Gönderen Konu: Türk avcılık belgesi  (Okunma sayısı 5221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan BAYÇAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Türk avcılık belgesi
« : 01 Eylül 2014, 14:59:51 »
Selamın Aleyküm değerli arkadaşlar. Sizlere danışmak istdiğim iki husus var. Karlsruhe Ettlingen'e görevlendirildim.Türkiye' de aldığımız avcılık belgsi orada geçerli olur mu? Ayrıca ruhsatlı bir pozem var. Uçakla Almanya' ya götürebilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
1982-Adana

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Türk avcılık belgesi
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2014, 15:17:50 »
Turkiye de ki belgenizi turkiye harici hic bir ülke de kullanamassiniz, buna almanya da dahil.tufeginizi de goturemessiniz.eger uluslar arasi avcilik aticilik belgeniz var ise her ikisi de gecerli olur.yoksa gecersiz...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Hakan BAYÇAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2014, 09:34:15 »
Turkiye de ki belgenizi turkiye harici hic bir ülke de kullanamassiniz, buna almanya da dahil.tufeginizi de goturemessiniz.eger uluslar arasi avcilik aticilik belgeniz var ise her ikisi de gecerli olur.yoksa gecersiz...
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Allah (C.C) razı olsun.
1982-Adana

Çevrimdışı Ümit TAŞER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2014, 12:41:53 »
tüfeğiniz adınıza ruhsatlı olduğunuz için ruhsat ibrazı ve polise teslim ederek buradan çıkabilirsiniz. Ama sizi Almanya da nasıl karşılarlar bilemiyorum.
  • Akkar altay 61slug, 66 seritsiz, 71 seritli
  • Huglu 104A 76cm super poze

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2014, 14:30:31 »
Selamın Aleyküm değerli arkadaşlar. Sizlere danışmak istdiğim iki husus var. Karlsruhe Ettlingen'e görevlendirildim.Türkiye' de aldığımız avcılık belgsi orada geçerli olur mu? Ayrıca ruhsatlı bir pozem var. Uçakla Almanya' ya götürebilir miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Tüfegini götürebilirmisin götüremezmisin bilmiyorum,bence götürme imkanin vardir,fakat kalacagin yerde tüfegi saklayabilecegin A sinifi bir silah kasasi oldugunu belgelemen gerekir.Almanya da avlanabilirsin,avlanmak icin günlük pul alman gerekir birde sigorta yaptirmalisin.ama en önemlisi avlanabilecegin mera avlak olmali.ya bir tanidiginin avlaginda avlanabilirsin,ya da avlaklarda günlük avlanma izni(bedel karsiliginda) almalisin!Bana uzak yerdesin eger yakinlarda olsaydi yardimci olabilirdim.
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Hakan BAYÇAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2014, 12:45:59 »
Tüfegini götürebilirmisin götüremezmisin bilmiyorum,bence götürme imkanin vardir,fakat kalacagin yerde tüfegi saklayabilecegin A sinifi bir silah kasasi oldugunu belgelemen gerekir.Almanya da avlanabilirsin,avlanmak icin günlük pul alman gerekir birde sigorta yaptirmalisin.ama en önemlisi avlanabilecegin mera avlak olmali.ya bir tanidiginin avlaginda avlanabilirsin,ya da avlaklarda günlük avlanma izni(bedel karsiliginda) almalisin!Bana uzak yerdesin eger yakinlarda olsaydi yardimci olabilirdim.
Allah (C.C) razı olsun. Kısmet olursa ikk gidişten sonra duruma bir bakıcaz artık. Külfetli olmazsa belki oradan bir belge alırız.
1982-Adana

Çevrimdışı Mehmet KUSANÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2015, 03:31:41 »
Ümit Bey
Türk avci belgesi ruhsatiyla burada nasil avlanabiliriz? Biraz acarmisiniz. Ben osnabrückteyim, kendim Tr den avciyim, burda belgem yok. Ayrica burda svci arkadasim var her seyi var av sahasi bulamiyor, iki yildir daha hic avlanmadi. Sizle tanisip bize yardimci olabilir misiniz. Size yakin sayiliriz.
Ben ayrica 017619752905 ten arayabilirsiniz.
  • Huglu 103 FE
  • Deutsche Kurzhaar (Olmasini isterim)
Mehmet Kuşanç (LEN GARi)
1973-Almanya (Ibbenbüren)
TR-Denizli (Nikfer)

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2015, 03:56:26 »
Mrb turkiye av belgesi yurt disinda gecmiyor avlanacagin ulkenin kurs gecmen lazim
benim belge gecmedi fransada tufeyide almanya gumruyu iceri sokmaz sandedersem
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı Ümit BOLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2015, 17:26:44 »
Ümit Bey
Türk avci belgesi ruhsatiyla burada nasil avlanabiliriz? Biraz acarmisiniz. Ben osnabrückteyim, kendim Tr den avciyim, burda belgem yok. Ayrica burda svci arkadasim var her seyi var av sahasi bulamiyor, iki yildir daha hic avlanmadi. Sizle tanisip bize yardimci olabilir misiniz. Size yakin sayiliriz.
Ben ayrica 017619752905 ten arayabilirsiniz.

Mehmet Bey,mümkünse hükümet dairesinde(Kreisverwaltung) Waffen behörde bölümünden memur birisiyle görüsün o size yardimci olacaktirgünlük avcilik belgesi almaniz icin.Almanya ya her sene Turgay Sulu yanimiza avlanmaya geliyor Türkiye avcilik belgesi ile. islemlerle bir baska arkadasim ilgileniyor prosedürü ona sormam lazim tam olarak nasil diye ama mümkün.isin zor kismi avlanacak yer bulmak,avlak sahibi kisilerle tanismak cevrenizde olan.ben size 250 km uzakliktayim hadi arada bir gelirsiniz ama avcilik senede 2 kere ava gitmekle olmazki.en iyi cözüm kursa gidip belge almak ,hemde kurs esnasinda kisilerle tanismak.baglantiyi bir kere kurdunuzmu gerisi corap sökügü gibi geliyor.benim kendime ait avlagim yok ama diledigim zaman gidebilecegim 3 farkli avlak var.önemli olan cevre olusturmak.
1974-Samsun/Almanya/Heinsberg

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 02 Eylül 2015, 19:18:47 »
uluslar arasi avcilik aticilik belgeniz var ise her ikisi de gecerli olur.

Bu belgeyi bizde veren var mı, varsa kim veriyor, avcılık atıcılık federasyonu mu?
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2015, 19:20:00 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK