Gönderen Konu: Elazığ'da çulluk avı  (Okunma sayısı 4640 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
Elazığ'da çulluk avı
« : 26 Kasım 2014, 16:00:32 »
Merhaba değerli avcılar,

Elazığ'da olan avcıların bu bölgede çulluk ve kaz avı olup olmadığı konusunda yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler...
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
Ynt: Elazığ'da çulluk avı
« Yanıtla #1 : 27 Kasım 2014, 21:05:12 »
Elazığ'dan avcı yok mu:)
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Ersun ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2014, 22:13:23 »
bizde yeni geldik esat bey varmış ama kayda değer  olmadığını söylediler.
Ersun ERDOĞAN
1979 malatya

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2014, 04:19:43 »
Esat bey uzun yıllar Diyarbakırda görev yaptım ve doğunun bir çok yerinde av yaptım... Elazığ Baskil taraflarında güzel kınalı ve tavşan popilasyonu var ama şu mevsim de kar nedeniyle orda av zor... Gezin ve Hazarbaba taraflarında yine tavşan ve keklik olayı çok, çulluk bu mevsimde görülür ama aşırı derecede deil.... Karakoçan civarı iyi kınalı ve çil keklik var... Harput mükemmel keklik yeri ama av yasak.. Rastgele....
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Ersin ALTUNTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2014, 13:59:21 »
Kardeşin bende elazigliyim 21 yasindayim inanki gozumumuzu actik acali ava giderim culluk konusunda pek bilgim yokda zannetmem olsun malatya yakinlarinda pincirik tarafında az çok orman olduğu için olsa da oralarda olur çullukavini yapan kimseyi gormedim kayida deger pek kazda yok o kadar ava giderim daha vurmuslugum yoktur ordekte pek eskisi gibi yok zaten bu sene barajda suda kalmadi herşey kurudu yani anliyacagin  ...
  • Akdaş ak 212
  • Genc huglu
1998 - Bayburt

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2014, 17:01:07 »
Esat bey uzun yıllar Diyarbakırda görev yaptım ve doğunun bir çok yerinde av yaptım... Elazığ Baskil taraflarında güzel kınalı ve tavşan popilasyonu var ama şu mevsim de kar nedeniyle orda av zor... Gezin ve Hazarbaba taraflarında yine tavşan ve keklik olayı çok, çulluk bu mevsimde görülür ama aşırı derecede deil.... Karakoçan civarı iyi kınalı ve çil keklik var... Harput mükemmel keklik yeri ama av yasak.. Rastgele....

Erhan Bey bilgilendirme için teşekkürler. Elazığ'da artık eski kışlar olmadığı için belirttiğiniz Baskil bölgesinde çok güzel tavşan ve keklik avları yapılabiliyor. Gezin deseniz ciddi domuz popülasyonu var ve insanı bazen tedirgin ediyor. Harpu dediğiniz gibi bakir bir alan ve Genel Avlak çok güzel avlar yapılabiliyor. Tekrardan bilgileriniz için teşekkürler.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2014, 17:03:42 »
Kardeşin bende elazigliyim 21 yasindayim inanki gozumumuzu actik acali ava giderim culluk konusunda pek bilgim yokda zannetmem olsun malatya yakinlarinda pincirik tarafında az çok orman olduğu için olsa da oralarda olur çullukavini yapan kimseyi gormedim kayida deger pek kazda yok o kadar ava giderim daha vurmuslugum yoktur ordekte pek eskisi gibi yok zaten bu sene barajda suda kalmadi herşey kurudu yani anliyacagin  ...

Ersin Bey, değerli bilgiler için teşekkürler. Belirttiğin yerlerde çok bulundum ama hiç denk gelmedim çulluk'a. Kaz desen aynen dediğin gibi ortadan kayboldu Elazığ'da eskiden çok güzel (keban barajı ve koçkale) kaz ve ördek avları yapılırdı.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Ersin ALTUNTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 26 Aralık 2014, 18:40:29 »
Aynen abicim birşey kalmamis bende kockaleye yakinim ...
  • Akdaş ak 212
  • Genc huglu
1998 - Bayburt

Çevrimdışı Enes ÖZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2015, 20:07:37 »
Var Elazığ da Avcı ama ben çemişgezek ligin Tunceli'de yani elazığ hiçbi av bayisinden memnun değilim tapuda  >:D ??? 8) :(
DOĞUM YILINIZI VE İLİNİZİ YAZINIZ LÜTFEN

Çevrimdışı Aykut ÇAKAR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Mart 2016, 16:05:57 »
Ya culluk var ama fazla degil ordek parlama icin gittigim dere kenerinda uc bestane illaki denk geliyor onada atmiyoruz olurda derede ordek varsa silah sesindenden kalkmasinlar diye birde ben aslen elazigliyim bizim koyun cayinda culluk var ama tuvaletler disarda oldugundan ve lagim caya aktigindan ben dahil kimse vurmuyor en son sivricenin gezin ilcesine ordek avina gittigimde denk geldi iki tane vurdum okadar genelde tahtali ve ordek avcisiyim saygilarimla
1982-elazig