21 Nisan 2015, 20:37:31 »
Aynen, merdiven altı, "merdiven altı üretime hayır diyoruz" diye topluca mail mi atsak adamlara :D
Alan memnun satan memnun biz karışmayalım bence :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #381 : 21 Nisan 2015, 20:39:35 »
Tabi, mahreci daha derinden, lafzı, telaffuzu daha dolgun :D Konya :D

Abi biz kendi aramızda Kenya diyoruz biri sordumu bu nere silahı diye falan Kenya işi diyoruz tamam diyolar :) :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Yüksel ADALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #382 : 21 Nisan 2015, 20:42:52 »
eh sonuçta zenginin malı züğürtün çenesi hikayaesi oldu bu ibrahim bey gelilim sadette yani şu testin sonuç ve her şeyden önemlisi sizin deyiminizle notlara kısmetse ne zaman yorumlarınız gelecek acaba
  • akdaş ak212c
  • drahthaar
Yüksel ADALI
1970 EDİRNE

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #383 : 21 Nisan 2015, 20:44:41 »

Merdiven altı üretim şapka, kol düğmesi ,fular ,kasket ,tas kase ,bardak.Bir tüfekçi dükkanında bunların işi ne.Bunlar temelli çoban.Birde kepenekleri olsa tamamdır bu iş safkan çoban....
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 20:46:02 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #384 : 21 Nisan 2015, 20:46:41 »
  Konya da işini geliştiren firmalarda var.Umudum iyi mühendisler ve ar-ge ile çok daha iyi yerlere gelebilmeleri.H&H ile aradaki makas çok uçuk.Öncelikli olarak bilindik markaların sıra tüfekleriyle rekabet edebilmeleri..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #385 : 21 Nisan 2015, 20:52:59 »
Herkes adına konuşmayayım, az önce fakiriz dedim, alınanlar olmuş olabilir, şakaydı ama yine de özür diliyorum herkesten :)

Kendi adıma konuşayım, ben o tüfeği çok istiyor olmama rağmen, ömrüm boyunca alamayacağım, bu kesin :)

Ama , inceden dokundurmak istediğim konu şuydu: Alamıyoruz erişemiyoruz diye, adamların yaptığı , "iki yüz yıllık birikimlerini" ince ince işleyerek metale ve ağaca aktardıkları sanat eserlerini de oturduğumuz yerden aşağılamamak lazım, saygı duymak lazım. Gerçekten saygı duymak lazım. Tüfek pahalı ve bunun bir değil bir çok sebebi var. Tüfeğin bir sürü teknik özelliği ve üstünlüğü var...

Eminönü'de bir silah ustası var, bazen uğrarım, Osman Döşler de bilir. Adı, Ahmet Tüfekçi, babadan dededen tüfekçiler, soyadları oradan gelmiş... Elinden geçmemiş Avrupa tüfek neredeyse yok. Avrupa tüfekler konusunda Türkiye'de varsa da çok sayılıdır daha tecrübelisi. Avrupa tüfeği için tamir-bakım için güvenilir ustaya ihtiyacı olan götürsün derim rahatlıkla.  Adam 60 küsür yaşında, geçenlerde bir şey söyledi, etkileyiciydi, (Osman Abi de oradaydı) : "Yaşım 62, ben İngiliz tüfeğini her söktüğümde hala yeni bir şey öğreniyorum, her söktüğümde yeni bir şey öğreniyorum".

İşin teknik detayını bilmeden, tüfeğin ederi etmezi hakkında hüküm vermek haksızlık olabiliyor...

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Suat ÇALIŞKAN, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #386 : 21 Nisan 2015, 20:55:19 »
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 20:56:22 Gönderen: Berkay TOPUZ »
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #387 : 21 Nisan 2015, 20:55:54 »
Tabi, mahreci daha derinden, lafzı, telaffuzu daha dolgun :D Konya :D
Aynen. Vardı ya hani o film repliği. "Ğhkonya yolundayım :) " Öyle ağzını doldurarak Konya demek varken ne o öyle London falan...
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #388 : 21 Nisan 2015, 20:57:43 »
Şakası bir yana biraz araştırdım da, kabaca 150 seneden beri bu işi kaliteden taviz vermeden yapıp, aynı kalitede tüfek üretecek ustaları her dönem yetiştirip, tanesi ortalama 300 bin tl civarı tüfekler üretip ,üstelik kral mış dükmüş zenginmiş her neyse tüfeklerine her dönem müşteri bulup, bukadar sene kendini dünya markası olarak kabul ettirip, bir çok yeniliğe imza atmışlar.. evet züğürdüz çenemiz yoruluyor, şahsen millet olarak ingilizleri ve rusları sevmem ama yiğidi öldür hakkını yeme derler gerçekten takdir etmek lazım..
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 21:00:15 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #389 : 21 Nisan 2015, 21:00:18 »
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Yüksel ADALI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #390 : 21 Nisan 2015, 21:04:25 »
yerli üreticilierimize de saygı gösterelim arkadaşlar biraz önce yukarda yazdıklarımız boş laf şamataydı arkadaşların dediği gibi ilerleme ve bu sektör için iyi şeyler yapmaya çalışan dürüst üreticilerimizde var (akdaş) gibi
  • akdaş ak212c
  • drahthaar
Yüksel ADALI
1970 EDİRNE

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #391 : 21 Nisan 2015, 21:06:27 »
Aynen ibrahim abi ben yaptım  ;D :D
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #392 : 21 Nisan 2015, 21:33:41 »
Aynen, saygı gösterelim, destekleyelim, özellikle kabuğunu kırmaya çalışan farklı bir şeyler yapmaya çalışanları destekleyelim. Yapılan eksikleri hataları da bildirelim, söyleyelim, iyileştirmelerini isteyelim. Zorlayalım üreticiyi...

Kötü üretim yapmakta ısrar eden bir üretici için ise, "olsun öyle yapsınlar o da olur olsun öyle olsun, bizim üreticimiz sonuçta" şeklinde bir yaklaşımın hiç bir faydalı yönünü göremiyorum ben. Aksine üretici için de, sektör için de yapılabilecek en büyük kötülüklerden bir tanesi. "Şunu yapamamışsınız, düzeltin bunu " demek lazım. üretici baskı hissetmesi lazım, geliştirmek için kaygılanması lazım.

Tabi bunları derken de azıcık bilinçli olmak lazım. "Ben pozemle kurşun atıyorum bilmem ne oluyor, böyle pezo mu olur"!...

O elindeki tüfek-namlusu kurşun atmak için üretilmedi canım kardeşim, kurşun atılmaz o tüfekle. Avrupa da olsa, yerli de olsa , o tüfekle kurşun a-tıl-maz.

"Yok valla, bizim köyde hep atıyorlar sen bilmiyon..."

Ya kardeşim atılmaz... A-TIL-MAZ.

Çantası için firma değerlendiriliyor, o çantayı verdiğinde tüfeğin kalitesinden azıcık dahi olsa ödün verme riski varsa hiç vermesinler. Bir av bayiinden bir kutu fişek parasına alıverin. Merkel çifte yapıyor, 2.000 Euro çantasına para vermezsen tüfeği karton kutusunda ya da en basit (muhtemelen İtalyan :) ) plastik kutuda gönderiyor.

Akus ve Akdaş, sektörde ciddi bir ivme yakaladılar ve bir kaç yıl içerisinde adları en çok duyulan firma oldular. Ama hala fersah fersah almaları gereken yolları var. Yine de, belli ki iyi bir şeyler yapmaya çalışan, uğraşan firmalar, "bilinçli bir şekilde" zorlayın daha da iyi şeyler yapacaklarını göreceksiniz.

Mesela , zorlayın Akus'u baskı yapın, telefon yağmuruna tutun, "yav kardeşim iyi tamam da şu çiftelere Assited-Opening sistemini ne zaman göreceğiz, bunu yapsa yapsa Akus yapar" deyin sorun baskı yapın. "Disc Set Striker özelliğini ne zaman göreceğiz" deyin.

Arayın Akdaş'ı, "şu tetik kaplamalarıyla ilgili ne yapacaksınız? Ne zaman yapacaksınız, ya da alternatif bir şeyler sunun" deyin. Zorlayın. Ama bilinçli zorlayın. "Gelecekte, değişebilir hinge pin olmayacak mı bu tüfeklerde?" deyin.

Böyle şeyleri de öğreneceğiz inşallah.. Üreticiyi gerçekten geliştirmesi gereken gerçek eksiklerine yönlendirebilmek, bu yönde zorlayabilmek dileğiyle...

Hala ısrarla "Pezomla kurşun atıcam... " diyen adama da yolun açık olsun diyorum.

yerli üreticilierimize de saygı gösterelim arkadaşlar biraz önce yukarda yazdıklarımız boş laf şamataydı arkadaşların dediği gibi ilerleme ve bu sektör için iyi şeyler yapmaya çalışan dürüst üreticilerimizde var (akdaş) gibi
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Özgür ATAŞ, Mustafa KARAGÖZ, Mustafa ÇAKIR 35, Hakan UYAR, Mustafa GÖNEN

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #393 : 21 Nisan 2015, 21:41:21 »
  Tebrikler İbrahim Bey.Mükemmel bir yorum.Bizler büyük bir Milletin evlatlarıyız daha iyisini yapabilmeliyiz.Bunun içinde hepimize görevler düşüyor..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #394 : 21 Nisan 2015, 21:44:51 »
  Konya da işini geliştiren firmalarda var.Umudum iyi mühendisler ve ar-ge ile çok daha iyi yerlere gelebilmeleri.H&H ile aradaki makas çok uçuk.Öncelikli olarak bilindik markaların sıra tüfekleriyle rekabet edebilmeleri..
Katılmamak ne mümkün.Bilindik markalardan  en sıradan AYA grubunun sıra tüfekleri olabilir mesela.Başlangıç için gayet iyi bir rakip.Bunu başarabilirler yada baş edebilirler.
Herkes adına konuşmayayım, az önce fakiriz dedim, alınanlar olmuş olabilir, şakaydı ama yine de özür diliyorum herkesten :)

Kendi adıma konuşayım, ben o tüfeği çok istiyor olmama rağmen, ömrüm boyunca alamayacağım, bu kesin :)

Ama , inceden dokundurmak istediğim konu şuydu: Alamıyoruz erişemiyoruz diye, adamların yaptığı , "iki yüz yıllık birikimlerini" ince ince işleyerek metale ve ağaca aktardıkları sanat eserlerini de oturduğumuz yerden aşağılamamak lazım, saygı duymak lazım. Gerçekten saygı duymak lazım. Tüfek pahalı ve bunun bir değil bir çok sebebi var. Tüfeğin bir sürü teknik özelliği ve üstünlüğü var...

Eminönü'de bir silah ustası var, bazen uğrarım, Osman Döşler de bilir. Adı, Ahmet Tüfekçi, babadan dededen tüfekçiler, soyadları oradan gelmiş... Elinden geçmemiş Avrupa tüfek neredeyse yok. Avrupa tüfekler konusunda Türkiye'de varsa da çok sayılıdır daha tecrübelisi. Avrupa tüfeği için tamir-bakım için güvenilir ustaya ihtiyacı olan götürsün derim rahatlıkla.  Adam 60 küsür yaşında, geçenlerde bir şey söyledi, etkileyiciydi, (Osman Abi de oradaydı) : "Yaşım 62, ben İngiliz tüfeğini her söktüğümde hala yeni bir şey öğreniyorum, her söktüğümde yeni bir şey öğreniyorum".

İşin teknik detayını bilmeden, tüfeğin ederi etmezi hakkında hüküm vermek haksızlık olabiliyor...

Öğrenmenin yaşı yok demeye güzel bir örnek.Bunu söyleyebilmek bile bir erdem.Ben Konyalı ustamızın birini biraz sıkıştırdım.Neredeyse dayak yiyecektim.Ustalarımız eleştirilmeyi sevmiyor malesef..
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, İbrahim AYSU, Hakan UYAR

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #395 : 21 Nisan 2015, 21:54:23 »
Şimdi isim vermek istemiyorum burda,Birgün konyada bir firmayla irtibat kurdum,beraber ava gittiğim bir arkadaşımın tüfeğinin enjektöründe bir problem oldu telefonla sen anlat diye ricada bulundu bende aradım firmayı,Ben tüfeği yollasakta şöyle yapsanız olurmu diye bir cümle kurdum ama,aldıqım cevap ''öyle yaptıysak vardır bir bildiğimiz'' gibisinden bir cevap aldım,Sanırım pek eleştiriye acık değiller :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #396 : 21 Nisan 2015, 21:57:26 »
Estağfurullah Volkan Bey , özrü gerektirecek hiç bir şey yok, biraz daha dibine, matematiksel detaylarına meraklı olan birisi olduğunuzu ve bir fizikçi olduğunuzu bildiğim için ben pek de şaşırmadım, gücenmedim :)

Bu metodu Türkiye'de uygulayanı ben de görmedim , üreticiler dahil. Yurtdışında bu metod üzerine bilgisayar programları yazılmaya çalışıldı ama çok başarılı olamadı, programların eksikleri var. Bununla birlikte ben de ufak da olsa bir şeyler katarak derlediğim metodun daha detayları da var, daha ilerisi ile ilgili çalışmalarım evdeki bilgisayarımda ve yedeği de external diskte duruyor, birazcık sıkıcı ve kafayı zorlayan şeyler.

Yeterli büyüklükte örneklem ve uygun şartlar sağlanabilse, tüfeklerin başarı skalasını çok net çıkarabilecek kadar net ve keskin. Ancak çok zaman aldığı için , mesainizin tamamını buna ayırmak zorunda kalırsınız ve sürekli aylarca yıllarca uğraşırsınız. Ülkemizdeki üniversitelerde "intihal" daha popüler bir yöntem olduğu için, böyle uzun süreli çalışmalara ne kaynak ayırırlar ne zaman... Çalışmaya başladığınızın ikinci günü, sonuç görmek isterler, kaynaklar kesilir, karar alacak kişilere ulaşmanız için yolunuz kesilir vesselam... Ben de mühendislik çalışmalarımı, karnımı doyurabileceğim, hayatımı kendi ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar kaliteli sürdürebileceğim farklı bir alanda mesai olarak veriyorum. Çalıştığım firma şeker üretebilsin ve ihraç edebilsin diye, büyük bilgisayar sistemlerini tasarlayıp, kurumsal kaynak planlaması yazılımlarını yönetiyorum, Türkiye'de bu işte daha çok para var :D

Bir gün akşam, yemek yedikten sonra, tatlımı yerken (her zaman tatlı yemiyorum, yanlış anlaşılmasın) :) , bir kağıt üzerinde deneme çizim yaparım inşallah ... Dağılım çizgisi göbekten dışa doğru exponansiyel bir çizgi olacaktır muhtemelen. Ama %40  için garanti veremem :) Sadece cylinder choke ile atılmış olması muhtemel bir pattern efficiency değeri üzerinden bir şey çıkarmaya çalışacağım... Üzerimde bir an önce tamamlanması gereken bir iş olarak psikolojik baskısını hissetmezsem ki bu durumda öyle oluyor :) keyifle yaparım ben de görürüm, nasıl bir fiktif pattern çıkartabildiğimi :) Kafamdan atış yapacağım sonuçta, ne kadar zor olabilir ki :D :D Şaka tabii, kontrol tablolarına ve formülasyonlara göre uygun dağılımda olmalı, tersten gitmek birazcık zor ama yapacağım inşallah... :)

Tabi. Silahla, tüfekle ilgili üniversite çalışmasına hangi üniversite, ne kaynak ayırır ki! Halbuki onca silah ihraç ediyoruz.

%40 sözgelimiydi :) Size kolay gelen nasılsa o olsun, beklerim. Teşekkür ederim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #397 : 21 Nisan 2015, 22:30:47 »
-Alo
-Buyrun
-Bu çifteye  Assited-Opening sistemini ne zaman göreceğiz :D:D:D
-Pardon?
 -Disc Set Striker özelliğini ne zaman göreceğiz :D
-Anlamadım ? :D:D:D
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #398 : 21 Nisan 2015, 22:40:02 »
:D

Zorlarsak öğrenirler, geliştirirler, aralarında hevesli olanlar var, hevesli firmaları motive edip zorlamak lazım. Hevesli olmayanlar için yapılacak bir şey yok. Tüketiciyle dalga geçer gibi ortada hiç bir şey olmadığı halde , "devrim, radikal değişklik vs" diye yutturmaya çalışanlara yapılacak pek bir şey yok maalesef...

-Alo
-Buyrun
-Bu çifteye  Assited-Opening sistemini ne zaman göreceğiz :D:D:D
-Pardon?
 -Disc Set Striker özelliğini ne zaman göreceğiz :D
-Anlamadım ? :D:D:D

Bu arada ben yanlış yazmışım, özür dilerim, Assisted-Opening olacaktı. Bir "s" kaçmış :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #399 : 22 Nisan 2015, 00:03:43 »
Bugün hiç girmedim siteye epey bir kulaklarım çınladı. :) :D :D

İmzasında John. M. Browning resmi olan, Holland ve Purdey aşığı ama fakir olduğu için namlu parasına Merkel ile yetinmek zorunda kalan,

İbrahim bey bize epey giydirmiş.

Olsun sorun yok. Yaşlı olduğumuz için gözlerimiz pek iyi görmese de kulaklarımız da iyi duymasa da (Cep telden) biraz idare ederiz.

Ya arkadaş Chelsea maçına gider gibi Holland ve Purdey'e öyle uğranır mı ? Mercan yokuşundaki tüfekçilere uğrayacaksın sanki. :)

Üzerinde kırmızı mont falan, Adamlar şaşırmışlardır. Ben olsam değil tüfeğe baktırmak valla Holland'ın boş çantasını elletmem. :))

Bizim arkadaşta gitti oraya takım elbise kravat, canti öyle falan hop tüfeği eline vermişler.:)

Bak abin ile iyi geçin Merkel'in yarı fiyatna o tüfeklerden birine sahip olabilirsin.

Yoksa daha çok yutkunursun :)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL