Gönderen Konu: köpeklerimizde yaşadığımız sorun ve sıkıntılarımız  (Okunma sayısı 38558 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: köpeklerimizde yaşadığımız sorun ve sıkıntılarımız
« Yanıtla #25 : 27 Mart 2014, 20:09:12 »
Teşekkürler öncelikle, çok güzel bir konu olmuş. Benim sorunum şu: Köpeğimin keklikte aportu bazen yarım yapıyor, fakat çulluk ta hemen hemen hiç yapmıyor diyebilirim. köpeğim 23 aylık. ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler. Koku ferma çok süper. Sadece aport sorunu var.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2014, 20:10:14 Gönderen: Kadir MADRAN »
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #26 : 28 Mart 2014, 10:29:53 »
Kadir bey sizin köpeğinizin sorunu sağlıkla alakalı değil gibi görünüyor sanırım daha çok eğitimle alakalı, Zorunlu aportla ilgili bir eğitim sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 28 Mart 2014, 11:51:58 »
KAYA BEY MERHABA.ÖNCELİKLE GÜZEL DÜŞÜNCENİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.BENİM SORUM ŞUDUR.

KÖPEĞİMİZİN TÜY KALİTESİNİ ARTTIRACAK BİR VİTAMİN VEYA BAŞKA BİR İLAÇ VAR MIDIR ACABA.

BENİM POİNTERİM VAR.TÜYLERİNİN DAHA PARLAK ve DAHA CANLI GÖRÜNMESİ İÇİN NE YAPABİLİRİM.DEDİĞİM

GİBİ BİR VİTAMİN veya İLAÇ TAKVİYESİ VAR MIDIR YOKSA SADECE ÇOK İYİ BİR BESLENME Mİ UYGULAMALIYIZ.

BAZI ARKADAŞLARIN KÖPEKLERİNİ GÖRÜYORUM TÜYLERİ KADİFE GİBİ PARLIYOR.YORUMUNUZ İÇİN ŞİMDİDEN

TEŞEKKÜRLER.

Çevrimdışı Vet.Hekim Kaya GİRAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 28 Mart 2014, 12:03:07 »
özelikle ayak altı beyaz olan köpeklerde gün boyu av yaptığında akşama doğru ayaklarının altının yara olması sebebiyle avı bırakması ertesi gün av yapamamasına sebep olmakta bunun için ne yapabiliriz...
tamamen taban derisinin ince olması ve sert zeminden daha fazla etkilenmesiyle ilgili bir sıkıntı olmakla beraber düzenli antrenmen yapan köpeklerde bu sıkıntı pati tabanlarının nasırlaşmasına bağlı olarak geçmektedir
Kaya GİRAY(Veteriner Hekim)
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 28 Mart 2014, 15:35:39 »
teşekkürler efendim
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #30 : 03 Nisan 2014, 11:59:18 »
KAYA BEY MERHABA.ÖNCELİKLE GÜZEL DÜŞÜNCENİZDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM.BENİM SORUM ŞUDUR.

KÖPEĞİMİZİN TÜY KALİTESİNİ ARTTIRACAK BİR VİTAMİN VEYA BAŞKA BİR İLAÇ VAR MIDIR ACABA.

BENİM POİNTERİM VAR.TÜYLERİNİN DAHA PARLAK ve DAHA CANLI GÖRÜNMESİ İÇİN NE YAPABİLİRİM.DEDİĞİM

GİBİ BİR VİTAMİN veya İLAÇ TAKVİYESİ VAR MIDIR YOKSA SADECE ÇOK İYİ BİR BESLENME Mİ UYGULAMALIYIZ.

BAZI ARKADAŞLARIN KÖPEKLERİNİ GÖRÜYORUM TÜYLERİ KADİFE GİBİ PARLIYOR.YORUMUNUZ İÇİN ŞİMDİDEN

TEŞEKKÜRLER.

tüy ve deri  sağlığını iyileştirmek için çeşitli preparatlar piyasada mevcut ancak benim tavsiyem balık yağı kapsülleri olacak günde 1 adet yemeğine  ekleyebilirsiniz
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Hayati ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 03 Nisan 2014, 13:12:55 »
Köpeğim attığım av dışı (sopa,pet şişe vs.) herhangi bir şeyi hiç getirmiyor,vurduğum avı bazen hiç getirmiyor, bazen yarıya kadar getiriyor.Vurulan avı alıp, attığımda, yanıma kadar getiriyor. Anlamadım gitti.Yorumlarsanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2014, 13:14:20 Gönderen: Hayati ÖZKAN »
Hayati ÖZKAN
EDİRNE
1980

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 03 Nisan 2014, 13:26:38 »

tüy ve deri  sağlığını iyileştirmek için çeşitli preparatlar piyasada mevcut ancak benim tavsiyem balık yağı kapsülleri olacak günde 1 adet yemeğine  ekleyebilirsiniz

TEŞEKKÜRLER KAYA BEY...

The following users thanked this post: İlhan ÖZKAN

Çevrimdışı Eren ERDİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 08 Nisan 2014, 17:02:30 »
selamlar ,köpeğimde dıs parazıt temızlığı yapmama rağmen kaşıntıları kesemedım kaşıntılar bazen kuyruk kısmında dişleyerek olduğundan derıde deformasyon olusuyor yara kremı ıle gecıstırmeye calısıyorum ,eksama gıbı oluyor acaba karacığer bozukluğumu var dıye dusunmeye basladım ,bır kac kez kükürt tedavısıde yaptım gecer gıbı oluyor tekrarlıyor, yardımcı olabıleceğiniz bir fikriniz varmıdır .
saygılarımla ender
1971 istanbul /sarıyer

Çevrimdışı Turgut ÜNAL 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 16 Nisan 2014, 15:33:12 »
merhabalar Ayın 27 sinde 10. ayına gırecek bır pointerım var. köpeğimde 2 haftadır kilo kaybı gözlemliyorum. Öyleki ilk başta acaba boy mu atıyor diye düşünmüştüm ama sanırım öle değil. köpeği kuru mama ile besliyorum. mamayı verırken cok az sut karıstırıyorum. haftada 2 defa tavuk cıgerı taslık fealn haslayıp ekstra verıyorum. su an kılo kaybı gozlemlıyorum. bırde tüy sorunumuz var öyleki artık arabaa alamıyorum köpeğimi. Düzenli taramama rağmen rahatsız edici aşırı derece de tüydökümü söz konusu. Düzenli parazit hapı içirmeme rağmen. Çok afedersiniz pazen poposunu çimlere sürdüğünü görüyorum. yardımıc olabilirseniz sevinirim.
1979-Ankara

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 18 Nisan 2014, 11:25:52 »
Hocam öncelikle çok teşekkür ederiz. Yavru köpekler için yemek sadece mama mı verelim. yoksa mamanın yanın da besin takviyesi öneriyormusunuz. yavrunun ileride güçlü ve boylu olması için. bende siyah solit var 2,5 aylık. Öneriniz. Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 18 Nisan 2014, 11:33:56 Gönderen: Kadir MADRAN »
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 18 Nisan 2014, 18:08:03 »
selamlar ,köpeğimde dıs parazıt temızlığı yapmama rağmen kaşıntıları kesemedım kaşıntılar bazen kuyruk kısmında dişleyerek olduğundan derıde deformasyon olusuyor yara kremı ıle gecıstırmeye calısıyorum ,eksama gıbı oluyor acaba karacığer bozukluğumu var dıye dusunmeye basladım ,bır kac kez kükürt tedavısıde yaptım gecer gıbı oluyor tekrarlıyor, yardımcı olabıleceğiniz bir fikriniz varmıdır .
saygılarımla ender

merhabalar Eren Bey öncelikle geçmiş olsun deri vücuttaki bir çok şeyin aynasıdır aslına bakarsanız bunun için detaylı ve dikkatli irdelenmesi gereken bir konudur.
 Dediğiniz üzere karaciğer bozuklukları, uyuz, ekzamada, gıda allerjilerinde, bakteriyel ve viral bazı hastalıklarda deride çeşitli lezyonlar şekillenir dolayısıyla sorunuzu cevaplayabilmek için köpeğin ne ile beslendiğini, genel vücut kondisyonunu ve lezyonların şeklini görmek gerekir.  Benim tavsiyem hekiminize müracaat etmeniz olacaktır.
                                                                                                                                                       geçmiş olsun
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 18 Nisan 2014, 18:15:28 »
merhabalar Ayın 27 sinde 10. ayına gırecek bır pointerım var. köpeğimde 2 haftadır kilo kaybı gözlemliyorum. Öyleki ilk başta acaba boy mu atıyor diye düşünmüştüm ama sanırım öle değil. köpeği kuru mama ile besliyorum. mamayı verırken cok az sut karıstırıyorum. haftada 2 defa tavuk cıgerı taslık fealn haslayıp ekstra verıyorum. su an kılo kaybı gozlemlıyorum. bırde tüy sorunumuz var öyleki artık arabaa alamıyorum köpeğimi. Düzenli taramama rağmen rahatsız edici aşırı derece de tüydökümü söz konusu. Düzenli parazit hapı içirmeme rağmen. Çok afedersiniz pazen poposunu çimlere sürdüğünü görüyorum. yardımıc olabilirseniz sevinirim.

Eveeeeeeeet Turgut Bey sizin köpekte anladığım kadarıyla birden çok sıkıntı var biz kilodan başlayalım:
 Köpeklerimize 2 ayda 1 düzenli olarak iç parazit ilaçlarını uygulamamız gerekmektedir bunu kesinlikle es geçmeyin. Kilo kaybı kalitesi düşük mamayla veya yavru köpeğe yetişkin maması kullanmakla da  alakalı olabilir tabi kesin bir şey söylemek bu mesafeden mümkün değil tabiki ancak kilo kaybıyla birlikte aşırı tüy döküntüsü de olması beni parazit ve düşük kaliteli mama kullanımını düşünmeye sevk etti
  Popoyu yere sürtme hadisesine gelirsek büyük ihtimalle  köpeğinizin anal keselerinde  yangılanma söz konusu  hekiminize müraacat  ederseniz bu sıkıntıdan sizi ve köpeğinizi kurtaracaktır.
   Mama olarak üzerinde premium yada süper premium ibaresi bulunan mamaları kullanmanızı tavsiye ederim.
                                                                                                                                                                                                           Geçmiş olsun
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #38 : 18 Nisan 2014, 18:16:37 »
Hocam öncelikle çok teşekkür ederiz. Yavru köpekler için yemek sadece mama mı verelim. yoksa mamanın yanın da besin takviyesi öneriyormusunuz. yavrunun ileride güçlü ve boylu olması için. bende siyah solit var 2,5 aylık. Öneriniz. Teşekkürler.

Kaliteli bir mama kullandığınız taktirde ekstra gıda takviyesine gerek kalmayacaktır.
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Turgut ÜNAL 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 20 Nisan 2014, 12:41:15 »
Bilgilendirme için teşekkür ederim. parazit uygulamasını aksatmıyorum.
Pazartesi veteriner fakültesine gitcem bir aksilik olmazsa.

Eveeeeeeeet Turgut Bey sizin köpekte anladığım kadarıyla birden çok sıkıntı var biz kilodan başlayalım:
 Köpeklerimize 2 ayda 1 düzenli olarak iç parazit ilaçlarını uygulamamız gerekmektedir bunu kesinlikle es geçmeyin. Kilo kaybı kalitesi düşük mamayla veya yavru köpeğe yetişkin maması kullanmakla da  alakalı olabilir tabi kesin bir şey söylemek bu mesafeden mümkün değil tabiki ancak kilo kaybıyla birlikte aşırı tüy döküntüsü de olması beni parazit ve düşük kaliteli mama kullanımını düşünmeye sevk etti
  Popoyu yere sürtme hadisesine gelirsek büyük ihtimalle  köpeğinizin anal keselerinde  yangılanma söz konusu  hekiminize müraacat  ederseniz bu sıkıntıdan sizi ve köpeğinizi kurtaracaktır.
   Mama olarak üzerinde premium yada süper premium ibaresi bulunan mamaları kullanmanızı tavsiye ederim.
                                                                                                                                                                                                           Geçmiş olsun
1979-Ankara

Çevrimdışı Ersan ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 23 Nisan 2014, 09:45:46 »
slm kolay gelsin öncelikle.. benim köpeğimin sıkıntısı bel ile alakalı. 2 ay önce köpeğime araba çarptı ve veteriner omurgadan yüzde 80 e yakın felç olduğunu söyledi. ben bıkmadan usanmadan köpeği iyi etmek için 1 ay kucağımda taşıdım elimle yemek yedirdim çünkü belin arka tarafı hiç tutmuyo yerde sürüklüyordu. kırıkçı-çıkıkçıya götürdüm zar-zor yürütmeyi başardım şu anda koşmaya bile başladı herkez ölecek yaşasada iyi olmaz vur eziyet çektirme dedi ama ona bu hayatı veren biz değiliz böyle bir şey olduğunda burdan sizin aracılığınızla herkese tavsiyem sonuna kadar uğraşsın, Neyse sadede gelelim şimdi koşarken apış arasında ve kaba olacak ama taşşak kenarlarında kanam aoluyor ve bazen beli düşüyor köpekler için korse gibi bir şey var mı? kanamalar için ne yapabiliriz? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler..
Ersan ÖZDEMİR
1986 sivrihisar/eskişehir

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 28 Nisan 2014, 20:41:36 »
Köpeğim 3 adet yavru yaptı, yavrular dün 30 günlük olmuşlardı 2 gün önce, 1.si pazar günü ölmüş 2. bugün cesetleri sertleşmemişti ancak gözleri sanki günler önce ölmüşler gibi neredeyse yok olmuşcasına idi göz bebeklerinde sıvı kalmamışcasına buruşmuş ve içe çökmüş. önce kafesin tam ortasında bir delik dikkatimi çekti ondan şüphelendim köstebek deliğiydi oradan zehirli bir canlı çıkıp sokuyor muydu acaba! bugün ölmüş yavruyu dikkatlice inceledim yaklaşık 2 saat içinde bu cesedin de gözleri çöküktü tahminen 1 saat sonra gözünden krem gibi sinek kurdları dışarı çıkmaya başladı. Bilim kurgu filminden çıkmış gibi hissediyorum kendimi. 
1 tek dişi yavrum kaldı onuda mecburen o ortamdan uzaklaştırmak zorunda kaldım. Şükür onda bişi yok gibi sağlıklı görünüyor.
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2014, 20:44:32 Gönderen: Mahmut ÇETİN »
1981 Burdur
EY RABBIM

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 29 Nisan 2014, 16:17:06 »
Kaya bey güzel paylasimlariniz için tskr. Yaz başlayıp dış parazitler cogalmadan onleyici tedavi olarak ne önerisiniz. Saygilar
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı İlker ALNIKIZIL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 17 Haziran 2014, 12:40:19 »
merhaba kaya bey güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. benim sorum; 5-6 aylık d kurzhaar yavrum var arka ayakları dirsekten aşağı hafif dışa doğru olması gereken fotoları inceledim düz olması gerekiyor acaba ne önerirsiniz teşkkürler

Çevrimdışı Murat KUM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 30 Haziran 2014, 01:18:32 »
köpeğim 7 ay önce sağ ön bacağın gövde ile birleştiği bölgeden domuz tarafından yaralandı tedavileri yapıldı iyileşti derken şimdi sağ kolunun üzerindeki kaslar zayıfladı ve bariz şekilde farkediliyor.yürürken aksama var fakat koşarken hiç bir belirti yok .napacağımı şaşırdım yardım lütfen...
  • sarsilmaz magic
  • webley scoot
  • drahthaar
1972 ısparta

Çevrimdışı Murat ÖZBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 09 Temmuz 2014, 04:20:17 »
merhaba kaya bey benim 4 yaşında erkek pointer cinsi av köpeğim var bundan 15 gün önce arka sağ ayağının üzerine basamıyordu veteriner arkadaşa götürdüm incitmiş dedi ve iyileşti şimdide sol arka ayağının üzerine basamıyor kötü bişey olabilirmi ne yapmam lazım bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla yoksa tasadüf olabilirmi bu zamana kadar başımdan böyle birşey geçmedi
Murat ÖZBAŞ
1988 TERME

Çevrimdışı Mehmet ULUSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #46 : 10 Kasım 2014, 09:56:02 »
lütfen yardımlarınızı beklıyorum köpeğimde ki bu sorun nedir burda kı veterınerlerımız köpege bakmadı ama anlattıgım duruma vitamınsızlık dedi ama ama vıtamın kullanıyorum cevap vermedı ne olur yardımcı olunn...
Mehmet ULUSOY
1989-Zonguldak

Çevrimdışı Halil KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
günaydınlar avlak sakinleri klinikte oturmuş ne yapsam diye düşünürken aklıma sizler geldiniz illaki köpeklerinizle alakalı sıkıntılarınız yada daha detaylı bilgi almak istediğini konular vardır.
  öğrenmek istediğiniz her ne varsa bu iletinin altına yazın bende elimden geldiğince ve dilim döndüğünce sizlere yardımcı olmaya çalışayım ne dersiniz?
1981 AYDIN

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 23 Şubat 2015, 19:56:20 »
Bu nedir neyin nesidir bilen veya köpeğinin başından böyle bir rahatsızlık geçen varmıdır.. Tedavisi nedir... Sayın veteriner ve sayın avcı dostlar yorumlarınızı bekliyorum.. şimdiden herkese teşekkürler...

Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 06 Mart 2015, 11:40:58 »
Kadir bey öncelikle geçmiş olsun.
Benim tahminim yaralanma sonucu, mikrop ve iltihaplanma. Bir vet. Hekim tarafından yapılması gereken iş, ehli olmayan biri müdahale ederse uzuv kaybı olabilir. Yara taze ye yakın gibi ama vakit kaybetmemekte fayda var. 
1981 Burdur
EY RABBIM