Gönderen Konu: ÇALINAN MAL DEĞİL ALINTERİ  (Okunma sayısı 10104 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa YILDIRIM 35

• AvlakForum Üye
  • *
ÇALINAN MAL DEĞİL ALINTERİ
« : 28 Ekim 2014, 17:20:51 »
Sevgili avlak ailesi dostları.Evime giren sayın hırsız kardeşlerin çaldığı tüfek seri numaralarını sizlerle paylaşmak istedim.Belki de görür ya da duyan olabilir düşüncesi ile.
Ata arms otomatik
66 namlu 12 kalibre
seri no:03954
Beretta 304
71 namlu
seri no:R09669 E
Bulunması umudum yok ama yine de bu kötü olayı dostlarımla paylaşma gereği duydum.
Polis hırsızları yakalamasına rağmen evlerindeki aramada çalınan mallara ait bir delil bulamadığı için takipsizlik kararı almış bulunmaktadır.
Bu memleketin adalet anlayışı bu kadar işte.Kimsenin böyle bir olay yaşamaması ümidiyle saygılar.
Mustafa YILDIRIM
1972-İzmir/Buca

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: ÇALINAN MAL DEĞİL ALINTERİ
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2014, 17:27:33 »
Mustafa kardeş büyük geçmiş olsun,maalesef butür olayların önüne geçilemiyor birtürlü Allah sonumuzu hayıreylesin.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2014, 19:28:01 »
 Abi geçmiş olsun. İnsanın alınterinden ne isterler bilmem eve hırsız girince insan evinden soguyor resmen. Allah daha iyilerini almayı nasip etsin.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2014, 19:42:36 »
gecmis olsun Mustafa kardes
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Onur ORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2014, 19:43:50 »
pardon tekrardan gecmis olsun Mustafa abi umarim bir an once kavusursunuz tufeklerinize
1992 LONDRA&İZMİR

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2014, 19:57:20 »
çok geçmiş olsun mustafa abi allah o hırsızların belasını versin polistede iş yok çaldıkları belli biraz baskı yapsalar ne yaptıklarını söylerlerdi belkide sattılar 
çalınan tüfekler zimir bucadamı çalındı yada nerede çalındı ise yazınki o bölgedeki avcı yada atıcı arkadaşlardan belki gören olur herkes seri no larını telefonuna not alsa iyi olur
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2014, 20:23:00 »
çok geçmiş olsun mustafa abi allah o hırsızların belasını versin polistede iş yok çaldıkları belli biraz baskı yapsalar ne yaptıklarını söylerlerdi belkide sattılar 
çalınan tüfekler zimir bucadamı çalındı yada nerede çalındı ise yazınki o bölgedeki avcı yada atıcı arkadaşlardan belki gören olur herkes seri no larını telefonuna not alsa iyi olur
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2014, 10:00:21 »
Geçmiş olsun malesefki durum ülkemizde böyle Inşallah kisa zamanda bulunur.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Mustafa YILDIRIM 35

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2014, 21:28:36 »
Tüm iyi dilek ve teselli de bulunan dostlara teşekkür ederim.Allah razı olsun.
Mustafa YILDIRIM
1972-İzmir/Buca

Çevrimdışı A.Metin DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2014, 00:48:58 »
Evet fatura yine polise kesildi.Bu memlekette polis hep şamar oğlanı zaten.İş yokmuş poliste , hırsıza  baskı yapacakmış.Devlet hırsıza arsıza soysuza dokunma ey polis sakın ha bir fiske dahi vurma yoksa  işkenceden 10 sene yatırırım içeride diyor... Yaranamassın bu millete arkadaş sırtına hop edip anıra anıra taşısan gene yaranamazsın.
 Okuyunuz beyler okuyunuz TCK,CMK bunları iyice okuyunuz işkembeden sallamayınız....
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 18:17:08 Gönderen: A.Metin DOLU »
Ali Metin DOLU
1981 Silifke/MERSİN  ikamet ERZİNCAN

Çevrimdışı A.Metin DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 01 Kasım 2014, 00:53:42 »
Parmak izi ve ya başka somut delil var ise , mahkeme süreci lehinize gelişir Mustafa bey. Geçmiş olsun.Malesef söylediklerinizde haklısınız,adaletin çok acil tecelli etmesi dileği ile ....
Ali Metin DOLU

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2014, 21:53:45 »
ey polis sakın ha bir fiske dahi vurma yoksa  işkenceden 10 sene yatırırım diyor.
36 yıllık tc vatandaşıyım işkenceden yargılanmış 10 yıl hapis yatmış polis hiç duymadım. Öyle bir şey yok.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2014, 21:57:20 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2014, 22:36:50 »
Geçmiş olsun.İnş kötü amaçlar için kullanılmazda en azından vesile olmazsınız.
Hırsıza gelince,burda kapı kilidi yapan bir firmanın sahibiyle konuştum.En son model kilit üretiyoruz,10 günde açmayı beceriyolar diyor,hırsıza arsıza yol yordam vicdan olmaz.
İşin polis yada güvenlik kısmına bakıncada ALLAH devlete millete zeval vermesin.Polisin arabasında yanan lambası yeter.Rabbim görevini layıkıyla yapan askerden,polisten hepsinden razı olsun.Dağda av yasak diye karsına 3,5 cahil geçtimi devletten başka sığınacagın liman yok.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı A.Metin DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2014, 01:54:49 »
36 yıllık tc vatandaşıyım işkenceden yargılanmış 10 yıl hapis yatmış polis hiç duymadım. Öyle bir şey yok.
Okuyunuz diyorum hala okumadan yorum yapıyorsunuz. TCK 94 ü açınız okuyunuz bakın ne diyor.Hiç bir jandarma ve ya polis mala karşı işlenmiş adi bir suç için bu maddenin müeyyidesini göze almaz,mesleğini,ekmeğini ailesini riske atmaz.
Ali Metin DOLU

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2014, 05:57:01 »
  Adam vursa aldığı ceza 4-5 yıl. Burası cumhurbaşkanının anayasayı bir kere delmekle birşey olmaz dediği, gerçekten de kimseye birşey olmayan bir ülke. Kitapta yazan illa uygulanacak diye bir şey yok, olması gereken başka olan başka. Sizi de anlıyorum neyse geçelim.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 05:58:11 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2014, 09:21:24 »
yer Gaziantep olay aynen şöyle oluyor.....  eşşekgibi akşamakadar harıl harıl çalışan alınteri döken bir abinin evine hırsız giriyor... hırsızı şuçüstü gören abi ile hırsız arasındaki kovalamaca tahminen 200-300m sonra hırsızın yakalanması ile son buluyor.....hırsızın bagırtısı gürültüsü içerisinde komşularında uyanması ile abi hırsızı geri eve getiriyor... çıkartıyor 3 katlı evin damına herkesin gözü önünde vuruyor tekmeyi kıçına,, hırsız aşagıda,,,,, kalça kırıgı ,,,ayakta birkaç kırık,,, çeşitli yerlerden ufak tefek yara.... arıyor emniyeti hırsız var yetişin... emniyet geliyor olay yeri incelemesi yapıyor ve ifade alıyor......

evsahibi abi anlatmaya başlıyor.... memurbey uyanıktım birses duydum sesizce ilerledim bu genci gördüm ne ihtiyacın var arkadaş dedim dam,a dogru kaçmaya başladı,,,, arkası sıra ben koştum gel evladım kaçma sen darda olmasan zaten bu işi yapmazdın yardımcı olayım seni kimseye söylemem diyerek,,, damdan aşagı kendini attı evin 3 katlı oldugunu unuttu galiba... vay şu gencin haline bak memurbey allah yardım etsin,,, toplum olarak ihtiyaç sahiplerini gözetsek bunlar olmaz diyor.....  HIRSIZ LAFA GİRİYOR... ben hırsızlıga geldim itiraf ediyorum... ama kaçtıktan sonra beni dama çıkartıp aşagı attı şikayetçiyim diyor..memurbey  hırsıza soruyor,,, şahit varmı diyor ,,,, hırsız mahalle sakinlerinden etraftakilerin hepsi gördü diyor... mahalle sakinlerinin ifadesi aynı... bir bagırtı duyduk pencereyi açtık yerde birisi var... dediğigibi birşey olsa okadar bagırtı gülürtüyü duyardık diyorlar...   bu hırsıza 500milyar nakit para var desen birdaha degil o eve o mahalleye dahi ayak basmaz... diger tanıdıgı yandaşlarınada nasihatta bulunur ammmmaaaaaaaannnnnnnnn haaaaa sakın gitmeyin derken bile o anı tekrar yaşadıgını gözlerinden anlarsınız

bu mevzuyu 2004 eylül ayında duymuştum.... 10 yıl 2 ay olmuş hala aklımda.....

sayın A.Metin Dolu bukadar tepki verdiginize göre polis memuru olsanız gerek... alın size halk anayasası..... olay yerine gittiginizde hırsız elinizde ise formülde burada....   canı gönülden samimiyet içerisinde memuriyetlik yapanların oldugu kadar bankamatik memurlarının oldugunuda unutmamak lazım
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2014, 16:43:01 »
Adamın biri danıştayı basıp hakimi vurdu, elinde silahla yakalandı, ben vurdum dedi ve şu anda serbest. adamın inşaatında asansör çöktü 10 işçi öldü savcı takipsizlik verdi.  hukuk sistemimiz seni affettim bir daha yapma mantığı üzerine kurulu gibi. Asker, polis sivil fark etmiyor.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2014, 16:46:26 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2014, 23:42:37 »
bu işler bu ülkede nasrettin hocanın lafına benziyor hırsızın hiçmi suçu yok ne kadar anayasa değişirse değişsin hiç fark etmez şeriat te hırsızın eli kesilir
istese de bir daha hırsızlık yapamaz lazım olan budur cinayete idam gelmezse suç durdurulamaz adam diyor vururum 3-5 sene yatar çıkarım ne olacak

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2014, 09:07:41 »
iran sucuk gibi sallandırıyor ama cinayet tecavüz ne ararsan hala var. suç bitmedi.
amerika 15 -20 hapis yatırıp sonrasında elektrikli sandalyeye oturup ızgara yapıyor, yani önce süründürüyor, sonra öldürüyor,  orada da ipini koparan okul basıp katliam yapıyor. suç gene bitmedi.
bizde 1984-2005 arasında idam vardı, 20 bin insanımız öldürüldü    idam 33 erin öldürülmesini engellemedi . başlarındaki adamı teslim ettiler onu bile asmadık.

ağır cezalar  suçu kısmen engeller,  ama çok bir etkisi olmaz.    kamu düzenini sağlamanın tek yolu vatandaşın iyi eğitilmesi bana göre.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 09:15:07 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı A.Metin DOLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 03 Kasım 2014, 15:56:39 »
15 20 sene evvel polisi görünce yolunu değiştiren vatandaş vardı , vatandaşı görünce neden gözünün üstünde kaşın var diye vatandaşa kötü muamele yapan polis vardı, yada karakola girince bırak fiskeyi sabaha kadar stres topuna dönen hırsız vardı.O dönem bitti şimdi böyle bir dönem var.
Benim demek istediğim sadece şuydu; Çalınan bir mal için hırsıza kötü muamele yapınca aylarca yıllarca  mahkeme kapısında saatlerce bekleyip şüpheli sıfatıyla yargılanmayı hiç bir kamu görevlisi istemez.Sizlerin içinden geçenler benim içimden geçmiyormu sanıyorsunuz.
Ali Metin DOLU

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 03 Kasım 2014, 16:44:34 »
 , darbe sonrası kenan evrene atatürk muamelesi yapıldığı dönem çocuktuk, iki komşu kavga eder,  lan seni karakola çektiririm diye tehdit ederdi bizzat kulağımla duymuştum.artık,  filistin askısı mı, stres topu mu ne ararsan vardı.  o zamanki yapı iyi değildi şimdi de değil. ayarı tutturamadık. (askerde sınıfım jandarmaydı)

sivil olarak da , kolluk gücü olarak da yaşaması çok eğlenceli bir memleket değiliz.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 09:59:04 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 03 Kasım 2014, 20:13:27 »
15 20 sene evvel polisi görünce yolunu değiştiren vatandaş vardı , vatandaşı görünce neden gözünün üstünde kaşın var diye vatandaşa kötü muamele yapan polis vardı, yada karakola girince bırak fiskeyi sabaha kadar stres topuna dönen hırsız vardı.O dönem bitti şimdi böyle bir dönem var.
Benim demek istediğim sadece şuydu; Çalınan bir mal için hırsıza kötü muamele yapınca aylarca yıllarca  mahkeme kapısında saatlerce bekleyip şüpheli sıfatıyla yargılanmayı hiç bir kamu görevlisi istemez.Sizlerin içinden geçenler benim içimden geçmiyormu sanıyorsunuz.
o zaman geriye sadece bir şey kalıyor hırsızı bırakan savcı hakim polise yardımcı olması lazım madem hırsızı bıraktın onu pataklayan poliside bırak işlem yapma şikayetçi olan hırsıza defol git denirse şikayetçi olamazlar

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 23 Nisan 2015, 03:10:25 »
 Kanunlar her geçen yıl hırsızdan yana olarak değişiyo. Nerdeyse hırsızlık suçtan bile sayılmaz hale geldi. İnsanların aileleriyle eşleri çocuklarıyla yaşadıkları evlerine güvenlik ihlali yaparak girmekte tereddütetmiyolar. Güvenlik ihlali dediğim eve giren kişi her kötülüğü yapabilir insana ve ailesine. Vatandaşta kendini ailesini müdafa durumunda hırsızı etkisiz hale getirmeye çalışşa hırsız mağdur vatandaş darpçı yaralamacı oluyo.
 Suçun karşılığı ceza yok zaten içeriye girse 3 ay yatıyo içeride çayı var sigarası var televizyonu var içerideki mahkumlarda zaten kendi cinsinden çeşitinden adamlar orda kafa dengi adamda buluyolar yemekleride hazır veriliyo, korkarmı adam hırsızlık yaparken yakalanıcakta içeriye giricek diye.
 Hırsızı atıcaksın 1 sene tek kişilik hücreye 365 gün kalıcak orda tekbaşına kafayı yiyecek bakalım bidaha hırsızlığa girişiyomu.
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR