Gönderen Konu: ÖREN ARMS 36 50 70 m FABRİKA TESTLERİ...  (Okunma sayısı 13504 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ÖREN ARMS 36 50 70 m FABRİKA TESTLERİ...
« Yanıtla #25 : 02 Mayıs 2014, 13:45:18 »
Nereden başlasam bilemedim.

İlk olarak Facebook sayfanıza baktım. Tüfekleri imal ettiğiniz yer fabrikadan ziyade bir atölyeye benziyor.  Fotoğraflarda birkaç torna-tesviye makinesi var, CNC tezgahı vs. göremedim ben. Başka tesisiniz var mı? Tüfeğin bütün parçalarını kendiniz mi üretiyorsunuz? Eğer sadece fotoğraflarda görünen makinelerde üretiyorsanız  milimetrik hassasiyet gerektiren namlu, şok üretimi o makinelerle sağlıklı yapılabiliyor mu?

"herkez namlu basınç denemesini 1200 bar fişekle yaparken allahın izniyle biz 1400 bar denemelerinide yapacagız ve sizlerle paylaşacagız." Demişsiniz. Hali hazırda hangi fişeklerle test yapılıyor?

"birde mehmet bey kulaklık ve gözlük olsa ii olurdu demişsiniz  bu yapmış olduğumuz grupman atışlarında gözlük ve kulaklıga  :) hiç gerek yok bence" Demişsiniz. Bir silah üreticisine bu tavır hiç yakışmıyor. Umarım tüfekleri üretirken de aynı mantıkla hareket etmiyorsunuzdur.

stoeger markası isimini ve reklamını yapmış marka satıyor .bizim tüfegimiz bizce stoegerden ve diger kinetik tüfeklerden üstün olduğunu düşünüyoruz Demişsiniz. Bir isim öyle kolay markalaşmıyor, insanların güvenini kazanmak yıllar alabiliyor. Bu güveni tesis etmiş bir markaya yaklaşım tarzınız hiç hoş değil. Ben kişisel olarak "Bizim malımız X markanın ürettiklerinden daha iyidir" diyen hiçbir firmaya güvenmem. İsim vererek başka markaları küçümseyeceğinize kendi malınızın üstünlüğünü ispatlamayı deneyin bence.

Düzgün Türkçe kullanmıyorsunuz ve imla kurallarına dikkat etmiyorsunuz. Burada bir firmanın yetkilisiyle mi konuşuyoruz yoksa "sarı çizmeli mehmet ağa" ile mi belli değil.

Güven problemi yaratan bunca olumsuzluğa rağmen tüfeğinize 1200 TL fiyat biçmeniz gerçekten şaşırtıcı....

1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 02 Mayıs 2014, 13:56:12 »
stogerle bu tüfeği kıyaslamak çılgınca, stoger markasının belirli bir geçmişi, yurt içi ve yurt dışında belirli bir satış potansiyeli var,3-5 tane deneme yapıldı diye hangi mantıkla bu tüfeği bir atadan stogerden üstün tutabiliyorsunuz onu anlamıyorum,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #27 : 02 Mayıs 2014, 14:05:47 »
Arkadaşlar tüfek yapmak bu kadar kolay mı ?

Senelerin firmalarını bu kadar çabuk geçmek o kadar ise neden her alanda geçemiyoruz.

Üç boyutlu yazıcılardan alıp herşeyi kopyalayıp dünya lideri olsak olmaz mı ?
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 02 Mayıs 2014, 19:07:35 »
stogerle bu tüfeği kıyaslamak çılgınca, stoger markasının belirli bir geçmişi, yurt içi ve yurt dışında belirli bir satış potansiyeli var,3-5 tane deneme yapıldı diye hangi mantıkla bu tüfeği bir atadan stogerden üstün tutabiliyorsunuz onu anlamıyorum,
bencede
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Osman ÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 03 Mayıs 2014, 08:15:02 »
osman ören bey 70 metrede grupman denemesi yapmışsınız güzel,demekki tüfek basınçlı atıyor saçmaları peki 30-35 metrede avı delip geçmez mi,bence 60-70 metrede grupman denemesi yapmak tüfeğin iyi oluşunda bir kriter değildir,trap atışları için uygun olabilir
selçuk  siz degerli avcı dostlarımız istedi 50 ve 70 metre atışlarını zaten atışı yapan avcı arkadaşımızda belirtti 70 metre ava tüfek sıkılmaz :) saygılarımla
1990-Burdur

Çevrimdışı Osman ÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 03 Mayıs 2014, 13:34:09 »
Nereden başlasam bilemedim.

İlk olarak Facebook sayfanıza baktım. Tüfekleri imal ettiğiniz yer fabrikadan ziyade bir atölyeye benziyor.  Fotoğraflarda birkaç torna-tesviye makinesi var, CNC tezgahı vs. göremedim ben. Başka tesisiniz var mı? Tüfeğin bütün parçalarını kendiniz mi üretiyorsunuz? Eğer sadece fotoğraflarda görünen makinelerde üretiyorsanız  milimetrik hassasiyet gerektiren namlu, şok üretimi o makinelerle sağlıklı yapılabiliyor mu?

"herkez namlu basınç denemesini 1200 bar fişekle yaparken allahın izniyle biz 1400 bar denemelerinide yapacagız ve sizlerle paylaşacagız." Demişsiniz. Hali hazırda hangi fişeklerle test yapılıyor?

"birde mehmet bey kulaklık ve gözlük olsa ii olurdu demişsiniz  bu yapmış olduğumuz grupman atışlarında gözlük ve kulaklıga  :) hiç gerek yok bence" Demişsiniz. Bir silah üreticisine bu tavır hiç yakışmıyor. Umarım tüfekleri üretirken de aynı mantıkla hareket etmiyorsunuzdur.

stoeger markası isimini ve reklamını yapmış marka satıyor .bizim tüfegimiz bizce stoegerden ve diger kinetik tüfeklerden üstün olduğunu düşünüyoruz Demişsiniz. Bir isim öyle kolay markalaşmıyor, insanların güvenini kazanmak yıllar alabiliyor. Bu güveni tesis etmiş bir markaya yaklaşım tarzınız hiç hoş değil. Ben kişisel olarak "Bizim malımız X markanın ürettiklerinden daha iyidir" diyen hiçbir firmaya güvenmem. İsim vererek başka markaları küçümseyeceğinize kendi malınızın üstünlüğünü ispatlamayı deneyin bence.

Düzgün Türkçe kullanmıyorsunuz ve imla kurallarına dikkat etmiyorsunuz. Burada bir firmanın yetkilisiyle mi konuşuyoruz yoksa "sarı çizmeli mehmet ağa" ile mi belli değil.

Güven problemi yaratan bunca olumsuzluğa rağmen tüfeğinize 1200 TL fiyat biçmeniz gerçekten şaşırtıcı....

fatih bey biz eleştirilere de açığız. yorum yaptığınız için teşekkür ederim .burdur çavdır bayır kasabasında silahçılık bize ta dede den kalma meslek onun için  dünyanın  neresine gidersen git Burdur u silah konusundan  eleştiri edemezsin . yani yıldız silah sanayi Özkanlar silah sanayi Özcanlar silah sanayi  bunların hepsi bizim köyümüzden çıkmış fabrikalar .  xx markalar gibi silahı üzümlüde toplatıp üzerine  markamızı vursak  silahı satıldıktan sonra hiç bi garanti güvencesi vermesek o zaman marka oluruz ve silah satarız ama kusura bakmayın biz bunu yapamayız  biz diyoruz ki  avcı dostlarımız silahı alıp kullanırlarsa artı ve eksilerini beraber gidererek  yolumuza devam edelim diyoruz . ÖREN ARMS olarak diyoruz ki yerimiz belli yudumuz belli  buyurun gelin atış ve denemeleri beraber yapalım. AYRICA;FATİH BEY  iş yerimiz atölye ye benziyormuş ya bir hatırlatma yapayım  silah ı fabrika da bulunan CNC tezgahlar değil de İNSANLAR yapar ,bizim silah ı alıp inçeleme yapmadan nasıl böyle bir eleştiri yapıyorsunuz şaşırdım doğrusu...

« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2014, 20:04:46 Gönderen: Osman ÖREN »
1990-Burdur

Çevrimdışı Osman ÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 03 Mayıs 2014, 13:38:18 »
ören arms
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2014, 07:34:11 Gönderen: Osman ÖREN »
1990-Burdur

Çevrimdışı Osman ÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 03 Mayıs 2014, 13:58:03 »
Arkadaşlar tüfek yapmak bu kadar kolay mı ?

Senelerin firmalarını bu kadar çabuk geçmek o kadar ise neden her alanda geçemiyoruz.

Üç boyutlu yazıcılardan alıp herşeyi kopyalayıp dünya lideri olsak olmaz mı ?
osman bey tabikide kolay degil ören armsın siz degerli avcı dostlarımız  için yapmış oldugu kinetik sistem av tüfeğinde 35 yıllık tecrübe ve silahın üzerinde 2 yıllık bir çalışma var elinize silahımız geçince bu tecrübe ve çalışmaların farkına varacaksınız.
 ÖREN ARMS SAYGILARLA.
1990-Burdur

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 03 Mayıs 2014, 14:16:21 »
Osman bey ic ve dis piyasadaki gelisiminizi takip edecegim.bu sitede az cok belli eder kendini tufek bakalim atayla stogeri unutturacak mi.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 03 Mayıs 2014, 22:03:59 »
selçuk bey biz silahımıza ve takmış oldugumuz parçalara güveniyoruz  ve silahımıza 5 yıl garanti veriyoruz . bizim bu silah sektöründe 35 yılın aşkın bir geçmişimiz var ata ve stogeri sizden daha iyi biliyoruz.  ata şu anda silahları üzümlüde toplatım üzerine kendi markasını vurup satıyor .saygılarımla

Forumumuza hoşgeldiniz Osman Bey. Emeğinizi, eleştirilere karşı hoşgörünüzü, isteklere olumlu yaklaşımınızı takdir ediyor ve başarılar diliyorum. Bunun yanında şu anda üyemiz olmayan, cevap hakkı kullanamayacak diğer firmaların ürünlerinin kalitesi konusunda şüphe oluşturacak açıklamalardan kaçınmanızı rica ediyorum. Doğru olsalar bile, belirttiğim şartlarda etik olur mu bu sizce? Bu hususlara dikkat etmenizi rica ediyorum. Tekrar başarılar ve hayırlı kazançlar dilerim. Saygılarımla
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Bahadır EYÜP

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 11 Mayıs 2014, 05:28:46 »
bende inceledim oldukca kaliteli tüfeklere benziyor
burda testleri mevcut
http://avsitesi.com/oren-arms--oren-av-tufekleri.html
Bahadır EYÜP
1980 UŞAK

Çevrimdışı Osman ÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 19 Mayıs 2014, 08:45:25 »
bende inceledim oldukca kaliteli tüfeklere benziyor
burda testleri mevcut
http://avsitesi.com/oren-arms--oren-av-tufekleri.html
Teşekkür ederim bahadır bey siz değerli avcı dostlarımıza elimizden gelenin en iyisini yapmak için  çalışmalarımıza devam ediyoruz silahlarımız 5 yıl garanti ve çok iddalı bi av tüfeğidir.
1990-Burdur

Çevrimdışı Eyüp AKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 28 Kasım 2014, 21:04:26 »
ben bir avci olarak yorum yapacağim elimde yerli otmatik tüfegim var 76 namlu ördek avlarinda gidiyordum ördek suyun üzerine konudumu siktiğimda dökerek gidiyor bende adi sani bulunmamiş  gitim bir kenetik sistem tüfek aldim berta süper poze ile atiş yaptim bir tane bile dökmeden hedefe gidiyor 70 metreden bile tavşan düşürdüm benim amacim yerli  tüfegi  karalamak degil ben avci birsi olarak marka çok önemli degil avrupa tüfeklerde marka çok önemli yerli tüfekler 2 tane iyi tüfek yapar ondan sonra borudan tüfek yapip satar oda mermiyi dökerek gider türk yapmi tüfekler hedefe 10 metre önceden saçmayi dökerek gidiyor avrupa tüfekler hedeften açilmaya başlar saçma  maraka avrupada geçerli türkiyede gecerli degil hiç bir avrupa tüfek nasil başlamisa öylece kalir kalitesni artirmaya  çalişir  bizimkiler tutuldumu reklam yaptimi herşeyden çalmaya başlar gidin yerli  avrupaya satiği tüfekle türkiye satiği tüfek arasinda dağlar var inşllah ardaşlar kaliteden ödün vermezler iyi bir şekilde ilerler isim vermeden sizin bahsediniz o tüfekler var elimde markasi belirsiz tüfekten memnunum çok  ardaşim tavşani gözümün önünde vuruyor tavşan yere dşüm geri kaçiyor  avrupa tüfekle av eden arkadaşlarimda bu olaylar neden olmuyor yerli tüfekler bildircin avinda iyi birde düyünlerde  sikmaya iyi av için yapilmamiş düyünlerde sikilmak için ses tüfegi olarak yapilmiş
Eyüp AKAN
1976 GAZİANTEP