Gönderen Konu: BEDAVA FEDERAL FİŞEK  (Okunma sayısı 14486 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BEDAVA FEDERAL FİŞEK
« Yanıtla #25 : 19 Ekim 2014, 18:24:24 »
Doğru yoldayız.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 20 Ekim 2014, 10:28:14 »
Ya neyi tartisiyoruz ki?Eskiden Avrupada derebeylik zamaninda sadece asiller avlanabiliyormus.Bizdede alistira alistira o asamaya getirildi.Oncelerden tasima ruhsati olan avlanabiliyor 5 senede bir ruhsat yenilerken para alabiliyorlardi.Yok olmaz avcilik belgesi olacak her sene yok su parasi yok bu parasi adi altinda sagiyolar.Nerde var kullanmadigin bir hizmetten dolayi para aliniyor.Hem pulunu almadin diye ceza yazican hem tufege el koyucan.Diyecegim oki hep millet olarak bizden sandigimiz adamlarin bizi satmasi nedeniyle hep haklarimizi kaybetmedik mi?

sayın ümit bey,

volkan bey doğru yoldayız demiş evet yanlışlar içinde legal avlanan bir avuç bireyleriz budur bizim doğru yolumuz, velakin bu memlekette asalet ve asil olma kandaki devir geçti paran varsa saysı çok miktarda asil sınıfta yerin rezerveli hemde kanun nizam tanımadan, ava da git parise de honkonga da vergide kaçır o zaman herşey mübah parana para kat, nasıl olsa benim gibi enayi dolu vergisini son kuruşuna kadar verip kanun nizama uyan milyonlarca var zaten bunların biti zaten bizden alınanların eşit dağılmayışından kanlandıkça kanlanacak,..

daha dün devlet avlağında kekliğe baktık, her yerde dağın muhtelif yerinde fişek 3/4 haftalık yeni yeni paslanmaya yüz tutmuş bazısı paslanmış  boş kovan kanat ve muhtelif kınalı tüyleri vardı, zamanından evveli av belirtileri kısaca bunlar, karacaoğlan devlet avlağında denetim görmedim. toplam 5 kişilik ekibim keklik ve tavşan kotalı girdiğimiz avda 5 kuş toplamda vurulan,5 keklik ve 5 tavşan kotadan vurulmadığı halde bakanlık vurulmayanı kotadan düştü otomatik o harkulade sisteminde,.. işte en basit hata biz bu ve bu gibi saçmalık deryasına tepkiliyiz. evveli avlamada kuşun korunmadığı tüm avlaklardada denetimin olmayacağı kanaatim dahada kuvvetlendi, enayimiyim asilmi siz karar verin ben enayi olduğumu bastırabastıra vurguluyorum , bakanlık bu işi yapamıyor yapmıyor.

saygılarımla. 
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ümit TOPKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av varsa avcı olur.
« Yanıtla #27 : 22 Ekim 2014, 02:42:27 »
Otudugun yerden bir isin inceligini zorlugunu bilmeyen yetki verilmis kisilerin kagit uzerinde hazirlanan kanunlar boyle olur.ALLAH vermeye yakinda yaninda bulunduracagin fisek adedinede bi kisitlama getirirler.Derler en fazla20_30atis yapabilirsin diye.Akillarina gelmemistir herhalde.

Ümit TOPKAYA
1975-Ordu

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 22 Ekim 2014, 10:10:16 »
Otudugun yerden bir isin inceligini zorlugunu bilmeyen yetki verilmis kisilerin kagit uzerinde hazirlanan kanunlar boyle olur.ALLAH vermeye yakinda yaninda bulunduracagin fisek adedinede bi kisitlama getirirler.Derler en fazla20_30atis yapabilirsin diye.Akillarina gelmemistir herhalde.

sayın ümit bey,

adamların derdi üzüm yemek değil, senin benim onun cebinden parayı nasıl toplarımın derdindeler, bellimi olur senin alacağın kotaya göre fişekleri ruhsata işlettirirde sattırırlarda karşılarında bizler gibi mallar ordusu var ya hani  ;) ,
 doğayı habitatı yabanı korumak adına yaptırımları ortada, masabaşından envalter sayımına imza attıkları gibi  bu cahil ve ezbercilikten kurtulamazsak sonuçlarını gerçekten duyarlı olan insanlar ve onların çocuklar vede torunları hakketmediği halde bu olumsuz kirli ve hor kullanılmış korumacı olmayan kuralsızlık deryasında yitip giden milli sevetimize katlanmak zorunda kalacaklar.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 09 Aralık 2014, 11:10:29 »
Sevgili dostlar,biz avcılar bir ve beraber olmadıkça,birbirimizi sevip saymadıkça,Kurallara göre avlanmaya devam etmedikçe,Avcılık adına hiçbir eylem yapmadıkça,kanunlara kurallara uymadıkça,arzu ve isteklerimizi etkili ve yetkili kişilere gereğince anlatamadıkça,birbirimizle böyle kısır çekişmelere devam edip duracağız.
Öncelikle,Avcılarda,derneklerde,federasyon ve konfederesyonlar da gereği gibi üzerlerine düşen görevlerini yasalara bağlı kalmak koşuluyla yerine getirecekler,temsilde yetkisi olduğu kişilerin hak ve hukuklarını kollayıp koruyacaklar.Camiamızın hakettiği yere gelmelerine vesile olacaklardır.Şahsi ihtiraslar içinde olularlarsa bizleri bu şekilde daha çok dövüştürürler.
Görünürlerde av ve avcılık yokgibi,sadece paralı avcılığa yumuşak geçişin ne şekilde sağlanacağı arayışları vardıor,
Kendini avcı sayan,avcıyı temsil ettiklerini inanan,rant kapısının aralanmasının peişinde koşanlar olduğu müddetcede avcılığımız bir arpa boyu yol alamıyacaktır.Akıllı olup,yetkili ve etkili makamlara derdimizi gereği gibi anlatmamız,anlatmaya çalışmamız,doğru olanları söyleyerek yetkililerin bilgilendirilmelerini sağlamalıyız.Yetkililer kanımca yanlış bilgilendirilp,yanlış yönlendililmektedirler.
Hal böyle oluncada biz avcıları sorunları dahada artmakta,kavgalarımızda o denli büyümektedir.Doğrusu ise avına avcına ve de doğasına sahip çıkanlara selam söylemektir.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 09 Aralık 2014, 15:33:20 »
 fazlı bey doğru söylersiniz karadeniz olarak organize olundu , eylem yapıldı ankaradaki eylem fiyasko olunca o eylemi o hale getirenler kimler olduğunu deşifre etmelidir buradan sesleniyorum o adamları camiadan ayıklamalı ama nasıl bir bilsem saniye durmam ama formül üretilmeli , kamil üçbaş o eylemde yanlız bırakıldığını belirtti ve ayhak tan istifa etti , bükemediğin bileği öpeceksin o adamlarda bu işi kaos olarak iyi örgütlenmişlerki iyi yönetiyorlar kaos ortamlarını ,rende misali onlar hep kendine yontan cinsten,..

mersin den saygılarımla ve aleykümselam diyorum.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 09 Aralık 2014, 21:02:07 »
Burada Kamil Bey'e söylenecek bir şey kalmadı. Ne yaptığını, nelerle uğraştığını pek anlamadım. Fakat koltuğa yapıştı, kendine malzeme yaptı vs diyen varsa, öyle olmadığını ıspatladı. Öyle zamanda yaşıyoruz ki, bu işi yapamıyorum deyip koltuğu bırakmak faziletlerin en faziletlisi, fedakarlıkların en büyüğü durumuna geldi. Bundan sonrakilerden ve şimdikilerden de -zamanı gelirse- aynı fazileti göstermelerini dilerim. Yerine kim gelirse gelsin işi zor. Belki bir iki başkan daha eskitir ama her birinin -en azından- kendini hizmete adamasını, doğru istikamette, tavizsiz ilerlemesini dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 09 Aralık 2014, 21:55:22 »
Burada Kamil Bey'e söylenecek bir şey kalmadı. Ne yaptığını, nelerle uğraştığını pek anlamadım. Fakat koltuğa yapıştı, kendine malzeme yaptı vs diyen varsa, öyle olmadığını ıspatladı. Öyle zamanda yaşıyoruz ki, bu işi yapamıyorum deyip koltuğu bırakmak faziletlerin en faziletlisi, fedakarlıkların en büyüğü durumuna geldi. Bundan sonrakilerden ve şimdikilerden de -zamanı gelirse- aynı fazileti göstermelerini dilerim. Yerine kim gelirse gelsin işi zor. Belki bir iki başkan daha eskitir ama her birinin -en azından- kendini hizmete adamasını, doğru istikamette, tavizsiz ilerlemesini dilerim.

evet volkan bey ,

bende kamil beyi tam anlamadım ve hala soru işaretleri var kafamda önceki yazılarımda belirttiğm gibi, fakat çok doğru söylediniz söylenecek bir şey kalmadı öyle olmadığını ıspatı istifa mektubu vs. o saatten sonrası ne dersem haksızım.

yerine gelecek başkanın işi cidden zor kördüğüm olan yumağı ilmek ilmek çözecek bir babayiğit mert dürüst ve arkasındaki gücü hissederek mesai sarf edebilecek konuya dört dörtlük vakıf olabilecek tuttuğunu koparacak ve camiayı iyi örgütlenebilecek örgütleyebilecek olan bu işi omuzlayabilir ancak, gerisi tabiri caiz ise fasafiso olur.

umarım bizi bekleyen günler güzelliklere gebe olur,

saygı ve selamlarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 09 Aralık 2014, 22:29:26 »

evet volkan bey ,

bende kamil beyi tam anlamadım ve hala soru işaretleri var kafamda önceki yazılarımda belirttiğm gibi, fakat çok doğru söylediniz söylenecek bir şey kalmadı öyle olmadığını ıspatı istifa mektubu vs. o saatten sonrası ne dersem haksızım.

yerine gelecek başkanın işi cidden zor kördüğüm olan yumağı ilmek ilmek çözecek bir babayiğit mert dürüst ve arkasındaki gücü hissederek mesai sarf edebilecek konuya dört dörtlük vakıf olabilecek tuttuğunu koparacak ve camiayı iyi örgütlenebilecek örgütleyebilecek olan bu işi omuzlayabilir ancak, gerisi tabiri caiz ise fasafiso olur.

umarım bizi bekleyen günler güzelliklere gebe olur,

saygı ve selamlarımla.
Amin amin amin. Saygılarımla..
1968

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 11 Aralık 2014, 22:28:50 »
Bu gün geldiğimiz nokta da iyi dilekler hariç hiç bir şey iyi değil... Zira değişen sadece başkan. Cemil dayım gitti Dayım Cemil geldi.. Bu dan ne demek demeyin sadece başkan değişti yönetim kurulu hemen hemen aynı. Bu durum da bir önceki başkanı da aynı yönetim kurulunun seçtiğini göz ardı etmeden. Yeni yönetim kurulu başkanı çok istek ve azimli olsa dahi ???????????? bu işaterler bana göre  asla kalkmayacak.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2014, 22:29:53 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »