Gönderen Konu: Ynt: B&P valle steel 36 & fiocchi stell shoot 35 ile Ata neo ve 391 urika testi  (Okunma sayısı 6620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz

ata neo 71 namlu kicks x full  fiocchi stell shot 35 gr 3 no

beretta 391 urika gold 66 namlu kicks x full  fiocchi stell shot 35 gr 3 no

ata neo 71 namlu kicks x full   b&P stell valle 36 gr 3 no

beretta 391 urika gold 66 namlu kicks x full  b&P stell valle 36 gr 3 no

Atışlar pazar günü +5 derece de 37 metreden ayakta desteksiz olarak yapılmıştır..neo fiocchi ile urika stell valle ile uyumlu gibi ama hava -derecelere düşünce tekrar denemeyi düşünüyorum...fiocchi çok yumuşak bir fişek daha soğuk havalarda iş yapmaz gibi..12 18 derece havaların fişeği bana göre...
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 16:37:18 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Mücahit bey elinize sağlık,FİOCCHİ epey hafif kalmış B&P`ye göre.Lakin B&P`de sağlam dayak atar adama  :) 920 bar epey yüksek bir basınç,ikisinin ortası bir şey olsa iyi olacak sanki.Paylaşım için teşekkürler,rasgele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Mücahit bey elinize sağlık,FİOCCHİ epey hafif kalmış B&P`ye göre.Lakin B&P`de sağlam dayak atar adama  :) 920 bar epey yüksek bir basınç,ikisinin ortası bir şey olsa iyi olacak sanki.Paylaşım için teşekkürler,rasgele.

Erol bey fiocchi stell shot 35gr  70 mm bir fişek..35 gr olmasına ragmen karton kovan olduğundan mı veya barut cinsi ve miktarından mı çok yumuşak ve geri tepmesi olmayan bir  fişek,sanki 30 gr gibi atımı...izmir in çamaşır havalarında  ördek vurmak için bitirim olabilir...stell valle ise  gerçekten kuvvetli bir fişek..kiraz ağacının altından yaptım atışları agaçta yaprak olsaydı heralde üçte biri üstüme dökülürdü:))
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 16:58:27 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Fiocchi nin adını bile duymak istemiyorum bir avcının bir sezonda göremeyeceği kınalı kekliği  gördüğüm kınalı keklik avında vursan 92 a tüfek 4 no şok 66 namlu tüfekle
5 no 32 gram fiocchi ile hangi kekliğe sıktıysam havada tüy yumağı haline geldi ve keklik yamularak gitti öyle bir moralim bozulduki artık kalkan kuşa atmamaya başladım. en son av dönüşü ayağımın dibinden fırlayan kekliğe sıktım düştü hemen oracıkta kekliği yoldum saçmalar deriyi geçmemiş sanki kırmızı kalemle kekliğe noktacıklar konmuş gibiydi. kekliğin düşme sebebi ise kafasına isabet eden saçma idi
alın size test 35 gram fiocchi tenekeyi delmiyor. 33 gram rc s4 sıkın görün tenekenin halini.
fiocchi kullanmak akıl karı değil. fikir hür yorum serbesttir. kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Emin bey bende  bu sene pl 32 5 no ile 35 40 m gibi yeşile bir atış yaptım ama takla atıp devam etti bir daha ördek avında koymadım tüfeğime....
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
urika bp ile çok güzel uyum sağlamış bence en iyi grupman o görünüyor, delicilik nasıl onu siz gözlemlemiş sinizdir artık
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 18:05:34 Gönderen: Mahmut ÖZTÜZÜN »
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Fiocchi nin adını bile duymak istemiyorum bir avcının bir sezonda göremeyeceği kınalı kekliği  gördüğüm kınalı keklik avında vursan 92 a tüfek 4 no şok 66 namlu tüfekle
5 no 32 gram fiocchi ile hangi kekliğe sıktıysam havada tüy yumağı haline geldi ve keklik yamularak gitti öyle bir moralim bozulduki artık kalkan kuşa atmamaya başladım. en son av dönüşü ayağımın dibinden fırlayan kekliğe sıktım düştü hemen oracıkta kekliği yoldum saçmalar deriyi geçmemiş sanki kırmızı kalemle kekliğe noktacıklar konmuş gibiydi. kekliğin düşme sebebi ise kafasına isabet eden saçma idi
alın size test 35 gram fiocchi tenekeyi delmiyor. 33 gram rc s4 sıkın görün tenekenin halini.
fiocchi kullanmak akıl karı değil. fikir hür yorum serbesttir. kesinlikle tavsiye etmiyorum.
emin abi sana aynen katılıyorum 28 gr offıcal trap ve 32 gr fiocchi pl  tam bir fiyasko tahadalıda olsun keklikte olsun berbat kesinlikle bir daha denemek için bile almam 3-4 farklı tüfekte hüsran  sadece 31 gr nova bior modelini  beğendim gerisi boş bencede
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 18:15:11 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
urika bp ile çok güzel uyum sağlamış bence en iyi grupman o görünüyor, delicilik nasıl onu siz gözlemlemiş sinizdir artık

Mahmut bey delicilik B&P fişek ile  urika da daha fazla.. delmeyen 2 adet şaçma görünüyo ama delen saçmalar tenekenin arkasını urikada  daha fazla şişirmişti..sıfırın altında durum değişebilir .. fırsat ve imkan bulursam kicks mod ile  tekrarlamayı düşünüyorum...
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 18:25:27 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Emeğinize sağlık.BP STELL denenmeye değer olduğunu gösteriyor..
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Paylaşıma teşekkürler,fakat steel dendiğine göre çelik saçmalı bu fişekler.Çelik saçma için modified şoktan daha dar kullanmayın dendiğine göre x-full nasıl oluyor?Bilmeden mi attınız yoksa bu şoklar uygun mu bu iş için?Teşekkürler.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Emin bey bende  bu sene pl 32 5 no ile 35 40 m gibi yeşile bir atış yaptım ama takla atıp devam etti bir daha ördek avında koymadım tüfeğime....

aynen bahsettiğim fişek oydu pL 32
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
emin abi sana aynen katılıyorum 28 gr offıcal trap ve 32 gr fiocchi pl  tam bir fiyasko tahadalıda olsun keklikte olsun berbat kesinlikle bir daha denemek için bile almam 3-4 farklı tüfekte hüsran  sadece 31 gr nova bior modelini  beğendim gerisi boş bencede

en iyi yol bildiğin yoldur fiocchiden uzak durun.
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Paylaşıma teşekkürler,fakat steel dendiğine göre çelik saçmalı bu fişekler.Çelik saçma için modified şoktan daha dar kullanmayın dendiğine göre x-full nasıl oluyor?Bilmeden mi attınız yoksa bu şoklar uygun mu bu iş için?Teşekkürler.

Kamil bey merhaba..kicks x full high flayer  Çelik saçmaya göre tasarlanmış bir şok. Yani Çelik saçmanın x full ü. 697 inç daralmayla 17.70 e tekabül ediyo..Buda tüfeğin 2 ve 3 nolu şoklarının arası oluyo..Çelik Saçma tüfeğin orjinal şokları ile atmak isteyen arkadaşlar kesinlikle 3 ve 4 nolu şoklardan daha dar şoklar ile Atış yapmasın..
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mücahit bey paylaşım çok güzel , tebrik ederim.

Steel valle testlerde üstün çıkmış. Soğuk havalarda hele ki kick's steelshot xfull choke  eşliğinde urica ile randıman vereceği kanısındayım. Hem kinetik hem gazlı 2 silahtan farklı sonuçlar vermesi sistemden ziyade fişek uyumunu ortaya koymuş. Artık kinetik mi?  Gazlı mı?  Sorusu inşallah bir kenara bırakılır. .. saygılar selamlar. ..
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
bp de iki tüfekte hemen hemen aynı gibi geldi ata da 38 delik beretta da 42 delik saydım atıştan atışa olabilir bu kadar fark. fiocchi de ikiside kötü ama ata biraz daha delici olmuş
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
Eline emeğine sağlık. Devamını bekliyoruz Mücahit bey
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye

Kamil bey merhaba..kicks x full high flayer  Çelik saçmaya göre tasarlanmış bir şok. Yani Çelik saçmanın x full ü. 697 inç daralmayla 17.70 e tekabül ediyo..Buda tüfeğin 2 ve 3 nolu şoklarının arası oluyo..Çelik Saçma tüfeğin orjinal şokları ile atmak isteyen arkadaşlar kesinlikle 3 ve 4 nolu şoklardan daha dar şoklar ile Atış yapmasın..
Teşekkürler Mücahit bey.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
Arkadaşlar bu iki fişek için  şaçmalarının çelik olmasından dolayı kafamda soru işaretleri vardı..o anki imkanlar ve havanın yağışlı olmasından dolayı bidon,tahta gibi saçmadan daha yumuşak şeylerle test edemedim... fırsat bulunca 5 litrelik zirai ilaç bidonlarında testleri tekrarladım...
SONUÇ:
Pattern tatmin edici fakat tenekeyi deldiği gibi özellikle fiocchi steel shot bidonları malesef delemedi..steel valle ise tek yüzünde kaldı hatta ön yüzünü bile delemeyen saçmalar mevcuttu... saçması çelik olduğu için kendisinden daha yumuşak olan tenekeyi kalbur yapan fişekler yumuşak bidonlarda sınıfta kaldı...Aynı mesafeden ata neo rc s4 4 no ile 391 urika ise b&p 32 gr 4 no  ve yine b&p f2 34 gr 4 nolarla bidonları önlü arkalı elek yaptı...farklı tüfeklerde durum değişebilir ama benim kanaatim bu fişekler avda kırıcı olacak gibi..

NOT:av fişeklerini ister çelik ister kurşun olsun sadece kağıt üzerinde dağılımına veya teneke üzerinde deliciligine bakarak değerlendirilemeyeceği gerçeği bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu çünki kurşun şaçmalı fişeklerin bile şaçma sertlik dereceleri  çok değişken...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2015, 20:38:50 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Mücahit Bey, benim yaptığım testlerde de aynı şeyle karşılaştım alumium çanak anteni delemedi ancak tenekeyi deldi, benim yaptığım testte ikisini de paylaştım, bu da saçmanın özgül ağırlığından kaynaklandığı içindir.
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar Atanın hedefi tam vurup vurmadığınıda test edin aynı sorunu yaşıyorum .Ata hedefi sol alttan vuruyor. Namluların hepsinde aynı sorun var.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul