Gönderen Konu: 2013 CİKLA AVLARI  (Okunma sayısı 9077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Çağıl ÇIRAKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • 5338649991
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
Ynt: 2013 CİKLA AVLARI
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2013, 14:37:19 »
abi rasgele.bu kuş bıldırcın türümü yoksa üveyik gibi uçar avımı

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

• AvlakForum Üye
  • *
  • 5338649991
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2013, 14:47:27 »
geçit avı aynen üveyik gibi...
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Ufuk EVCİ

• Müdavim Üyemiz
  • ufuk09
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2013, 14:48:11 »
abi rasgele.bu kuş bıldırcın türümü yoksa üveyik gibi uçar avımı

Emrah bu guş bizim ege de genellikle portak, botak dediğimiz ardıç guşu cinsinden bi guş.zeytin zamanı çok olur bunlardan dağlarımızda.

bu arada güzel av olmuş Çağıl bey, tebrikler.
Ufuk EVCİ   
1977 ÇİNE / AYDIN

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2013, 14:54:03 »
üçübeşi cazip degil ama böyle 15-20 olursa hertürlüsü yenir bu kuşların...  bol fişek atıldıgına göre güzel avdır rastgelsin....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2013, 15:30:31 »
Bizim oralarda botak deniyor su aralar keklige bakarken geliyor kopek olmasa atilacak ama kopek bozulmasin diye atmiyoruz
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2013, 15:42:33 »
bizim burda kabacırrık diyolar bunlara ama kimse tüfek atmaz. eti nasıl oluyo bunların
rastgele tebrikler
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2013, 15:44:20 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2013, 16:07:09 »
En sevdigim lezzetli kuslardandir.. Oyle sobanin korunda bi pisiriyosun... Yanina lahana ve havuc salatasi yapip uzerine limon... bir dilim peynir uzerine kekik ve zeytinyagi...  birde bunlar.... ufff :D Gumulcineye gittigimde bu senaryoyu gerceklestirecez insallah :D Hepinize rasgele
1993 Gümülcine
"Hiçbir taklidin şaheser olma şansı yoktur."

resim yüke

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2013, 16:21:15 »
 çağılbey rast gelsin çok güzel kareler elinize emeğinize sağlık  çocukluğuma döndüm bir an 5/10 arası askılık dolar tasımakta zorlanırdım onları av çok boldu 76 yıllarında ,güzel av kıbrıs için ama bizim buralarda yassahhh :-X

hatta geçen yıllarda yakın zamanda kıbrısta av sezonu cıkla avı için uzatıldığını biliyorum çocukken babam avını yapardı zeytin bağ bozumuna girer yağmurlar ve dondurucu soğuk başlar ve şubata kadar avını yapar annemde çok güzel çorbasını pişirirdi şimdi günde beş öğün verseler yok demem enfesti bende babamın yanında köpeği yoktu o yıllarda çantacısıydım yani güzel avdır heyecan basar hangisine atacağını şaşırırdı babam en iri gözüne kestirdiğine tetik keserdi ha bu arada tüfek üstten dolan ( dolma ) tüfekti heyecandan unutmuşum çocukluğuma döndüm bir an,..

naçizane bilgim bizde yani türkiye de bu tür yasak diye biliyorum. çocukluğumuzda ovadakine cırrık dağdaki büyük cinsine yayla cırrığı derlerdi esas türün bizdeki adı (ardıç kuşu) diye biliniyor kıbrısta cıkla diye isimlendiriliyor bu tür yöresel isimleri var, bu yana tüfek atamıyoruz yasak diye türkiyedeki avcı arkadaşların dikkatine
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 21 Kasım 2013, 21:04:49 »
çağılbey rast gelsin çok güzel kareler elinize emeğinize sağlık  çocukluğuma döndüm bir an 5/10 arası askılık dolar tasımakta zorlanırdım onları av çok boldu 76 yıllarında ,güzel av kıbrıs için ama bizim buralarda yassahhh :-X

hatta geçen yıllarda yakın zamanda kıbrısta av sezonu cıkla avı için uzatıldığını biliyorum çocukken babam avını yapardı zeytin bağ bozumuna girer yağmurlar ve dondurucu soğuk başlar ve şubata kadar avını yapar annemde çok güzel çorbasını pişirirdi şimdi günde beş öğün verseler yok demem enfesti bende babamın yanında köpeği yoktu o yıllarda çantacısıydım yani güzel avdır heyecan basar hangisine atacağını şaşırırdı babam en iri gözüne kestirdiğine tetik keserdi ha bu arada tüfek üstten dolan ( dolma ) tüfekti heyecandan unutmuşum çocukluğuma döndüm bir an,..

naçizane bilgim bizde yani türkiye de bu tür yasak diye biliyorum. çocukluğumuzda ovadakine cırrık dağdaki büyük cinsine yayla cırrığı derlerdi esas türün bizdeki adı (ardıç kuşu) diye biliniyor kıbrısta cıkla diye isimlendiriliyor bu tür yöresel isimleri var, bu yana tüfek atamıyoruz yasak diye türkiyedeki avcı arkadaşların dikkatine

Abi kimse darilmasin ama Turkiyede ki bu av yonetmeligi ve mak kararlari cok sacma bence.. Yav goc eden kusa kota konur mu ? "Limit" demiyorum, kota ! Onu gectim bu ardic kusu gocmendir.. Cok nadir biyerde kalirda yerli zurriyetini surdurur.. Yani bu bile yasak, niye ? Oyle iste.. He simdi Turkiyedeki kosullarida goruyoruz cok kacak avci var ama pire icin yorgan yakmaya benziyor.. Hele hele bu avbisi falan gordum bu sene uzuldum... Insallah avcilar bu yonetmelikle bir diyalog kurarda her iki tarafin yuzu guler..
1993 Gümülcine

resim yüke

• AvlakForum Üye
  • *
  • 5338649991
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2013, 23:52:36 »
aslında bizdede çok saçma şeyler var ...örneğin kktc de ördek ve kaz avlamak yasaktır ........bu kadar saçmalık olur mu ?  bütün dünyada ördek avının yasak olduğu tek ülke bizim ülkedir heralde...
Çağıl ÇIRAKOĞLU
1979 boğaztepe / KIBRIS
o5338649991

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2013, 23:55:42 »
avınız daim olsun rastgele
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2013, 00:58:26 »
Eskiden Chasse Peche kanalında bunlardan avlayıp bir pişirdilerdi ki aklımdan gitmiyor. Şöminede pişirdiler ama evvela her birini tek tek beyaz, kare şeklinde bir şeylere sarmışlardı. Sanırım yağdı ama neyse de lokum olmuşlardı. Ayıptır söylemesi ateşte kızarmış ekmeğe bu kuşların etlerini sürüp yediler. Yanlış okumadınız, ekmeğe bastırıp sürdüler. Yarım tarif benden ;) Afiyet olsun, rastgelsin. Kıbrıs'a selamlar
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 22 Kasım 2013, 02:53:10 »
aslında bizdede çok saçma şeyler var ...örneğin kktc de ördek ve kaz avlamak yasaktır ........bu kadar saçmalık olur mu ?  bütün dünyada ördek avının yasak olduğu tek ülke bizim ülkedir heralde...
Kaz yakına kadar bizdede yasaktı abi. Ördeklerdede limit 12. Kazı anlarım az ama ördek bilmiyorum. Herhalde coğrafi koşullar dolayısıyla Kıbrısa göçleri az mı oluyor ne oluyor (sadece salladım) yani böyle bir yasa neye dayanıyor bende bilmiyorum doğrusu.  :D

Eskiden Chasse Peche kanalında bunlardan avlayıp bir pişirdilerdi ki aklımdan gitmiyor. Şöminede pişirdiler ama evvela her birini tek tek beyaz, kare şeklinde bir şeylere sarmışlardı. Sanırım yağdı ama neyse de lokum olmuşlardı. Ayıptır söylemesi ateşte kızarmış ekmeğe bu kuşların etlerini sürüp yediler. Yanlış okumadınız, ekmeğe bastırıp sürdüler. Yarım tarif benden ;) Afiyet olsun, rastgelsin. Kıbrıs'a selamlar

Yakında sürme ardıç peyniride çıkarır bu fransızlar Volkan abi  :D  :D
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 22 Kasım 2013, 08:40:39 »
Bizim buralarda yasak olsa da en çok avı yapılan kuşların başında gelir.
Her  gidildiğinde iyi bir günde en az 3-4 kutu fişek attırır.Eti ise bıldırcın ve üveyikten sonra Mersinlinin gözünde 3. sıradadır.
Soğan,sarımsak ve yeşil biber ver fırına,aç yanına da 35 lik anzorot :)
Kıbrıslı dostlarımla da her gittiğimde cikla muhabbeti yaparız.
Çağıl Bey şubatta sizin oralarda cikla olmazsa gel Mersin'e beklerim.
1982-Mersin

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 22 Kasım 2013, 20:18:47 »
Yakında sürme ardıç peyniride çıkarır bu fransızlar Volkan abi  :D  :D
:D
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mustafa GÖKKAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 23 Kasım 2013, 09:20:48 »
ardıç kuşu , geçit avında avlandığından avcılığı zevklidir..
www.facebook.com/setterbartin
Setter mi? Tabi ki Setter..!
İyinin düşmanı ,ondan daha iyisidir..!
 MUSTAFA GÖKKAYA-1985/BARTIN-Kozcağız [email protected]

Çevrimdışı Enes AHMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 23 Kasım 2013, 19:35:43 »
kismetse bu kis eger avini yapabilirsem kayda alip forumda paylasacagim.. Herkese rasgele
1993 Gümülcine

resim yüke

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 23 Kasım 2013, 19:47:08 »
Bu bizim bildiğimiz ardıç kuşumu selamlar.
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 23 Kasım 2013, 22:39:52 »
bu kuş ardıç kuşu değil. aynı familyadan. hepsi karatavukgiller familyasına ait. ardıç kuşuyla aynı renklere sahiptir zor ayırt edilir.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Ahmet ERTOĞRUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 25 Kasım 2013, 22:20:41 »
yurt disinda okudugumdan dolayi tam 5 sezondur avini yapamadigim av ....  yemesi vurmasindan daha zevklidir .  kessinlikle ardic kusudur , karatavuk , ardic kusu ayni familyadandirlar bizim burda drizara dedigimiz bunlarin bir buyuk turude vardir  ayrica kirmizi kanatli dedigimiz daha kucuk turu
1991 MAGOSA KIBRIS