Gönderen Konu: durbun ayarı  (Okunma sayısı 2857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
durbun ayarı
« : 15 Ağustos 2014, 10:09:27 »
bende hatsan mod 125 var yalnız mercek ayarını yapamıyorum optıma 3 44 durbun var bunun mercek ayarını nasıl yprız bılgısı olan varsa paylaşım yapabılırmı?
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: durbun ayarı
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2014, 11:19:07 »
Önce dürbünsüz 500 atış yap, yay biraz yumuşasın. Sonra "dampa dürbün ayağı" alman lazım. Özellikle mod125 gibi güçlü havalılarda dürbüne gelen çift parça ayakla ayar tutturamazsın. Dampa ayakla 30-40 TL lik tek parça ayağı da karıştırma çoğu av bayisi tek parça ayağı dampa ayak diye satar. Dampa ayak dürbünü sarsıntıdan korur, tek parça ayak korumaz. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2159#.U-3BzGM0fwg
1980-Antalya

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2014, 11:25:34 »
Önce dürbünsüz 500 atış yap, yay biraz yumuşasın. Sonra "dampa dürbün ayağı" alman lazım. Özellikle mod125 gibi güçlü havalılarda dürbüne gelen çift parça ayakla ayar tutturamazsın. Dampa ayakla 30-40 TL lik tek parça ayağı da karıştırma çoğu av bayisi tek parça ayağı dampa ayak diye satar. Dampa ayak dürbünü sarsıntıdan korur, tek parça ayak korumaz. http://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=2159#.U-3BzGM0fwg
eyvallah ben ıkıncı el aldım forumdan erhan abıden yay yumuşamış güzel aksam zaten bı 4 kutu saçma attım baya ıyı omuz curuten cinsten hoşuma gııttı tek ayak var uzerınde yalnız durbun ayarını bugun youtube bı arkadasın paylaşımına baktım ordan bı bılgı yurutucem olmadı durbun takmıycam gezı ve arpacagıda cok güzel av tufegındekı gıbı alıştığımız ıcın olmadımı durbun takmayız yınede bı ugrasıyım bılgın ıcın tesekkuerler yasar kardesım eyvallah
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2014, 12:51:13 »

1980-Antalya

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2014, 16:57:17 »

eyvallah yaşar kardeş bende aynen bu vıdeoyu buldum aksama eğlence olucagı kesın hadı hayırlısı :)
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı