Gönderen Konu: en makul fiyatda tüfek tavsiyesi  (Okunma sayısı 11077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ö.Ali KATMER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: en makul fiyatda tüfek tavsiyesi
« Yanıtla #25 : 06 Nisan 2015, 20:58:55 »
Evet bugünkü atişlardan anladım halini ama güzel 150 ye yakin durbunsuz atdim (50 tanesi nişangahi ayarlamak için .d) en maximum şansmi dersin bilemem ama yukardan aşağiya 60-70 m'den salça kutusunu vurdum .d
1994 ORDU

Çevrimdışı Ö.Ali KATMER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 07 Nisan 2015, 13:26:19 »
 Bir sorum olacak havali tüfeği ilk aldigimda namluda galiba yağ vardi atışlardan sonra namluda mavi duman oluyordu simdi 150 den fazla attım daha duman olmuyor acaba namluya hassas bir şekilde yağlasammı yivsete ve tüfeğe bir zararı olurmu
1994 ORDU

The following users thanked this post: Oktay MİRZA

Çevrimdışı Okan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Domuz takla attımı o iş bitmiştir..
« Yanıtla #27 : 07 Nisan 2015, 16:35:24 »
O mavi duman namludaki yağın yanmasından dolayı çikiyor. Yağlamanın bir zararı olmaz ama gerek yok sürekli yağlamana. Arada bir yağlasan olur.
  • 104-A Mallard 71
  • Ata Arms Sp Nikel 71
  • Baikal IJ 58 MA
  • Winchester Sx4
BABAM'dan miras bana bu sevda!

1993/Isparta

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 27 Nisan 2015, 00:18:04 »
Kardeş 1000, 1500 Tl ye çok güzel atışlar yapabileceğin tüfekler var fakat söylediğin gibi öğrencisin bu bütceyi tüfeğe ayırman çok zor ondan dolayı 250 milyona boncuklu tüfek alacağına 200 milyona güzel bir tek kırma alabilirdin kalan 50 lirayada 5 kutu şevrotin alırdın çok keyifli atışlar yapabilirdin inşallah bir sonraki tercihin ateşli silahlardan yana olur havalı tüfek hobisi biraz pahalı :)
1990 Ankara

Çevrimdışı Ö.Ali KATMER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 02 Mayıs 2015, 23:21:52 »
Kardeş 1000, 1500 Tl ye çok güzel atışlar yapabileceğin tüfekler var fakat söylediğin gibi öğrencisin bu bütceyi tüfeğe ayırman çok zor ondan dolayı 250 milyona boncuklu tüfek alacağına 200 milyona güzel bir tek kırma alabilirdin kalan 50 lirayada 5 kutu şevrotin alırdın çok keyifli atışlar yapabilirdin inşallah bir sonraki tercihin ateşli silahlardan yana olur havalı tüfek hobisi biraz pahalı :)

Tavsiyen için teşekkürler, tek kırma aklımda var olan birşeydi aslında ama sorduğumda madem alacan çift namlulu birşey al dediler banada mantıklı geldi. İlk tüfeğim olmasına rağmen güzel zaman geçirdim şuanda 1.000 mermiden fazla attım en uzun mesafe adımı ile 50 adımda zeytin yağı tenekesi ama dediğim gibi sırf nişan atmak amacı ile atdım ateşli tüfekler ile o zevki alamazdım bence hem gerekde yok o kadar ses kirliliğine benim düşüncem.
1994 ORDU