Gönderen Konu: Doldurma Fişek Atış Testi  (Okunma sayısı 2857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Doldurma Fişek Atış Testi
« : 13 Mayıs 2014, 11:43:49 »
Evdeki malzemeleri karıştırırken sezona ait bir atış kağıdımı buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. ördek avı için doldurduğum fişeklerden birini av öncesi öylesine test etmiştim. soğuk havalar için 10-15 adet doldurduğum bir fişekti, her nekadar hazır fişekler olsa da kendim doldurmak ayrı bir zevkli oluyor. gündüz bekinde bu fişeklerle ördek vurmak da nasip olmuştu çokşükür :)
fişeğin bilgilerini hatırladığım kadarıyla yazmaya çalışacağım

Gfs 70mm boş plastik kovana düz kıvırma dolduruldu
1,90 ölçek mke dumansız yeşil barut.
keçe tapa 2 cm yüksekliğinde
Kırmızı kutu Aslan avcı 36 gram 1 no kurşun saçma. (saçmalar pürüssüz ve düzgün)

kağıdın ortasındaki daire çapı 23 cm. 9 adet saçma daire içine isabet etmiş. Toplamda 54 saçma saydım.
71 namlu süperpoze sabit 1 no şok 36 gram Keçe tapa 1 numara saçma 35 metre dağılımı bu şekilde...

resim gönder

Çevrimdışı Adnan AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Doldurma Fişek Atış Testi
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2014, 11:55:09 »
Gayet başarılı bence  paylaşım için tşkler .. Emrah bey
BoDrUm    1976

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2014, 11:59:47 »
emrah  en kısa zamanda  devamları bekliyorum :)
 eline sağlık  paylaşım için
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2014, 12:00:26 »
Gayet başarılı bence  paylaşım için tşkler .. Emrah bey
Teşekkür ederim Adnan abi

Çevrimdışı Sinan HAMZA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2014, 12:00:29 »
ewet yaa ava gıtmeden onceki o fısek dolum malzemelerını cıkarıpda hazırlık yapmak varya işte o duyguyu tarıf edecek kelıme bulamıyorum. her zaman derım EN İYİ DOLU KENDİ DOLUN. diye hep solerım. bende kendı fıseklerımı kendım doldururum . hangı avda hangı fısek hava soguksa farklı normalse farklı. gercekten zevkıde ayrı bır konu bu ısın . . yurt dısında bıle bır cok usta avcının kendı fısegını kendı doldurdugunu bılırım.
1978-Sakarya

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Mayıs 2014, 12:02:01 »
emrah  en kısa zamanda  devamları bekliyorum :)
 eline sağlık  paylaşım için
teşekkürler Özgür abi yakında alıştırma için 50 ve 75 metre kurşun atışları ve 1-2 tane de grupman atışı yapacam onları da paylaşırım.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 12:04:38 Gönderen: Emrah CANDAN »

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Mayıs 2014, 12:02:46 »
ewet yaa ava gıtmeden onceki o fısek dolum malzemelerını cıkarıpda hazırlık yapmak varya işte o duyguyu tarıf edecek kelıme bulamıyorum. her zaman derım EN İYİ DOLU KENDİ DOLUN. diye hep solerım. bende kendı fıseklerımı kendım doldururum . hangı avda hangı fısek hava soguksa farklı normalse farklı. gercekten zevkıde ayrı bır konu bu ısın . . yurt dısında bıle bır cok usta avcının kendı fısegını kendı doldurdugunu bılırım.
O0 O0