Gönderen Konu: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....  (Okunma sayısı 3636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1052
 • Aldigi tesekkür sayisi: 222
AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« : 06 Mart 2015, 14:09:32 »
AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
Sevgili Ilhan Deveci ,Tunceli ava kapandı............ Talep avcıdan değil Dersim Platformundan.. Destekleyen avcılar değil, Mülki Amirler...Tunceli ili DKMP şube müdürlüğü yasal dayanak olarak ne gösteriyor.. .Popülasyon azlığı derken akademik rapor var mı... Yoksa DKMP ne iş yapıyor... Tunceli de ne yapılmak isteniyor...Anadolu avcısının o bölgede avlanması neden engelleniyor... AYHAK olarak bu konuyu gündeminize almamışmıydınız.... Bu ilde yapılan uygulama ve alınan karar yarın başka illere sirayet edecektir... Tunceli de Dersim Platformu var ..Ankara da yarın KCK platformu, Ordu da felanca platform, Balıkesir de filanca platform olmayacağının garantisi kim olacak.... DKMP nin tüm yurt genelinde aldığı kararlar tek tek hayata geçerken...Anadolu Avcısını geleneksel avcılığından mahrum bırakarak kendi sistemim doğrudur anlayışına karşılık, AYHAK ne düşünüyor bizlerde merakla bir açıklama bekliyoruz.

bu konu hakkında yaptığımız daha önceki uyarı yazılarımız.
Avcı Serhat Çelebioğlu Avcı Serhat Çelebioğlu hayal kırıklığına uğramış hissediyor9 Aralık 2014
YOK ÖYLE YAĞMA
PKK barış örgütü aynı zamanda da mükemmel doğa dostu bir yapılanma . AB uyum süreci ve Pkk terör örgütünün barış örgütü olma sürecinde. . Türk olmak hatta hem Türk hem avcı olmak çok büyük bir suç. Pkk barış örgütü raconu kesmiş ava gideceğim dersen öldürürüm diyor. Devletin Valisi ise barış örgütüne yardımcı olmaya kararlı. Talimatı veriyor . Sayın valim kanun size bu konuda müsade etmiyor. Kanun müsade etmediği gibi bir şehrin mülki amiri olarak da kanunları en iyi siz bilmek zorundasınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmez bir bütündür. Siz bu çapulcuların verdiği talimatı gayet ciddiye almışsınız. Devletin Valisi olarak yasaklama yerine verin talimatı ilinizde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşı tehtid eden zihniyetin derhal kökünü kazıtın. Halkına verdiğin hakkı pkk istiyor diye geri alamazsın. .
Biz Avcılar bu ülkenin en önemli bekçileriyiz. Bizi kim neden istemez bilirmisin sayın valim ... Kaçakçı, ormanları talan eden yağmacı, yasa dışı define arayanlar.. terörist , hayvan hırsızlığı yapanlar ... neden mi çünkü biz heryere gider her şeyi görürüz.
Dkmp genel müdürlüğü size de buradan bir çift sözüm var.. Malum şehrin dkmp şube müdürü bu sene değil seneye bu ilde av yasağına boyun eğerse yarın bir başka vali çıkar başka bir bahane ile başka ilde av yasağı ister. Bu oyunu bozmak sizin göreviniz


Avcı Serhat Çelebioğlu Avcı Serhat Çelebioğlu15 Aralık 2014
SLOGAN DEĞİŞTİ........
KAFANA GÖRE AVLAK YAPMA
DKMP 'nin yaptığı bu çalışmayı zamanlama hatası olarak görüyorum. Zira bu ülkede henüz hiç bir avcının benimsemediği kotalı avlak sistemine uyum süreci yerine Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı olarak bu kadar erken adım biz avcıları düpedüz ötekileştirmektir.
DKMP : Önce tanımlarına dahi uymayan Devlet Avlaklarının hesabını avcı camiasına vermeli. Devlete ait araziler üzerine tesis edilmesi gereken avlaklar vatandaşın tapulu arazileri üzerine tesis ediliyor
DKMP nin yaptığı kotalı avlaklar için AVBİS sistemi üzerinden kota alarak yüzlerce km yol kat edip avlağa girdiğimizde ; Köylü ,Muhtar ve yerel halkla aramızda oluşan hiç bir soruna sahip çıkmıyor. Köylüye haraç vererek avlanacaksak size neden pul parası ödüyor neden vergi ödüyoruz.
DKMP nin Erzincan, Sivas Bayburt personelinin keyfiyetlerine ne zaman dur denecek.
DKMP; bizi bohçacı denilen, eli silahlılar ile aynı kefeye koymaktan ne zaman vaz geçecek. Bohçacıyada Yasal avcıya da aynı kabahatler kanunu üzerinden işlem yapılıyor. Bizde gün belli, girdiğimiz avlak belli... İsim listemiz ile bizi avlakta karşılayan DKMP personeli açık açık ben avcıdan nefret ediyorum diyerek, saygı sınırlarını zorlamaktan ne zaman vaz geçecek.
Kabahat dahi oluşmadan yabancı yerden gelen avcıya ceza keserek kaçak avcılıkla mücadele olmaz...
DKMP ; AB uyum süreci için herşeyi yaparken, tek gelir kaynağı avcısı içinde avcıyı koruyacak kanunlar için çapa sarf etsin.
Bu gün bu ülkede DKMP nin hiçte adil olmayan uygulamaları ve avcıya bakış açısı, gerek istenen evraklar, gerekse peşin peşin alınan bedeller yüzünden her geçen gün belge alanların belge iptali tavan yaptı. ..
Kimsenin kimseyi ötekileştirmesi hoş değil. Elbette yasal zeminler olmalı avcılık. Ancak bu zemini hep birlikte oluşturmalıyız.
Sevgili Dostum Veteriner Hekim Beytullar Seferoğlu derki
Kırdık mı serçenin kanadını
Vurduk mu karacanın yavrusunu...
Doğanın tek bekçisi olan biz avcıları Tunceli de ki pkkk yapılanmasının tehtidine ve bu yasak kararını adeta resmileştirme çabası içinde olan vali ve diğer otoriteler (Muhtar) gibi kişilerin yaptığı hukuk dışı açıklamalara dahi hiç bir tepki koymayan bir DKMP nin samimiyetine, nasıl ayak uyduralım... bU KADAR AYAK OYUNU İÇERİSİNDEYKEN

« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 17:49:32 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »
 

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1052
 • Aldigi tesekkür sayisi: 222
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2015, 18:45:47 »

Ilhan Deveci
20 Şubat, 19:15
İL MAK TOPLANTILARI VE YETKİLİ BAŞKANLARIMIZIN SORUMLULUKLARI
Değerli avcı dostlar, geçmiş yıllarda yaşadığımız ve kabul etmediğimiz kararların metne alınması gibi olumsuzlukların yaşanmaması için il MAK kararlarını (ilçelerde toplanıyorsa ilçe MAK kararlarını) dikkatlice okuyalım. İstediğimiz kararların çıkartılması için çaba sarf edelim. Onaylamadığımız kararlar metne alınmış ise veya eksik kararlar alınmış ise ve değiştiremiyor veya ilave ettiremiyor isek lütfen isteğimizi...
Devamını Gör
Beğen ·
Camur Avcısı Çetin bunu beğendi.

Avcı Serhat Çelebioğlu Bu konuda uygun limitleri belirleyerek ortak bir limit ve tutarlılık içinde olunması faydalı olacaktır. Her bölge federasyonu ile yapılacak kısa görüşmeler avantaj sağlayacaktır. Kırmızı alanların yoğun olduğu sivas erzurun erzincan bölgesi avcı dernekleri bu konuda uyarılarak bu yanlıştan derhal dönülmelidir. Bu konuda AYHAK Yol gösterici misyonunu ve ikna gücünü kullanmalıdır. Örnek Sivas Divriğ 10 yılı aşkın burası ava kapalı ise bu ilçenin avcısı nerede avlanmaktadır. Erzincan Tercan da kırmızı alanları onaylayan dernek başkanı kendi yasaklattığı kırmızı alanda avlanırken yakalandı. Tunceli ilinde bu yıl vali bey avı yasaklatır ise nasıl olacak daha önceden bu konu ile ilgili alınmış bir tedbir ve çalışma var mı. . Umarım sizlerde AYHAK olarak bu konuda uyarı ve önerilerimizi dikkate alırsınız. Saygılarımla
20 Şubat, 19:55 · Beğen · 2
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Serdar ÖZBAY, Cemal KALENDER, Aslan POLAT

Çevrimdışı Ertan SERT

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1263
 • Aldigi tesekkür sayisi: 2
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2015, 19:23:27 »
EVET BEYLER SADECE TUNCELİ DEMİ BU UYGULAMA SON YAPILAN İL AV KOMUSYONUNDA SAMSUN İLİ 19 MAYIS İLCESİNDE BULUNAN AV SAHALARININ TÜMÜNÜ KIZILIRMAK BÖLGESİNE KADAR OLAN BÖLÜMDE SAYIN SAMSUN VALISI BU BÖLGENİN AVA KAPANMASINI VE BU ALANIN ÜREME VE KUŞ CENNETİ OLARAK TANIMLANMASINI İSTİYOR BU İSTEGİNİ VALİ YARDIMCISI MAK TOPLATISINDA KONU YU DEKTERE ETTIREREK TOPLANTIYI BU KONUDA BAĞLAMIŞTIR.
Ertan SERT
1961 TRABZON / SAMSUN İKAMET
[imghttp://http://
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Aslan POLAT

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1052
 • Aldigi tesekkür sayisi: 222
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2015, 19:30:24 »
EVET BEYLER SADECE TUNCELİ DEMİ BU UYGULAMA SON YAPILAN İL AV KOMUSYONUNDA SAMSUN İLİ 19 MAYIS İLCESİNDE BULUNAN AV SAHALARININ TÜMÜNÜ KIZILIRMAK BÖLGESİNE KADAR OLAN BÖLÜMDE SAYIN SAMSUN VALISI BU BÖLGENİN AVA KAPANMASINI VE BU ALANIN ÜREME VE KUŞ CENNETİ OLARAK TANIMLANMASINI İSTİYOR BU İSTEGİNİ VALİ YARDIMCISI MAK TOPLATISINDA KONU YU DEKTERE ETTIREREK TOPLANTIYI BU KONUDA BAĞLAMIŞTIR.

Yani sen diyorsun ki bu sene benim misafirim olacan  :)  Ne diyorsun Ertan Sert... Bu da doğru ise yandı gülüm keten helva...
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN, Samet ERÇEL

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

 • Onursal Üyemiz
 • *****
 • İleti: 6308
 • Aldigi tesekkür sayisi: 1095
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #4 : 07 Mart 2015, 23:09:05 »
Bu isteyenin ya da isteyen il, ilçe komisyonunun keyfine bırakılmayacak kadar milli bir mesele. Türkiye'nin her köşesindekinin herhangi başka bir köşesinde hakkı olduğuna göre yazdığımda hata yoktur. Bölge avcılarının ve komisyonlarının istek ve düşünceleri elbet önemli ve oradaki dağın, ovanın koruyucusu, takipçisi onlardır. Fakat eskiden beri il komisyonlarında kendi bölgelerini olabildiğince kapalı tutma eğilimi var. Tümünde yoksa bile var.

Bu dengesiz dayanaksız aç-kapa-yasakla sürecinin değişmesi gerek. Kesinlikle popülasyon denetimi gerekiyor ki makul bir dayanağı olsun. Popülasyon nasıl kontrol edilebilir; kuş gözlemcilerinin yaptığı gibi saymak mı gerek yoksa bölgenin geçmişten beri sağlıklı kabul edilen popülasyonu "kabaca" mı denetlenebilir bilmiyorum ama bir şekilde yapılmalı.

Tunceli'nin komple ava kapatılması siyasetin politikası gibi görünüyor. Bu noktada gerçekten düşündüklerimi buraya yazamam. Faydası da olmaz. Bu ülke ne dönemlerden geçti ama bugünkü...

Her halükarda bir tepki, bir hak arayışı, hukuk arayışı olması gerek. Tarihe not düşülmeli. Şikayetçiyiz arkadaş.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tuncay KANDEMiR, Cemal KALENDER

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1052
 • Aldigi tesekkür sayisi: 222
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2015, 20:14:21 »
Bu konuda yapılacak en güzel çalışma eğer bir bölge ava kapatılacak ve ya  popülasyon tespiti yapılacak ise o bölge halkı yerine tüm bölge mak temsilcileri yasaklanmak istenen yeri komite olarak görmeli ve bu heyet için de mutlaka (yeminli ) veteriner veya bu konuda akademik bilgisi olan kişilerin komite ile çalışma yaparak duruma göre raporlara dayalı bir sonuç ile kararlar verilmeli. Hatta bir adım ileri daha gidip on seneden bu yana yasak olup açılmayan bölgeler var bu alanda yasak uygulayan ve kapatmada ısrarcı olunan bölgelere heyetler gönderip asılsız uygulama varsa derhal bu yaskları uygulatanlara cezai işlem yaptırmak gerekir.
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN, Aslan POLAT

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

 • Onursal Üyemiz
 • *****
 • İleti: 6308
 • Aldigi tesekkür sayisi: 1095
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2015, 21:19:12 »
Bu konuda yapılacak en güzel çalışma eğer bir bölge ava kapatılacak ve ya  popülasyon tespiti yapılacak ise o bölge halkı yerine tüm bölge mak temsilcileri yasaklanmak istenen yeri komite olarak görmeli ve bu heyet için de mutlaka (yeminli ) veteriner veya bu konuda akademik bilgisi olan kişilerin komite ile çalışma yaparak duruma göre raporlara dayalı bir sonuç ile kararlar verilmeli. Hatta bir adım ileri daha gidip on seneden bu yana yasak olup açılmayan bölgeler var bu alanda yasak uygulayan ve kapatmada ısrarcı olunan bölgelere heyetler gönderip asılsız uygulama varsa derhal bu yaskları uygulatanlara cezai işlem yaptırmak gerekir.
Bu bana da mantıklı geliyor. Zaten buna yakın bir öneriyi bir süre önce paylaşmıştım. Gerçi detaylı bilmesek de avlak yönetimi oturtmuş ülkeler de popülasyon durumunu bir şekilde denetleniyorlar. En önemli şeylerden biri bu, diğeri de avcıları kontrol.

Ülkemiz şartlarında uygulanabilir yöntemler var elbet ve önce şöyle ya da böyle başlansa bile, "anayasası" avcı merkezli olduktan sonra, iyi niyetli, istekli olduktan sonra geliştirilebilir.

Bu arada düzene uymaya da geçeriz ama öncelikle avcıların kontrolü ve denetimi olmalı, para kazanma amaçlı olmamalı, devletin destekleyici rolü olmalı. Eskisi gibi olmaz artık. Avcı arttı, av artmıyor. Bulan ne bulursam benimdir diyemez. Denetim, kontrol sağlanması kaçınılmaz. Adım adım, güzel düşünülmüş adımlarla avcılar çalışmalı ve denetlemeli.

AYHAK bizden daha fazla düşünüyordur ama ne düşünüyorlarsa bir toplantı gibi bir yerde paylaşsa, tartışılsa keşke.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2015, 21:23:15 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN

Çevrimdışı Cemal MADEN

 • AvlakForum Üye
 • *
 • İleti: 217
 • Aldigi tesekkür sayisi: 163
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2015, 21:56:15 »
http://www.yabantv.com/yazi/784-dusun-      çok iyi bir yazı,vakit ayırıp okumanızı tavsiye ederim ....
 • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 1498
 • Aldigi tesekkür sayisi: 766
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #8 : 08 Mart 2015, 22:17:46 »
 ayhakın başına birileri gider birileri gelir,.. >:D


iyiki varsın hep varolasın ''kayhaf''

saygılarımla.
 • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
 • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
 • DD. İTİ ''BN. MAX''
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..
 
Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN
 

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

 • Onursal Üyemiz
 • *****
 • İleti: 6308
 • Aldigi tesekkür sayisi: 1095
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #9 : 08 Mart 2015, 22:19:10 »
http://www.yabantv.com/yazi/784-dusun-      çok iyi bir yazı,vakit ayırıp okumanızı tavsiye ederim ....
Okumuştum. Niye bu kadar yaya kaldık biz!
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN, Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Cemal MADEN

 • AvlakForum Üye
 • *
 • İleti: 217
 • Aldigi tesekkür sayisi: 163
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #10 : 08 Mart 2015, 22:33:14 »
Okumuştum. Niye bu kadar yaya kaldık biz!
Türkiye de ne kadar su varsa,ya baraj,ya hes,yada yatağı değiştirildi.Göçmen kuşların göç yolları değişti.Su biriktirilen yerlerde ava yasaklanınca,torbacılar da katliam yapınca,en kolay çözüm avlanmanın kısıtlanması oldu.
 • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)
 
Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Süleyman AYDIN

Çevrimdışı Gürkan ONAT

 • Müdavim Üyemiz
 • ***
 • İleti: 539
 • Aldigi tesekkür sayisi: 136
 • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #11 : 09 Mart 2015, 18:04:34 »
İmtiyaz imtiyaz imtiyaz !!!!
Al sana YENİ TÜRKİYE!!!!
Tepe tepe hayrini gor ,
Bunlar neki ,daha neler gorecegiz herkes hazirlikli olsun...

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71
 

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

 • Tuncay Kandemir
 • Hocamız
 • *******
 • İleti: 4266
 • Aldigi tesekkür sayisi: 829
  • Avcı Sayfası avlak
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #12 : 09 Mart 2015, 18:31:55 »
MAK ı da bağlamışlar şimdiden göreceğiz MAK ı ve DKMP yi
bizim il av komisyonun da teklif ettiklerimizi okumadan geçenler bu konuda ne yapacaklar bakalım ????


"Alinan karar Ankaraya gonderilecek ve merkezi av komisyonunda kesin neticeye baglanacak. Merkezi av komisyonunun alinan il kararina aksi bir tutum sergilemesi durumunda kesinlikle tepkisiz kalmayacak ve karara itiraz ederek dava acacagiz. Karar yaban hayatina ve onlari korumak isteyen halkimiza hayirli olsun."
Munzur Dogal Yasami Koruma Dernegi


Bu konudaki kişisel fikirlerimdir yazmaya bile değmez görüyorum aslında ama dayanamıyor insan bu kadar haksızlığa :(


Şimdi VALİLİK il av komisyonu tolantısından önce muhakkak ildeki güvenlik ve istihbarat birimleri ile görüş alış verişi yapıp çapulcuların AVCILARIMIZA zarar verebileceği endişesi taşıdığımızdan bu vebalin altında kalmamak adına ÜZÜLEREK önümüzdeki yıl Tunceli ilimizde AV serbest olsa da; avcılarımızın AVA çıkmamasını rica ediyoruz, gelen istihbarat bilgilerine göre YURDUM AVCISINA VUR EMRİ çıkartan vatan hainleri yakalanarak adalete teslim edilecek ve vatandaşlarımız özgürce haklarını kullanacaklardır v.s v.s v.s ...
Tüm bunlara rağmen risk olması halinde MAK a görüşümüzü iletip kararı MAK toplantısına bırakacağız... v.s

Ancak neler oldu ;
1- Önce DKMP il genel pulları kaldırdı ülke geneline çevirdi ( Allahım inşllah yanılıyorumdur bu nedenle değildir )
2- Valilik il av komisyonun da il çapında avı yasakladı ( Yönetmelik gereği bunun gerekçelerini göstermeliler )
3- Bunlar olmazsa Sözde doğa korumacılar MAK ı uyardı tepkisiz kalmayıp dava açacağız dedi. ( HUKUK ARIYORLARMIŞŞŞŞ )
4- Yarın diğer bir kaç ilde benzer tehditler yada benzer il av komisyonları kararı çıkabilirmi yada MAK da Tunceli ye yeni iller eklenirmi.
5- DKMP acaba ÜLKE geneli PUL dan da vaz geçebilirmi malum durum ortada :( ülke geneli ava AÇIK değil ki !!!
6- Tunceli de sadece il içinde AV yapabilecek konumdaki Avcılarımıza yatırdıkları AVCILIK HARÇLARI iade edilecekmi ?
7- şimdi biz bunları yazdık diye bizim hakkımız da dil ırk v.s ayrımcılığı v.s yaptığımızdan dava açan olurmu acaba :(

herkesin aklından eminim aynı şeyler geçiyor ama birileri bizi bu kadar köşeye sıkıştırmasın YAZIK ki YAZIK ülkem de bana VUR emri ÇIKMIŞ :(

Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara
 

Çevrimdışı Cihan GÜVEN

 • AvlakForum Üye
 • *
 • İleti: 103
 • Aldigi tesekkür sayisi: 16
Ynt: AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2015, 12:11:55 »
Merkez Av Komisyon Toplantısından sonra bomba patlar şarapnel parçalarıda hepimize bazı zararlar verir arkadaşlar. Sonu belli olan bir şeye senaryo yazmak gibi bir şey bunları yaptıkları.  AVCILAR Bu Milletin en ASİL insanlarıdır. Tek bir kişi kalsak bile AVCI camiasına hizmet etmekten, haklarımızı savunmaktan bizleri asla vazgeçiremeyecekler.
 • Browning Auto-5 otomatik 16 cal.
 • Verney Carron Otomatik 12 cal.
 • Kral Arms Signature III Super Poze 12 cal.
Cihan GÜVEN
1977 Samsun/Terme - Amazon Avcılar Kulübü

resim yüke
Savaşın kazananı olmaz mutlaka birşeyler kaybettirir insana ve insanlığa