Gönderen Konu: YILDIZ POZE İLE BİRKAÇ DENEME..  (Okunma sayısı 7875 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
YILDIZ POZE İLE BİRKAÇ DENEME..
« : 03 Aralık 2013, 14:36:47 »
Değerli avlak üyeleri kundağın bana uymamasından dolayı Yıldız pozeme yine kendi fabrikalarında kendi ölçülerimde kundak yaptırdım..Ellerine sağlık gerçekten güzel olmuş ölçüler tam istediğim gibi..Şimdi tüfeği yüzüme aldığımda inanılmaz göze geliyor ve keyif alıyoruym..Birkez daha anladımki elinizdeki tüfek dünyanın en kaliteli tüfeğide olsa eğer kundak size uymuyorsa boş ve sizi avdan soğutur..Hani hep deriz ya sitede hangi fişek hangi şok hangi namlu yok arkadaş yok en önemlisi KUNDAK KUNDAK KUNDAK....
Değerli büyüklerim ve avlak üyeleri aslı sormak istediğim konu tüfeği fabrikaya gönderirken çok hafif sağ avanslı olsun demiştim..Tüfek geldikten sonra denemek istedim ve destekli birkaç atış yaptım..Saçmalar sanki bana göre(ustalarda değerlendirecektir) sağa topluyor gibi..Havada hiç rüzgarda yoktu..Aceba tüfeği farkında olmadan sağa yaslamış olabilirmiyim?? Atış 35 metreden destekli yapılmıştır..Birkaç foto koydum sizde değerlendirirseniz çok memnun olurum..
Tüfeğimin yeni hali..Yanlış anlaşılmasın reklam değil  :) :)

Bu arada tüfeğimi genelde yazın bıldırcın ve üveyikte kullandığımdan 30 gr 8 no saçma kullandım...
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: YILDIZ POZE İLE BİRKAÇ DENEME..
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2013, 14:50:54 »
bana göre hoş güle güle kullanın dediğin gibi hafif bir sağ kaçmış tam dağılım yapan atışında var benim kanaatim nişan alırken bazı atşılarında hedefi net gördüğünden arpacığı yana kaydırdığın şeklinde
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Aralık 2013, 15:07:14 »
bana göre hoş güle güle kullanın dediğin gibi hafif bir sağ kaçmış tam dağılım yapan atışında var benim kanaatim nişan alırken bazı atşılarında hedefi net gördüğünden arpacığı yana kaydırdığın şeklinde
Teşekkür ederim Kemal Bey inşallah öyledir benden kaynaklıdır..Atışları üst bant görmeden arpacık silme olarak yaptım..Hafif kaymış olabilir dediğiniz gibi..Selametle..
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 15:10:26 Gönderen: Ersin ORBAY »
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2013, 15:45:20 »
Sayın Orbay,
Tetik çekme ağırlığı fazlaysa yani halk tabiriyle tetikler sertse  sağa yada aşağı atış sağlaklarda  sık görülür..2 Nolu şokunuz .700 inch yani 17.78 mm civarında ise bu pattern kötü değil yalnızca patchiness alanlarınız biraz fazla -boşluk,kaçık alanlar-..
Bu tüfeklere uygun Trulock şok üretiyor sanırım Briley de de var getirtilirse çok daha iyi olabilir diye düşünüyorum..
Avı tüfek değil kundak vurur sözü çok eski ama eskimez yeni..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 03 Aralık 2013, 16:52:12 »
Sayın Orbay,
Tetik çekme ağırlığı fazlaysa yani halk tabiriyle tetikler sertse  sağa yada aşağı atış sağlaklarda  sık görülür..2 Nolu şokunuz .700 inch yani 17.78 mm civarında ise bu pattern kötü değil yalnızca patchiness alanlarınız biraz fazla -boşluk,kaçık alanlar-..
Bu tüfeklere uygun Trulock şok üretiyor sanırım Briley de de var getirtilirse çok daha iyi olabilir diye düşünüyorum..
Avı tüfek değil kundak vurur sözü çok eski ama eskimez yeni..
Selam ve saygılarımla
Teşekkür ederim Tuncay bey tetik sert değil aslında..Aynen 2 nolu şokun patterni benimde hoşuma gitti fakat boşluklarda yok değil..Hafif gramajlarda güzel sonuçlar aldım..Şunuda gördümkü gerçekten ince saçmalar dar şoku seviyor..Saygılar..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2013, 18:20:13 »
 1,2 ve 5.hedef kağıtlarındaki dağılımlar gayet güzel ve dengeli.Sağa meyilli grupmanlar sanırım fişek ve şok kaynaklı.Bu arada yeni kundağın hayırlı olsun Ersin.Ben resme bakınca 0 kilometre bir tüfek sandım.Ustalar der ki: AVI KUNDAK VURDURUR...
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2013, 19:43:50 »
1,2 ve 5.hedef kağıtlarındaki dağılımlar gayet güzel ve dengeli.Sağa meyilli grupmanlar sanırım fişek ve şok kaynaklı.Bu arada yeni kundağın hayırlı olsun Ersin.Ben resme bakınca 0 kilometre bir tüfek sandım.Ustalar der ki: AVI KUNDAK VURDURUR...
Teşekkür ederim Mehmet Bey..Sağa meyilli grupmanlar ben farkında değilim atarken ama benden kaynaklıdır umarım..Kundağa gelince gerçekten dipçik eğimi bana göre çok dikti ve kundak uzundu..Kendi ölçülerimi verdim ve sağolsun fabrika çok güzel yapmış..Şimdi yüzüme aldığımda inanılmaz keyif alıyorum..Tüfeğe gözüm gibi bakarım Mehmet Bey  :D :D
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2013, 20:19:25 »
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Dipçik avansıyla ilgili değildir. Öyle olsa hepsi aynı tarafta olurdu. Atışınız veya şok veya saçma adı gibi saçmıştır ;) Her ihtimale karşı şokları taktığınız namluları değiştirip bir daha aynı şekilde denerseniz daha iyi bir tahminde bulunabiliriz sanıyorum. Mamafih, ben de bazen yanlara atıyorum :)

Bu arada tüfeğe bittim, cidden. Maşallah. Ahşabını çok beğendim. Gerisi de güzel tabi ama gravürü iyi seçemedim.

Bir de, gerçi siz bunları vuruş noktası için denemişsiniz ama yine de mesafeyi merak ettim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2013, 21:31:34 »
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Dipçik avansıyla ilgili değildir. Öyle olsa hepsi aynı tarafta olurdu. Atışınız veya şok veya saçma adı gibi saçmıştır ;) Her ihtimale karşı şokları taktığınız namluları değiştirip bir daha aynı şekilde denerseniz daha iyi bir tahminde bulunabiliriz sanıyorum. Mamafih, ben de bazen yanlara atıyorum :)

Bu arada tüfeğe bittim, cidden. Maşallah. Ahşabını çok beğendim. Gerisi de güzel tabi ama gravürü iyi seçemedim.

Bir de, gerçi siz bunları vuruş noktası için denemişsiniz ama yine de mesafeyi merak ettim.
Çok teşekkür ederim Volkan Bey..Aslında söylediğinizi bende merak ediyorum şokları taktığım namluları değiştirip tekrar bir deneme yapacağım..Evet gerçekten tam istediğim ölçülerde güzel bir kundak yaptılar buradan tekrar Yıldız Silah Sanayisine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum..
Bu arada mesafeyi yazmıştım Volkan Bey muhtemelen gözünüzden kaçmış..35 metre destekli atış..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2013, 22:07:18 »
Çok teşekkür ederim Volkan Bey..Aslında söylediğinizi bende merak ediyorum şokları taktığım namluları değiştirip tekrar bir deneme yapacağım..Evet gerçekten tam istediğim ölçülerde güzel bir kundak yaptılar buradan tekrar Yıldız Silah Sanayisine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum..
Bu arada mesafeyi yazmıştım Volkan Bey muhtemelen gözünüzden kaçmış..35 metre destekli atış..
Evet görmemişim. O mesafeye göre dağılım da güzel. Hepsi bir değil tabi ama birer ikişer daha, şokuyla fişeğiyle denedikten sonra en uygununa karar verilebilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2013, 04:41:37 »
ersin bey tüfeğinizin yeni kundağı hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın inşaallah. bence çok belirgin bir kayma yok. şuanki olan durum ise bir çok nedenden olabilir. tetik sertliği olabilir, el kundağını tuttuğunuz yer olabilir vs. vs. Ersin Bey kundak ölçülerinizi kime nasıl aldırdınız? yeni kundak size kaça mal oldu? tekrar hayırlı olsun. selam ve dua ile...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2013, 13:56:01 »
ersin bey tüfeğinizin yeni kundağı hayırlı olsun. kazasız belasız kullanın inşaallah. bence çok belirgin bir kayma yok. şuanki olan durum ise bir çok nedenden olabilir. tetik sertliği olabilir, el kundağını tuttuğunuz yer olabilir vs. vs. Ersin Bey kundak ölçülerinizi kime nasıl aldırdınız? yeni kundak size kaça mal oldu? tekrar hayırlı olsun. selam ve dua ile...
Çok teşekkür ederim Resul bey..Kundak ölçülerinde 3 can alıcı nokta var resul bey..Tetik çekme mesafesi,dipçik arka eğimi(tabanla kubuz arası eğim),Görüş hattı(ön eğim yani gözle elmacık kemiği arası ölçü..) Benim bir tane üzümlü pozem var Resul Bey daha onun gibi yüzüme gelen bir tüfek yok..Onun ölçülerini almıştım ve kaydetmiştim..Şimdi yeni bir tüfek alacağım zaman o ölçülere göre yaptırıyorum vede muhteşem oluyor yüzüme geliyor..Selametle kalın..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2014, 23:57:44 »
sayın ersin bey kundak ölçülerini nasıl aldınız bilgi verirmisiniz ... bende yaptırmayı düşünğyorum da
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2014, 17:06:30 »
Aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum..Eğer yakınınızda bir tüfek ustası var ise onada ölçülerinizi aldırabilirsiniz..
Yüzünüze en iyi gelen tüfeği düz bir zemine ters yatırıp arka dipçik eğimini ve dipçik tepe düşüklüğünü ölçtükten sonra tetikten dipçik tabanına kadar olan tetik çekme mesafenizi ölçün..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 06 Nisan 2014, 20:10:03 »
Çok teşekkür ederim Resul bey..Kundak ölçülerinde 3 can alıcı nokta var resul bey..Tetik çekme mesafesi,dipçik arka eğimi(tabanla kubuz arası eğim),Görüş hattı(ön eğim yani gözle elmacık kemiği arası ölçü..) Benim bir tane üzümlü pozem var Resul Bey daha onun gibi yüzüme gelen bir tüfek yok..Onun ölçülerini almıştım ve kaydetmiştim..Şimdi yeni bir tüfek alacağım zaman o ölçülere göre yaptırıyorum vede muhteşem oluyor yüzüme geliyor..Selametle kalın..

ersin bey bu izahatla olayı çok güzel özetlemiş aslında .  bir çoğumuz ,  uçar ve parlama avlarında , refleks atışlarını çokça yapıyoruz .   veya ördek avında , sabah ve akşam beki yaparken , çok hızlı bir şekilde  sabah ve akşam karanlığında atışlar yapmak zorunda kalıyoruz . dikkat ederseniz bu atışlar esnasında , sadece bandın üzerinden bakarak atışlar yapıyoruz .  farkında değiliz nişanı düzgünmü yanlışmı aldığımızdan .  eğer kundak sizin ölçülerinize göre değilse , tüfek çokça üst atıyor demektir . ersin beyin demesi gibi , bende pekçok tüfek denedim , ama üzümlü tüfekleri gibi bana uygun tüfek neredeyse yok gibi .   hem otomatiklerinin  , hem pozelerinin  , diğerlerine göre dipçik  düşüklüğü fazla . 6,5 cm .   buda çok güzel bir yüzleme refleks atışları sağlıyor . tüfeği omuzladığınızda , hedef hemen bandın üzerinde .

dünyanın en kaliteli tüfeklerini bile kullansanız , dipçik size uygun değilse ,  iş çokça zorlaşıyor .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 08 Nisan 2014, 01:06:16 »
teşekkürler ersin bey bilgi için videoyu daha önce indirmiştim ben daha tüfeğimi ölçme fırsatım olmadı ama burada dipçik tepe düşüklüğü 4 ,, dipçik taban düşüklüğü 6 cm diyor  ... açıkcası hiç bi bilgim yok bu konuda ölçülerin bana uygun olduğunu nasıl bileceğim yada bu ölçüler standart mı ??
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #16 : 08 Nisan 2014, 10:46:57 »
Arkadaşlar bakın orda o videolardan birinde (videoyu şuan göremediğim için bir şey diyemiyorum),pipet örneği veriyor bence en sağlıklı ve pratik test yöntemi bu.Kısaca bantın üzerine bir pipey monte ediyorsun çift taraflı bantla,sonra gözlerini kapatıp tüfeği ava nişan alır şekilde omuzluyorsun ve gözünü açıyorsun pipetin içinden arpacığı görüyorsan kundak sana uygundur,aksi takdirde müdahale gerekiyor demektir.Haydi kolaygelsin.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE