Gönderen Konu: FABARM H38 LION HUNTER. tribore namlu. 36mt ve 42 mt gurupman denemelerim.  (Okunma sayısı 13714 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
MALÜM yıllardır bende herkes gıbı 18.30 ve 18.40. ve 18.20 gibi çeşitli namlu iç çaplarına sahıp tüfekler kullandım. birde GENİŞ NAMLU tüfek kullanmaya karar verdim. brownıng ın backbored  teknoloji simi yoksa fabarm mın tribore namlusumu  hangısı derken  saygı deger iki  büyüğüm  HASAN BAŞKARA ve EJDER BAYTAROĞLU abilerim fabarm mın tribore TEKNOLOJISINI COK MET ETTILER ben de tercihimi FABARM dan yana kullandım..  bir kere üveyik avına cıktım 17 fişek 15 çantada.Ördek sezonu açılana kadar tüfeği kılıfından dahi çıkartmadım.Bıldırcın avlarımı kısa namlu tüfeğimle yaptım. ördek sezonu acılmasınla bir likte beklediğim performansı alamadım  bende gurupman denemeleri yapmaya karar verdım önce mirage 32 gr no 6 sonra bp anıgra 33 gr no 6  bp 34 gr no 7  derken rc 32 no 6 da performans  deyişmeye başladı  daha iyi olması için deyişik marka ve kalınlıkta fişekleri deneme başladım derken tüfeyin performansın dakı artış gözle görülür düzeye geldi malum ben ördek avcısıyım bizim burda ördek vurmak extra zor DİRSEK TEMASI AV YAPIYORUZ yüksek ve gergin atmak zorun da kalıyoruz o yuzden menzılı uzun gurupmanı cok ıyı tüfek ve fişek kullanmak zorundayız. 15.12.2013 gurupman test sonuçlarını siz degerli avcı kardeşlerim ve buyuklerım le paylaşmak istedim.
                                                                        ATIŞLARIN HEPSİ AYAKTA DESTEKSİZ BENİM TARAFIMDAN 1 nolu ŞOKLA  1 mt 1,5 mt kagada 36mt ve 42 mt den   ATILMIŞTIR.

« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 19:56:27 Gönderen: Gökhan KAN »
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Elinize sağlık, bol deneme yapmışsınız. Bunlar av yapmaya yetmez mi? 36 g 5 no ördeğe bile yeter bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ejder BAYTAROĞLU

• *
Kardesim grupman olarak telefon dada soyledigim gibi armusa yi hayretler icerisinde kaldim.rc de cok iyi long range de fena degil
Ejder BAYTAROĞLU
1972 RİZE
505 312 88 08

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
 teşekkür ederim volkan abı bun lar bugun denedıklerım bunun öncesı de var onlar husrandı.. bugun yüzüm güldü cok şükür. 36 gr 5 longe range iş görür armusada öle . rasgele.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gayet güzel atışlar olmuş..
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
Kardesim grupman olarak telefon dada soyledigim gibi armusa yi hayretler icerisinde kaldim.rc de cok iyi long range de fena degil
benide longe range şaşırttı abi bukadar iyi bir performans beklemiyordum acıkcası.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: A.Emrah TOPRAK

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
hayırlı olsun tüfeğin benim hoşuma gitti güle güle kullan gökhan desene ördekler yandı rastgele
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

• Onursal Üyemiz
teşekkür ederim volkan abı bun lar bugun denedıklerım bunun öncesı de var onlar husrandı.. bugun yüzüm güldü cok şükür. 36 gr 5 longe range iş görür armusada öle . rasgele.
Zahir! Ben de beğendim de, uzak mesafede beğenmediniz gibi anladıydım. Uzak mesafede en ideali Pellagri Long Range ve inanıyorum ki o hedeften en az 5-6 m ötesine bile tahtalı, ördek, tavşan iş görecek gibi.

Nerden çıktı demezseniz beğenmedikleriniz hangi fişeklerdi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
iyiden kötüye dogru yazayım. rc 32,mirage,32 bp anıgra 33gr. bp 34 gr, yaf, züber, starling,. burda buldugum bütün ceşitler den en az 3 kere olma kaydı ile denedım.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

• Onursal Üyemiz
iyiden kötüye dogru yazayım. rc 32,mirage,32 bp anıgra 33gr. bp 34 gr, yaf, züber, starling,. burda buldugum bütün ceşitler den en az 3 kere olma kaydı ile denedım.
Eyvallah Gökhan Bey kardeşim. İstisna durumlar hariç, iyi fişekler çoğu zaman başkaları için de iyi oluyor. Ondan sormuştum. Tabi parti parti değişebilirler de, o da vaki. Rastgele
1968

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gökhan bey emeğine sağlık.güzel bir çalışma olmuş.ben de keklikte   rc sıpe kullanıyorum. arkadaşım rcs4 kullanıyor. yakın mesafede sıpe den güzel verim aldım.ortalama 25-35 metra arası mesafelerde.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
 Gökhan Kardeşim ellerine emeklerine sağlık öncelikle.İSG Sınavım dolayısıyla ne av ne internet kendimi kapamıştım geç yorumun kusuruna bakma mazeretim vardı ;)Sonuçlar gayet güzel.bir aşama sonrasını telefonda söylediğim gibi 30 lu blok yaptığın A4 kağıtlarına 36,5 metreden değişik fişeklerle atış yap ve delicilik tespiti yap. veya tenekeye atışlar yap, sitede arkadaşların tenekeye atışları var onlarla karşılaştırırız.Gurupmanların standart üstü en kötüsü standardı yakalamış.Delicilik testini şu çatır ayazları kaçırmadan yap ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
KİCKS HİGF FLYER ŞOKUM GELDİĞİNE GÖRE YENİ DENEMELERE BAŞLIYA BİLİRİM 42M 50M SON OLARAK 60M BAKALIM BİR FARK YARATACAK MI?
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
Gökhan Kardeşim grupman denemeleri güzel olmuş.
Armusa fişek beni yine yanıltmadı.
Bp long range de iyi.
Bu iki fişek iyi grupman vermiş.
Arife tarif gerekmez rasgele  O0
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Gökhan cım merhaba
Bende de xlr 5 var tribore bizim şoklara kıcks uyacakmı eminmisin ...Şunun için sordum benim şoklar normal şoklardan daha uzun 8,2 cm geliyor...Elimde carlsons ve kıcks in şokları var ama denemedim .
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
Gökhan cım merhaba
Bende de xlr 5 var tribore bizim şoklara kıcks uyacakmı eminmisin ...Şunun için sordum benim şoklar normal şoklardan daha uzun 8,2 cm geliyor...Elimde carlsons ve kıcks in şokları var ama denemedim .

kicksin fabarm için şoklarıda var http://www.kicks-ind.com/product/SmkFabTriBore12g.html

fabarm şokları 0.720" yapmışlar öyleyse fabarmın namlu ağzı 18.3 den bile dar
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 10:05:10 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı A.Emrah TOPRAK

• Free Üye
  • *
  • AVLAK TEAM
    • ZORKUN SİGORTA OSMANİYE
Gökhan abim beni fabarm cı yapacaksın sonunda sıparısı verdım bıle

Fabarm XLR 5 Composıt Accuracy Combo
71cm & 61cm slug
  • ARMSAN PHENOMA REALTREE MAX 5 ACCURACY
  • www.zorkun.com.tr
  • ÇUKUROVA BRETON
  • epagneul breton
07/07/1987 OSMANİYE

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 11:36:02 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
kicksin fabarm için şoklarıda var http://www.kicks-ind.com/product/SmkFabTriBore12g.html

fabarm şokları 0.720" yapmışlar öyleyse fabarmın namlu ağzı 18.3 den bile dar
hayir fabarmlar namlunun son 20 cm kisminda 18.40 dusuyor zaten fabarmi diger genis namlulardan ayiran enbuyuk ozelligi bu.ilaveten siz resimde gördüğünüz şoka bakmayin temsili bir resim. Diş yapisina bakip bu benim tufeye uymaz demegin anliyacaginiz.yanilirsiniz.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
Birde cagri ece kardesim smoke nin full lu ile high flyer xfull arasinda dunya fark var high flyer xfull olmasina ragmen smoke nin full sokunun yaninda neredeyse mod sok genisliginde.berkide kavala yakin 4 şok.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
kicksin sitesinde fabarm şoklarının standart namlu çapına 0,720" yazmışlar ben ona bakarak söyledim
Standard Bore Size: .720"
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
ince saçmalarda grupmanın bu kadar güzel olması gayet normal.ancak bp 36 gr 5 numara ise gerçekten çok başarılı.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
bir fabarm xlr composit 71 cm tüfek de ben aldım...tam denemek nasip olmadı..izlenimlerimi fişek tercihlerimi paylaşmaya çalışacağım.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
bir fabarm xlr composit 71 cm tüfek de ben aldım...tam denemek nasip olmadı..izlenimlerimi fişek tercihlerimi paylaşmaya çalışacağım.
  Doğru seçim... Hayırlı olsun Polat Bey'i fabarmcı yaptıysak fişek seçimi konusunda sıkıntı çekmeyeceğiz demektir ;) Ocak ayında inşallah bende denemeler yapacağım karşılaştırırız ;)

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
Gökhan Kardeşim RC s4 ile 42 metreye orjinal şokla mı kicks HF XFULL lemi attın? Bu atışında bariz alt attığın belli.RC sipe iyi gözüküyor ama RC sitesine bakarsan hafif dolu olarak geçen bir fişek soğuk havada penetrasyon düşük olacaktır. RC S4 ile en az 3 fişek atarak deneme yap bence birde blok 35 adet a4 kağıdına ata aynı mesafeden kaç kağıt delebilmiş bak ;) Eline emeğine sağlık bu arada :)