Gönderen Konu: YENİ HUĞLU 401 KİNETİK TESTİ  (Okunma sayısı 8714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2014, 19:57:47 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YENİ 401 KİNETİK
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2014, 19:27:30 »
arkadaşlar resimleri telefondan atmakta sıkıntı çıkıyor isteyen birisine mms mesajı atayım sitede yayınlansın  en azından fikir verir alacak arkadaşlara....!

BİGA/1979

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2014, 19:29:41 »
suat bey fişek 32 gb mi metalinde gb ibaresi olmayan
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2014, 19:33:09 »

bornaghi  delüxe 32gr 6 no

« Son Düzenleme: 10 Nisan 2014, 19:36:48 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2014, 19:48:48 »

arkadaşlar huğlu 401 B kinetik tüfeğimi bu  gün ilk defa kabaca test ettim.1 ve 2 nolu şoklarla 36.6mt mesafeye 32gr 6 no bornaghi delüxe fişekle.Tüfek 66cm namlulu.atışlar çömelerek desteksiz.Son resim 36.6 mt yavaşçalar 29gr speedy slug kurşunla yapıldı.kırmızı dairenin 8 cm sol alt tarafına düştü.resimleri telefonla ancak bu kadar atabildim daha iyi olabilirdi ama kusura bakmayın rasgele....
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2014, 19:56:31 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YENİ HUĞLU 401 KİNETİK TESTİ
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2014, 21:59:27 »
grupmanı güzel Suat..hayırlı olsun..aldırcan bizede :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2014, 22:56:44 »
grupmanı güzel Suat..hayırlı olsun..aldırcan bizede :)
testi destekli yapmış olsaydım net sonuç ortaya çıkacaktı.genel olarak beni tatmin etti. baikal dan grupman yoğunluğu daha iyi.iç çapı 18.3 gibi diye tahmin ediyorum.ele yüze gelişi dengesi çok iyi.çalışması 24 gr hariç güzel.son olarak bornaghi delüxe fişek hakkında  bişeyler söyleyeyim. 25 tl lik  fişek olmasına  rağmen içindeki saçmalar iki ayrı numara çıktı.saga dan sonra bornaghi de benim için bitti.benim kişisel fikrim meca ve  yavaşçalar bu markalardan çok daha iyi.aynı zamanda daha ucuz....

BİGA/1979

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 11 Nisan 2014, 19:38:43 »
         Suat kardeşim, tüfeğin grupmanı gayet güzel, hatta 32 gr ile daha iyi olacağını tahmin ediyorum.Kurşunlar iyi grupman yapmış, lakin sol alt vurduğuna göre kundaktan ayar gerekiyor sanırım.Fişek konusunda bornaghi beni açıkçası şaşırttı.Zira oldukça pahalı ve tanınmış bir markadır.Tüfeğini güle güle kullanmanı  ve hayırlı olmasını dilerim.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2014, 09:45:19 »
24 gr jet marka fişlerde seri atışlarda sorunsuz  çalışmaktadır....

BİGA/1979

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2014, 09:51:50 »
24 gr jet marka fişlerde seri atışlarda sorunsuz  çalışmaktadır....
Suat bey güzel çalışma olmuş. Tüfeğiniz huğlunun sitesindeki yeni kinetik 401b modeli mi? gövdesinde şimşek işareti olan ? tüfeği kaç tl ye aldınız ?

http://www.huglu.com.tr/otomatik-tufekler.i46.401-kinetic-yeni-model#i

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2014, 11:27:16 »
Suat bey güzel çalışma olmuş. Tüfeğiniz huğlunun sitesindeki yeni kinetik 401b modeli mi? gövdesinde şimşek işareti olan ? tüfeği kaç tl ye aldınız ?

http://www.huglu.com.tr/otomatik-tufekler.i46.401-kinetic-yeni-model#i
evet doğrudur.kampanyası vardı.1000 tl 9 taksit

BİGA/1979

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2014, 11:27:16 »
Sayın Çalışkan,
Hayırlı olsun tüfeğiniz Evet densitesi iyi..Yalnız iyi bir Full Yada Extra Full şoka ihtiyacınız var..İyi (uyumlu) bir Full Yada Extra Full şokla Bu gramaj ve saçma nosunda %75 leri aşan bir pattern alınabilir rahatlıkla..
Patchiness alanları anlamlı derecede dar..İ.m şok ile..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2014, 23:21:20 »
Suat sonuçta Huğlu da birleştik ama ben Akdaş a sipariş geçtim..kazanan Huğlu olsun  :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2014, 00:52:16 »
Sayın Çalışkan,
Hayırlı olsun tüfeğiniz Evet yatesi iyi..Yalnız iyi bir Full Yada Extra Full şselamlaracınız var..İyi (uyumlu) bir Full Yada Extra Full şokla Bu gramaj ve saçma nosunda %75 leri aşan bir pattern alınabilir rahatlıkla..
Selam ve saygılarımla
sn KAHRAMAN atışlar ayakta desteksiz olunca net bir yorum yapmak istemiyorum.atışları destekli yapıp sonuca tekrar bakacağım.ayrıca bu tüfeğe uygun extra full şoku nereden  temin edebilirim. yardımcı olursanız sevinirim.selamlar.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 00:53:24 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 08 Ekim 2014, 19:24:35 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun, yalnız tek kurşun atışlarındaki sol alt vurmayı, ne yaparsanız yapın düzeltemezsiniz. Ben de 601 gb'mi bu yüzden satmıştım.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 13 Ekim 2014, 01:20:06 »
suat bey ; 
tüfeğiniz haırlı olsun , inşallah güle güle kazasız belasız kullanırsınız .

testi destekli yapmış olsaydım net sonuç ortaya çıkacaktı.genel olarak beni tatmin etti. baikal dan grupman yoğunluğu daha iyi.iç çapı 18.3 gibi diye tahmin ediyorum.ele yüze gelişi dengesi çok iyi.çalışması 24 gr hariç güzel.son olarak bornaghi delüxe fişek hakkında  bişeyler söyleyeyim. 25 tl lik  fişek olmasına  rağmen içindeki saçmalar iki ayrı numara çıktı.saga dan sonra bornaghi de benim için bitti.benim kişisel fikrim meca ve  yavaşçalar bu markalardan çok daha iyi.aynı zamanda daha ucuz....

bu yorumunuzda ;
namlu iç çapı 18 , 3 gibi , demişsiniz, ve ; baikaldan grupmanı daha  iyi  diede belirtmişsiniz . inşallah öyledir .

sayın kahramanda şunu belirtmiş ;

Sayın Çalışkan,
Hayırlı olsun tüfeğiniz Evet densitesi iyi..Yalnız iyi bir Full Yada Extra Full şoka ihtiyacınız var..İyi (uyumlu) bir Full Yada Extra Full şokla Bu gramaj ve saçma nosunda %75 leri aşan bir pattern alınabilir rahatlıkla..
Selam ve saygılarımla

Patchiness alanları anlamlı derecede dar..İ.m şok ile

ewet , bencede anlamlı derecede dar.

belki hata paYı var düşündüklerimin ve  Yazaaklarımın ama ;

namlu iç çapı belirtilmeen namluların , namlu iç çapları , 18,4 ten geniş , ve , şimdilerde pattern atışları veraçta olduğu için , daha ii pattern Yapması için , bana göre daha geniş Yapıorlar namlu iç çaplarını. zaten tunca beYde belirtmiş bunu  ; Patchiness alanları anlamlı derecede dar , diYe .

kaldıki ;
namlu iç çapları dar tüfeklerden , bu kadar homojen bir dağılım beklemek güç olabilir. heleki ful şokla .

bu kanıa nerden vardım derseniz ;

tüfeklerimin namlusunu harbilerken , namlu iç çapı , 18 ,4 die belirtilmiş olan huğlu  pozeme, harbi zorlanarak girerken , namlu iç çapları belirtilmemiş olan diğer 3 tüfeğime  daha kolaY giriordu .  esasen ; dijital kumpasla ölçmek en doğrusu ama , diğer 3 tüfeğimin namlu iç çapları , huğlu pozeme göre daha geniş . . . keza , Y arı otomatiklerim , kışın önemli dereede penetrason kaYbına  uğrasada , bıldırçın ve çulluk avlarında , mükemmele Yakın avlar Yaptırdı   , huğlu pozeme göre .

edindiğim kanı şudurki ; namlu iç çapları dar tüfeklerin avı , kışın çok daha güzel , ama namlu iç çapları geniş tüfeklerde , çulluk ve bıldırın avında güzel . .

birde imkanınız olursa , kışın avda , heleki ördek avında denemeniz çok daha iYi olur . keza otomatik tüfeğin iYisi kışın ördek avında belli olur .
tekrardan haYırlı olsun .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 16 Ekim 2014, 13:18:59 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun, yalnız tek kurşun atışlarındaki sol alt vurmayı, ne yaparsanız yapın düzeltemezsiniz. Ben de 601 gb'mi bu yüzden satmıştım.
sayın alp kurşunda alt vurma sorununu çözdüm.yaf speed kurşun yerine fiocchi kurşun denedim.daha ilk atışta hedefi tam merkezden vurdum.yani bu tarz bir durumda kaliteli bir kurşun atmadan sonucu kestirebilmek çok zor.
suat bey ; 
tüfeğiniz haırlı olsun , inşallah güle güle kazasız belasız kullanırsınız .

bu yorumunuzda ;
namlu iç çapı 18 , 3 gibi , demişsiniz, ve ; baikaldan grupmanı daha  iyi  diede belirtmişsiniz . inşallah öyledir .

sayın kahramanda şunu belirtmiş ;

Patchiness alanları anlamlı derecede dar..İ.m şok ile

ewet , bencede anlamlı derecede dar.

belki hata paYı var düşündüklerimin ve  Yazaaklarımın ama ;

namlu iç çapı belirtilmeen namluların , namlu iç çapları , 18,4 ten geniş , ve , şimdilerde pattern atışları veraçta olduğu için , daha ii pattern Yapması için , bana göre daha geniş Yapıorlar namlu iç çaplarını. zaten tunca beYde belirtmiş bunu  ; Patchiness alanları anlamlı derecede dar , diYe .

kaldıki ;
namlu iç çapları dar tüfeklerden , bu kadar homojen bir dağılım beklemek güç olabilir. heleki ful şokla .

bu kanıa nerden vardım derseniz ;

tüfeklerimin namlusunu harbilerken , namlu iç çapı , 18 ,4 die belirtilmiş olan huğlu  pozeme, harbi zorlanarak girerken , namlu iç çapları belirtilmemiş olan diğer 3 tüfeğime  daha kolaY giriordu .  esasen ; dijital kumpasla ölçmek en doğrusu ama , diğer 3 tüfeğimin namlu iç çapları , huğlu pozeme göre daha geniş . . . keza , Y arı otomatiklerim , kışın önemli dereede penetrason kaYbına  uğrasada , bıldırçın ve çulluk avlarında , mükemmele Yakın avlar Yaptırdı   , huğlu pozeme göre .

edindiğim kanı şudurki ; namlu iç çapları dar tüfeklerin avı , kışın çok daha güzel , ama namlu iç çapları geniş tüfeklerde , çulluk ve bıldırın avında güzel . .

birde imkanınız olursa , kışın avda , heleki ördek avında denemeniz çok daha iYi olur . keza otomatik tüfeğin iYisi kışın ördek avında belli olur .
tekrardan haYırlı olsun .

yusuf bey malesef firma tenezzül edip namlu iç çapını yazmamış.18.3 olduğunu tahmin ediyorum.üveyik avında bu tüfeği denedim.yaklaşık 6 kutu fişek attım.24 gr fişekler harici hepsinden memnun kaldım.sıfır hayayla bütün fişekleri attı.24gr fişeklerde hem vuruş hemde çalıştırmada sorunlar gözlemledim.mesala jet 24 gr lar sorunsuz çalışırken mirage 24 gr lar da tutukluk yaptı.fişek basınçları farklı muhtemelen.barut miktarı tapa vs vs farkından dolayı.24 gr la vurulan üveyikler toz duman ama 50 100mt ileriden topladım.geçen seneki üveyik avındada  baikal pozemi kullanmış yine 24 gr fişeklele aynı sorunları yaşamıştım.28&30 gr 8 no yada 30 gr 7 no kullandığımda sonuçlar gayet güzeldi. kısacası 66 namlu olmasına rağmen iki nolu şokla baikalın full şokunun grupmanını yaptı.baikal 18.4 iç çapa sahipti.bu tüfeğinde 18.3 mm gibi  olduğunu tahmin ediyorum.ördek avına da az kaldı.kişisel düşüncem bu tüfek beni memnun edecek gibi bekleyip göreceğiz.sekamlar rasgele...
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2014, 13:23:03 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Abidin KÖSE

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2015, 23:57:46 »
Bendede aynısı var.32 gr 5 yada 6 numara fişeği seviyor.

Çevrimdışı Ahmet ÖZSAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 16 Şubat 2015, 10:39:41 »
grupman çok güzel.fakat kullandığınız baikalın yıkımını tutmayabilir.özellikle soğuk havada ve uzak atışlarda
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2015, 10:43:44 Gönderen: Ahmet ÖZSAN »
Ahmet ÖZSAN
1973 Yatağan MUĞLA