Gönderen Konu: Huğlu Av Tüf.Koop GX 512B-S & ATROX 812  (Okunma sayısı 50827 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa KABADAYI 37

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Huğlu Av Tüf.Koop GX 512B-S & ATROX 812
« Yanıtla #25 : 17 Mart 2015, 13:07:31 »
Ahmet abi haklısın belkide fakat benimkisi bi sevda belkide bilemiyorum.
1986 KASTAMONU

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 13 Mayıs 2015, 20:34:01 »
 hafif tüfek , aliminyum alaşımı fazla , kasa ve namnudaki et kalınlığı az, dayanıksız , çok tepen,  halimiyeti zor tüfeK. Bence hafifletmesinler ağırlıkları ve dengeleri iyi.

malzeme ve işçiliğe önem verilmeli.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2015, 20:41:06 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 13 Mayıs 2015, 20:58:46 »
66 namlu 3350 gr
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 14 Mayıs 2015, 00:45:09 »
Emeğe saygımız var tabi ama hiç güzel olmamış yahu. Hiç gözüme hitap etmedi
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 14 Mayıs 2015, 02:35:18 »
Bence yerli tüfek firmalarının en büyük eksiği hala belli bir standartları olmayışı,Bunun örneğinide cok görüyoruz,Örneğin nitrodan memnun olanlarda var cok şikayet edenlerde,Ata venzayı iyiki almışım diyende var bu tüfeği aldığıma pişman oldum diyende,Örneğin tavşan avındasın gün boyunca geziyorsun benzini yemeği yolu derken belli bir maliyeti ve uğraşı oluyor,ogün birde tüfek fişek sıkıştırır yada başka bir problemi cıkar tüfeğin insanın tadı tuzu kalmaz zehir olur herşey.1500 TL gibi az sayılmayacak fiyatlara tüfek alıyoruz bence biraz daha itinalı olmalı firmalar avrupaya göre cok geriden geliyoruz.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, İbrahim ÇAKIR, Cemal MADEN, Aydın TOROS

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 21 Mayıs 2015, 00:06:47 »
Huğlu 601G modelini bir ara kullandım. Firmanın en problemsiz yarı otomatiği diyebilirim. Bir arkadaşımda da var. Bir ara fişek testi yapıyorduk. El dolusu yaklaşık 1000'e yakın saçmalı, kurşunlu fişek attık. Hiç tutukluk yapmadı.
Yeni modeller belliki 601 tabanlı. Ancak el kundağı saçma sapan olmuş. Öne doğru daralması Ata marocchi tipi. Oysa eski el kundağı daha iyiydi. Dipçik tabanı da eski modelde daha iyiydi. Böyle bir tuhaf olmuş. Allahtan bunlar tasarımla oynamadan çabuk dönülecek falsolar.

Bu tüfeklerden bir tanesini inceledim. namlu yerine yerleştirildikten sonra ayrı bir somunla yerine sabitleniyor. Sonra üzerine el kundağı geçirilip tekrar somunla sıkılıyor. Çok gereksiz olmuş. o namluyu sıkılayan somun yerine Akdaştaki gibi bir valf ekleselerdi çok daha mantıklı olurdu.  Birde yeni huğlularda tetik grubunu taşıyan ana parça plastik. Üstelik çok da kalitesiz gözüküyor. Ona da bir el atılması lazım.

Sola sağa alta üste vurma akıl alacak iş değil. Namlu olayını stajyerlere mi bırakıyorlar diye düşünüyorum bazen.
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

The following users thanked this post: Cemal MADEN

Çevrimdışı Cemal MADEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 21 Mayıs 2015, 11:20:16 »
Huğlu Nitro beast i kullanan ve sol atma ve fişek sıkıştırma vb problemden dolayı geri iade eden biri olarak tavsiye etmem. Arkadaşım Ahmet bey de Nitro sunu iade etti gx i de sol atma sorunlu ,diğer arkadaşım Zekeriyya beyin Nitro su da sorunlu çıktı. Bu demek değil ki hepsinde sorun var. Fakat bize sorunsuz daha rastlamadı.!!!..Düşünenlere iyi şanslar.
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

The following users thanked this post: Zekeriyya TEKiN

CanSaka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 25 Şubat 2016, 11:49:14 »
Allah izin verirse 10 güne kadar satınalma belgem çıkacak bayimden gx 812s 51 cm şeritli  namluyu sadece kurşun atacağım için şoksuz olarak getirmesini isteyeceğim.

Çevrimdışı Yavuz ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 01 Mart 2016, 03:22:27 »
Superpoze ve ciftesine diyecek söz yok hatta kendimde huglu superpoze ve çifte kullanicisiyim.Ama otomatik konusunda başarılı değiller.Arkadaşım nitro aldı illallah etti.Güç bela iade edebildi.Otomatikte bence stoeger derim.
  • Beretta 687 EELL Classic
  • Huglu koop. SR 112 KE
  • Browning maxus one composite
  • Stoeger m3000
1985 MUT

Çevrimdışı Ömer SARI

• Free Üye
  • *
  • Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi
« Yanıtla #34 : 02 Mart 2016, 16:27:50 »
Huğlu 601G modelini bir ara kullandım. Firmanın en problemsiz yarı otomatiği diyebilirim. Bir arkadaşımda da var. Bir ara fişek testi yapıyorduk. El dolusu yaklaşık 1000'e yakın saçmalı, kurşunlu fişek attık. Hiç tutukluk yapmadı.
Yeni modeller belliki 601 tabanlı. Ancak el kundağı saçma sapan olmuş. Öne doğru daralması Ata marocchi tipi. Oysa eski el kundağı daha iyiydi. Dipçik tabanı da eski modelde daha iyiydi. Böyle bir tuhaf olmuş. Allahtan bunlar tasarımla oynamadan çabuk dönülecek falsolar.

Bu tüfeklerden bir tanesini inceledim. namlu yerine yerleştirildikten sonra ayrı bir somunla yerine sabitleniyor. Sonra üzerine el kundağı geçirilip tekrar somunla sıkılıyor. Çok gereksiz olmuş. o namluyu sıkılayan somun yerine Akdaştaki gibi bir valf ekleselerdi çok daha mantıklı olurdu.  Birde yeni huğlularda tetik grubunu taşıyan ana parça plastik. Üstelik çok da kalitesiz gözüküyor. Ona da bir el atılması lazım.

Sola sağa alta üste vurma akıl alacak iş değil. Namlu olayını stajyerlere mi bırakıyorlar diye düşünüyorum bazen.

Huğlu yarı otomatik ve pompalı modellerinin hiç birinde tetik tertibatı plastik değildir. hepsi aliminyumdan imal edilmektedir.
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi
1991 Konya

CanSaka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 03 Mart 2016, 22:40:55 »
Merhabalar huğlu yu atıp tutanlar şaşıyorum türkiyede tüfek deyince akla huğlu gelmeli bence bi abim ne güzel demiş beyaz eşya misali ŞANS işi kardeşim 10 tüfek alacak olsam hepsini huğlu alirdim

Aynen sana katılıyorum abi bende 10tüfek alacak olsam hepsini Huğlu alırdım ki 2. yarı otomatik tüfeğimide 20 güne kadar alacağım Allah izin verirse. Namlu özel yapıldığı için biraz uzadı bu süre.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2016, 22:44:00 Gönderen: Can SAKA 33 »

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 31 Mart 2016, 15:49:32 »
1914 te huğlumu vardı diyen arkadaş olmadığını sen ısbatla.ikincisi nedir bu huğlu takıntısı anlamıyorum.bende huğlu kullanıcısıyım hatta yeğenime bugün 512s huğlu aldık sorun yok.601g 66 namlu 4+1 kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.el insaf demekten başka birşey bulamıyorum.yeni tüfek alacak olsam yine huğlu alırdım saygılarla.

The following users thanked this post: Oğuzhan EKİCİ

Çevrimdışı Oğuzhan EKİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 31 Mart 2016, 16:41:18 »
Arkadaşlar, lütfen emek olan bir ürüne sap gibi tokmak gibi benzetmeler yapmayın. Herkese saygı duyarım isteyen istediği ürünü kullanır. Bazı arkadaşlar için söylüyorum klavye başında tüfek imal etmişler. İşte kapağı Ata nınki gibi olsun saplaması böyle olsun diye yorum yapan arkadaşlar var. Aynı sizin söylediğiniz gibi yapılsa diğer firmaların modelleri ile aynı olurdu.
Bunların hepsi görecelidir. Herkes beğenecek veya kimse beğenmeyecek diye bir şey yok. Mutlaka ürünler hakkında eleştirileriniz olacaktır ama biraz daha yapıcı olması lazım diye düşünüyorum.
Ayrıca Huğlu 1914 de varmı diye merak edenler internetten araştırma yapabilirler.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 01 Nisan 2016, 17:50:28 »
1914 te huğlumu vardı diyen arkadaş olmadığını sen ısbatla.ikincisi nedir bu huğlu takıntısı anlamıyorum.bende huğlu kullanıcısıyım hatta yeğenime bugün 512s huğlu aldık sorun yok.601g 66 namlu 4+1 kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım.el insaf demekten başka birşey bulamıyorum.yeni tüfek alacak olsam yine huğlu alırdım saygılarla.
kusura bakma da 1914 ü ortaya ben atmadım.atana sor üstadım..Ülkemiz o yıllarda savaşlarla uğraşıyordu bir çok cephede..millet yemeye ekmek bulamazken Huğlu av tüfeğimi üretiyordu?yeri gelmişken tüfeklerimide sayayım 1-Akdaş otomatik(menşei Huğlu) 2-601 ga otomatik(menşei Huğlu) 3-vursan 4-sarsılmaz süper champion..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 01 Nisan 2016, 17:54:27 »
Bu arada komşuma Huğlu(kooperatif) çifte alacağız ve fiyatlar uçmuş durumda.. uygun fiyat bilen varsa tekliflerini beklerim..çift tetik tek tetik farketmez..mobil şoklu olması uygundur..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #40 : 15 Nisan 2016, 09:19:58 »
Nitrobeast dan memnun olan varmıymış yaw

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Aydın TOROS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #41 : 26 Nisan 2017, 21:20:59 »
Ben memnunum gorsel degil diyenlerde .
zannederim zevkler ve renkler tartısılmaz

« Son Düzenleme: 26 Nisan 2017, 22:02:40 Gönderen: Aydın TOROS »
  • Huglu gx 512s

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 29 Nisan 2017, 13:28:17 »
bu tarz konularda tartışılan tüfeği kullanmadan atıp tutan çok oluyor. kimi sadece bayide görmüş, kimi amcaoğlunda görmüş, çoğu hiç atmamış. ben 2 tane 601 g kullandım. 61 namnu olan çok güzel sorunsuz bir tüfekti. 55 namnulu olan 4 kere fabrikaya gitti yapamadılar sattım kurtuldum. yerlilerin sorunu istikrarlı olmamaları.

bazı seriler iyi çıkıyor bazı seriler kötü çıkıyor. sık sık  işçi giriş çıkışı mı yapıyorlar,  zaman zaman  maaşları geç mi ödüyorlar bilemiyorum.
  illa ki kurumsal bir sıkıntı var yani.
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2017, 13:22:35 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK