Gönderen Konu: affinty sol vurma.  (Okunma sayısı 8973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
affinty sol vurma.
« : 12 Haziran 2014, 23:13:39 »
cümleten s.a avcı abilerim kardeşlerim.
Geçenlerde aldığım affinty tüfeğimle çeşitli fişeklerle yaptığım denemelerde dikkatimi çeken bir durum oldu, tüfeğim devamlı saçmaları sola topluyordu. bu durum sinirlerimi bozdu açıkçası. bende siteden birkaç bilene danıştım, sağ olsunlar ellerinden gelen yardımı yaparak dipçik ayar pullarını değişerek tüfeği uyumlu hale getirmemde yardımcı oldular. ancak yine tüfek sola saçmaları topluyordu. tüfeği sabitleyerek kurşun atışı yapayım dedim baktım ki 40 metrede 5-6 cm sol vuruyor. 60 mt hedefe yaptığım atışlarda 8-10 cm sol vuruyor.
sonuç olarak komando av ile iletişime geçtim ve durumu anlattım tüfeği göndermemi istediler. bende tüfeği yolladım.
ustaların fikirlerini de almak istiyorum acaba ben mi elham yapıyorum?
1985-Ceyhan

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Ynt: affinty sol vurma.
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2014, 23:23:34 »
cümleten s.a avcı abilerim kardeşlerim.
Geçenlerde aldığım affinty tüfeğimle çeşitli fişeklerle yaptığım denemelerde dikkatimi çeken bir durum oldu, tüfeğim devamlı saçmaları sola topluyordu. bu durum sinirlerimi bozdu açıkçası. bende siteden birkaç bilene danıştım, sağ olsunlar ellerinden gelen yardımı yaparak dipçik ayar pullarını değişerek tüfeği uyumlu hale getirmemde yardımcı oldular. ancak yine tüfek sola saçmaları topluyordu. tüfeği sabitleyerek kurşun atışı yapayım dedim baktım ki 40 metrede 5-6 cm sol vuruyor. 60 mt hedefe yaptığım atışlarda 8-10 cm sol vuruyor.
sonuç olarak komando av ile iletişime geçtim ve durumu anlattım tüfeği göndermemi istediler. bende tüfeği yolladım.
ustaların fikirlerini de almak istiyorum acaba ben mi elham yapıyorum?
ustalarım daha iyi bilirler ama, bü tür sorunlarda eğer ki namlu üretiminde hata yoksa (iç çapı ya da bantın yanlış monte edilmesi gibi) sorun %90 namlunun kasaya giriş açısıyla alakalı oluyor.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2014, 23:27:28 Gönderen: Emrah CANDAN »

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2014, 23:24:38 »
Sayın Donma
Hangi marka ve model olursa olsun sık karşılaşılan bir durum..İnşallah kısa zamanda çözülür..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Gökhan ÇAKMAKLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2014, 23:36:31 »
Affinity alma arefesinde iken bunları duymak insanı ürpertiyo.Sorunuuz inşallah fazla vakit kaybetmeden en kısa zamanda çözülür...
Gökhan ÇAKMAKLI
1983 Zonguldak

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2014, 23:58:43 »
Emrah bey, Tuncay abi yorumlarınız için teşekkürler. umarım çözülür problem.
Gökhan bey umarım size sorunsuz bir tüfek denk gelir ve mutlu olursunuz. biraz şans işi bu tüfek işi.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2014, 00:00:10 »
daha önce benzer sorun yaşayıp gönderen oldu mu acaba? ne gibi durumlarla karşılaştınız paylaşırsanız sevinirim.
1985-Ceyhan

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2014, 00:07:58 »
Sayın Donma
Benim sorunlarım oldu..Moralinizi bozmak istemem çok can sıkıcı bir sürece dönüşmez İnşallah..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2014, 00:11:30 »
daha önce benzer sorun yaşayıp gönderen oldu mu acaba? ne gibi durumlarla karşılaştınız paylaşırsanız sevinirim.
Ziya bey, affinitiy değil biraz alakasız örnek olacak belki ama arkadaşımın huğlu nitrosu vardı onda da sol atma problemi çıktı. tüfeği fabrikaya yolladı görüştü kep değişecek dediler. bizde düşündük keple ne alakası var diye. tüfek gelmiş arkadaşım anlattı kep değişmiş, kasa içinde de uyarlama yapmışlar ve namlu kasaya eskisinden biraz daha farklı açıyla girecek şekilde ayarlanmış. arkadaşım sorunun düzeldiğini söylemişti..
sizin tüfeğin sorunuyla alakalı mesela bazen dipçik size uygun değildir eğiklik yükseklik vs bunları açı ayar puluyla halledersiniz, bazılarında bantı yapıştırırken küçük bir hata yaparlar nışangah bozulur, bazen de bahsettiğim kasa - namlu giriş uyumsuzluğu olabilir.bunlar aklıma gelen ihtimaller.
ama affinity gibi bir tüfekte böyle sorun çıktı diye bence hiç üzülmeyin inşallah sorun en kısa zamanda halledilir. benim maddi imkanım olsa da keşke ben de affinity alsam. internette görünce bayıldım tüfeğe :)

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 13 Haziran 2014, 08:32:07 »
Sayın Donma;
Benim Affinity tüfeğim ile test atışlarında üst atış olduğunu gördüm, Bu arpacık ile telafi edilecek bir durum, Sağ veya sol atışlar dipçik ayar pulları ile ayarlanamıyor ise tüfeği kontrole göndermekle en doğru kararı vermişsiniz. Umarım can sıkıcı boyutlara ulaşmaz.
Selamlar...
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2014, 21:22:30 »
           4 -5 bin liralık ithal tüfekler de alta üste, yana yuna atıyorsa biz yerli tüfeklere boşuna kızıyormuşuz o zaman.Bunlar oluyorsa çok yazık yabancıya ödenen dolarlara yurolara.İnan ki çok yazık, başka da söylecek söz bulamıyorum ben.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Haziran 2014, 09:43:18 »
Ziya bey umarım sorunu çözerler bendede affinty kardeşi franchi intensity var çok şükür hiç bir sorun çıkmadı inşallah düzelir saygılar
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2014, 09:47:36 »
           4 -5 bin liralık ithal tüfekler de alta üste, yana yuna atıyorsa biz yerli tüfeklere boşuna kızıyormuşuz o zaman.Bunlar oluyorsa çok yazık yabancıya ödenen dolarlara yurolara.İnan ki çok yazık, başka da söylecek söz bulamıyorum ben.
Franchi affinity yurtdışı satışı 850 dolar. 1750 TL civarı.. Türkiye satış fiyatı ise 3300 tl. aradaki fark 1500 tl. neredeyse tüfeğin parası kadar vergi ödeniyor. bu durum diğer ithal tüfeklerde de geçerli...

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2014, 11:32:17 »
Kıymetli Dostlar,
Bir yanlış anlatmayı düzeltmek zorundayım..Ben üstte Benimde sorunlarım oldu derken Franchi Affinity'i KASTETMEMİŞTİM..
Böyle birşey olsa Affinity 'im ile ilgili yazdıklarımda açıkça belirtirdim..
Kullandığım pekçok tüfek içerisinde alt-üst atanlar oldu maalesef anlamında söylemiştim..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2014, 16:51:39 »
tüfeğim geri geldi ve hiçbir işlem yapılmadığı söylendi komando avdan. ancak çok şaşılacak bir durum var ki gerçekten tüfek normal atmaya başladı geldikten sonra. bende bir anlam veremedim ancak şu anda tüfeğim çok güzel. tek kurşunda denedim 35 mt den bir problem yok. saçma gurupmanında da bir problem göremedim.
neyse problemin bir şekilde çözülmüş olmasından çok mutluyum. kaç gün moral bozukluğu oldu.
1985-Ceyhan

• Expert Üye
« Yanıtla #14 : 20 Haziran 2014, 18:22:35 »
Sayın Donma,
Gözünüz aydın..Sanırım dipçik ayarlarıyla oynamışlardır..Sağ avans arttırılmıştır..Önemli değil nasıl düzeldiği..Düzelmiş olması önemli..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2014, 18:27:20 »
Sayın Donma,
Gözünüz aydın..Sanırım dipçik ayarlarıyla oynamışlardır..Sağ avans arttırılmıştır..Önemli değil nasıl düzeldiği..Düzelmiş olması önemli..
teşekkürler Tuncay abicim. evet nasıl olduğu hiç önemli değil gerçekten. Böyle bir problemin olması çok can sıkıcıydı.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 20 Haziran 2014, 18:47:27 »
Gözünüz aydın Ziya Bey. Durum sevindirici, demek ki kusur tahmin ettiğim gibi tüfekte değil ayarda imiş, hepimiz adına sevindirici bir durum.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 20 Haziran 2014, 19:42:24 »
Gözünüz aydın Ziya Bey. Durum sevindirici, demek ki kusur tahmin ettiğim gibi tüfekte değil ayarda imiş, hepimiz adına sevindirici bir durum.
teşekkürler murat bey.  :)
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 20 Haziran 2014, 23:38:37 »
Gecmiş olsun ziya by.sorun tüfekde olmadığını sizin acınızdan sevindim.bende F. Affnıty alır almaz dipcik ayar pullarından sağa avans verip sacma ve kursun atıs test etmiştim,çok güzeldi.şimdiye kadar kullandığım tüfeklerin içinde en iyi yüzüme oturan tüfek.ani yakın kalkan av içinde bir avrupa arpacık taktım tavsiye ederim.artık kolay kolay av kacmaz artıkbenden.tüm avcı dostlara kazasız belasız bol avlar
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 20 Haziran 2014, 23:59:11 »
Gecmiş olsun ziya by.sorun tüfekde olmadığını sizin acınızdan sevindim.bende F. Affnıty alır almaz dipcik ayar pullarından sağa avans verip sacma ve kursun atıs test etmiştim,çok güzeldi.şimdiye kadar kullandığım tüfeklerin içinde en iyi yüzüme oturan tüfek.ani yakın kalkan av içinde bir avrupa arpacık taktım tavsiye ederim.artık kolay kolay av kacmaz artıkbenden.tüm avcı dostlara kazasız belasız bol avlar
teşekkürler veli abi. umarım sizde sorunsuz bol avlar yaparsınız tüfeğinizle.
1985-Ceyhan

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 23 Haziran 2014, 09:51:32 »
Gözünüz aydın Ziya Bey Sorun Halledilmiş Kazasız belasız avlar dilerim
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı Göktuğ PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 18 Şubat 2016, 01:18:09 »
Hiç birşey yapmadılarsa şoku değiştirmişlerdir belki. Birde tek kurşun atışlarını kaç no şok ile yaptınız?
1980 ANKARA

Çevrimdışı M.Ziya DONMA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 19 Şubat 2016, 00:48:12 »
özelden yazdım ama burdan da belirteyim. dipçik açı ayar pullarını değiştirin ve size uygun olanı bulun sorun hallolur inşl.
1985-Ceyhan